-
Posts
15120 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Charly
-
Śnieżka, śliczność w typie goldena - odnalazła swoje miejsce! :D
Charly replied to mru's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieje Albiemu, ze nie bedziesz miala za zle tej "samowolki". Jednak dziś niedziela, ludzie siedzą przed komputerami, nie ma co czekac. tu allegro Sniezki. zapozyczylam po prostu stary tekst. zdjecia tez stare, bo nowych nie ma. (Jedno jest chyba, czy dwa) Zresztą na tych schroniskowych Sniezyczka jest przesliczna. za godzine ogloszenie bedzie widoczne na aukcji Jest wyróznione -dzięki Maupa4 (wszystko razem 12, 50, przesle pw z kontem, ale jest czasu co najmniej 2 tygdonie na to:)) [COLOR=#800080][URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=501482288"]Dramat niewidomej Śnieżki- sunia szuka domu!!! (50148228 ) - Aukcje internetowe Allegro[/URL][/COLOR] acha- dobrze byloby wiedziec czy Sniezka juz jest czysta. Ale pewnie tak. to duzy atut, Zeby nie mieszac nie napsialam ze jest w DT. edit: juz widze pare byków w ogloszeniu;) poprawiam -
Śnieżka, śliczność w typie goldena - odnalazła swoje miejsce! :D
Charly replied to mru's topic in Już w nowym domu
jaka radość;) Albiemu pewnie zajęta, bo to niedziela. Nie odbiera. Mysle ze nie ma co czekac, wystawiam allegro juz teraz, w niedziele ludziki siedzą przed kompami. Dziękuję Maupa. Po wystawieniu otrzymam potwierdzenie z allegro. Wysle na pw konto allegro. -
Śnieżka, śliczność w typie goldena - odnalazła swoje miejsce! :D
Charly replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='Maupa4']Charly - to ja dam na to wyróżnienie. Tylko napisz mi na PW jak to zrobic.[/quote] Jejku Maupa kochana jestes. Trzeba tylko na allegro wplacic sume i to wszystko. nie na moje konto a allegro. chcialabym juz wystawic, ale nie chce robic wszystkiego bez wiadomości Albiemu.Mru ma jej telefon. jak przyjdzie postaram się do niej zadzwonic i zapytac co i jak. dam znac na pw potem. -
duzo tych kaukazów:shake: ta suka bardzo imponująca:-o [IMG]http://dajmudom.pl/adopcje_zdj/1225/12.jpg[/IMG]
-
Śnieżka, śliczność w typie goldena - odnalazła swoje miejsce! :D
Charly replied to mru's topic in Już w nowym domu
ja mogę suni zrobic allegro. na wątku slepkow jest od samego początku jako szukająca domu (nie zmieniłam tego statusu). Allegro byloby fajnie wyroznione. Jesli ktos moze to koszt 12 zl. wypasione 20 z czyms. Jesli nie- zrobie jej zwykle. ale czekamy na Albiemu. -
10 luty: Masza pojechala do najwspanialszego kaukaziego domu!!!!
Charly replied to Charly's topic in Już w nowym domu
e tam Masza nikogo ganiac nie będzie:lol:. Ona chce miec wreszcie swiety spokoj, swoj kojec, swojego ludzia i brak braci mniejszych w schronisku;) -
AGATEK z chorymi nerkami.... za TM :( :( :(
Charly replied to kikou's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
a dzięki. czyli kontrola u weta najważniejsza, zeby żarelko dostosowac. tak trochę tu namieszalam tymi postami. te oferty pomocy moze na pw do zalozyciela wątku, bo się pogubi tutaj wszystko. -
[quote name='tifet']Zapraszam na bazarek Kacperkowy:cool3: i mały off wogóle kochani jak będzie ktoś miał możliwość dania DT lub wzięcia amstafa to mam małego na zbyciu bardzo młodego i całuśnego... narazie nie mówię gdzie on jest bo się boję aby "źli ludzie" go nie chcieli bo już dziś dwóch chciało w tym jeden to typowy kryminalista i robiłby z psa morderce:angryy: sprawa bardzo pilna... najlepiej na dniach... w przypadku tego psa dom będzie rygorystycznie sprawdzony... jest to jeszcze szczenior... masz zdjecia? zrobimy mu wątek (moge zrobic jesli nie masz czasu). w ogle proszę o jakis kontakt telefon i email w sprawie Igora (tak zebym mogla wpisacn a watek slepkow) chyba juz raz pytalam...ale nie umiem tego znalesc.
-
10 luty: Masza pojechala do najwspanialszego kaukaziego domu!!!!
Charly replied to Charly's topic in Już w nowym domu
[quote name='deathgs']Ej no co ty, nie załamuj :crazyeye:[/quote] Spojrz w góre na wypowiedz Rybci, czego dokonałas:cool3: jak na moje oko Masza spelnia warunki. Owczarki będzie ignorowac. Koty? hm..pewnie też. rusza się dobrze. wiek- nie wiadomo, stan zdrowotny- wygląda ok- ale tez nie wiadomo. No i mniejsza jest z pewnością od ich kaukaza. masz nie jest taka duza. Jesli domek sie zdecyduje trzeba będzie go sprawdzic i fruuuuuMasza do domku:-o:-o nie ciesze sie, bo nic nie wiadomo, ale jesli Masza wyjdzie ze schronu- to będzie bardzo wielki powód do radosci. -
Śnieżka, śliczność w typie goldena - odnalazła swoje miejsce! :D
Charly replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='Aska Axelowa']To smutne, ale Śnieżka chyba znowu będzie szukała domu :placz: www. pomocgoldenom.fora. pl, dział: Wieści z nowych domów, wątek: Niewidoma od urodzenia mix goldenka (sorki, ale nie mogę wkleić linka). Czy wolontariuszki z byłego schronu suni mogą jakoś pomóc???[/quote] wkleje cytat sabiny z forum Witam wszystkich. Mam bardzo złe i smutne wieści. [B]Stan mojego syna pogarszał się i okazało się, że wina tkwi w piesku, który jest u nas w domku czyli Śniezce.[/B] Decyzją lekarzy jest aby oddać Śnieżkę, gdyż z dnia na dzień jest coraz gorzej .... Nie mam pojecia co teraz tym ,bardziej że Śnieżynka jest już tak długo w naszym domku.... Przywiązaliśmy się do niej i nie zabardzo chcemy ją oddawać....Ale dziecko dostało ropnego zapalenia skóry, rany bywają bardzo bolesne i ropne.... Nie bardzo wiem co zrobić i mam powarzny problem z rozwiazaniem tej całej sytułacji i aby wszystko skończyło się dobrze.... Dziewczyny co robić bo jestem już bezradna a chorada dziecka zamiast ustępować to z dnia na dzień jest coraz gorzej...Pozatym zdrowie mojego synka jest ważniejsze. Na Szansie pojawiają sie pytania, czy diagnoza na pewno jest trafina itd itd itd. Ja uwazam ze Sniezka potrzebuje nowego domu. I juz. To co mamy oglaszac Sniezkę? -
AGATEK z chorymi nerkami.... za TM :( :( :(
Charly replied to kikou's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
jem snikersy:evillaug::evillaug:..i idę dalej:D wstawię go w takim razie na naszą klasę w mój profil fikcyjny -
w góre Zosia pokaż się
-
10 luty: Masza pojechala do najwspanialszego kaukaziego domu!!!!
Charly replied to Charly's topic in Już w nowym domu
niestety. ona miala nawet 3 obserwatorów i nici. tak to jest. wchodzą bo wpiszą kaukaz gdzies w googla czy tam w wyszukiwarce allegro i im akcja wyskoczy albo cos. ale to nic. zaraz ją tez dodam na naszą klasę. wiesz- jesli kilka ludzi ( a juz jestemy co najmniej dwie:)) się naprawde postara i wlozy w to trochę albo trochę wiecej energi to będzie z tego dom- nie ma bata:) -
AGATEK z chorymi nerkami.... za TM :( :( :(
Charly replied to kikou's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Podnosze tym samym piesiaczka. Szukamy Dt...nawet płatnego, czegokolwiek. czy on ma ogloszenia? np, na naszej klasie? -
AGATEK z chorymi nerkami.... za TM :( :( :(
Charly replied to kikou's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='saganka']Co do karmienia psa z problemami nerkowymi - oto odpowiedz dr Neski (ona sie zajmuje wlasnie nerkami, a uczyla sie tego w Stanach, to jej strona nerkiwet.pl - O mnie ) "Co do diety to mięso tak ale w niewielkich ilościach i rzeczywiście dobrej jakości, jednak w mięsie ogólnie jest niekorzystny stosunek Ca:P, natomiast węglowodany można podawać gdyż nie obciążają nerek nie słyszałam o tym aby były przeciwwskazane. Bardziej ostrożnym trzeba być z tłuszczami gdyż czasem mogą doprowadzić do zapalenia trzustki. Co do dodatków to są one standardowo dodawane do karm, a potas jedynie gdy zwierzę ma tendencję do hipokaliemii i zdarza się to głównie u kotów z PNN. Jeżeli nie karmimy zwierzaka komercyjną dietą należy pamiętać o dodatkach, aby jedzonko było odpowiednio zbilansowane. Jak ważna jest dieta niskobiałkowa widać na wielu przypadkach zwierzaków które są leczone i ich wyniki znacznie się poprawiają tylko po zmianie diety." Mam nadzieje, ze to pomoze w karmieniu piesia. Co do ziol, to warto wlaczyc, one faktycznie pomagaja lepiej funkcjonowac organizmowi. Dzięki za konsultację z panią wet czyli zrozumiałam, ze wazna jest reduckja białka- jednak aby zapobiec niedoborowi ważne, aby to biało było lekkostrawne oraz wysokowartościowe. Na tej podstawie wkleje jeszcze jeden "jadlospis" i jesli można proszę o zdanie pani wet. "Ważne punkty: -zawsze dostępna świeża woda -redukcja białka tzn. dieta zawierać powinna mniej, ale za to wysokowartościowego białka w formie produktów mleka kwaśnego, małej ilości mięsa królika, chudego miesa drobiowego lub wołowego, od czasu do czasu ryba lub jajko (jajecznica, ugotowane). Wnętrzności nie podajemy. Zawierają dużo fosfatu. Wazna jest także redukcja fosforu (...)Nie podajemy kości. Porcja powinna składać się zatem 1/3 z produktów z mleka kwaśnego, ryby, mięsa i jajka) oraz 2/3 z węglowodanów (warzywa, ziemniaki, bardzo mało ryżu etc) Jako zródło białka wybieramy zatem: (w tej kolejności) 1. produkty z mleka kwaśnego 2. jajka 3. mięso lub rybe -Jako węglowodany: ziemniaki, makaron, ryż. -Jako błonnik trochę warzyw (te z duża zawartościa karoten: (żółtne, czerwone, zielone warzywa) oraz żywność z dużą zawartością siarki (żółtko, wątroba, ryba, ser, brokuły, owoce). -Nie podawać olejów roślinnych. - Dodatkowo dodać koenzym Q10 oraz witaminy z grupy B oraz witaminę C -zioła i inne: -mlecz i pietruszka (są moczopędne), -ziarna pokrzywy obniżają kreatyninę -głóg dwuszyjkowy (Crataegus oxyacantha) i ginko wspomagają serce i ukrwienie. -cordyceps chroni nerki przed działaniem wymienionych w linku leków oraz redukuje stężenia mocznika [url=http://www.shiitake.pl/cordyceps%20sinensis.htm]Cordyceps sinensis - Macu -Wyciąg z lecznicza rośliny o nazwie lespedeza capita także u psa pomoże usunąc trujące odkłady we krwi. 20-30 (pro 10 kg wagi psa) kropli dziennie i podawac psu bezposrednio do mordki. -Pies z chorymi nerkami traci wraz z moczem dużo soli Dlatego jest ważne codziennie do jedzenia dodać 1 końcówkę noża soli na kg wagi ciała. Bez soli psy także nie moga egyzstować i pozywienie bez soli może zaszkodzić szczegolnie psu choremu na nerki. ------------------------------------------------------------ Dzienna dawka pożywienia powinna zostać podzielona i podawana w 3 porcjach *białko: białko zwierzęce powinno stanowic tylko niewielką część pożywienia. Największą część powinny zajmować proteiny z produktów z mleka kwaśnego. Generalnie można powiedzieć, ze trzeba karmić małą ilością białka nieżywego zwierzęcia i przede wszystkim podawać produkty żywego czyli jogurt, kwart, ser, kefir, jajka. Do tego ziemniaki, ryż i trochę gotowanej ryby." -
możesz dać mnie. ja mam Bobika tez na naszej klasie mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] tel 785 132 983
-
no. a nie robisz czasem banerków?
-
[quote name='gops']w temacie o jadlospisach pisze ze mozna dawac psu skorupki od jajek i jajka surowe , same zoltka? Misia uwiebia jajka surowe tylo nieche przesadzic z iloscia , a skorupki moge zmiazdzyc i dac razem z jajkiem /zoltkiem ?[/quote] więc tak. powiem Ci co ja na ten temat przeczytalam. więc te skorupki same to się daje zmielone, jesli pies nie je kosci. a na temat jajka generalnie czytalam ze daje się cale jajko wraz ze skorupką (tylko wtedy nie wiem czemu same skorupki trzeba mielic a z jajkiem nie. hm) Ale widzialam kilka stron gdzie pies w misce faktycznie mial polozone cale jajko:evil_lol:. nie wiem jak sciany wygladaja w domu tych ludzi:lol: AngelsDream chyba daje cale jajka. zapytaj jej jak dokladnie to robi.
-
IGOR - znalazł dom, w którym uczy się życia od nowa
Charly replied to Negri_2008's topic in Już w nowym domu
nie widze zdjecia tylko krzyzyk. dobrze przeslij mi proszę w takim razie na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] -
[quote name='Asiok133'][FONT=Comic Sans MS]W związku z zmodyfikacją reguł ;) chciałabym tylko napomnieć, że "szczególnie pożądane jadłospisy" to w moim przypadku dla małego psiaka o dość kruchych zębach (shih-tzu), bo nie mam pojęcia co mu dawać :( :oops:[/FONT][/quote] [COLOR=#8b0000][U]Jeśli pies nie może jeść mięsnych kości można także podawac skorupki jajek (jajka nie trzeba kupować od kur z chowu bateryjnego, bo można tez inaczej...świadomiej;))[/U] [/COLOR] [COLOR=#8b0000]Skorupki z jajka zmielić. Dorosły tzn. wyrośniety pies potrzebuje ok. 50mg calcium na kilogram masy ciala. Łyżeczka (do herbaty) zmielonej skorupki (łyżeczka do herbaty mieści ok. 5g zmielonej skorupki) zawiera ca. 1.600mg calcium. [/COLOR] [COLOR=darkred]Dla dorosłego psa o wadze 10 kg wystarczy zatem 1/4 łyczeczki od herbaty. Dla psa 20 kg ca. 1/2 łyżeczki od herbaty. Pies 35 kg ok. 1 łyżeczkę do herbaty. Jeśli nie podajemy kości -zmielone skorupki podawać do jedzenia codziennie (nie piszę tutaj o jedzeniu suchym, które zawiera calcium) zeby uzyskac zrównoważony stosunek wapna do fosforu. [/COLOR] [COLOR=#8b0000]szczeniak: szczeniak potrzebuje ok. 100mg calcium pro kg masy ciała. W czasie zmiany ząbków zapotrzebowanie wzrasta nawet do 200mg.[/COLOR] [COLOR=#8b0000]Te ilości tyczą się wszystkich ras (małych, średnich, dużych)[/COLOR] [COLOR=black]Tak sobie myśle, ze skorupki z jajek można (jeśli ktos jajek nie je) np. z piekarni pozyskać czy coś;)[/COLOR]
-
Zosia ma swój profil na naszej klasie. moze to cos pomoze
-
10 luty: Masza pojechala do najwspanialszego kaukaziego domu!!!!
Charly replied to Charly's topic in Już w nowym domu
wiesz- jak ona miala allegro ostatni raz to miala ponad 700 wejsc i nic. ludzie wchodzą, bo myślą kaukaz...a może szczeniak. Dostalam wtedy kilka maili z zapytaniem czy mamy:roll: też szczeniaki... ale moze tym razem będzie inaczej. Musi