Jump to content
Dogomania

Charly

Members
  • Posts

    15120
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Charly

  1. jadą. wszystko ok. Kajunia kochana na kolanach siedzi. Dziadzia z tylu jak się nalezy w części dla psów. Wszystko ok. aaaa nie mogę się doczekać zobaczyć Dziadzia i Kaje w TV:) Twój tato jak zawsze kochany i uczynny Rybciu. Bez niego to wszystko nie byloby możliwe:)
  2. Ten kot zostal wywieziony, oddany wbrew woli wlascicielki. Nie wiadomo czy do schroniska, czy gdzie:roll: Ewa czy widziałas takiego kota w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy w schronisku? Hm..teraz zapomnialam zapytac czy to był kot czy kotka. Dziewczyny czy taki kot jest teraz u nas? [IMG]http://zalacznik.wp.pl/06/d696/012109220451.jpg?p=4&t=image&st=jpeg&ct=QkFTRTY0&f=012109220451.jpg&wid=3602&POD=1&type=NORMAL&zalf=Nowe&tsn=124329082443417684&sid=9486db644c44ee996126b94a97d0a11c[/IMG] [IMG]http://zalacznik.wp.pl/06/d696/072108115523.jpg?p=3&t=image&st=jpeg&ct=QkFTRTY0&f=072108115523.jpg&wid=3602&POD=1&type=NORMAL&zalf=Nowe&tsn=124329082443417684&sid=433f13f5eb933fe13d24c8ae8918ed7d[/IMG] [IMG]http://zalacznik.wp.pl/06/d696/121408151122.jpg?p=2&t=image&st=jpeg&ct=QkFTRTY0&f=121408151122.jpg&wid=3602&POD=1&type=NORMAL&zalf=Nowe&tsn=124329082443417684&sid=6034d8c87ab77a7fea2bf4c98a048c8e[/IMG]
  3. [quote name='Florentynka']No cóż...mi się on też podoba, ale w związku z jego obrzydliwym zwyczajem zawłaszczania wątków na których pojawia się jedynie w rolach epizodycznych zacznę gada wypychać z kadru przed zrobieniem zdjęcia... Na temat hodowli wysłałam priv[/quote] masz racje. to ja juz po prostu nie będę zwracac na niego uwagi:oops:
  4. może robak zamienił się w motyla i wyleciał:lol:. A powaznie- jak się wchlonął to się wchłonął i nie ma co się martwić.. Mój TZ też miał kiedys guzka na czole ( po urazie czy cos) i też się wchłonął:).
  5. a Nerusiek chyba nigdy się tak dobrze nie mial jak w schronisku przy tej swojej budzie. Jest bardzo szczęsliwy. Radosny jak szczeniak. Ciekawa jestem jak bardzo się rozkręci. Bawil sie na spacerze, biegał jak mlodziutki pies. Szybko niesamowicie:-o
  6. [quote name='Dzika_Figa']No tak, no tak... Pięknie razem wyglądają. Niestety, słyszałam że Jego Wysokość wybiera się na zlot mastifów tybetańskich - pewnie pozna tam jakąś ładną młodą mastifkę i to ona będzie miała szanse zostać matką jego dzieci, nie Sonia... A bardziej poważnie, to Sonia idzie pod nóż niebawem, najprawdopodobniej w następnym tygodniu - oczywiście o dokładnym terminie sterylki wszystkich powiadomimy. Poza tym mam trochę wyrzuty sumienia, bo jakoś przestałam przekazywać newsy a pewnie są tu tacy, co chcieliby wiedzieć jak się sucz miewa (oprócz tego, że - co mam nadzieję, wiedzą doskonale - miewa się dobrze). Ano po wszystkich zmaganiach sanitarnych mama ma z Sonią, że tak to ujmę, problem odwrotny. Sonia na spacery wychodzi tylko i wyłącznie załatwić swoje potrzeby. I do domu. W dodatku nie da się zaciągnąć dalej niż na najbliższy trawniczek... A tam się hektary łąk marnują!!! W związku z tym, mama boi się ją spuszczać ze smyczy, bo trawniczek jest zaraz przy osiedlowej uliczce, na której, mimo zerowego ruchu, pewnemu %$#&... kierowcy udało się potrącić kiedyś jej poprzedniczkę :mad:, a Sonia czasem się potrafi z daleka przestraszyć jakiegoś psa i skoczyć na bok, więc mama woli nie ryzykować. Raz puściła w przypływie odwagi i co? I Sonia poszła prosto do domu. Więc i tak nie ma to większego sensu. Co ciekawe, zabrana na przykład na działkę w Beskidy i spuszczona ze smyczy natychmiast po wyjściu z samochodu, szła grzecznie i chętnie za rodzicami i nie było problemu. No i nie bardzo wiemy, co zrobić. Bo, szczerze powiedziawszy, nigdy przenigdy nikt z rodziny czy znajomych nie spotkał się z przypadkiem psa, który nie dostaje euforii na dźwięk/widok zdejmowania smyczy z wieszaka... A Sonia rzuca mamie spojrzenie w stylu "a czy to konieczne ?". No i co z taką zrobić? Nie pomagają smakołyki, inne psy, podbieganie, zachęty, ona chce zrobić co musi i do domu...[/quote] tez nie mam pojęcia. może boi się, że wróci do schroniska. Moj piesek tak mial przez 2 miesiace. za to potem jak się rozpędził:cool3: Oj zlot tybetanów wow:lol: Ojcem będzie??:-o fjuuuu. On jest wystawiany? Tzn jest reproduktorem takim z papierami? ( nie zebym się znala na tym;):evil_lol:- ale wiem co to rep bez papierów;))
  7. [quote name='Weronia']Nie wiem jak się czuje... wygląda na to, że lepiej. Pomerduje ogonkiem, chodzi trochę.. Cieszy mnie, że je i pije. Ale bywają momenty, że jest gorzej. No zobaczymy.. Dziś idziemy do weta :([/quote] i co Weroniu?
  8. [quote name='kordonia']Jezu, Charly, dokonałyście cudu w takim razie. Byłam przy adopcji NIko, od razu zaczęłam mówić o sterylizacji, że najlepiej jak najszybciej, skoro Małpka wychodzi luzem do ogrodu,a tym bardziej, jeśłi teraz dochodzi jeszcze Nikuś. Państwo byli jak najbardziej na tak, zdziwili sie tylko, ze już można ją ciachnąc, pytali, czy nie jest za młoda. Tłumaczyłam im,z e nawet tak młoda suka moze być już w ciązy, wydawało się, ze przyjęli do wiadomosci... Jejku, wszystkie suki powinny wychodzic ze schrosnu wysterylizowane. Ja tak latami oddaje koty- powyżej 4miesiąca życia wszystkie kotki steryzlizuję i przynajmniej mam pewnosc,z e nie bedą rozmnażane. Charly, Afi, gratuluję akcji. Mam nadzieje,ze po sterylce wezmą Małpę z powrotem Jak NIko zareagował na Ciebie? Poznał? :) NIe płakał za Tobą? :)[/quote] Wiesz jesli nie wezmą- nie będziemy płakac. Myslalysmy o tym. Ale jak na razie psy mają się dobrze. O ile NIko jest naprawdę spuszczany z tego łancucha. Inna sprawa to tej nieszczęsnej sterylki. Tam na wsi nie ma wysterylizowanych psow. Widziałysmy kilka piesków biegających sampopas........Pani boi się, że po sterylce Małpka będzie gruba i leniwa:lol: Mam nadzieję, że Małpka będzie taka jaka jest i tym samym przynajmniej w jednej głowie coś zmieni. I może ta pani potem po mszy swiętej niedzielnej opowie innym kumoszkom jaka ta sterylka wcale nie straszna. A pies nie brudzi, nie ucieka.....Taką mam nadzieję. A Niko czy nie płakał.......?.Czy nie chciał przecisnąc się przez kraty jak wyjechalismy z Małpką..................co ja mam teraz powiedziec. Mogę tylko auuuuuu...zawyć.
  9. Kajunia wykąpana. Na początku trochę spanikowala jak wyszla z bosku. ale potem już luzik. Można wszytko przy niej zrobić. Jest cudowna:)
  10. o 17:14 dopiero wypralam ćwiartkę Dziadzia. Oj za mało czasu na to wszytko zaplanowałam. Do Małpki i Nikunia wyjechałysmy po 18. A Dziadzia w kąpieli?:loveu::loveu::loveu: ahahahhahah. Cudnie było. Słonce, szlauch, Dziadzio i ja:) Mokra bylam naprawdę od stóp do głów- może nie głów, ale po szyję. wszystko mokre, do wykręcania. A Dziadzio zachwycony biegał caly czas w tę i we w tę, podawal łape zupelnie bez sensu:evil_lol:np. jak chcialam mu namydlic nogi, albo glowę. Wtedy podawał lapę:evil_lol::evil_lol:. Usmialam się z nim do lez. w ogole był cudowny. Dlugo to trwało, kręgoslup mnie bolał, więc mydląc go mydląc po raz nty przysiadałam na tym takim hm..nie wiem jak to nazwac. takie cos z klapą- nie wiem co to jest. A Dziadzia wskoczyl na to, byle tylko być bliziutko. Psuł mi cały obmyślunek. Włazil w piane, zlizywal pianę z rąk. otrzepywal tak strasznie, że mokre bylo wszytko w zasiegu kilku metrów i pił wodę ze szlaucha, kiedy chcialam go oplukac. No zabawę miał przednią. Poza tym dał sobie wymyć wszytko. Pod ogonem myłam i myłam brudnego dziada a on stał i stał. nawet ogon mogłam wymyć. A już największe szczeście jak wsadzałam waciki w uszy, żeby woda nie weszła. Jakie szczęscie i jęczenie:lol:. Coś tam ma z tymi uszami. Jeśli znajdzie nowy dom trzeba przekazac, zeby od razu w uszyska zajrzeli u weta. Siersc po umyciu cudna. Miekka, gęsta, błyszcząca. Jest piękny:) Dziadzio jest genialny. Cudowny. I żałuję, że nie moge jutro z nimi pojechac:) Będę trzymala kciuki.
  11. [quote name='beka']W jakim wieku jest Lejla? Jak jej stosunek do innych psow?[/quote] Leyla jest wspaniala i łagodna. wiek do 2 lat max. wydana będzie tylko i wylącznie "nie cała":cool3: czyli po sterylce....
  12. Małpka i Niko mają się ok. Małpka bardzo urosła ( wybaczcie nie mialam aparatu). Jest miziana i całowana. Nikuś jest co prawda na łańcuchu, ale jest spuszczany kiedy pan wraca z pracy. Pan z nim się bawi. Jest podział: Małpka jest pani, Nikuś jest pana. Warunki psiaków naprawdę ok. Poza tym: ciemnogród. Dziewczyny co oni mówli zabierając Nikusia do Małpki na temat sterylizacji/kastracji? Ponieważ pani powiedziala nam ( pana nie było), ze Małpka nie tylko nie będzie wysterylizowana, co więcej: będzie miała dzieci..dla zdrowia. Na nic merytoryczne argumenty Ani. Nie i koniec. W końcu pani z płaczem każe nam zabierac oba psy do schroniska. Albo "cała" Małpka ( tzn. z macica:roll:)albo ona nie chce wcale. Ręce, cycki i majtki opadają. Naprawde. Cięzko było. I te opowieści o tych cudownych domkach, które te psy znajduja. Kora którą mieli ze schroniska też była rozmnazana. Kiedyś uciekla do psa. Ktoś rąbnął ja w głowe. Dotarła do domu, ale weterynarze nie mogli jej pomoć. Umarla. Wspomniałam, że Pachyder jest z tej wsi. Mimo tego wszystkiego, nie i nie i nie i nie. Ślepy zaułek. Mamy zabierac psy i koniec. I płacz, ale trudno. W końcu (100 lat pózniej)wreszcie udało się panią przekonac. Dała nam Małpkę, pieniądze na benzynę. Teraz mała jest w schronisku. W środę będzie sterylizowa i jedzie z powrotem do domu.uff Ale powiem Wam, łatwo nie było.
  13. hihihi. nie no poważnie. Dorothy np. wykradla psa ( starą, nieszczęśliwą, łancuchową zapomnianą przez świat, chorą na wszystkie choroby sunię:-(). Libra przezyla u niej cudowny rok, niestety odeszla jakis czas temu. Ale byla kochana, leczona i szczęśliwa. a i tu i ówdzie slysze o jakis kradzieżach ( planowanych w najbliższej przyszłości też):lol: tak w ogóle to jestem za. Pomysl z inspektorem oczywiscie musialam zapodac. Ale poza tym jak nie ma bata- to kraść i wywozić w lepsze życie.Popieram.
  14. :crazyeye::crazyeye::crazyeye: cudownie:multi::multi::multi: Jesteście wspaniałe:loveu::multi: [SIZE=1]Mru- będę Ciebie zawsze słuchała, nigdy nie stracę nadzieji, będę...mimo wszystko. Mam nadzieję, że nie urodzę się psem w przyszłym zyciu, a jeśli tak to Mru proszę znajdz mnie wtedy:loveu:[/SIZE]
  15. To post z początków Tygrysia u Ciebie. Mam pytanie co do tego guzka. Wycięłaś go? ps. pytam, bo mój "krzyczek" też miał na szyi (m.in.). Nie wycinaliśmy, nie wycinalismy, guzek sobie rósł i rósł. W końcu dwa miesiące temu wet wyciął...a tam...robak:-o. Taki jakiś dziwny pająkowaty nicień sobie żył i rósł. Został jako dziwny okaz wysłany do Olsztyna. Pan prof. i innne "tęgie" umysły jednak nie zdołały określić, kto zacz. Ale ocenili, że to "obcy" i spytali, czy Filipek był w Afryce... I tak jestem ciekawa, czy jeszcze jakiś inny krzyczkowy ma może obcego z Afryki.
  16. czekamy na wieści Weroniu
  17. [quote name='Moher']18 maja wieczorem pierwsza kąpiel w boraksie. Świąd minimalnie się zmniejszył po 4 dniu od kąpieli. Dopryskałam bardzo swędzące miejsca roztworem boraksu z wodą utlenioną. Wczoraj 24 maja rano druga kąpiel. Swędzenie napadowe - przy zmianach temperatury. Skóra nadal ciepła. łuszczenie skóry minimalnne. Poprzednio staranie wszystko opisałam, ale gdzieś uciekło. Może dlatego, że nie umiem jeszcze bezawaryjnie poruszać się po forum bo jestem tu nowa.:oops:[/quote] nie to dogo tak działa. następnym razem zanim zatwierdzisz post skopiuj sobie wszystko co napisałaś.. Jak Cie wywali z dogo to się zalogujesz jeszcze raz i już tylko wkleisz.
  18. bardzo mi się podoba wielkopies. Można wiedziec z jakiej hodowli?
  19. jesli chodzi o kradzież psa- nie będziesz pierwszą ani ostatnią na tym forum:)
  20. Basia masz "chody" w lokalnej gazecie. Tam mysle najlepiej. Będziesz go miala w poblizu. No bo raczej nie chcesz ogłoszeń na całą Polske....(?):)
  21. [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1958213_szczeniak_w_typie_karelskiego_psa_na.html[/URL] gumtree nie wiem czemu nie pokazuje mojego ogloszenia. może za duzo wystawiam czy cos. spróbuje pózniej jeszcze...
  22. dajcie linki do plakatu i sam plakat w pierwszy post
  23. wspaniale stado. to zupelnie co innego niz jeden pies. w sumie tak jak jedno dziecko. troszki nudno;) "daj zajrzec":lol::loveu: [IMG]http://lh5.ggpht.com/_68XWlWzU85U/Shl1nLmXkKI/AAAAAAAACAo/Oup9EDHjYZg/s576/DSC_0964.JPG[/IMG]
×
×
  • Create New...