-
Posts
6714 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dreag
-
Schronisko w BIAŁYMSTOKU !!! Szukamy DS i DT. Potrzebne ogłoszenia !!!
dreag replied to a topic in Już w nowym domu
Jest jeszcze ten duży żółty psiak z jednym klapniętym uchem, co stał z przodu na poczatku przy bramie?? On też już lata spędził... -
[quote name='joanna83']Z tym Porannym to muszę pomyśleć i dopytać Dreag co było w tamtym artykule o staruszkach, żeby się nie powtarzać. [/QUOTE] To było to: [B][COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Bez nadziei na godną starość?[/FONT][/SIZE][/COLOR][/B] [CENTER][B][I][COLOR=darkorchid][FONT=Times New Roman]"Psy mają tylko jedną wadę - wierzą ludziom"[/FONT][/COLOR][/I][/B][B][I][COLOR=darkorchid][FONT=Times New Roman]E.J.Finbert[/FONT][/COLOR][/I][/B][/CENTER] [COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Każdy rok zmniejsza szansę bezdomnych zwierząt na to, że szczęście się do nich uśmiechnie. Tylko nieliczni stają się wybrańcami. [/FONT][/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Porażająca jest ilość starszych psiaków trafiających do schronisk. Smutne jest to, że człowiek potrafi być tak okrutnie bezduszny, tak bardzo obojętny. To właśnie głównie z tych przyczyn starsze psy spędzają jesień swego życia nie pod czułą opieką kochającego pana, ale umierają w zaciszu schroniskowego kojca z tęsknoty, rozpaczy, braku zainteresowania, w chorobie, której poddają się czując bezsens życia. Niektóre wystawiają jeszcze z utęsknieniem swą mordkę zza krat, inne nie wychylają już nawet noska z budy, nikną, choć jeszcze nieszczęsne serduszko bije.[/FONT][/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Do schroniska, czy na ulicę, trafiają z różnych powodów. Bywa, że samotny człowiek umrze, a pies pozostaje zupełnie sam, zdarza się też, że zostaje rodzina, ale nie ma już w niej miejsca dla zwierzęcia. A najczęściej okazuje się, że po wielu latach wierności i oddania stare psy stają się po prostu niepotrzebne, porzucane, zapomniane. I choć w niczym nie zawiniły i nie zasłużyły na życie za kratami, to taki właśnie los zgotował im ukochany człowiek. Dlaczego? Bo stary pies choruje? Z przytępionymi zmysłami nie nadaje się już na stróża? Znudził się? Nie jest tak ładny jak szczeniak? Bo jest za stary, by go kochać? [/FONT][/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Postanowiłyśmy pokazać, że ONE są. Ciągle czekają… Te niewątpliwie cudowne psiaki zasługują na miłość i godną emeryturę. [B]Naszym marzeniem jest znaleźć kochających właścicieli dla tych zwierzęcych seniorów, którzy mają w sobie coraz mniej nadziei… [/B][/FONT][/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Jesień ich życia nie musi być samotna. Czas pędzi do przodu, nie oszczędzając nikogo z nas. Czas egzystencji naszych czworonożnych przyjaciół na ziemi jest krótszy, a mimo to moglibyśmy się od nich wiele nauczyć. Bezwarunkowej miłości, wierności, oddania, przywiązania….[/FONT][/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Często dobrzy ludzie obawiają się, że starsze zwierzę szybko odejdzie. Jednak wcale nie musi tak być. Bo ludzka miłość nadaje sens ich życiu. [B]Bo one nie tylko chcą być kochane, one także chcą kochać.[/B] Niewiele potrzeba do psiego szczęścia - pełna miska, ciepły kąt, opiekuńczy właściciel... [/FONT][/SIZE][/COLOR] [SIZE=3][FONT=Times New Roman][B][I]Czy zdążymy im pomóc?[/I][/B][B] [I]Czy umrą w samotności...?[/I][/B][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Prezentowane psiaki znajdują się w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku, ul. Dolistowska 2, [U][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/U], tel. (0-85) 675-37-00[/SIZE][/FONT] ....................................................................................................................... Jest założony dla staruszków wątek, ale niestety jakoś nie bardzo pociągnął... [URL]http://www.dogomania.pl/threads/142911-Bez-nadziei-na-godną-starość-DS-i-DT-na-wagę-złota[/URL]!
-
Foczka, Kajtek i Nurek - dostały swoją szansę, pomóżmy im ją wykorzystać!!
dreag replied to Kuna's topic in Już w nowym domu
Jak wszyscy, to wszyscy:) -
Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie
dreag replied to ifka's topic in Już w nowym domu
Ponieważ domyślam się kandydata, też jestem ciekawa czegoś więcej o tym panu... -
Foczka, Kajtek i Nurek - dostały swoją szansę, pomóżmy im ją wykorzystać!!
dreag replied to Kuna's topic in Już w nowym domu
Ja już dawno Ci mówiłam, że sama chętnie zapiszę się do Ciebie na ta kurację;) -
Foczka, Kajtek i Nurek - dostały swoją szansę, pomóżmy im ją wykorzystać!!
dreag replied to Kuna's topic in Już w nowym domu
Matko, jak sobie przypomnę niunię za kratami... samotną, niechcianą, bez jakiegokolwiek zainteresowania adopcyjnego.... Ukłony tym, którzy ją do Ciebie przywlekli. Dwie z tego samego kojca miały szczęście po kilku latach spędzonych w schronie - Malinka bez oczka, a potem kulejąca, gruba Foczka. Aż łża się kręci - ze szczęścia oczywiście:) Oby i ona znalazła swoje miejsce w jakimś cudnym domku. Ile ona może mieć? -
Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie
dreag replied to ifka's topic in Już w nowym domu
[quote name='monia3a']Dobra to poproszę fakturę na te 83 zł podaj mi tylko na pw doładne swoje dane. Na fakturze będzie tylko usługa wet a nie wyszczególnione konkretne rzeczy - ceny są hurtowe a nawet niekiedy niższe i oni nie bardzo chętnie wystawiają szczegółowe faktury - mam nadzieję, że pasuje.[/QUOTE] Mi chodzi tylko o podkładkę, że pieniędzy nie wzięłam sobie, w jakiej formie, to już jak wygodnie, może być nawet kwota na kartce z podpisem wetki. To są cudze pieniądze i wolę, by nikt mnie o nic nie posądził:p. [B]Magda7k[/B], też nie chce mi się wierzyć, skoro pies chodził samopas, to raczej kazaliby mu przyjechać, zaplłacić i zabrać. Skąd masz takie wieści? To by było jakieś kuriozum:crazyeye:. [B][COLOR=red]Słuchajcie w poście nr 2 wkleiłam nr nowego rachunku bankowego do wpłat. [/COLOR][/B] [B][COLOR=red]Jeśli chodzi o dane osobowe, to takie same jak poprzednio, czyli moje:)[/COLOR][/B] -
Miniatura to terrorystka:evil_lol:. Każdy kto przychodzi w gości i siada koło niej na kanapie jest ZMUSZANY do drapania:eviltong:. A ja potem tylko futro zbieram, bo nieźle się sypie:roll:. A jak chodzimy na spacery, to na widok łąki czy jakichś krzaków dostaje pier.... ca, normalnie jak w amoku, tylko patrzy jakby tu czmychnąć:diabloti:. Tak niewinnie wygląda, a tu myśliwski diabeł się trafił:mad:. Normalnie w lecie to będę ją chyba na łące na łańcuch uczepiać jak krowę:p. Łańcuch już mam z ostatniej akcji;).
-
Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie
dreag replied to ifka's topic in Już w nowym domu
[quote name='monia3a']Na prywatną osobę można wystawić faktury ?? Jeśli tak to na koniec poproszę zbiorczą :)[/QUOTE] Jasne, że można, ale równie dobrze może to być paragon:) Co nie znaczy, że musisz czekać na zbiorówkę, kasę mogę Ci przelewać na bieżąco, w tym banku przelewy są bezpłatne (mBank):lol:. Muszę się tylko nauczyć obsługi, dopiero dziś podpisałam papiery, jeszcze nie zaglądałam co i jak;). -
Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie
dreag replied to ifka's topic in Już w nowym domu
[quote name='monia3a']Skoro założyłaś całkiem nowe i specjalne to podaj w poście będzie najprościej :)[/QUOTE] Specjalne, przeznaczone tylko na te wpłaty, ale moje, więc jednak wyślę komu trzeba na PW, tu nie będę się uzewnętrzniać:p. Jak zdecydujesz, że czas zapłacić, to podaj swoje konto lub lecznicy to przeleję. Chciałabym mieć na to jakieś podkładki - paragon lub fakturę. Sama mnie nastraszyłaś Skarbówką:evil_lol:. -
Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie
dreag replied to ifka's topic in Już w nowym domu
Aktualizacja postu nr 2, zapraszam:) Założyłam specjalne konto na wpłaty dla Gareta i na Skarpetę, te podane wcześniej już nieaktualne!!!! Któregoś dnia porozsyłam dla zainteresowanych:) -
Darian i Nellie - psiaki z nuzycą poszukują ciepłych, kochających domów.
dreag replied to Kuna's topic in Już w nowym domu
To czekamy na foty psic po liftingu:) -
Zara, piękna sunia shar pei ma swoją rodzinę :)
dreag replied to jaanna019's topic in Już w nowym domu
Oj Andzia, Ty patrz, bo bacią wcześnie zostaniesz, hi,hi;). Teraz musisz dużo z nimi rozmawiać, perswadować, że jeszcze za wcześnie, że po co..., wiesz, lepiej dmuchać na zimne:evil_lol:. -
[quote name='marta9494']Dziewczyny nie jestem pewna na 100% ale u Kuby chyba od wczoraj stosują nową metodę leczenia.Nakładają mu plazmę pozyskaną z jego komórek lub krwi.Nie wiem dokładnie na czym to polega,dlatego na razie nic jeszcze więcej nie mogę napisać.Czekam na wiadomości od pani Eli.Jak tylko coś będę wiedziała od razu napiszę.[/QUOTE] Czekamy z niecierpliwością...
-
[quote name='Selenga']przecież miejscowy weterynarz chciał od ręki uśpić Kubę jak go tylko zobaczył - to jego niewyedukowany i źle opiekujący się nim właściciel nie zgodził się na uśpienie, bo powiedział, że przyjaciela nie zabije... Zwyrodnialcy zawsze będą, nie tylko u nas, ale najczęściej koszmarny los zwierzaków na wsi to wynik NIEWIEDZY a nie zamierzonego okrucieństwa. No i tej nieszczęsnej tradycji, o której mówił poseł Kłopotek...[/QUOTE] Wiecie, ale ja tego też nie mogę pojąć! Całe szczęście, że nie dał uspać, ale dlaczego do licha ten jego "przyjaciel" siedział w dosyć ciasnym kojcu, dodatkowo na łańcuchu (!) i taaaki chudy???? Weźcie mi to jasno wyklarujcie, bo chyba durna jestem...
-
Łatek – mały piesek o orginalnej urodzie - już w nowym domu w Warszawie
dreag replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Śliczności:) -
Zara, piękna sunia shar pei ma swoją rodzinę :)
dreag replied to jaanna019's topic in Już w nowym domu
Melduję się:)