Jump to content
Dogomania

Charly

Members
  • Posts

    15120
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Charly

  1. Babulinka odkąd "wskoczyla" w miejsce szczęściarza Maksa ma na allegro ponad 200 wejsc (bo 200 było Maksa) i jednego obserwatora. Szkoda, że ten patrzy i patrzy, a nie dzwoni:-(
  2. z Lubania jest ZuziaM [SIZE=1][COLOR=black][EMAIL="[email protected]"][FONT=Arial][COLOR=black][/COLOR][/FONT][/EMAIL][/COLOR][/SIZE]
  3. [quote name='magda222'] A Kamyczkowi dupcia zmarzła i zgłodniała i w te pędy do Beluli poleciał :loveu: :loveu::loveu::loveu: tak na pewno było. Kamyczek glupiutki kochaniutki malutki:loveu:
  4. spróbuje wytlumaczyc jak ja to robie wiec tak 1. wchodzisz na [URL="http://www.imageshack.us"]www.imageshack.us[/URL] 2. pojawi się okienko w ktorym klikasz na "przeglądaj" 3. pojawi się okienko ze zdjeciami na Twoim kompie 4. wybierasz zdjęcie, klikajac na nie, potem na "otwieraj" (w okienku ze zdjeciami na dole) 5. po czym klikasz na "host it" w okienku imageshack'a (na dole) 6. czekasz, czekasz.... 7. pojawi się druga strona, a tam Twoje zdjęcie jako miniaturka (albo i nie- mi sie czasem pojawia czasem nie) 8..tak czy siak...pod zdjeciem lub obrazkami, reklama itd sa linki. Kopiujesz pierwszy z nich (wchodzis na link i zaznaczas używając ctrl a po czym kopiujesz go używając ctrl c 9. Lecisz z tym na dogo, wchodzisz w odpowiedz, wklejasz link używając ctrl v, naciskasz "podgląd wiadomosci i link zamienia się na obrazek, widzisz jak to wygląda, możesz dopisać jakis tekst, naciskasz zatwierdz i juz. 10. W jednym poscie mozesz wkleic najzwyzej 5 zdjec (regulamin) 11. wielkosc zdjec zaznacz w imageshack'u na 640x480 12. dla pewnosci zaznacz i skopiuj wszystko co wkleiłas i napisałas, zanim zatwierdzisz odpowiedz, bo dogo po krótkim czasie "bezruchu" ( a pisanie odpowiedzi się do tego zalicza) wywala i wtedy wszystko musisz robic od początku. Jesli Cie wywali, to po prostu zalogujesz się raz jeszcze wejdziesz w odpowiedz i wkleisz(ctrl v) to co wczesniej zaznaczylas i skopiowalas (ctrl a/ctrl v).
  5. jak sobie radzicie? Gibsonek nadal w domu się załatwia?
  6. Kochana Klamka i Kamyczek kochany uciekinier:loveu::multi:
  7. ech tak to jest z tymi schronami. A już na Paluchu to w ogole. 2000 psów:shake:. Ale rzeczywiscie kwestię wchodzenia po schodach rzadko kto bierze pod uwagę:roll: Dobrze, ze jest już w odpowiedzialnym domku. Pisz dalej o Beniu...no i czekamy na zdjęcia:)
  8. no...jak spadła z drzewa, to pewnie cos ją zżarło:-(. ale może ją zobaczysz- jeśli tak to napisz:) no i czekamy na zdjęcia:)
  9. [quote name='Hawa']spieszę Was poinformować że milczałam na Dogomanii mimo Waszych ciepłych i serdecznych odzewów z powodu problemów z zalogowaniem. Ale znalazłam sposób by Was poinformować że Potek czyli Benio jest u nas. Okazuje się że ma pyszczek pełen odleżyn i zepsutych zębów które trzeba usunąć. Będzie miał operację i przy okazji zostanie wysterylizowany. Stan mordki jest najprawdopodobniej przyczyną kłopotów Benia z sercem. Wiec oczy będą drugie w kolejności. Benio ma też coś nie tak z miednicą ma też zrośnięty odcinek lędźwiowy kręgosłupa. ale to po oczach. Na razie Mr. B jest znoszony i wnoszony na 3 piętro wiec się zbytnio nie wysila chłopak.Benio kocha naszego królika i codziennie namawia go na wyjście z klatki po czym ganiają się po domu. Obaj szczęśliwi. Koty go zaakceptowały. Szczuraski małe po kąpieli wylizał więc jest ok. Uwielbia spacery. Może już biegać bez smyczy bowiem bardzo ładnie reaguje na komendę "stój" , tak że na komendę "schodek" - wie że jest jakaś przeszkoda i nie upada na pyszczek. Ma już psich i ludzkich przyjaciół na podwórku więc jest psem szczęśliwym. Odtajał po schronisku nie ma już oporu przy wychodzeniu lub wchodzeniu. Spacerki kocha tak można powiedzieć że on je po prostu wielbi jest wtedy najszczęśliwszy. Benio od trzeciego dnia u nas okazuje radość szczekaniem kręceniem się w kółko za ogonem i siadaniem słupka. Szczek ma taki jak by miał zapalenie krtani. Wet ocenił go na jakieś 10 lat ale możliwe że trochę dodało mu schronisko. Natomiast na pewno nie ma 5lat. No to tyle. Cieszę się że mogłam Wam przekazać te wieści. Pozdrawiam bardzo serdecznie. 2 października Benio był już z nami właśnie leży na kolanach o a teraz już nie tylko się rozwalił na podłodze w geście "jestem cały twój". [B]a jeszcze Wam nie powiedziałam że Benio chodzi ze mną na gimnastykę sąsiedzką i tam bardzo intensywnie ćwiczy razem z nami robiąc stójki by go głaskać to snów przewroty na materace. Domyślacie się jak to działa na kobiety. Flirciarz jeden.[/[/B]quote] :placz::placz::loveu::loveu::loveu::multi::multi::multi: [COLOR=green]Wspaniałe cudowne wieści:multi::multi::multi::loveu:. A opis cwiczen gimnastycznych powala kompletnie:evil_lol::evil_lol::lol::multi:[/COLOR] [COLOR=#008000][/COLOR] [COLOR=#008000]Superman Benio[/COLOR] [COLOR=#008000][/COLOR] [COLOR=#008000]Mam nadzieję, że ze zdrówkiem będzie lepiej. Jak dobrze, że Benio ma taki wspaniały dom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hurraaaaaaaaaaaaa:multi:[/COLOR]
  10. :crazyeye::errrr::errrr::oops::oops::oops: ...[SIZE=3][COLOR=green]wspanial, że psiaku przyszedł:multi::multi::multi: Sprawdził teren i podjąl odpowiednia decyzję:loveu::loveu::loveu::multi::multi::multi:[/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=#008000]ptakun pewnie przypłacił tą historię życiem....:-o[/COLOR][/SIZE]
  11. :smhair2::smhair2: ...Mru jak tam pan policjant-jetes pewna po co przyszedł:cool3:?
  12. [quote name='sacred PIRANHA'] co do gadzetow dla yoreczkow to nie ppowiem ze nie mam:diabloti: mamy czarny skafanderek z polarkiem bo po takim strzyzeniu jak zacznie lać to sie biedactwo przeziebia...[B]wiec zaiwania w czarnym skafanderku z napisem FBI:diabloti:[/B] :crazyeye: :smhair2::errrr::roflt::roflt:
  13. skoro wraca i je to niby nie tak zle:-(, ale zeby mu coś się nie stało- jejku trzymam kciuki
  14. aaaaa:lol:. dzięki.Tak zrobie.
  15. To znaczy ze juz jest?:multi::multi: uff...
  16. To dobra rada- nie pomyślałam o tym. Moj pies też mi wyskoczył- na peronie:smhair2:. Ale nie bardzo rozumiem jak to ma działać- masz wtedy dwie smyczki czy jak to łączysz?:oops:
  17. Kurcze Oktawia oglądam teraz jakis film na jedynce. Z tlumaczeniem (tlumaczy ten koles, ktory wszytkie te zagraniczne filmy 'gada') i nie moge tego normalnie oglądac, bo caly czas musze myslec o tym filmiku, który mi polecilas na you tube z lolkiem, bolkiem i tolą..:evil_lol: To jest ten sam glos :-o Jak oni wzieli tego kolesia do takich filmikow, czy moze ktos to podrobil- ale glos, wymowa i tonacja, w ogole wszystko to samo:-o. Caly czas nasuwaja mi sie tamte teksty oblesne hihihihihiihh
  18. Ja w ogóle jestem wdzięczna Mru za szczerosc i "odmitologizowanie" psa jako wiecznie dobrego, cierpliwego romantycznego...grrrr... Przeklinający pies - to jest to:evil_lol:
  19. Barbi wygląda jak 100letnia pognieciona szmaciana lalka. Ona nie jest brzydka w sensie zaniedbania- to staruszka pomarszczona.Mozna rozmawiac, ale nic nie zastąpi porządnych badan i opini lekarzy.Na razie poczekajmy na relacje nosowe. A jesli juz tak sobie rozmawiamy to mysle, ze jesli stan psa wymaga i dopuszcza operacji to nie wiem, czemu czekac na DS- generalnie, nie mówie o Barbulce
  20. ja generalnie zastanawialabym się mocno nad operacją guzkow itp.w tym stanie i wieku Barbulki.
  21. nie posiadam jamnika (choc pradziadek mojego psa na pewno nim byl:lol:), ale za to mam psa z alergia pokarmową. Nie jadl suchych bobków specjalistycznej karmy, potem zaczął jesc i jeszcze potem:cool3:uczulil się takze i na tę karmę. w sumie wszystko może psa uczulic...z czasem... Karmy specjalistyczne dla alergików mają to do siebe, że zawierają (nie wszystkie) tylko jedno zródlo bialka oraz bialko, którego pies wczesniej prawdopodobnie nie jadł i nie ma uczulenia na to białko wlaśnie lub (jak Royal hyperalergenic) bialko jest hydrolizowane i tym samym nie rozpoznawalne i nie odrzucane przez system odpornosciowy psa.Ale to bardzo droga karma i u mnie się nie sprawdzila. Poza tym mój pies reaguje alergicznie na nabial, drób i wolowinę. Rada weta byla taka:ziemniaki obrac, ugotowac, potluc (nie dodawac masla, mleka itp) wymieszac z ugotowaną ryba (koniecznie morska- maly stopien alergennosci czy jak to sie zwie;)) dodac oleju z pestek winogron. Z czasem dodawac takze warzywa, algi. Moj psiak tego nei lubi, za to bardzo dobrze sprawdza się królik (drogi- ale pies jest maly (pradziadek jamnik) wiec ujdzie). krolik z ryzem (bo ziemniakow nie lubi)...z olejem. co kilka dni dodaje algi do tego (mozna kupic w sklepie ze zdrowa zywnoscia, kosmetykami itd) i warzywa. Czasem daje mu krolika surowego (z koscmi, ale tylko tymi grubymi) alergia objawiala sie drapaniem, lizaniem calego ciala, lizaniem odbytu, gryzieniem lapek, trzepaniem uszkami, wymiotami i biegunka oraz samą krwią zamiast kupki:roll: Zanim zajarzylam o co chodzi doszly ataki padaczki kilkanascie minut po zjedzeniu miesa wolowego.. Teraz jest ok. czasem się drapie, czasem lekko liże. wiecej troszkę niz "normalny" pies, ale ujdzie w tłoku i pies czuję się dobrze. Czasem nie ma krolika jeden dzien np i wtedy maly je sucha karme z ryba Bosha. Bardzo niechętnie i chyba więcej się po tym drapie, ale to trwa tylko jeden dzien. On wtedy prawie nie je wcale i czeka na krolika:evil_lol:. W sumie to dobrze. taka jednodniowa glodowka na pewno mu nie zaszkodzi co kilka tydoni
  22. dodaje. ale wpisu nie usune. To Twoje autorstwo:lol:
  23. kurcze, jesli tam jest tak spoko, to naprawde radosc pomagac i cos zrobic no
  24. wiesz- zawze mozna rzeczy zlożyc u kogos w Warszawie najpiew. Wpisz te potrzeby tez w pierwzsy post najlepiej. I napisz trochę moze o tym azylu tak jak tu napisalas. Wiesz- nie kazdy wie, ze sa takie miejsca, gdzie ludzie sie staraja, a brakuje wszystkiego. Potem jak juz bedzie watek, bedziemy starali sie to jakos naglosnic pozytywnie. I tak mysle, ze kurcze siano by sie przydalo nie? czy sloma- nie znam się co lepsze. Ale to chyba lepsze niz koldry
×
×
  • Create New...