-
Posts
15120 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Charly
-
może miał "zly dzien":roll: albo.."pilnuje" mnie czy cos... tak czy siak miejcie na niego oko...
-
Starutki, owczarkowaty DZIADZIO - już szczęśliwy za TM ..
Charly replied to Rybc!a's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
nic nie wiem. dzwonie, ale nie odbiera nikt -
[quote name='Martens'][B]ania_wawa[/B] chodzi nie tyle o całokształt fosforu jaki podasz, tylko żeby wapnia było w pożywieniu [U]przynajmniej[/U] 2 razy więcej niż fosforu. Możesz jak najbardziej podać niewielką ilość pokarmu o wysokiej zawartości fosforu, ale musisz to wyrównać pokarmem o wysokiej zawartości wapnia. acha- a tutaj widzę odmienne zdanie na ten temat. czyli stosunek fosfor - calcium. Ta pani wedlug ktorej ja zywilam mojego psa barfem ( juz nie, bo pies zwyczajnie zrezygnowal) twierdzi, ze stosunek wapn fosfor itd itd nie ma większego znaczenia.
-
[quote name='ania_wawa']Charly analizuje twoją tabelę żywieniową i wynika z niej że powinnam podawać psu np przełyki, mostek, szyjki kurze ,skrzydełka ,stopki kurze, baraninę bo w tych produktach jest dość mało fosforu w stosunku do wapnia?? Dobrze rozumuję?? Jesli nie to bardzo proszę o naprowadzenie na właściwą drogę :)[/quote] wiesz aniu ja tu tylko sprzątam:lol:- a dokładniej tłumaczę;). Ale z tego co zrozumialam nie chodzi o stosunek f. do wapnia, a zwyczajnie o zmiejszenie produktów z duża ilośćią fosforu. Ilosc wapnia jest podana, zeby wiedziec, czy rezygnując np. z kosci cielęcej ( bo bardzo duzo fosforu) tym samym "odbieramy" psu sporo wapnia. A jesli tak jest, podać calcium z innego zródla generalnie wypowiedz tej pani jest taka:- ograniczyc ilosć kosci ( calcium podawac z innego zródla) ograniczyc ilosc podrobów
-
Nero dziś był bardzo wazniacki w stosunku do innych psiaków- taki król Nero vitka wiem, ze Ty wyprowadzalas go razem z Tede i nie zamierzal zjesc innych?
-
[B][U]zawartość calcium i fosforu na 100[/U] [U]gramów pożywienia[/U](pierwsza licza calcium w mg, druga fosfor w mg)[/B] mięso (mięsien bydło) chude: 6 195 mięso ( mięsień 20% tłuszczu. mięso z głowy) 5 149 serce (bydło) 9 195 żwacze zielone 120 130 płaty żołądka 90 80 nerka (bydlo) 19 248 wątroba (bydło) 7 360 przełyk ( bydło) 40 70 mostek z mięsem (bydło) 2600 290 kość cielęca 13800 [COLOR=red][B]6200[/B][/COLOR] [COLOR=black]mąka z kości (świeża) 14000 [/COLOR][COLOR=red][B]6000[/B][/COLOR] krew ( świeża) 9 35 konina 13 185 serce kurze 11 164 szyjki kurze ( bez skóry) 1580 900 skrzydełka ( kura) z mięsem i skórą 1070 660 całe kury z koścmi i skórą 950 570 wątroba ( kura) 18 240 stopki kurze (swieże) 645 200 żołądki kurze (świeże) 4 804 indyk 25 226 wątroba indyk 10 300 baranina (mięsień) 10 210 wątroba ( owca) 4 360 królik (bez kości) 15 225 kaczka ( mięso z koścmi i skórą) 14 196 gęś (mięso z koścmi i skórą) 12 180 śledz 34 250 łosoś 14 265 makrela 20 180 sardynka 85 250 tuńczyk 20 200 ziemniaki (gotowane) ze skórką 10 50 ryż (ryż naturalny) 16 282 -przy problemach z nerkami należy ograniczyć spożywanie fosforu -jeśli zmiejszymy m. in. ilość podawanych kości (wysoka zawartość fosforu) wapno uzupełniać podawając oprócz kości calcium carbonicum czy zmielone skorupki jajek* -podawać kalium, coenzym Q10 i witaminy z grupy B. Psy z chorymi nerkami powinny pić wystarczająco dużo wody. Jeśli pies nie chce pić, trochę mleka w wodzie może zachęcic psa do picia. Nie podawać soli i bulionów, aby psa zmotywować do picia. -zwiększyć ilość warzyw z wysoką zawartością karotenów (żółte, czerwone, zielone warzywa oraz produkty bogate w siarkę (zółtko jajka, wątroba, ryba, ser, brokuły, owoce). Nie podawać olejów roślinnych. -ograniczyc ilość spożywanych wnętrzności( wysoka zawartość fosforu) [U][B]Ważne zioła:[/B][/U] nasiona pokrzywy: redukują kreatynę, cordyceps: chroni nerki , łopian i prawoślaz lekarski: redukują zapalenia, ginko i głóg - wspomagają prace serca, ukrwienie pędzące ziola: mlecz i sok z zielonej pietruszki. (zdródło: [URL="http://www.barfers.de/barf_nierenerkrankungen.html"][COLOR=#000000]BARF bei Nierenerkrankungen[/COLOR][/URL]) *Jeśli pies nie może/ nie chce jeść kości można także podawac skorupki jajek (jajka nie trzeba kupować od kur z chowu bateryjnego, mogą być tez od "szczęśliwych kur":smile:) Skorupki z jajka zmielić. Dorosły tzn. wyrośniety pies potrzebuje ok. 50mg calcium na kilogram masy ciala. Łyżeczka (do herbaty) zmielonej skorupki (łyżeczka do herbaty mieści ok. 5g zmielonej skorupki) zawiera ca. 1.600mg calcium. Dla dorosłego psa o wadze 10 kg wystarczy zatem 1/4 łyczeczki od herbaty. Dla psa 20 kg ca. 1/2 łyżeczki od herbaty. Pies 35 kg ok. 1 łyżeczkę do herbaty. Jeśli nie podajemy kości -zmielone skorupki podawać do jedzenia codziennie (nie dotyczy suchego czy puszkowego pokarmu, ktore zawiera calcium) zeby uzyskac zrównoważony stosunek wapna do fosforu. szczeniak: szczeniak potrzebuje ok. 100mg calcium pro kg masy ciała. W czasie zmiany ząbków zapotrzebowanie wzrasta nawet do 200mg. Te ilości tyczą się wszystkich ras (małych, średnich, dużych)
-
[B][U]zawartość calcium i fosforu na 100[/U] [U]gramów pożywienia[/U](pierwsza licza calcium w mg, druga fosfor w mg)[/B] mięso (mięsien bydło) chude: 6 195 mięso ( mięsień bydło 20% tłuszczu/ mięso z głowy) 5 149 serce (bydło) 9 195 żwacze zielone 120 130 płaty żołądka 90 80 nerka (bydlo) 19 248 wątroba (bydło) 7 360 przełyk ( bydło) 40 70 mostek z mięsem (bydło) 2600 290 kość cielęca 13800 [COLOR=red][B]6200[/B][/COLOR] [COLOR=black]mąka z kości (świeża) 14000 [/COLOR][COLOR=red][B]6000[/B][/COLOR] [COLOR=black]krew ( świeża) 9 35[/COLOR] konina 13 185 serce kurze 11 164 szyjki kurze ( bez skóry) 1580 900 skrzydełka ( kura) z mięsem i skórą 1070 660 całe kury z koścmi i skórą 950 570 wątroba ( kura) 18 240 stopki kurze (swieże) 645 200 żołądki kurze (świeże) 4 804 indyk 25 226 wątroba indyk 10 300 baranina (mięsień) 10 210 wątroba ( baran) 4 360 królik (bez kości) 15 225 kaczka ( mięso z koścmi i skórą) 14 196 gęś (mięso z koścmi i skórą) 12 180 śledz 34 250 łosoś 14 265 makrela 20 180 sardynka 85 250 tuńczyk 20 200 ziemniaki (gotowane) ze skórką 10 50 ryż (ryż naturalny) 16 282 -przy problemach z nerkami należy ograniczyć spożywanie fosforu -jeśli zmiejszymy m. in. ilość podawanych kości (wysoka zawartość fosforu) wapno uzupełniać podawając oprócz kości calcium carbonicum czy zmielone skorupki jajek* -podawać kalium, coenzym Q10 i witaminy z grupy B. Psy z chorymi nerkami powinny pić wystarczająco dużo wody. Jeśli pies nie chce pić, trochę mleka w wodzie może zachęcic psa do picia. Nie podawać soli i bulionów, aby psa zmotywować do picia. -zwiększyć ilość warzyw z wysoką zawartością karotenów (żółte, czerwone, zielone warzywa) oraz produkty bogate w siarkę (zółtko jajka, wątroba, ryba, ser, brokuły, owoce). Nie podawać olejów roślinnych. -ograniczyc ilość spożywanych wnętrzności( wysoka zawartość fosforu) [U][B]Ważne zioła:[/B][/U] nasiona pokrzywy: redukują kreatynę, cordyceps: chroni nerki , łopian i prawoślaz lekarski: redukują zapalenia, ginko i głóg - wspomagają prace serca, ukrwienie pędzące ziola: mlecz i sok z zielonej pietruszki. (zdródło: [URL="http://www.barfers.de/barf_nierenerkrankungen.html"]BARF bei Nierenerkrankungen[/URL]) *[COLOR=black]Jeśli pies nie chce/nie może jeść kości można także podawac skorupki jajek (jajka nie trzeba kupować od kur z chowu bateryjnego, mogą być tez od "szczęśliwych kur":)) [/COLOR] [COLOR=black]Skorupki z jajka zmielić. Dorosły tzn. wyrośniety pies potrzebuje ok. 50mg calcium na kilogram masy ciala. Łyżeczka (do herbaty) zmielonej skorupki (łyżeczka do herbaty mieści ok. 5g zmielonej skorupki) zawiera ca. 1.600mg calcium. [/COLOR] [COLOR=black]Dla dorosłego psa o wadze 10 kg wystarczy zatem 1/4 łyczeczki od herbaty. Dla psa 20 kg ca. 1/2 łyżeczki od herbaty. Pies 35 kg ok. 1 łyżeczkę do herbaty. Jeśli nie podajemy kości -zmielone skorupki podawać do jedzenia codziennie (nie dotyczy suchego czy puszkowego pokarmu, ktore zawiera calcium) zeby uzyskac zrównoważony stosunek wapna do fosforu. [/COLOR] [COLOR=black]szczeniak: szczeniak potrzebuje ok. 100mg calcium pro kg masy ciała. W czasie zmiany ząbków zapotrzebowanie wzrasta nawet do 200mg.[/COLOR] [COLOR=black]Te ilości tyczą się wszystkich ras (małych, średnich, dużych)[/COLOR] ------------------------------------------------------------------ co do gotowych produktów- jem dla ludzi, ale mojemu psy nie dałabym..:roll: Dla mnie barf to świeże produkty i przede wszystkim składniki, których pochodzenie i jakość znam a jeśli chodzi o nabiał, są szkoły żywienia barfem, które tą grupę zupelnie wykluczają..
-
[quote name='ania_wawa'][quote name='Charly']problemy z nerkami? nie spotkałam się z czyms takim tzn. spotkałam się z opinią, że to mit,tzn. twierdzenie, że duża ilość białka powoduje choroby nerek. moze Martens wie więcej. [B]Napisz proszę jak wygląda jego dieta.[/B] [quote] Daję mu Primexowy barf ( mój pies nie może gryźć kości) , są to : mieszanka cielęciny, wołowiny i podrobów, kości warzyw i owoców, indyk kości owoce, podroby, jagnięcina, strusina :) i jeszcze kilka innych mięsiw :). Do tego blenderem rozdrabniam warzywka z olejem lnianym, czasem daję kaszę jaglaną , czasem jajko ze skorupką. Dajuś nie jada i nie przepada za nabiałem. Może źle że daję mu tak dużo mięcha a mało innych rzeczy?? Je chętnie, ma apetyt i tylko ten mocz się pogarsza. Moja wetka nie wie co jest. Daję mu teraz pastę na zakwaszenie moczu bo jego odczyn był ostatnio obojętny. Tylko że to wszystko jest tak naprawdę leczeniem w ciemno bo nie znaleźliśmy przyczyny tych złych wyników moczu.[/quote] a co to jest Primexowy barf? to już gotowe jedzenie?
-
on jest wspaniały. wie, że jest duży i silny. widać, że chce skoczyć, chce dotknąc łapą, ale nie robi tego i powstrzymuje się....bardzo się z tego cieszę:evil_lol:. Jednak ma oczywiscie wielka potrzebę miziania. Więc cisnie się całym ciałem na człowieka, w sensie tuli, ale trzeba się trochę starac, aby utrzymac rownowagę:loveu: to zdjęcie było robione kilka tygodni temu. teraz przytyl kilka kilo:cool3:
-
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
Charly replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='Florentynka']Deszcz pada, Łucja wyleguje się na kanapie. A ja zrobię off topic, a co mi tam. Szczególnie dla Charly, ale inni fani Jego Wysokości tez mogą sobie popatrzeć: [URL="http://picasaweb.google.pl/karmatsetenlhamo/SpotkanieMastifowTybetanskichWWisniowejGorze#"]Picasa Web Albums - Aśka - Spotkanie Mas...[/URL] Jego Wysokość był na zjeździe rodzinnym wczoraj. A Łucja została pod opieką mojej mamy i Sonieczki i chodziła na spacery po ogrodzie na smyczy, a i tak próbowała "odgrzać" jedną ze starych dziur...[/quote] macie szczególnie slicznego psiaka. nie wszystkie na tym zdjęciach mi się podobają. Wasz jest cudny:loveu: -
FLOREK- amstaffowato-bokserowato-dogowaty..JUŻ W NOWYM DOMU! :)
Charly replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
serce się kraje:placz::-( [IMG]http://images47.fotosik.pl/135/2abcb0d03a4e21c7med.jpg[/IMG] -
FLOREK- amstaffowato-bokserowato-dogowaty..JUŻ W NOWYM DOMU! :)
Charly replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
biedak. jak widac bardzo przeżywa co się stało. byl taki szczęśliwy, ze jedzie. w drodze do domu trzymałam go na kolanach. Jego rodzinka w aucie. maly caly czas chcial się przedostac do dziewczynki. reagowal na każdy jej ruch. na pewno ją pokochał i okazywal to po psiemu:-(:-( -
10 Lat W Schronisku!!! Ewa Szuka Domu!!!-LOS SIĘ DO NIEJ UŚMIECHNĄŁ:) :D
Charly replied to zonia's topic in Już w nowym domu
[quote name='zonia']Najpóźniej za 3tygodnie Ewka będzie miała dom.;)[/quote] i co? i co? -
Mozarcik odszedł za Tęczowy Most w kochającym DT. :(((
Charly replied to siekowa's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
jejku/. przeciez musi byc ktos w Warszawie, kto mozę się nim zając. szczegolnie jesli finansowo jest zabezpieczony. Moze sprecyzujmy czego szukamy? domu z ogrodem, pies musi(?) byc w domu- nie w budzie(?) i oczywiscie brak schodów(?) -
po co- te setki tysięcy zlotych, ktore miasta płacą to i ówdzie na swoje schroniska rok w rok to pieniądze podatników, społeczne- czyli wspólne, czyli niczyje..
-
pracuję ehkm.....dziś wieczorkiem:) Dziękuję :lol:
-
zdjecia psow w pierwszym poscie [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]Przepraszam za offa, ale sytuacja dramatyczna, zajrzyjcie proszę. Likwidacja psiego azylu Stowarzyszenia Obrona Zwierząt - 27 psów do ewakuacji - mamy kilka dni. Może ktoś może zaoferować tymczas :placz:: [/COLOR][/SIZE][/B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/jedrzejow-swietokrzyskie-27-psow-czeka-eksmisja-schron-w-dyminach-106655/"][COLOR=#000000]Jędrzejów, świętokrzyskie - 27 psów czeka eksmisja i schron w Dyminach![/COLOR][/URL] [SIZE=3][B]I cegiełkowe allegro:[/B][/SIZE] [URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=649185519"][COLOR=#000000]LIKWIDACJA psiego AZYLU - EKSMISJA 27 psów-POMOCY (649185519) - Aukcje internetowe Allegro[/COLOR][/URL]
-
Dinka (kiedyś Małpka) z lękiem separacyjnym ma wspaniały dom w Krakowie.
Charly replied to hop!'s topic in Już w nowym domu
[quote name='hop!']Dzisiaj zrobiłam Małpeczce wyróżnione allegro i kilka innych ogłoszeń.[/quote] dzięki hop!:loveu: -
Tez o tym pomyslalam. Małpa nie ucieknie, nie oddali się. Ale ciekawe co na to hop!:cool3: jesli w ogole to dwie rzeczy muszą być pewne 1) Małpa mieszka w domu 2) wokół tego nieszczelnego ogrodzenia nie ma drogi- ale podejrzewam, ze jest. W takim wypadku każda adopcja z mojego punktu widzenia odpada.
-
[quote name='Rybc!a']No nie wiem, z tego co mi wiadomo, Skoczek i Przecinek zostają, do adopcji jest Kuba .:)[/quote] Jest jak mówię.Skoczek jest do adopcji. Zapytaj i proszę zmien tytuł. Ten cudowny pies dostanie szanse na prawdziwy dom:) Przecinek faktycznie nie jest do adopcji. Choc po przybyciu Kuby też mial isc, a Kuba mial zostac. Aktualnie Przecinek zostaje, Kuba i Skoczek są do adopcji.
-
mialam fajny telefon w jego sprawie z Gdanska, ale mialby życ w stadzie innych psow ( tzn. 3 inne psy). A Kaspar z innymi psami rozumie się średnio niestety. pięknie przytyl:)