Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. W szczecińskim schronie jest jeszcze jeden szkielecik: http://szczecin.schronisko.net/adopcja-id-45822.html :(
  2. A czy wywozy psów do Niemiec z TOZu są legalne...? Tyle, co na szybkiego znalazłam: [I]"Strefa Schengen nie tyczy się zwierząt. NIEMCY Zwierzęta towarzyszące (psy koty i fretki) przemieszczane w celach niekomercyjnych z Polski na terytorium Niemiec , muszą spełniać następujące wymagania: zgodnie z art. 5 rozporządzenia (WE) Nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 26 maja 2003 r. w sprawie wymogów dotyczących zdrowia zwierząt, stosowanych do przemieszczania zwierząt domowych o charakterze niehandlowym i zmieniającego Dyrektywę Rady 92/65/EWG * Muszą być zidentyfikowane za pomocą: o czytelnego tatuażu, lub o mikroczipu zgodnego z wymaganiami normy ISO 1784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 (w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować odpowiednim czytnikiem); * [U]Muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach rocznych (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia o zaszczepieniu zwierzęcia w roku poprzednim, kolejne szczepienie jest odpowiednio traktowane jako pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania.[/U] (Decyzja Komisji Nr 2005/91/WE z dnia 2 lutego 2005r. ustanawiająca okres, po którym szczepienie przeciwko wściekliźnie uważa się za ważne) * Muszą być zaopatrzone w paszport, wystawiony przez upoważnionego lekarza weterynarii, poświadczający ważność szczepienia przeciwko wściekliźnie. Rejestry lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów dla psów, kotów i fretek prowadzą właściwe okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy lekarzy upoważnionych do wystawania paszportów dla zwierząt domowych w poszczególnych województwach są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem [URL="http://www.vetpol.org.pl"]www.vetpol.org.pl[/URL] "[/I] Wątpię, szczególnie jeśli chodzi o punkt 2* o szczepieniach, gdzie w większości przypadków nie mają zaświadczeń o szczepieniach i powinno minąć 21 dni od podania szczepionki (co tyczy się np wszystkich psów znalezionych). Jak widzimy na stronie: [URL]http://toz.szczecin.pl/?id=poczekalnia_new_psy_end[/URL] psy wyjeżdżają na "adopcje zagraniczne" po czasie krótszym niż 21 dni (w większości przypadków). Szczeniaki poniżej 3 mies życia nie muszą mieć zaświadczeń o szczepieniu na wściekliznę, ale o ile nic się nie zmieniło powinny mieć czip i paszport. Na granicy raczej nic nie sprawdzają, ale później może mieć np kontrolę policji. Widać dużo razy mu się już udało bez problemów przewieźć psy, więc się nie boi. Zresztą nawet przy kontroli na terenie Niemiec, nie musi się przyznawać, że psy są z Polski...
  3. Wierzysz w cuda? Po co ma czipować, szczepić...? Przecież granice otwarte..
  4. Z ogłoszeniami lepiej poczekać, aż będzie w DT - wtedy też będzie wiadomo, jak u niego z czystością w domu itp
  5. [quote name='fergilka'] Przy ostatnim kawałku kabanosika musiałam "zmemłać" go w buzi- co dla wegetarianki było nie lada wyzwaniem i w tej papce Miecio już nie mógł się połapać i połknął wszystko :-)[/QUOTE] Podziwiam. Ja bym się na takie coś nie zdobyła :evil_lol: Miecio ślicznie wyszedł na zdjęciach :loveu: Ciekawe, czy on chociaż trochę nie widzi...? Szkoda, że Święta musi spędzić w schronie... ale już po Wielkanocy będzie miał bardzo miłą niespodziankę ;)
  6. Warto pocztac o adopcjach zagranicznych: [url]http://www.dogomania.pl/threads/89321-Co-powinnismy-wiedzieAE-wyadoptowujAE-c-poza-granice-Polski[/url] o handlu psami (głównie szczeniakami) też tam trochę jest... Wiele z nich niestety umiera zanim dorośnie - nie są w Polsce szczepione, odrobaczane... często osłabione, a masowo wywożone zarażają się od siebie szybko przeróżnymi choróbskami :(
  7. [quote name='blacky764']Bez sensu jest adoptować je za kase ze schronu i później sprzedawać :( To jest dziwne... [/QUOTE] Za szczeniaka zapłaci w schronie 10 euro i sprzeda później za 200 euro, więc ma to sens, prawda?
  8. [quote name='kamilqax95x']ale czasami przyjezdna po szczeniaki ale co z nimi robi to nie wiem[/QUOTE] Sprzedaje? Tylko po co mu pies bez łapy...? :(
  9. Po co mu wszystkie szczeniaki ze schroniska? Regularnie przyjeżdża do was po "towar"? :roll:
  10. Doszła dziś wpłata od A.R.S. Dziękujemy :loveu: Czy ktoś jeszcze chciałby dołożyć się do odrobaczania stadka?
  11. Biedaki :( Sunia na ostatnim zdjęciu tak przepraszająco patrzy... Ile jest suczek/piesków? Do ogłoszeń każdy będzie opisany osobno, czy wszystkie razem?
  12. [quote name='kamilqax95x']może jej trzeba założyć wątek na dogo ??[/QUOTE] Tylko najpierw ktoś musiałby się czegoś więcej o niej dowiedzieć... Ty jej Kamila nie widziałaś?
  13. Przepraszam za OT - wiece może, co z tą suczką: [url]http://szczecin.schronisko.net/kwarantanna-id-42848.html[/url] ?
  14. Bardzo przydałby mu się DT. Bez tego nawet najlepsze ogłoszenia mogą nie pomóc, bo w końcu nr tel będzie podany do schronu, a wiadomo, jaki im tam wszystkim zależy na psach i jak traktują ludzi zainteresowanych adopcją... Ktoś zadzwoni i może się bardzo zniechęcić, kiedy zapyta o psiaka, a pracownik mu coś odburknie i nie będzie miał czasu (ochoty) udzielić informacji... :(
  15. Gdybyście sprawdzili Motkowi, nie siedziałby u was 5 tyg, a potem jeszcze w schronie...
  16. A u was nie sprawdzają psom czipów??
  17. Blacky, mówisz o nim: [url]http://szczecin.schronisko.net/kwarantanna-id-45696.html[/url] ?
  18. [quote name='goosya']Proszę podpowiedzcie: czy ten opis na początku jest tylko do informacji w ramach tego postu, czy widnieje we wszystkich ogłoszeniach psiaka?[/QUOTE] Z tego, co się orientuję on nie ma jeszcze żadnych ogłoszeń :( Czy ktoś mógłby pomóc z ogłoszeniami? Ewentualnie wykupić mu je na bazarku (20zł)? Przydałoby mu się też allegro...
  19. [quote name='Enigma79']No nic, moja kasa przydała się BEHEMOTOWI, pieskowi, którego jakiś deb*** adoptował od Greven a od kilku tygodni pies siedział w schronie w Gryfinie a później w Szczecinie.[/QUOTE] Czyli to jednak Motek: [URL]http://szczecin.schronisko.net/kwarantanna-id-45696.html[/URL] ... :-( Dobrze, że był zaczipowany.
  20. Ciekawe, co w takim razie z krową, która została... Kinia ma się jutro dowiedzieć.
  21. Blacky też nie było na dogo od wczoraj...
  22. [SIZE=1]Zajrzyjcie proszę: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/182715-Pech-trauma-od-dzieciA-stwa-szczeniaczek-schronisko"]http://www.dogomania.pl/threads/182715-Pech-trauma-od-dzieciA-stwa-szczeniaczek-schronisko [/URL][/SIZE]
×
×
  • Create New...