Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. [B]Gameta[/B] jestem w szoku :crazyeye: [quote name='dbsst']jeśli się zdecydujesz Cudak na Tommee to tu masz pana u ktorego ja kupowałam nie dekorowane butelki za 12,69zł jedna (ja akurat nie potrzebuje kolorowych butelek) narazie nie widzę, żeby miał wystawione ale może jeszcze będzie sprzedawać.[/quote] To nie ta butelka: [url]http://www.allegro.pl/item952236498_butelka_tommee_tippee_260_ml_bpa_free_najtaniej.html[/url] (tylko ona jest za 12,50zł) ?
  2. Tu jest przykładowa [U]umowa adopcyjna[/U]: [url]http://209.85.135.132/search?q=cache:7n2BXtl97wYJ:afn.pl/pliki/umowa_adopcyjna_psa.doc+umowa+adopcyjna+psa&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&lr=lang_pl[/url] a w tym wątku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/25135-ABC-ADOPCJI-PRZEZ-DOGO-w-zarysie-VADEMECUM-ADOPCYJNE-jak-ustrzec-sie-przed-bledami/page19[/url] znajdziesz [U]ankietę przedadopcyjną[/U], która też jest bardzo ważna. Przed adopcją należy też przeprowadzić [U]wizytę przedadopcyjną[/U], żeby sprawdzić w jakich warunkach pies ma zamieszkać.
  3. Chodzi Ci o umowę adopcyjną?
  4. [B]dbsst [/B]dzięki za link :loveu: [quote name='agbar']Nie ma reguly i nie nalezy uogolniac.Takimi uwagami dodatkowo mozna niechcacy zranic kogos...Kogos komu nie udalo sie karmienie piersia,ma z tego powodu dola jak lej po bombie i jeszcze slyszy,czyta ze krzywde dziecku robi bo na pewno bedzie cwiercinteligentem jak nie jadl matczynego mleka.Spojrzmy tak..czy patrzac na czlowieka jestesmy w stanie stwierdzic jak w dziecinstwie byl karmiony?[/QUOTE] Dlatego dziwią mnie te artykuły w gazetach... Dopóki nie zaczęłam o tym czytać, myślałam, że mleko modyfikowane, tak bardzo zbliżone składem do mleka naturalnego, nie jest niczym złym. Podobnie z porodem, też jest teraz parcie na sn. Tyle, że akurat tu wyboru nie mam, więc się nie przejmuję :roll:
  5. Faktycznie chyba lepiej jeszcze o tym za dużo nie myśleć ;) [quote name='dbsst']Jesli chodzi o butelke i smoczek polecam Tommee Tippee najbardziej zbliżone do kształtu piersi i bardzo przyjemne w dotyku. Opakowanie termo trzyma bardzo długo ciepło. A butellki wchodza do podgrzewacza canpolu.[/QUOTE] Dzięki! A te niby antykolkowe butelki zdają egzamin? Jaki fotelik do samochodu kupić, żeby się nie zrujnować i żeby był bezpieczny?
  6. Zapraszam na wątek Myszki, która szuka DS: [url]http://www.dogomania.pl/threads/181849-Myszka-mA-oda-szara-kotka-POTRZEBNY-DS-i-wsparcie-na-sterylkAE[/url]
  7. [quote name='dbsst']nawet nie wiem czy nie bardziej przymuszają niż po porodzie naturalnym![/quote] Czyli przy założeniu, że piersią karmić nie chcę, lepiej od razu poprosić, żeby mnie do tego nie zmuszali? Trzeba w takim przypadku brać swoje mleko do szpitala? [quote name='dbsst']Jeśli jednak zdecydujesz się na butlę to będziesz miała wszędzie ciężej w poczekalni u lekarza jak zaczniesz mieszać mleko będzie terror laktacyjny będa spojrzenia, OKROPNOŚĆ będziesz słyszała myśli tych "dobrych mam" Nie jedna pani pielęgniarka wyrazi swoją opinię na temat karmienia butelką. Jakoś lekarze milczą nie krytykują a personel średni.......................... W "strachu" przed tymi psychopatami do kwadratu mleko dla syna mieszam w ukryciu jak jakiś zbieg!!..........................[/QUOTE] Masakra :shake:
  8. [quote name='Maga100']tak :p Kładli mi młodego od razu, ale ja akurat chciałam[/quote] Dobrze wiedzieć ;)[SIZE=1] (myślałam, że ze względu na to, że przy cc podaje się różne leki, karmienie nie jest wskazane, bo przenikają one do mleka :oops:) [/SIZE] [quote name='Maga100']Nikt nie kwestionuje wyższości naturalnego mleka nad sztucznym, ale w powyższych dywagacjach ja byłabym ostrożna... Szczególnie z tą nauką w szkole.[/QUOTE] W sumie z tymi chorobami to też do końca może nie być prawda, bo na to ma wpływ wiele innych czynników, nie tylko to, czym dziecko było karmione przez pierwsze miesiące swojego życia... Jak na razie sama myśl o karmieniu piersią jest dla mnie przerażająca, bo kojarzy się z bólem, jakimiś zastojami, ropniami, pękaniem brodawek itp
  9. [quote name='Maga100'] Zresztą w szpitalu cię przymusza, bo mamy terror laktacyjny. A potem? decyzja nalezy do ciebie. [/QUOTE] Po cc też przymuszają? [quote name='Maga100']Sztuczne mleka na niczym nie zważa w przyszłym życiu [/QUOTE] "(...) u osób karmionych w dzieciństwie piersią rzadziej występują: alergie, otyłość, skłonność do przeziębień, zapaleń płuc i oskrzeli, nadciśnienia, choroby wieńcowej, kamicy nerkowej, próchnicy, wad zgryzu, a także chorób nowotworowych (...) Ma wpływ na prawidłowe ukształtowanie się złożonych procesów metabolicznych, reakcji odpornościowych oraz na rozwój emocjonalny człowieka, co procentuje przez całe życie" Gdzieś tam wyczytałam też, że dzieci karmione piersią lepiej radzą sobie w szkole/z nauką...
  10. Zajrzyjcie proszę na wątek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/181914-Niesamowity-jamnik-porzucony-Pomozcie-mu[/url] Porzucona jamniczka (nie wygląda na młodą) pilnie szuka DT/DS. W miejscu, gdzie obecnie przebywa może zostać jeszcze tylko kilka dni... Jest śliczna, czarna podpalana, grzeczna, ale pewnie trochę czasu minie zanim znajdzie się dla niej odpowiedni domek. Szkoda, żeby trafiła do schroniska...
  11. Zajrzyjcie proszę na wątek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/181914-Niesamowity-jamnik-porzucony-Pomozcie-mu[/url] Porzucona jamniczka (nie wygląda na młodą) pilnie szuka DT/DS. W miejscu, gdzie obecnie przebywa może zostać jeszcze tylko kilka dni... Jest śliczna, czarna podpalana, grzeczna, ale pewnie trochę czasu minie zanim znajdzie się dla niej odpowiedni domek. Szkoda, żeby trafiła do schroniska...
  12. [quote name='dbsst']ha ha ha Cudak poruszyłaś śliski temat ha ha ha uważam: szczęśliwa mama szczęśliwe dziecko i wszystko w tym temacie ha ha[/QUOTE] Na pewno... ale ciężko znaleźć "złoty środek" - trudno być szczęśliwym zmuszając się do karmienia piersią... A przy sztucznym karmieniu mogą pojawiać się wyrzuty sumienia, że dla własnej wygody pozbawiasz dziecka tego, co jest dla niego najlepsze :roll:
  13. [quote name='kowalsky19']Witam wszystkich serdecznie. Jakiś czas temu w mojej miejscowości, w Koszalinie, osiedle Jamno (woj. zach-pom), ktoś porzucił jamnika(suczkę). Pies jest czysty, zadbany, widać, że miał normalny dom. Jednak ktoś ewidentnie go porzucił, pies latał jak szalony, ciągle szukając swojego domu. Od 3 dni jest u mnie w domu. Gdybym nie miał już jednego psa w domu, napewno bym ją zostawił. Pies jest niesamowity. Dobrze wychowany, załatwia sie tylko na zewnątrz, bardzo towarzyski, zero jakiejkolwiek agresji, wdzięczny za okazaną mu pomoc. Ponadto staje na dwóch łapkach(to jego pokazowy numer), naprawdę pies jest boski. Jest to pies odnaleziony, także nie mam żadnych danych o nim, ale ma około 4-5 lat. Czarny. Zdjęcia mogę wysłać na maila ! Nie jestem w stanie zatrzymać go u siebie, a nie chcę oddawać do schroniska, bo to nie miejsce dla takiego psa. Gwarantuję, że pies jest kochający, ufny, radosny. Choć nie jest to mój pies, to bardzo zależy mi na tym by trafił do normalnego domu.. Naprawdę aż dziwie się jak można porzucić takiego psa .. Więcej informacji pod numerem 665-724-231. [/QUOTE] wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/181914-Niesamowity-jamnik-porzucony-Pomozcie-mu?p=14304781[/URL] [IMG]http://i41.tinypic.com/219ea7q.jpg[/IMG] Potrzebna pomoc w ogłoszeniach i DT (w obecnym może zostać tylko kilka dni - potem schron?)!
  14. Zdjęcia przydadzą się do ogłoszeń. [img]http://i39.tinypic.com/kah5ld.jpg[/img] [img]http://i41.tinypic.com/219ea7q.jpg[/img] [img]http://i39.tinypic.com/1ovh1k.jpg[/img] Jak długo może u ciebie zostać? Aż znajdzie nowy dom? Przy okazji wizyty u weta spróbujcie ustalić, czy jest wysterylizowana.
  15. Sprawdź u weta, czy nie ma czipa. Może akurat uda się znaleźć poprzedniego właściciela i ustalić, czy pies faktycznie został porzucony, czy tylko się zgubił. Jest cała czarna, czy podpalana? Spróbuj załadować zdjęcia na [url]www.imageshac.us[/url] i podaj linki ;)
  16. W życiu bym nie pomyślała, że kompletowanie wyprawki będzie takie trudne :evil_lol: Dużo zależy od indywidualnych potrzeb, ale ciężko je sobie określić czekając na pierwsze dziecko i nie wiedząc, czy nie będzie ono np alergikiem, nie wiedząc w jaki sposób będzie karmione itp Ja np od początku myślałam o sztucznym karmieniu, ale teraz, po przeczytaniu kilku artykułów, gdzie karmienie piersią przedstawione jest jako jedyna słuszna metoda zaczynam mieć wątpliwości... Czy faktycznie zrobię swojemu dziecku taką ogromną krzywdę karmiąc je mlekiem modyfikowanym i odbije się to bardzo negatywnie na jej całym późniejszym życiu..? :roll:
  17. U mnie komoda z wanienką odpada z powodu braku miejsca, poza tym ceny też bardzo wysokie.... Chyba jednak kupię zwykłą + stojak, wyjdzie najtaniej i nie będę się stresować, jeśli Mała nie będzie chciała kąpać się na pleckach ;)
  18. Jest już u was? Przydałyby się lepsze zdjęcia do ogłoszeń.
  19. [quote name='__Lara']Ja też! wpłacę coś za niedługo...[/QUOTE] Dziękuję :loveu: [B]Przyda się każdy grosik[/B].
  20. Czyli trzeba intensywnie szukać dla niej domku. Porobiłaś jej już ogłoszenia?
  21. [quote name='blacky764']Udało się ! Mam pozwolenie gminy na przyjęcie suni :) Teraz tylko czekam aż do mnie przyjedzie :)[/QUOTE] ...ale tyko max 2 miesiące będzie mogła u was być?
  22. Dziękuję za rady :loveu: Chyba kupię kilka smoczków (nie są drogie) i Mała sama wybierze, który jej odpowiada. [quote name='Asior']ale ta co wkleiłaś jest do bani.. dziecko spada z tego ześlizgu i i tak musisz trzymać dzieciaczka... Ja Najpierw miałam wanienkę Fisher Price z hamaczkiem, ale szybko wyrósł z tego... teraz mam ONDE, i mały ma 2 lata i nadal w niej się kąpie... : [URL]http://www.allegro.pl/item940580606_ok_baby_onda_termometr_najtaniej_na_allegro.html[/URL][/QUOTE] Faktycznie wanienki są różnie profilowane... Tylko czemu te stojaki do ONDY są 2 razy droższe od samej wanienki.. Zestaw kosztuje ok 300 zł, a bez stojaka chyba ciężko kąpać?
  23. [B]Olcia[/B], czyli lepiej kupić taką zwykłą wanienkę? Bez żadnych dodatkowych fotelików/gąbek-materacyków/leżaczków do kąpieli?[SIZE=1] Nigdy nie kąpałam niemowlaka[/SIZE] :oops: [SIZE=1]a na allegro tyle wynalazków[/SIZE]... Jaki smoczek najlepiej kupić na początek? Jakie są lepiej tolerowane przez dzieci - kauczukowe, czy silikonowe?
×
×
  • Create New...