-
Posts
5821 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by bonsai_88
-
Postaram się jutro pojawić, tylko nie wiem na jak długo i z którym potworem będę... chciałam przyjechać z Birmą, ale TZ chyba będzie musiał iść do pracy :(. Dobrze, że przy odrobinie szczęścia zacznę robotę od października, bo się biedak zajedzie [codziennie pracuje po jakieś 12 godzin]... Cóż, w Polsce, żeby 1 osoba mogła utrzymać rodzinę to musi się zaharowywać na śmierć - taki mamy prorodzinny kraj :/
-
Wiem, że to ma być głównie pustynia [ja mam tylko "wężowe" zboczeni - Mały żąda roślinek, bo jak nie ro się chowa za tylną ścinkę :D. Teraz ma busz w terrarium... może wy mu przemówicie do rozumu, że on powinien lubić wyższą temperaturę i suchsze powietrze? Taki dziwoląg mi się trafił], ale trochę roślinek pustynnych nie zaszkodzi :). Z tym, że raczej jakieś nie duże by się przydały i bardzo "pustynne". Swoją drogą w jakim wieku jest już Stafcia?
-
No fakt, mój maluszek raczej woli chłodniejsze i wilgotniejsze miejsca [chociaż też nie za chłodne i nie za wilgotne]... W terrarium Stefci są trochę gorsze warunki, ale aloes powinien je wytrzymać :). Kurcze, opuncję bym ci zaproponowała, gdyby nie jej igiełki - strasznie małe, ale jak się wbiją to człowiek ma ochotę sobie łeb odstrzelić [małe toto i wyciągnąć się nie da, a boli]. Do Stefci nadawać się powinny też: żywe kamienie czy Aichryson. Ogólnie musisz roślinek wśród sukulentów szukać :). Ps. Aloes ma wiele odmian, może spróbuj posadzić parę różnych dla urozmaicenia ;)?[U][B][/B][/U]
-
Na pocieszenie - po 2 latach już raczej się trochę opanowałam z kupnem roślinek do terrarium Małego - mam tam fajne roślinki, terrarium wygląda naprawdę ładnie... za to musiałam kupić lampkę, bo stara została w poprzednim mieszkaniu :(.
-
Gops z doświadczenia wiem, że z terrariami dla zwierzaków to jak z obrożami dla psa - na początku myślisz, że wystarczy zwykłe, najzwyklejsze terrarium... ale szybko dokupisz nową lampkę, lepsze podłoże, a w ogóle to terrarium jest za małe i potrzebne jest większe... w do którego wejdzie więcej zwierzaków, które potrzebują jeszcze lepszej lampki, jeszcze większego terrarium... a skoro to poprzednie terrarium jest puste, to można do niego wsadzić coś nowego ;). Ja to mogę spokojnie poczekać na kolejną giełdę - do nowego mieszkania będziemy się wyprowadzać pewnie przed świętami, później przydałoby się kupno jakiejś półki pod terrarium :roll:... Tak więc śpieszyć to ja się nie będę.
-
O tym, że terrarium ma być dłuższe niż wyższe to już doczytałam ;). Myślę, że na początek udałoby mi się zaadaptować stare akwarium [wcześniej robiło za 2 terraria dla pająków - było przedzielone na pół - ale takich olbrzymów nie będę mieć przez dłuuugi czas], które ma wymiary 80/40/40... Tylko, cholera, najpierw musimy się przeprowadzić, bo w tym domu nie znajdę miejsca na postawienie terrarium :(.
-
A tak z ciekawości - jakiej wielkości musi być terrarium dla takiego stadka jak twoje? Gekony to jedne z bardzo nielicznych zwierząt, których jeszcze nie miałam, więc powoli mi się dziwne pomysły w główce klują [ale jak już to za rok - dwa]... Po za jaszczurkami nie miałam tylko ptaków.
-
A tak z ciekawości - będziesz chciała mieć małe stefcie :cool3:?
-
Nadal jest z niej szczeniak dobka :evil_lol:
-
Widzę, że sobie stadko powiększyłaś :). Uważaj, bo jeszcze będziesz miała różne takie dziwne w takich ilościach jak ja - znajomi bali się mnie odwiedzać, a nocowania po mojej 18-stce 2 kumpele długo nie zapomną... Do towarzystwa w pokoju miały paręnaśnie modliszek i prawie setkę pajączków :D.
-
8-go dnia Bóg stworzył Bearded Collie o imieniu Panda :)
bonsai_88 replied to DorkaWD's topic in Bearded Collie
Witam :) Cieszę się, że wstawiłaś nowe zdjęcia Pandusi :). Zmieniła się dziewczynka bardzo... -
[B]Od-nowa [/B]miałam psiaka z kompletnie rozwaloną wątrobą, więc znam twój ból aż za dobrze. Na pocieszenie - Ituś mimo choroby żył jeszcze parę ładnych lat [został uśpiony z zupełnie innego powodu].
-
Deer szczerze mówiąc... twoja wypowiedź sprawiła, że najpierw opadła mi szczęka, a później znieruchomiałam ze zdziwienia? Ty nie oskarżasz? A jak mamy potraktować twoją wypowiedź? Ty nie szukasz sensacji? W takim razie po jaką cholerę się w ogóle odzywałaś o Stelli?
-
Deer to cholernie nie fair oskarżać kogoś, kto nie ma możliwości się bronić :/
-
[B]Asiaczek[/B] mam wrażenie, że na razie moi sąsiedzi nie są gotowi na kolejnego zwierza. Taka strata bardzo boli, muszą dojść do siebie. [B]Deer[/B] Smoku w przedszkolu ma się rewelacyjnie - codziennie przynosi coś nowego. Wczoraj ja dostałam łańcuszek z makaronu, dzisiaj TZ dostał serduszko papierowo-plastelinowe. Rano też już biegnie bez problemu, czasami nawet przypomni sobie, żeby dać mi buziaka :D.
-
Nijak... jutro mają się do mnie odezwać...
-
Trzymam kciuki za maleńką. Co jej się stało?
-
I że niby nie zaniedbane? A kogo masz na kolankach? Rudego? Nie, więc zaniedbane - inne psy ci się na kolanka pchają, a oni muszą na ziemi siedzieć..
-
Luzia tak czytam jak wychodzisz z psami i aż mi się przypomniało jak boso, w deszczu ganiałam za jedną z suk w listopadzie :D.
-
[url]http://images38.fotosik.pl/336/1c81848189a90f2d.jpg[/url] Na pierwszy rzut oka pomyślałam, że dość sporą macie tą klatkę od psiaka :D.
-
Można pogłaskać? ... i inne pytania i zachowania przechodniów ...
bonsai_88 replied to Wiza's topic in Wszystko o psach
york olbrzymi powala :D -
[B]Limonka[/B] najpierw czeka mnie czwartek [a to już jutro]...
-
Czemu Tz ci na Oziulka narzeka? Przecież on taki słodki i kochany. Każdemu buziaka da, a i na kolanka potrafi wskoczyć [tego to ja dłuugo nie zapomnę :D]...
- 78403 replies
-
Galeria sfory - czyli Luka, Chibi, Frotek i Hera (sic!) w pełnej krasie
bonsai_88 replied to zmierzchnica's topic in Galeria
[B]Zmierzchnica[/B] pogratuluj Frotkowi ode mnie :). Wiem jak bardzo cieszą takie sukcesy w pracy z psiakiem, sama pamiętam początki z Birmą aż za dobrze. Tak, z tą Birmą która chciała zagryźć wszystkich wokół, a teraz uchodzi wśród sąsiadów za okolicznego pieszczocha kochającego cały świat :D. Tylko jeden sąsiad nie jest tego zdania - podpadł młodej, więc go próbowała w kolano dziabnąć, złośnica jedna.