Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. Drugi wątek to tylko Galeria Tuptusia ;) Ten trzeba przenieść do "Już w nowym domu". Nie zamyka się wątków psów, które znalazły nowy dom.
  2. Haszczaków w potrzebie jest masa, a wszędzie podobne problemy (z zachowaniem), stąd też pewnie odzew zerowy.
  3. [quote name='Greven']Miejsca w Szczecinku nie ma, [/QUOTE] To niedobrze. [quote name='Greven']ale on się nie nadaje do hotelu, on musi pracować, bo wariuje :([/QUOTE] Gdyby był w hoteliku można by spokojnie szukać mu odpowiedniego tymczasu/DS. Bez nerwów, że ucieknie, zabije kota itp :shake:
  4. Czy ktoś już pytał [B]mariimc [/B]o miejsce w hoteliku?
  5. [quote name='Igiełka']A nie wiecie ile taka klatka może kosztować?[/QUOTE] Zależnie od wielkości 150 do ok 300 zł [url]http://allegro.pl/68745_pozostale.html[/url] Emilia, na początku sporo osób zaglądało, rozesłaliśmy masę zaproszeń na wątek. Kilka osób dołożyło się do karmy. Pojawiły się problemy i wszyscy jakoś zniknęli :shake: Może czytają, ale nie wiedzą jak pomóc? Ciężko znaleźć DT dla małego, bezproblemowego psa, a co dopiero dla większego, który sprawia problemy. To musiałby być naprawdę doświadczony DT, najlepiej u miłośnika rasy, bo z Basterem trzeba pracować..
  6. [quote name='fergilka']chyba zrobię dwa bazarki, można jednocześnie dwa bazarki na te same psy??[/QUOTE] Może być i 100 bazarków na te same psy :)
  7. [quote name='NaamahsChild']Jutro idzie paczuszka:)[/QUOTE] Dziękuję :)
  8. [quote name='emilia2280']Najpierw deklaracje a potem DT, nie mozna inaczej. Sorki ze takim tonem piszé, to juz nie personalnie do Ciebie Cudak, ale ogólnie trzeba dzialac z jakimis zasadami, nie na huraa.[/QUOTE] Przepraszam, nie darmowy, a za karmę/ewentualne zabiegi wet- i na to były zbierane deklaracje zanim pies przyjechał. Reszta-czyli opieka nad nim, miała być darmowa. Wyszło, jak wyszło - pies okazał się być bardzo problemowym. Nie wiem, czy jest sens szukać teraz winnych. To w niczym nie pomoże... Z TOZem nie była podpisywana umowa.
  9. [quote name='emilia2280']Cudak, ja Cié nie atakujé, chodzi mi tylko o to ze osoba z którá sié Sandra umówila ze wezmie go na DT powinna poczuc sié niejako odpowiedzialna za to. A nie wiem czy rozmowy prowadzilas Ty, czy jeszcze kto inny. Po prostu sádzé po sobie- uzgadniam z dt, to placé, albo nie proszé jak nie chcé placic.[/QUOTE] Ja wiem tylko, że pies "wypatrzony" i złapany przez osoby z TOZu. Szukali darmowego tymczasu, więc nie można ich teraz pociągać do finansowej odpowiedzialności. Nic nie deklarowali... Jedyne co, to "oszukali" ze stosunkiem Bastera do kotów, ale raczej nie było to celowe. Psa znali tylko z ulicy.
  10. [quote name='emilia2280']No a kto Ci go Greven "sprzedal"? To Cudak prosila o wziécie go czy kto? Ta osoba odpowiada za psa, wiéc nie rozumiem tej ciszy na wátku i tylko Twoje wolanie o pomoc... (sic!)[/QUOTE] Ja [U]tylko[/U] przekopiowałam post z miau na PE. Nie prosiłam nikogo "personalnie" o wzięcie psa. Prosiłam tylko ogólnie o pomoc w szukaniu DT/DS, gdyż jego życie było zagrożone - była już jedna, nieudana próba zabicia go. Wątek na dogo założyłam - by uzbierać deklaracje, kiedy już Greven zgodziła się wziąć Bastera do siebie, później przekazałam Jej prowadzenie go. Nie wiem w jaki sposób powinnam odpowiadać za psa?
  11. Mądry piesek ;) wie gdzie wygodniej.
  12. Podnoszę i bardzo proszę o wsparcie dla kotów...
  13. [quote name='AlfaLS']Bo jeszcze właściciel musi ten czip zarejestrować:lol:. Szkoda, że to nie jest jakoś rejestrowane z automatu bo naprawdę się przydaje;).[/QUOTE] Oba czipy były zarejestrowane, ale szczecińskie schronisko nie miało ich w bazie, mimo, że pies z Goleniowa (czyli z dość bliska). Mi się udało odnaleźć byłych właścicieli, ale trochę to potrwało. W każdym razie, jak schron w bazie nie ma to olewa sprawę i nie szuka właścicieli :roll: Będą nowe zdjęcia Tuptusia? ;)
  14. Na bazarku pakiet ogłoszeń kosztuje chyba 20 zł. Może jakoś uda się uzbierać? ;)
  15. [quote name='Miła od Gucia']Weterynarz, stwierdził, że nie ma potrzeby aby ciąć Sandi. Cycuchy się jej pięknie wchłaniały jeszcze jak była u mnie.[/QUOTE] Ona wtedy była świeżo po szczeniakach. Poza tym cały czas rodziła i karmiła, bez przerwy... i dużo ich rodziła, bo ok 10. Teraz ma dłużą przerwę. Zresztą już chyba u Ciebie na DT jej się polepszyło? ;) [B]Magdola[/B], Mama Pitbullowa miała robioną korektę listwy mlecznej: [url]http://www.dogomania.pl/threads/121971-Suka-czy-maciora-Pitbullowa-ofiara-rozmnaA-acza-JuA-w-nowym-domu[/url]
  16. Bezpłatnego DT się nie znajdzie. Może zamiast płatnego (który też cholernie ciężko znaleźć) dałoby się uzbierać na porządny kojec? Tylko ile to potrwa :shake:
  17. [quote name='Greven']To nie byłoby głupie, gdyby [U]najpierw[/U] został wyegzekwowany obowiązek czipowania psów.[/QUOTE] Wiele psów trafia do schroniska z czipami i jakoś nie mogą znaleźć właścicieli... Ja miałam znalezionego psa (Robaka ;)) z 2 czipami, których schronisko nie miało w swojej bazie... więc to tak jakby ich wcale nie było.
  18. [quote name='AlfaLS'](...)ale czasem zmusza właścicieli do myślenia i jakiegoś działania.........Np. nie przyjmują zwierząt od właścicieli. Bo wyjazd, bo choroba, bo coś tam.......Pomagają ewentualnie znaleźć nowy dom, tu dużo pomaga TOZ, niezależnie od Schroniska ale nie załatwiają sprawy za właściciela. Można też się tego czepiać ale nie jest to tak głupie jak na pierwszy rzut oka się wydaje.........[/QUOTE] Lepiej, żeby pies został przywiązany do drzewa w lesie, wyrzucony? Przecież to głównie do tego prowadzi. Nie każdemu właścicielowi zależy na psie i nie każdy będzie tracił czas na szukanie mu nowego domku...co chyba łatwo przewidzieć. Gdyby można było psa do schroniska oddać nie byłoby tylu przypadków psów porzucanych w mieście (zobaczcie obie na stronę schronu, ile psów jest po wypadkach...) i wiązanych w lasach, parkach (gdzie niby mają jakąś tam szansę, że ktoś je znajdzie...), wywożonych do pobliskich wsi, gdzie błąkają się głodne, obrzucane kamieniami... Nie, wcale nie jest to głupie :roll:
  19. [quote name='Greven']myślę że lepiej jak pospamujesz wątki wielkopolskie, a nie zachodniopomorskie.[/QUOTE] On jest chyba na tymczasie w Słupsku.
  20. Podnoszę kociaki :) Bazarek bardzo się przyda...
  21. [quote name='katlis']Fergilka sprząta kolejne gó#^*, które zostawiła po sobie blacki. Wiezie Tuptusia do Wrocka.[/QUOTE] Doczytałam właśnie u Tuptusia :roll:
  22. Ślicznie wygląda :loveu: a jak z ogłoszeniami u niego? bo nie doczytałam przez tego OT :oops: [quote name='fergilka']To poprosić moda o przeniesienie postów od nr 529?:hmmmm:[/QUOTE] Poproś, w końcu jesteś prowadzącą wątek, a te posty go zaśmiecają ;) Warto poprosić o ich przeniesienie do tematu "Kojca Gryfińskiego", żeby nie zostały usunięte.
  23. [quote name='malawaszka']zobaczcie w pierwszym poście jak dużo kotek wysterylizowanych![/QUOTE] Gratulacje :) Kawał dobrej roboty!
  24. [url]http://www.dogomania.pl/threads/181365-GryfiA-ski-Kojec-psiki-z-przytuliska-w-Gryfinie-Adoptuj-POMA-A[/url] tu jest wątek Gryfińskiego Kojca, trzeba poprosić moda o przeniesienie postów.
×
×
  • Create New...