-
Posts
10580 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Neczka
-
[quote name='an1a'] Jak kolczatka może sama się obracać na szyi? :roll:[/quote] Szczerze - uwierz, że może ;) Moja Deyla nosi czasami taką z drobnymi ząbkami i nie raz się obraca (bo jest luźna). Co do TTB. Osobiście bardzo lubię te psy i nie lubię uogólnień. Tak jak pisane było wcześniej, wszystko zależy od wychowania, czyli odpowiedzialność ponosi człowiek. Usłyszałam kiedyś, że w Polsce żaden czystorasowy Ast nie pogryzł człowieka. A gazety rozpisują się o bullkach z bazarów i w ten to sposób tego typu psy uzyskały taką a nie inną opinię w społeczeństwie. Bardzo szkoda, bo to naprawdę świetne, rodzinne, opanowane psy... tylko odrobinę chęci trzeba w to włożyć. Jeśli chodzi o gaz pieprzowy... nie używam, ale chyba jestem za w ekstremalnych sytuacjach (czyt. na gardle Twojego psa wisi inny czworonóg). Pewnie przy okazji ucierpi i nasz pies, ale przecież ten gaz nie jest niewiadomo jak silny i niedługo obu zawodnikom przejdzie. Ważne, coby rozdzielić walczących.
-
[quote name='gagata'] Jeśli zalatwiacie swoje sprawy wylącznie za posrednictwem dogomanii, to jak Wam sie udaje tam cokolwiek zrobic[/quote] Kilka osób postanowiło unikać towarzystwa mojego i kierownika. A my też mamy swoje zasady i prosić nikogo o nic nie będziemy.
-
Aisza w nowym, cudownym domku u boku kochającego Pana :)
Neczka replied to Neczka's topic in Już w nowym domu
Aiszulka, już niedługo :kciuki::kciuki: -
Mamy w schronie taką sunię w typie Akity. Charakterna babka strasznie. Aż boję się sobie wyobrażać co by się działo, jakbym była jej panią i wypadłby do nas taki burak pod tytułem "same sobie poradzą" :smhair2: I szczerze współczuję właścicielom "wojowników na smyczach", którzy byli uczestnikami takich sytuacji, jak ja ostatnio... :shake:
-
Wiesz... ich gabinet - mogą robić co chcą :shake: Ogólnie szanuję tych ludzi, ale ten wyskok z ich CTR mnie załamał. Mają też hodowlę kotów. Aż strach pomyśleć, co by było, jakby te kociska wpuścili do lecznicy luzem :diabloti: Wtedy, to nawet w mojej łagodnej do wszelkiego stworzenia Deyli, obudziłyby się instynkty łowcze ;) ...w końcu to prawie mix Pointera :evil_lol:
-
A ja ostatnio mam bardzo często do czynienia z ludźmi okropnie pewnymi psów swoich... i moich. Sytuacja 1 Siedzę sobie na polach obok strzelnicy, moja Deyla biega gdzieś nieopodal. Nagle zza drzewa wypadają na nas 2 Asty z beztroskimi właścicielami ciągnącymi się kilkanaście metrów dalej. Grzecznie pytam "czy mogą Państwo odwołać psy?" odpowiedź "nie" :question: Dowiedziałam się też, że "psy same ustalą sobie relacje". Syt. 2 Czekam z jedną z moich suczy u weta w kolejce. Otwierają się drzwi - wbiega bez smyczy para Czarnych Terrierów Rosyjskich. Ich właścicielka - jedna z wetów ma gdzieś to, że witają się z wszystkimi psami, choć tamte nie koniecznie są mile do nich nastawione. Moja Deyla jest bardzo ugodowo nastawiona do wszystkich psów. Ale pytanie - co zrobiliby tacy "pewni" właściciele spotykając się z człowiekiem, którego pies nie toleruje innych ? Jestem wolontariuszką w schronisku, mamy tam wiele psiaków, które właśnie mają ochotę rozszarpać "przeciwnika" przy każdym kontakcie. Taka poprostu ich natura... A tu wypada mi buc jeden z drugim z hasłem "same sobie poradzą" :angryy: Niczemu winne psy i ich bezmyślni właściciele... :shake:
-
Słowa kierownika opisują postawę wolontariatu Rzeszów + Jarosław.
-
Łódź- Stefan. Nieudana adopcja. Pilnie potrzebny dom
Neczka replied to szajbus's topic in Już w nowym domu
Rozumiem, też nie lubię wklejać linków, dlatego piszę, na jakich portalach zrobiłam ogłoszenia bez odnośnika. No chyba, że się domenę podlinkuje hiperłączem, wtedy mniej zachodu niż z wklejaniem linków ;-) -
Łódź- Stefan. Nieudana adopcja. Pilnie potrzebny dom
Neczka replied to szajbus's topic in Już w nowym domu
Myślałam, że już wygasły... no ale tak, racja, post był aktualizowany :splat: Ja robię właściwie na tych samych stronach, ale podublować nie zaszkodzi ;) Jutro biorę się do roboty. -
Łódź- Stefan. Nieudana adopcja. Pilnie potrzebny dom
Neczka replied to szajbus's topic in Już w nowym domu
Finansowo niestety nie jestem w stanie pomóc :-( A czy psina ma jakieś aktualne ogłoszenia ? Jeśli nie, mogę porobić... -
Aj, no tak... sorry, Jamnik, to p. Sochacka ;)
-
Aaa... no to Jamnik wygrał :)
-
Obecnie nie mam jak psinie pomóc...:-( Jeśli tylko będą potrzebne ogłoszenia, dajcie znać, ogłaszam psiaki na ok. 15 stronkach, jak alegratka, kupiepsa etc...
-
Szpilka widzę, że nie wiesz o kim pisałam. I sama też nie wiesz co piszesz ;)
-
Aisza w nowym, cudownym domku u boku kochającego Pana :)
Neczka replied to Neczka's topic in Już w nowym domu
Chyba trzeba będzie poprosić moderatora o wyczyszczenie wątku :roll: -
[quote name='Miśka84']Trzeba tylko ładnie potakiwać i mówić, że wszystko jest cacy? To wtedy jest ok?[/quote] To wymień co jest "nie cacy" przed osobą, która wg Ciebie jest za to odpowiedzialna, a nie na forum. Jeśli Ci coś nie pasuje, prosta sprawa - złóż podanie na nową kierowniczkę :) [quote name='SZPiLKA23'](...)a sa osoby ktore skutecznie ta pomoc blokuja przez kłamstwa i pod przykrywka pomocy psom dażą do zrealizowania swoich prywatnych animozji[/quote] Nawet nie wiesz, że te słowa opisują właśnie osobę, którą tutaj tak wszyscy cenią, bo nic o niej tak naprawdę nie wiedzą :roll: Pani Klementyno, piszę tak a nie inaczej i dobrze wiem, że nie znając sytuacji, ciężko jest z tego cokolwiek wywnioskować. Ale jeśli ktoś w tym uczestniczy, bardzo dobrze powinien rozumieć moje nie dokończone i nie wyjaśniane zdania. Będę nadal przekazywała słowa Artura, jeśli mnie o to poprosi.
-
Aisza w nowym, cudownym domku u boku kochającego Pana :)
Neczka replied to Neczka's topic in Już w nowym domu
Co z tego, że jest na 1, jak itak nikt na dogo się nią nie interesuje, a hopanie jedynie zaśmieca wątek :roll: -
Mała Terrierkowata Frotka szczęśliwa u Małej Czarnej :)
Neczka replied to Neczka's topic in Już w nowym domu
Co do psów - w porządku, choć lubi dominować inne suczki. Do kotów możemy jutro sprawdzić. A skąd te pytania ? :razz: -
Aisza w nowym, cudownym domku u boku kochającego Pana :)
Neczka replied to Neczka's topic in Już w nowym domu
Ehm... ehm.... :kciuki: Może niedługo nie trzeba będzie zaśmiecać wątku hopkami :) -
Słodkie ciacho - Beza zasiedziała sie na tymczasie ..ma domek!!!
Neczka replied to majuska's topic in Już w nowym domu
:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: No jak nie jak tak :multi: -
Słodkie ciacho - Beza zasiedziała sie na tymczasie ..ma domek!!!
Neczka replied to majuska's topic in Już w nowym domu
Napewno będzie GIT ! :loveu::multi: Majuska, dzięki :):) -
[quote name='Miśka84']A i pewnie kolejny raz usłyszę, że nikt nic nie musi mi tłumaczyć.[/quote] Tak jest. Nikt nic nie musi. Czasami trzeba przewidywać przyczynowo-skutkowe zależności. Jak już pisałam. Chcesz porozmawiać - przyjedź do schroniska. I nie zasłaniaj się niczemu winnym psem.
-
[quote name='Miśka84']No wolałabym od kierownika, ale raczej takiej możliwości nie będę mieć.[/quote] Wszystko zależy od Ciebie. Wiesz kiedy możesz spotkać kierownika w schronisku. "Pomaganie" jakie ma obecnie miejsce to rzecz względnie rozumiana. Przemyśl sobie zdanie, które Artur Wam poleca.
-
Miśka, a od kogo chcesz te odpowiedzi usłyszeć ? Ode mnie czy kierownika ? Wg mnie to sama powinnaś sobie odpowiedzieć. Albo niech "przyjaciółki" Ci podpowiedzą.