Jump to content
Dogomania

vena&vivi

Members
  • Posts

    2165
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by vena&vivi

  1. zapisuje i bede śledzic postepy małej :) jak mała zaufa Fur pojade jako tester jak ona wtedy do obcych - zapuszcze paznokcie:)
  2. Fanta w nowym domku, dzisiaj pojechała - czekam na fotki. Będzie chodziła w różowej obroży i spała w puchowym posłanku. Zadko będzie sama - Państwo mogą ją do pracy zabierać. Państwo mają kota ale są przygotowani, że mogą je do siebie przyzwyczajać nawet miesiącami. Trzymajcie kciuki. Baaardzo wszystkim dziękuje za pomoc a szczególnie Kana za ogłoszenia, allegro i piękny tekst. a no i nie wytrzymałam i zadzwoniłam :P Fanta jest ciekawa kota, mówią, że do zabawy go zachęca a ten bezczelny na nią prycha:mad: :) troche czasu i się dogadają. Oczywiście wiedzą, że oba zwierzaki mają być pod ich kontrolą a jak wychodzą to mają rozdzielać. Niunia zjadła kolację bez grymaszenia czyli chyba stresa nie ma. Teraz są na spacerku :0 jezu jak ja się ciesze, rycze jak głupek oczywiście ze szczęścia. Kocham takie zakończenia a raczej początek jej nowego cudownego życia. Juuupi, hura, balanga:multi::multi::multi::multi::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: Krzyczeć ze szczęśćia mi się chce, ja pitole jak mi się morda śmieje:p
  3. Piękne te szeleczki w paski - baardzo bym prosiła na nastepnym bazarku takie obróżki 4cm zaciski w rozmiarach 62+7zacisk a druga żeby z zaciskiem miała z 80cm. Baaardzo proszę:loveu: może uda mi się pierwszej je kupić :)
  4. Widzę, że deklaracje rosną i staruszek będzie dupke grzał w domku :) czekam na numer konta i przeleje kaskę 10 na pensję :)
  5. jestem u staruszka mogę 10zł zadeklarować tylko proszę o przypomnienie na pw :)
  6. Hmm kurcze ja bym chciała karmę zbliżoną do weterynaryjnego royala - taka wet zalecił. Jemy brita 7% tłuszczu, 20% białka i 2,5 włókna + kreon 25000 do każdego posiłku.
  7. Fur była u konowała który bez badań na dotyk postawił diagnozę. Fur wiesz, że masz mu nie wierzyć bo on wróżką nie jest tylko debilem. W poniedziałek będzie dobrze i wszscy go wyśmiejemy.
  8. No właśnie mój jest na bricie 3% włókna ma i kupy są takie pośrodku, nie leje się, są takie luźniejsze bobki
  9. Bardzo dziękuje za podpowiedzi :) teraz wiem dokładnie jak analizować.
  10. Potrzeba osoby do wizyty przed adopcyjnej z Chełmna (ja niestety teraz bez auta). Pojawiło się światełko dla Fanty
  11. [quote name='Fiera']Zrobiłam malutki przelew, w miarę skromnych możliwości swoich, wedle uznania na jedzonko dla chudzinek, albo inne potrzeby. Pozdr:)[/QUOTE] dziękujemy :) Temida widać fotaski?? Zrobiłąm za Twoją radą :)
  12. Dobra to czekam i będę w końcu mogła popracować :)
  13. Jak ktoś skrobnie tekst to porobię ogłoszenia ale to albo dziś do 16 albo od poniedziałku :P w pracy mam szybki net
  14. No dziwnie to zabrzmiało. No nic pójdę na wizytę to zobaczę.
  15. Umówiłam się na sobotę na 13 :) nie kręciła za to pytała o koszta transportu. Jeszcze jak jej mówiłam, że właśnie psiaka muszę zawieść na pkp bo jedzie do nowego domu to zapytała czy nie mogą od razu jej zabrać. Przepraszam ale ja zawsze mam taki tydzień, że trudno wcisnąć igłę - a jak sądziłam, że chwila wolnego to wyskoczy coś zawsze :) a w weekend wolne mam to zawsze coś dopasuje, poprzestawiam
  16. Wiedziałam, że wizyta w tygodniu to nie wypał - muszę dziś zawieść psa ze schronu na pociąg. Dzwonie do babeczki i się na weekend ustawiam. Przepraszam ale trza poczekać do weekendu.
  17. Witam, szukam karmy light bądz senior dla psa z chorą trzustką. koniecznie niska zawartośc tłuszczu i białka. Możecie coś polecić?
  18. Dokładnie jak ona ma "walnięty" tył to jest wygięta i tył będzie taki słaby i chudy a przód np. ładny. U mojego psa tak jest. Dupka chuda, powyginana, kręgosłup wyczuwalny a klata jak u pirata.
  19. Prawda jest taka, że zasady są proste i ten cudowny wet powinien poinstruować jak dbać o psa z takimi problemami. Wiadomo, że taki psiak ma lepsze i gorsze dni - ale gdy poczuje się lepiej i chce brykać to po to opiekun ma mózg żeby pomyśleć i przystopować psa bo na drugi dzień odcierpi swoje. I pamiętajcie lepiej aby pies miał lekką niedowagę przy problemach ze stawami niż dzwigał niepotrzebne kilogramy. Mój ma wieczną niedowagę i wiecznie głodny jest:diabloti: potrafi się do śmieci dobrać w domu ale dzięki temu długo udało nam się aby chodził bez bólu na 4 łapach choć zaniedbania wcześniejszych właścicieli doprowadziły do tragicznego stanu przez co będzie miał w maju amputację łapy. Ruch ma być "spokojny" bez zrywów, skakania i tym podobnych. My jak GraVisia puszczaliśmy luzem on się zaszywał na 15 min w krzaczkach, niuchał i zabierałam go do domu. Przy jego lepszym samopoczuciu chodził na smyczy żeby nie przeginał z ruchem. Jeśli chodzi o suplementację to wiadomo można tylko zatrzymać ten proces i trzeba to robić szybko i skutecznie. My jemy Royala Mobility (wiem, że przy psach do adopcji to bardzo duży wydatek) oraz Dolfosu ArtroHa - ten preparat ma kwas hialuronowy. Przy gorszych dniach leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jak Źle było i w stawie duże zapalenie się pojawiało to punkcja stawu i blokada. Podawaliśmy również bonharen a teraz carthrophen wet ( czy jakoś tak się pisze). Dodam, że mimo "stawania na głowie" w pewnym momencie nasz pies okrutnie cierpiał i te jej smutne dni to pewnie po spacerach ogromny ból w stawach :(
  20. wojtuś wyrozumiałość można mieć ale nie jak oczernia się bezpodstawnie osobę, która tu na miejscu na głowie stanęła aby im wszystkim pomóc. Ja pamiętam jak siedzieliśmy ze 4 godziny u weta z rambusiem, Zygmusiem, dobkiem - jak odwoziliśmy Fur padałam ze zmęczenia a ona w domu miała kupe psów czekających na nią, kolejne wizyty, ktoplówki, nerwy, szukanie, odbieranie kolejnych psów. W tym całym "bajzlu" dbała o wszystki psy bez zarzutu. chodziła z każdym na 3 spacery dziennie, poświęcała czas na naukę (Gwiazdka gryzła przy czyszczeniu uszu), wykąpała ją, podawała leki itd. Znalazła czas aby nam tu napisać, wstawić zdjęcia więc ja nie mam wyrozumiałości dla osoby, która tak oczernia.
  21. No właśnie Iwka chyba taka, że inny pies w drogę nie może jej wchodzić :) a tamta Pani sama napisała, że jej suka jest napastliwa i , że upierdliwa do psów.
  22. sądzę, że to ostatnie... bo niby czemu dopiero teraz o tym pisze? no coż arktyki nie było hmm 10 dni a psy jak szkielety wyglądały bo jadły syfiasta karme albo wogóle - pies może baardzo szybko stracić na wadze - wiem po swoim niejadku, który w niecałe dwa tygodnie może wyglądać jak zagłodzony. [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] [/FONT][/COLOR]
  23. Dokładnie Fur też ma swoje 4 psy plus tymczasy i wtedy chyba z 10 w tym nadprogramowa Gwiazda i cała reszta z obory więc zastanów się co piszesz. Nie bede juz z Tobą dyskutować bo śmieszna jesteś. Tylko pamietaj, że Fur też ją kąpała.
  24. No niesamowite bo Fur była przejściowym tymczasem a i tak ja kąpała. znasz historie suki?? Ona w oborze mieszkała. Fur miała swoje psy i co miała ja dzień w dzień kapać bo jaśnie Pani śmierdzi?? I tak zrobiła dużo więcej niż mogła.
  25. A Ty nie masz prawa tak pisać bo wyobraź sobie, że sukę widziałam i chuda nie była. A kompetensje weta można podważać jeśli nie jest dobry bo samo słowo wet nic nie znaczy :D
×
×
  • Create New...