Jump to content
Dogomania

mru

Members
  • Posts

    17663
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mru

  1. wieści słabe :( psa nie ma - tak mówią dróżnicy. nie wiem, czy to prawda na 100%... tydzień temu był. kilka dni po tym, jak go łapaliśmy bezskutecznie - był, Paweł go widział.
  2. wrzuciłam go tu: [url]http://www.interwencje.viva.org.pl/?p=2170[/url] jeśli mam wprowadzić jakieś zmiany, to dajcie proszę znać na maila!
  3. na fundacyjne konto wpłynęło na Miesia tak: :) [B]Mieszko biedak [/B] 2010-10-04 EWA D. 50,00 zł 2010-10-05 ALEKSANDRA CH. 30,00 zł 2010-10-05 UZONA 20,00 zł 2010-10-05 ATOMOWKA 25,00 zł 2010-10-05 W. ALDONA 25,00 zł 2010-10-05 BEATA Z. 30,00 zł razem:[B] 180,00 zł[/B]
  4. [B]Dybuk to w zasadzie naprawdę nieduży pies. Mimo, że waży 20 kg. to sięga ledwo do kolana :) ta waga to waga mięśni Dybuka! ;)[/B] oczywiście, teraz Dybuk waży ze 25 kg :) nadal jest mięśniakiem, nawet większym... [B]- ile on może teraz mieć? Około roku??? [/B] tak, myślę że około roku. [B]- jaki charakterek i jak z posłuszeństwem (zmieniło się coś w stosunku do poprzedniego ogłoszenia?) [/B] bardzo jest kochany i łagodny, strasznie wesoły, lubi ludzi. akceptuje inne psy i suki, nie ma z tym problemów, można powiedzieć, że wychował się w stadzie. nie ciągnie na spacerze, wie co to dom - znaczy pcha się do środka :) [B]- co lubi? (domyślam się, że zabawę i przytulanie :) )[/B] jakikolwiek kontakt z ludźmi. lubi też inne psy, szczególnie naśladować ;) czyli mógłby mieć psiego kolegę w domu na pewno. [B] - jak z trzymaniem czystości/niszczeniem - tego pewnie nie będziemy wiedzieć póki chłopak nie będzie miał szansy pomieszkać w domu??[/B] w domu bywa, ale dom opiekunów jest tak mały, że oni się sami tam ledwo mieszczą. jednak dom jest otwarty dla psów, Dybuk go bardzo lubi. Dybuk jest MEGA wyjątkowo czysty :) wręcz brzydzi się brudu :P naprawdę, jak było błoto to chodził po płytkach tylko (ma płytkami zabezpieczony boks, żeby się nie wykopywał). [B]- i jak się dogaduje z innymi stworzeniami :) Kotów pewnie nie testowaliście, ale psiaki pewnie tak :) - nie wiedzę tej informacji w poprzednim ogłoszeniu, a z resztą mogło mu się zmienić. W końcu dorasta :P Do szczeniąt to wiem, że jest opiekuńczy :) ale jak z pozostałymi?[/B] jak pisałam, nie ma problemów :) ma za psich kolegów: szaloną sukę Azę, którą kocha naśladować ; wielkiego owczarka Arona, z którym się bardzo lubią (Aron chyba mysli, że Dybuk to suka haha) ; labradora Logana, który kocha wszystkich i wszyscy jego. no i szczeniaki też spoko, żadnego "chorego" zainteresowania. z Pitem i Kąskiem wiadomo - nie przebywa. koty na działce są dwa, ale niestety nie wiem czy Dybuk je goni, one są bardzo uważne, bo Aza je goni :P mógł się Dybuk nauczyć... dzięki :) Dybuk na razie nie stara się dominować. emocjonalny jest, że tak powiem. to też z racji wieku młodego i dorastania. ale nie przewraca, nie skacze na ludzi. leci na głaskanie :) filmik, tak - to by się przydało. muszę jechać z aparatem (niestety nie mam kamery, może z fundacji pożyczę...
  5. on wazy ok 10 kg - to chyba bedzie niecaly mililitr, ale sprawdz jeszcze
  6. tabletka wolno działa, kup u weta żel. u niektórych wetów bywa. żel działa szybko. reszta niech obstawi wyjścia oba, ale pamiętajcie, że on potrafi metr od ludzia przebiec, trzeba w razie co rzucać się na niego - trzepnięty sedalinem powinien mieć zwolnione reakcje. dawkowanie będzie na tubce.
  7. to my w razie co czekamy :) Figa, trzymaj sie tam!
  8. z sedalinem o tyle ryzyko, że Ciapek dobrze wie, gdzie uciec, żebyśmy go nie znaleźli. osiedlanie jest zamknięte, teren jest duży, pies ucieka poza osiedle, wokół są tereny, o których Ciapek wie a my nie... sedalin działa w ciągu 10-15 minut, o ile zadziała jak mowi Ewa... :( a) w ciagu 10 minut pies jest w stanie, czujac ze cos sie z nim dzieje, schowac sie... b) sedalin moze nie zadziałać w ogole lub pies moze dostać turbo speeda... na razie spróbujcie z samą klatka. on jest mądry, nie wlezie tam bez odpowiedniej motywacji. musi być cos "fajnego" w środku, za zapadnia... powodzenia, czekam na wieści. tylko pamiętajcie, trzeba czasu i cierpliwości, psy inaczej czuja czas :) my sie zaraz wkurzamy, po 5 minutach. dla nich to nic. nauczyłam sie tego na rożnych łapankach ;) warto tak sobie pomysleć.
  9. ja nie zapomnę jak Lisosław pewnego razu przed szkoleniem postanowił pogonić owczarka. ganiał go zaciekle, mimo że tamten miał go w nosie, bo się bawił z panem. w końcu jak już myśleliśmy, ze Lisio da spokój... Lisio nie dał :) znalazł sobie... kolejnego owczarka, tuz obok. i zaraz ganiał tego drugiego. eh eh :) oczywiścte ten drugi też Lisia praktycznie nie zauważył (albo udawał, bo sie bał!;))
  10. zrobił nam się ze staffika amstaff normalnie! [CENTER][IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Dybuk/IMG_7468.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Dybuk/IMG_7474.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Dybuk/IMG_7485.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Dybuk/IMG_7489.jpg[/IMG] [/CENTER]
  11. smutne i prawdziwe. Dybuk urósł. już nie jest dzieckiem, teraz jest nastolatkiem. szkoda, że dorasta bez własnej rodziny. zobaczcie, jaki piękny. a beztroski uśmiech jak był tak jest... czyli Dybuk był jednak wyrośniętym szczeniakiem, wet go źle ocenił na nawet 4 lata! toż to młodziak... dziecko nadal! ah :(:(:( [CENTER][IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Dybuk/IMG_7442.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Dybuk/IMG_7450.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Dybuk/IMG_7455.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Dybuk/IMG_7462.jpg[/IMG] [/CENTER]
  12. i druga porcja [CENTER][IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7255.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7275.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7291.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7327.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7329.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7333.jpg[/IMG] [/CENTER]
  13. no i maluszki, zupełnie jakby z innej bajki... [CENTER][IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7335.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7336.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7337.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7361.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7364.jpg[/IMG] [/CENTER]
  14. mamy lepsze zdjęcia gromadki :) najpierw mamusia [CENTER][IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7383.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7400.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7403.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7438.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/suka_gar/IMG_7440.jpg[/IMG] [/CENTER]
  15. i jeszcze :) aaaaaah, piękny... [CENTER][IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Tarpan/IMG_7182.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Tarpan/IMG_7186.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Tarpan/IMG_7198.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Tarpan/IMG_7200.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Tarpan/IMG_7202.jpg[/IMG] [/CENTER]
  16. mam nowe fotki Tarpanka :lol: kurcze, że też on jeszcze w hotelu a nie w domu... [CENTER][IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Tarpan/IMG_7207.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Tarpan/IMG_7211.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Tarpan/IMG_7225.jpg[/IMG] :loveu::loveu::loveu: [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Tarpan/IMG_7233.jpg[/IMG] [IMG]http://i927.photobucket.com/albums/ad118/mru_int/Tarpan/IMG_7246.jpg[/IMG] [/CENTER]
  17. [quote name='ifciastu'] Mam pytanko, czy jak oddam je do adopcji mogę podpisać swoje umowy <na Malborski Dom pomocy kotom> czy muszą być jakieś Wasze, tzn. z Vivy?[/QUOTE] nie muszą być nasze (ale jak chcesz mogą) - byleś nam wysłała potem ich skany czy zdjęcia :) fajnie mają, dziś w nocy zaktualizuję wpis na stronce fundacyjnej :)
  18. słuchajcie, nie ma co się kłócić. niech mestudio zadzwoni wieczorem na spokojnie do Pawła, Paweł naprawdę postara się pomóc, zrobi co się da. konieczny będzie dokładny wywiad, znaczy opisy dokładne co się dzieje, jak się dzieje itd. nawet jakieś rzeczy, które wydają się bez znaczenia. wiemy, że Figa ma dzieciństwo w plecy i nie nauczyła się niczego. szczeka z jakiegoś powodu i albo trzeba go odkryć albo po prostu zrobić tak, żeby przestała. najlepsza byłaby pomoc na miejscu, ale nie jesteśmy w stanie teraz podjechać. być może, jeśli będzie to konieczne, bo rady telefoniczne nic nie dadzą, będziemy musieli wpaść (może jakiś zwrot kosztów benzyny? wiem, że nie ma kasy, dlatego proponuję najpierw konsultacje telefoniczną, czasem wystarcza!). tylko musi być chęć pracy z Figą - to jest najważniejsze! jeśli będzie praca to Figa szybciej stanie się "normalnym" psem, szybciej znajdzie dom, mniej będzie się darła i w ogóle :)
  19. o rany! dosłownie! zapisuję, śliczny.
  20. przywiozłabym na Pola, ale dla niego za długo :) teraz Krzyż w ogóle ma zapalenie nerek i nie leci do Smoleńska!
  21. ifciastu, to myśl haha :) masz czas, zanim ktoś się zgłosi ;) Abra, to oddam Adze jakąś część, już się z nią umówię ifciastu, jak będziesz je zaszczepiła to weź na fakture, zapłać gotówką i potem skontaktuj się ze mną :) i kup im karmę dla maluchów! też weź na fakturę :) jakby coś to pisz do mnie maila, gdybyś miała pytania (tylko nazwa, adres i NIP będą potrzebne)
  22. melduje się u Figi...!
  23. maluchy nazbierały tyle kasy :) 2010-09-21 ANNA O. 120,00 zł 2010-09-27 ANNA D. 10,00 zł 2010-09-28 PAWEŁ W. 40,00 zł 2010-09-28 ANNA M. 20,00 zł 2010-09-30 GONIA 13 30,00 zł 2010-09-30 JULITA K. 50,00 zł 2010-09-30 AGNIESZKA Ł. 200,00 zł 2010-09-30 EWA S. 150,00 zł 2010-10-01 AGATHA S.-B. 200,00 zł razem: [B]820,00 zł[/B] proponuję oddać Adze, jeśli zechce, za hotelowanie itd. oraz resztę trzymać na szczepienia itp.
×
×
  • Create New...