Jump to content
Dogomania

dreag

Members
  • Posts

    6714
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by dreag

  1. Dzięki chociaż za podnoszenie, a może jednak ktoś wypatrzy...
  2. Ma ktoś może kącik na potymczasowanie tej malutkiej terierkowatej miłej suni:cool3:?? Sunia miała cieczkę, trzeba ją wysterylkować. Oczywiście ktoś, kto by się zdecydował (pliss) nie poniósłby żadnych kosztów;) związanych z utrzymaniem małej. Jej historia jest zdumiewająca. Od jakiegoś czasu plątała się z psami w Fastach, a któregoś dnia pojawiła się koło działek na 27 Lipca (prawdopodobnie zagoniły ją psy). Teraz znowu jest w Fastach na terenie zakładu, gdzie chcą się jej pozbyć:-(. Nie wiem jak ta malutka dotarła tam i z powrotem po tak ruchliwej (!) trasie:roll: (10 km w jedna stronę), ale czas, gdy jej nie było w Fastach zbiega się z tym kiedy była na Wygodzie; kolor, wielkość też się zgadza. Ponieważ widziałam suńkę na własne oczy, to oczywiście chciałaby się jej pomóc. Wiem, wiem, że jest schronisko, ale najpierw szukam lepszego rozwiązania... [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images35.fotosik.pl/1104/9965a4af694dec6emed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl][img]http//images46.fotosik.pl/1249/63d842d5c3194a00med.jpg[/IMG][/URL]"][COLOR=#000000][URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images46.fotosik.pl/1249/63d842d5c3194a00med.jpg[/IMG][/URL][/COLOR][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images41.fotosik.pl/1238/8d6f61bafcd19bb8med.jpg[/IMG][/URL]
  3. Jeśli szczeniak/szczeniaki chodzą za matka, to jak nawet tylko ona się złapie, to raczej małe nie odejdą od klatki;). Z chęcią się dołożę do sterylki, zresztą już to kiedyś mówiłam [B]yup[/B], która pewnie zapomniała:eviltong:.
  4. No kurczę, a Ruda już wiedziała, że tam jedzenie i pewnie by wróciła wcześniej czy później. Szlag!!!!! Całe szczęście, że nic się nie stało...
  5. Nie wiem jakim cudem, ale jakoś do tej pory nie trafiłam na wątek:roll:. Jednak z końcem roku się udało, dzięki małym podpowiedziom;). Trzymam kciuki dziewczyny:).
  6. Pozdrawiam z końcem starego roku i życzę wszystkiego najlepszego w nowym:). [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/1289/431546f2afeab489.jpg[/IMG][/URL] [B]Tłamsik[/B], nie było gdzieś tam u Was białej terierkowatej suni w cieczce?? Wczoraj była na 27 Lipca i gdzieś zniknęła.
  7. Na BO ktoś chcial kupić konia, może Mikiego podesłać, jako pociągowego;). Ale chlopak sobie poszaleje:).
  8. :thumbs:Trzymamy kciuki! [SIZE=2]Oby nie dał chłopak plamy:oops:.[/SIZE] [SIZE=1][/SIZE] [SIZE=1]A domku szukajcie "w razie czego";). [/SIZE]
  9. [quote name='Sigourney.Weaver']....Staracie się „uratować” kundla, który obok dogo nie leżał. ... To jest jakiś biały kundel, pomiot pseudohodowlany, a nie rasowy pies , więc nie róbcie krzywdy rasie i nie piszcie, że jest DA !!! Skomentuję to tak: PRZERAŻAJĄCE! Brawo, miłośniczko (tylko czego?)!!!! I dodam - tak, staram się ratować każdego KUNDLA. I uważam, że każdy zasługuje na szansę, czy jest człowiekim, psem czy innym żyjącym stworzeniem. Zwłaszcza jeśli to, jakim jest, zawdzięcza ludziom, przez których takim się stał. Smutny koniec tej historii.
  10. Ogłoszenia bez zdjęć to lipa. Ma allegro? Mogę mu wystawić. Pomysł na dt był w moim poprzednim poście. Można też wykupić pakiet ogłoszeń na cała Polskę. Był w Pupilach w Porannym?
  11. Jeśli leży Wam na sercu los tego psiaka, to sprawdźcie koniecznie do jakiego schroniska miałby trafić:roll:. Trzeba zadzwonić do Urzędu Gminy i zapytać, gdzie trafiają odławaine przez nich zwierzęta. A może w ogóle nie mają z nikim podpisanej umowy, to nie zajmą się, albo sprawią, że zniknie problem...:shake: Ten psiaczek ma szramy od walk. Albo walczy z psami i zwycięża albo jego gryzą. W niekontrolowanym schronie zostanie zagryziony. Przykro to mówić, ale to niestety prawda. Jeśli nie macie miejsca, to może w grę wchodziłby hotel, dt płatny? Kosztuje to ok. 300 zł miesięcznie i wtedy szuka się na spokojnie domu. Wcześniej czy później się to udaje. Nie raz wielu z nas to przerabiało, ale trzeba naprawdę chcieć i być zdeterminowanym do pomocy. To podstawa. Zbiera się grono osób, które deklarują co miesiąc albo jednorazowo jakąś składkę i miarka do miarki... Jest wiele wątków psiaków, które dzięki takiemu działaniu grzeją już dupkę w swoim domku. Ogłoszenia, ogłoszenia, ogłoszenia... W innym przypadku już by nie żyły, albo wyglądały nadal zza schrniskowych krat. Wykorzystałyście u siebie już wszystkie możliwości?? Wszystkich znajomych i znajomych znajomych czyli nieznajomych;)? Napisz, co Ci powiedzieli o schronisku.
  12. Skoro jest tyle osób zainteresowanych losem psa... Najlepsze co możemy teraz zrobić, to zachęcić opiekunów i wesprzeć ich finansowo, by mogli być pod fachowym okiem szkoleniowca. Nie zostawiajmy ich samym sobie, pomóżmy. Proponuję się na tym skupić. Na ten cel dokładam 100zł.
  13. [quote name='wrona513'] bo dla mnie pies ktory raz ugryzl ugryzie drugi to tak jak z czlowiekiem zlodziej ktory raz ukradnie ukradnie i drugi raz. ( To niestety, a raczej stety nieprawda... [quote name='Proxima']Moja suka, kiedy się do nas przybłąkała, to siedziała za garażem trzy dni z paszczą jak krokodyl - nikt nie mógł podejść, nie mówiąc o dotknięciu. Do teraz toleruje zaledwie kilka osób, a akceptowanie każdej kolejnej trwało wiele dni. Jednak nie mogłabym sobie wyobrazić bardziej kochanego i oddanego psiska - miłość nie zawsze jest łatwa, czasami trzeba jej pomóc [quote name='LILUtosi'] ...najpierw spędził chwile zgrozy w lesie, później wybawca, po czym znowu świat legł w gruzach i trafia do kolejnego domku, i znowu do kolejnego. Człowiek by się pogubił. 1/3 psów naszych zachowałaby się w takiej sytuacji niepożądanie. Tyle, AŻ tyle...
  14. Macie jakieś zdjęcia psinki? Mam nadzieję, że znajdzie super domek.
  15. Kaszanka, leniuchu, wstawiłam te zdjęcia, które wysłałam Ci na maila;) Niestety, tak jak przewidywałam, nie są najlepszej jakości.... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images35.fotosik.pl/1094/0b7a9fe03cb77772med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/1244/0b2ba5be1817e76cmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/1239/4f620c35aaac4c3fmed.jpg[/IMG][/URL]
  16. Skoro tak się zachowywał, to będzie bardzo trudno znaleźć mu na chwilę obecną kogoś "na stałe", kto za chwilę nie będzie miał dośc:(. Moim zdaniem, żeby jakaś adopcja się udala, on MUSI najpierw być w jakimś dt, gdzie się zadba o to, by nie uciekał, by nauczył się pewnych zachowań, dowiedział się, że w jednym miejscu, przy człowieku też jest dobrze;). Do tego trzeba jednak wieeeele cierpliwości:diabloti:. On jest po prostu nauczony łazęgowania, poczucia wolności, jak wiele bezdomniaków. Potem właśnie uciekają, demolują, a ludzie, którzy maja słabą wolę i tak naprawdę nie do końca naprawdę im zależy, reagują złością, niechęcią i mówią, że "z tym psem już się nie da nic zrobić":roll:. On potrzebuje kogoś, kto będzie z nim chodził na smyczy, uczył swojej obecności i nieobecności, a przede wszystkim zabezpieczył teren od ucieczek. Brzmi ciężko, ale się da:p. Na pewno. Nie wierzę, że są psy, które nie chą być z człowiekiem. One czasem tylko tego nie umieją albo zapomniały. Trzeba im pomóc to poznać i będą szczęśliwe:lol:. Ale się wymądrzyłam:oops:. Ale to po, to byście nie rezygnowały i się nie załamywały. Szukajcie dalej "fajnego ludzia", uda się, zobaczycie;).
  17. Co z psiaczkiem? Widziałam biedulka na BO. Wyślijcie go do Porannego, w soboty ukazuje się dodatek "Pupile", to bezpłatne: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Szkoda, że nie ma komu wziąć go chociaż na tymczas...
  18. Ma cały czas allegro. Nikt z nikąd się nie odzywa? :( [B]Asika5[/B], jakoś w końcu może po świętach odbiorę te swoje fanty, bo się nazbierało;). Jak chcesz to kasę wpłacę na konto, tylko wyślij mi je.
  19. Włości piękne, zazdraszczam:lol:. Doskonałe dla ludzi... i zwierząt:evil_lol:. Moje psice jak zwykle narobily rabanu:eviltong:. Najgorzej miały koty. Moje miłośniczki tych futrzaków zagoniły jednego biedaka na drzewo, a drugi czmyhnął czym prędzej między cegły na posesji obok:oops:. Zdjęcia wysłałam Ci na maila, bo coś fotosik się nie otwiera:roll:.
  20. Fajnie się czyta takie wieści:lol:, tylko z tym sikaniem... Na allegro są takie prześcieradła od spodu nieprzemakalne, można by je stosować jako "narzutę". Myślałam o tym, bo od czasu do czasu też psy potrafią mi zrobić taką niespodziankę, jak im za długo beze mnie (nie wiem która, bo za ogon nie złapałam:diabloti:).
  21. Przecież to świetny prezent:diabloti:!
  22. Ale przystojniak w tym moro:lol:, ciekawe co będzie nakładał jak mrozy przyjdą:eviltong:.
  23. Co do filigranowości to szybko można to "poprawić":evil_lol:. Mi się niechcący to zdarzyło, mam niezłego klocka:oops:. Dzwoni ktoś, pyta, czy nic:roll:?
×
×
  • Create New...