-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Drugi wątek to tylko Galeria Tuptusia ;) Ten trzeba przenieść do "Już w nowym domu". Nie zamyka się wątków psów, które znalazły nowy dom.
-
[quote name='Igiełka']A nie wiecie ile taka klatka może kosztować?[/QUOTE] Zależnie od wielkości 150 do ok 300 zł [url]http://allegro.pl/68745_pozostale.html[/url] Emilia, na początku sporo osób zaglądało, rozesłaliśmy masę zaproszeń na wątek. Kilka osób dołożyło się do karmy. Pojawiły się problemy i wszyscy jakoś zniknęli :shake: Może czytają, ale nie wiedzą jak pomóc? Ciężko znaleźć DT dla małego, bezproblemowego psa, a co dopiero dla większego, który sprawia problemy. To musiałby być naprawdę doświadczony DT, najlepiej u miłośnika rasy, bo z Basterem trzeba pracować..
-
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='fergilka']chyba zrobię dwa bazarki, można jednocześnie dwa bazarki na te same psy??[/QUOTE] Może być i 100 bazarków na te same psy :) -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='NaamahsChild']Jutro idzie paczuszka:)[/QUOTE] Dziękuję :) -
[quote name='emilia2280']Najpierw deklaracje a potem DT, nie mozna inaczej. Sorki ze takim tonem piszé, to juz nie personalnie do Ciebie Cudak, ale ogólnie trzeba dzialac z jakimis zasadami, nie na huraa.[/QUOTE] Przepraszam, nie darmowy, a za karmę/ewentualne zabiegi wet- i na to były zbierane deklaracje zanim pies przyjechał. Reszta-czyli opieka nad nim, miała być darmowa. Wyszło, jak wyszło - pies okazał się być bardzo problemowym. Nie wiem, czy jest sens szukać teraz winnych. To w niczym nie pomoże... Z TOZem nie była podpisywana umowa.
-
[quote name='emilia2280']Cudak, ja Cié nie atakujé, chodzi mi tylko o to ze osoba z którá sié Sandra umówila ze wezmie go na DT powinna poczuc sié niejako odpowiedzialna za to. A nie wiem czy rozmowy prowadzilas Ty, czy jeszcze kto inny. Po prostu sádzé po sobie- uzgadniam z dt, to placé, albo nie proszé jak nie chcé placic.[/QUOTE] Ja wiem tylko, że pies "wypatrzony" i złapany przez osoby z TOZu. Szukali darmowego tymczasu, więc nie można ich teraz pociągać do finansowej odpowiedzialności. Nic nie deklarowali... Jedyne co, to "oszukali" ze stosunkiem Bastera do kotów, ale raczej nie było to celowe. Psa znali tylko z ulicy.
-
[quote name='emilia2280']No a kto Ci go Greven "sprzedal"? To Cudak prosila o wziécie go czy kto? Ta osoba odpowiada za psa, wiéc nie rozumiem tej ciszy na wátku i tylko Twoje wolanie o pomoc... (sic!)[/QUOTE] Ja [U]tylko[/U] przekopiowałam post z miau na PE. Nie prosiłam nikogo "personalnie" o wzięcie psa. Prosiłam tylko ogólnie o pomoc w szukaniu DT/DS, gdyż jego życie było zagrożone - była już jedna, nieudana próba zabicia go. Wątek na dogo założyłam - by uzbierać deklaracje, kiedy już Greven zgodziła się wziąć Bastera do siebie, później przekazałam Jej prowadzenie go. Nie wiem w jaki sposób powinnam odpowiadać za psa?
-
Mądry piesek ;) wie gdzie wygodniej.
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Podnoszę i bardzo proszę o wsparcie dla kotów... -
[quote name='AlfaLS']Bo jeszcze właściciel musi ten czip zarejestrować:lol:. Szkoda, że to nie jest jakoś rejestrowane z automatu bo naprawdę się przydaje;).[/QUOTE] Oba czipy były zarejestrowane, ale szczecińskie schronisko nie miało ich w bazie, mimo, że pies z Goleniowa (czyli z dość bliska). Mi się udało odnaleźć byłych właścicieli, ale trochę to potrwało. W każdym razie, jak schron w bazie nie ma to olewa sprawę i nie szuka właścicieli :roll: Będą nowe zdjęcia Tuptusia? ;)
-
Na bazarku pakiet ogłoszeń kosztuje chyba 20 zł. Może jakoś uda się uzbierać? ;)
-
Wyeksploatowana suka basseta z ropomaciczem JUŻ W NOWYM DOMKU :))
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='Miła od Gucia']Weterynarz, stwierdził, że nie ma potrzeby aby ciąć Sandi. Cycuchy się jej pięknie wchłaniały jeszcze jak była u mnie.[/QUOTE] Ona wtedy była świeżo po szczeniakach. Poza tym cały czas rodziła i karmiła, bez przerwy... i dużo ich rodziła, bo ok 10. Teraz ma dłużą przerwę. Zresztą już chyba u Ciebie na DT jej się polepszyło? ;) [B]Magdola[/B], Mama Pitbullowa miała robioną korektę listwy mlecznej: [url]http://www.dogomania.pl/threads/121971-Suka-czy-maciora-Pitbullowa-ofiara-rozmnaA-acza-JuA-w-nowym-domu[/url] -
[quote name='Greven']To nie byłoby głupie, gdyby [U]najpierw[/U] został wyegzekwowany obowiązek czipowania psów.[/QUOTE] Wiele psów trafia do schroniska z czipami i jakoś nie mogą znaleźć właścicieli... Ja miałam znalezionego psa (Robaka ;)) z 2 czipami, których schronisko nie miało w swojej bazie... więc to tak jakby ich wcale nie było.
-
[quote name='AlfaLS'](...)ale czasem zmusza właścicieli do myślenia i jakiegoś działania.........Np. nie przyjmują zwierząt od właścicieli. Bo wyjazd, bo choroba, bo coś tam.......Pomagają ewentualnie znaleźć nowy dom, tu dużo pomaga TOZ, niezależnie od Schroniska ale nie załatwiają sprawy za właściciela. Można też się tego czepiać ale nie jest to tak głupie jak na pierwszy rzut oka się wydaje.........[/QUOTE] Lepiej, żeby pies został przywiązany do drzewa w lesie, wyrzucony? Przecież to głównie do tego prowadzi. Nie każdemu właścicielowi zależy na psie i nie każdy będzie tracił czas na szukanie mu nowego domku...co chyba łatwo przewidzieć. Gdyby można było psa do schroniska oddać nie byłoby tylu przypadków psów porzucanych w mieście (zobaczcie obie na stronę schronu, ile psów jest po wypadkach...) i wiązanych w lasach, parkach (gdzie niby mają jakąś tam szansę, że ktoś je znajdzie...), wywożonych do pobliskich wsi, gdzie błąkają się głodne, obrzucane kamieniami... Nie, wcale nie jest to głupie :roll:
-
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Greven']myślę że lepiej jak pospamujesz wątki wielkopolskie, a nie zachodniopomorskie.[/QUOTE] On jest chyba na tymczasie w Słupsku. -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Podnoszę kociaki :) Bazarek bardzo się przyda... -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='katlis']Fergilka sprząta kolejne gó#^*, które zostawiła po sobie blacki. Wiezie Tuptusia do Wrocka.[/QUOTE] Doczytałam właśnie u Tuptusia :roll: -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
Ślicznie wygląda :loveu: a jak z ogłoszeniami u niego? bo nie doczytałam przez tego OT :oops: [quote name='fergilka']To poprosić moda o przeniesienie postów od nr 529?:hmmmm:[/QUOTE] Poproś, w końcu jesteś prowadzącą wątek, a te posty go zaśmiecają ;) Warto poprosić o ich przeniesienie do tematu "Kojca Gryfińskiego", żeby nie zostały usunięte. -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[url]http://www.dogomania.pl/threads/181365-GryfiA-ski-Kojec-psiki-z-przytuliska-w-Gryfinie-Adoptuj-POMA-A[/url] tu jest wątek Gryfińskiego Kojca, trzeba poprosić moda o przeniesienie postów.