Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. [quote name='ageralion']Fajnie tez jak wypisane sa strony watku, na ktorych mozna znalezc zdjecia.[/QUOTE] ...albo nawet wstawić do 1. postu jedno aktualne zdjęcie Mietka, tak dla porównania ;) bo widać ogromną różnicę w jego wyglądzie. Popatrz, jak prowadzone są inne wątki na dogo, np ten: [url]http://www.dogomania.pl/threads/181755-Laki-10letni-bokser-z-patologii-zbieramy-na-DT-i-transport[/url] lub ten: [url]http://www.dogomania.pl/threads/178565-MA-oda-suka-ONka-dom-schronisko-dom-poniewierka-Ma-DT-dziAE-kujemy-Szuka-DS-PILNIE[/url] Pieniądze na DT będą zbierane na Twoje konto, czy TOZu?
  2. [B]Fergilka [/B]musisz napisać do moda. I w 1. poście zamieścić najważniejsze informacje - czyli, że Mietek jest już zdrowy, ale nadal przebywa w schronisku i potrzebne są stałe deklaracje/wsparcie finansowe na hotelik, żeby go stamtąd wyciągnąć i że potrzebna jest pomoc w szukaniu DS itp W tytule zamiast: "[URL="http://www.dogomania.pl/threads/179342-Mietek-pies-czekajAE-cy-na-DT-DS-zbieramy-na-deklaracjAE"] zbieramy $$$ na deklarację !!" [COLOR=Black]l[U]epiej brzmiałoby: [COLOR=Blue]"POTRZEBNE DEKLARACJE NA HOTELIK, żeby wyciągnąć Mietka ze schronu! PROSIMY O WSPARCIE!!"[/COLOR] lub coś w tym stylu.[/U][/COLOR][/URL] [B]Może TOZ mógłby zrobić allegro cegiełkowe?[/B] Przydałyby się też bazarki. Nie macie w domu czegoś, co można by sprzedać? Jakieś niepotrzebne książki, za małe ubrania itp ;)
  3. Na pewno w tytule trzeba dopisać, że potrzebne są stałe deklaracje, uaktualnić 1. post i rozesłać wątek komu się da... [B]Fergilka[/B], może Ty przejmiesz prowadzenie wątku, skoro Kamila nie ma czasu? Jesteś cały czas na bieżąco ;)
  4. Ja również trzymam kciuki! ...i mam nadzieję, że to nic poważnego...
  5. Piękny psiak i widać, że był szczęśliwy na spacerku :) Może warto porobić mu ogłoszenia i szukać domku równocześnie w Polsce i w Niemczech?
  6. [quote name='LAZY']Moja siostra juz takiego na necie wynalazła! Chyba jeszcze gorszy przypadek od Ritki...:([/QUOTE] I bardzo dobrze! Bardziej wystraszony od Rity? :(
  7. Czekamy w takim razie na zdjęcia ;) Fajnie, gdyby jakiś DT udało się znaleźć, żeby na nowy domek nie musiał czekać w schronisku...
  8. [quote name='Greven'] i galaretki też nie spróbowałam :([/QUOTE] Myślałam, że nie jesz świnek :diabloti: [quote name='Irma32']Wszyscy myśleć! to takie globalne wezwanie :-D[/QUOTE] Na pewno LAZY musi teraz dużo myśleć...nad nowym tymczasowiczem dla swojej Mamy, żeby za Ritą za bardzo nie tęskniła ;)
  9. Świetne wieści! :multi::multi::multi:
  10. Wrzuciłam prośbę do kilku wątków ;) Mam nadzieję, że mnie nie zbanują za spamowanie :evil_lol:
  11. Super zdjęcia! Naprawdę miło się ogląda, a Sołtys jest uroczy :loveu:
  12. Zapraszam na książkowy bazarek na karmę dla kotów z portu: [url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=20&t=109241[/url]
  13. [quote name='Irma32']dwa zdjęcia ale za to 2 razy ;-)[/QUOTE] a ja proszę o więcej ;)
  14. [quote name='__Lara']Ja czekam na stypenium to napewno cosik przeleję.[/QUOTE] Dziękujemy :loveu: i nadal prosimy o wpłaty: [SIZE=4][COLOR=Red][B]Fundacja Kocia Dolina Lukas Bank SA /O. Toruń 47 1940 1076 3018 9272 0000 0000[/B][/COLOR][/SIZE] koniecznie z dopiskiem w tytule przelewu: [U]"na koty z portu w Stepnicy" [/U]Zbiórka niestety bardzo słabo idzie, a dla takiej gromadki potrzebne są duże ilości karmy...[U] :placz: [/U]
  15. Oni wiedzą, że powinni oddać ją z umową i po wizycie przedadopcyjnej? Nie oddadzą jej przypadkowej osobie?
  16. [quote name='Greven'] Mój weterynarz od koni ma być w okolicach przyszłego tygodnia[/QUOTE] [SIZE=1]Upomnij się o moje wyniki krwi [/SIZE]:razz:
  17. [quote name='Olcia']nie kupuj tylu pieluch, bo nie wiesz jakiej wagi dziecię się urodzi mój Alan urodził się 4600 i nie zdążyłam zużyć nawet całej paczki bo już się nie zmieścił:)[/QUOTE] Nawet nie pomyślałam o tym, że dziecko może urodzić się duże i nie zdąży zużyć pieluch ;) [quote name='agnes1']chusteczkami się też nie zawalaj- ja zrobiłam ten błąd- nakupiłam jak głupia, a myjemy doopsko wodą, bo małą mi wysypuje po każdych (o ile to po chusteczkach) - tera bede ich używać do 18go roku życia Grosi :evil_lol::evil_lol: bo tylko na wyjjścia je bierzemy... nooo i czasem mi do rąk- jak znalazł :evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] :evil_lol::evil_lol::evil_lol: (do 18go roku życia lepiej nie, bo one chyba też mają jakiś termin przydatności ;)) ...ale faktycznie szkoda kasy na zapasy czegoś, co może okazać się nieużyteczne.
  18. Kociaki proszą o jedzonko :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak:
  19. [quote name='dbsst']swoje weź paczkę i kup sobie dla siebie podkłady na kibelek sa w każdej aptece. nie będziesz musiała się gimnastykować i pewnie zrobisz furorę na sali ;) ja miałam dużo i chętnie obdarowywałam koleżanki z sali. [/QUOTE] Dzięki. O tym nie pomyślałam, a faktycznie się przydadzą, chociaż furory na sali nie zrobię, bo u nas po cesarkach są 1 i 2 osobowe ;) [quote name='dbsst']o tym też teraz nie myśl masz ważniejsze sprawy [B]WYPRAWKA[/B] hahahhaha a spakowanie dobrej wyprawki, przewidzenie czego może zabraknąć i zostawienie zakręconemu na maksa po urodzenia dziola tacie instrukcji, to nie lada wyczyn :cool1:[/QUOTE] Mam jeszcze 2 miesiące i postaram się o niczym nie zapomnieć, bo potem faktycznie może być ciężko... :evil_lol: [quote name='agbar'] Nam pewno nie zaopatruj sie w jakies mega ilosci jednego rodzaju bo promocja czy cos,zebys nie zostala potem z tym na wieki wiekow.[/QUOTE] Dobrze, że to napisałaś, bo już chciałam zamówić te pieluchy: [URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=965579302[/URL] (6 paczek za 119,59zł) ;) Ile najlepiej kupić na początek? Opłaca się zamówić te chusteczki: [URL]http://allegro.pl/item949041682_chusteczki_pampers_mega_zestaw_tylko_65_00zl.html[/URL] ? Czy lepiej nie, bo też może się okazać, że dziecko będzie miało na nie jakieś uczulenie? [quote name='agnes1']mówisz że USG nie jest standartowe??? u nas w szpitalu taśmowo zapisywali na usg bioderek każdego noworodka, na kolejne drugie-kontrolne też każda z moich znajomych była.... potem o ile wszystko jest OK nie trzeba już chodzić.... moja mała bioderka ma idealne, ale te 2 wizyty MUSIELIŚMY zaliczyć :hmmmm:[/QUOTE] Czytałam gdzieś, że w jakimś szpitalu wszystkim dzieciom w drugiej dobie życia standardowo robią badania usg przezciemieniowe, brzuszka i nerek, przesiewowe badanie słuchu, pobierają krew na choroby genetyczne (mukowiscydozę i coś tam jeszcze)... ale to chyba jeszcze rzadkość? Bo wszędzie tak nie robią?
  20. Nie chciałam wprowadzać takiego zamieszania swoimi pytaniami :oops: Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, na pewno pomogą mi dokonać właściwego wyboru. Wiadomo, że każdy ma inne warunki, możliwości i potrzeby, stąd też te nieporozumienia... Mi niestety doświadczenia brak i ciężko mi określić, czego potrzebuję, a Wasze wypowiedzi, szczególnie, kiedy są skrajanie inne (jak w przypadku wanienki ;)) dają do myślenia. Co do pieluch - widać te Pampersy są jednak przereklamowane :p Na początek spróbuję z [B]Bella Happy Newborn[/B] (szczególnie ze względu na to wycięcie na pępek), mam nadzieje, że podpasują mojemu dziecku. Do szpitala trzeba brać swoje, czy w każdym inaczej i trzeba pytać? [quote name='dbsst']U nas małolat bez napięć co potwierdziła ostatnia wizyta kontrolna bioderek (mieliśmy w sumie trzy, pierwsza, usg i wizyta z usg - od razu było wiadomo, że zdrowe ale ponoć dzieci po ułozeniu miednicowym często kierowane są na większą ilość kontroli bioder)[/QUOTE] Te badania (usg) wykonywane są "standardowo", czy trzeba się o nie jakoś szczególnie starać?
  21. Powiedzcie mi jakie pieluchy (pampersy) najlepiej kupic na początek? Happy newborn mogą byc, czy nie za bardzo?
  22. [quote name='Greven']Justynka, może ktoś z miau, jak myślisz?[/QUOTE] Mogę podać namiary na Panią Monikę z KD, jest tam sporo wolontariuszy, na pewno ktoś się znajdzie, żeby przeprowadzić wizytę przedadopcyjną :) Blacky wysłać Ci na pw nr gg i tel? Skontaktujesz się?
×
×
  • Create New...