Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. Piękna :loveu: [SIZE=1](patrzyłyście, czy przypadkiem nie ma tatuażu?)[/SIZE]
  2. [quote name='Miła od Gucia']U Sandi wszystko ok, ma się dobrze, chłopiec, który bał się zwierząt jest jej najlepszym przyjacielem Zadzwonię do Pańci Sandi poproszę o nowe foty[/QUOTE] Cieszę się, że wszystko u niej w porządku :) Będę wdzięczna za nowe zdjęcia i mam nadzieję, że za mocno się nie spasła :razz:
  3. Masakra [B]:shake: Bazylowa[/B] trzymam kciuki, żeby się zgodzili... Wiadomo jaki jest do psów, kotów, dzieci...?
  4. Pies jest jeszcze na kwarantannie? (czyli może go jeszcze odebrać właściciel?) Hodowca został powiadomiony?
  5. Biedaczysko... też mogę tylko podnieść :(
  6. Już myślałam, że jakieś nowe zdjęcia/wieści od Sandi :( Wiadomo, co u niej? :)
  7. W szpitalu, w którym rodziłam pielęgniarki/położne(?) polecały właśnie Bebilon. Chętniej doradzały, jakie mleko kupić, niż jak prawidłowo przystawić dziecko do piersi ;)
  8. [quote name='mysza 1']Może zamiast tego zrobić zrzutkę na hotel ze szkoleniem, [B]potrzebne by były deklaracje stałe.[/B] Chyba Jamor w takiej sytuacji. Trzymanie psa u kolejnych ludzi spowoduje tylko większy mętlik w jego glowie.[/QUOTE] Podnoszę..
  9. [quote name='Alicja']wiem że to stary sposób i krytykowany wielce[/QUOTE] Krytykowany, bo słodkie? Spróbuję w takim razie z glukozą - tylko na te upały.... Można ją kupić w zwykłym sklepie, czy tylko w aptece?
  10. ..a znów po koperku niektóre dzieci mają wzdęcia/kolki. Kiedy te upały się skończą? :shake:
  11. Moja też nie chce wody :( ale będę jeszcze próbować, może akurat jej posmakuje.
  12. ..a zapowiadają jeszcze większe upały :shake: Dopajacie czymś swoje maluchy karmiąc piersią? Niby nie powinno się, ale ja już nie wyrabiam...
  13. [quote name='ageralion']Przeslodka normalnie :loveu: A ile ma wciaz wloskow :crazyeye: Nie wycieraja sie jeszcze? [/quote] Jeszcze się nie wycierają, ale z tego, co czytałam wycierają się do 4. mies, więc ma jeszcze czas ;) [quote name='ageralion']Moj przybiera kilogram na miesiac, wiec kruszynek dobil wlasnie do 10kg i zaczyna mi wyrastac z ciuszkow 6-9mc:mdleje:[/QUOTE] Masakra :crazyeye: Moja niecałe 5 kg waży, a już mi ręce odpadają, jak ją noszę.. a dzisiaj bardzo dała mi popalić. Od 12:00 spała może ze 2 razy po 10-15 min i non stop chciała pić. Przed chwilą usnęła, mam nadzieję, że chociaż z godzinę się prześpi... Nie wiem, czy to przez ten upał...? Próbowałam dać jej przegotowanej wody, ale nią pluła :roll:
  14. [quote name='ageralion']Eeeeee zmeczone to juz chyba bedziemy do konca zycia i o jeden dzien dluzej... [/QUOTE] Ja mam o tyle źle, że nie mogę odsypiać w dzień, bo jak usnę to zawsze później boli mnie głowa, ale nie narzekam, bo warto się pomęczyć :loveu: [quote name='ageralion']ja w poniedzialek wrocilam do roboty i teraz jestem padnieta x2 :mdleje:[/QUOTE] Współczuję. Mały bez problemu zostaje na ten czas z kimś? Nie płacze za Tobą? [quote name='ageralion']No dobra, chwile kiedy to o 5 rano, moj syn wklada lapke miedzy szczebelki i ciagnie pieszczotliwie mamusie za wlosy, zeby sie obudzila i spojrzala jak pieknie pokazuje dziaselka w usmiechu - bezcenne :loveu:[/QUOTE] Moja się jeszcze do końca świadomie nie uśmiecha - najczęściej przez sen, albo kiedy usypia... a dzisiaj skończyła już miesiąc. nie wiem, kiedy to zleciało :evil_lol: ...i waży 4800g, czyli przytyła aż 1300g od wyjścia ze szpitala. [IMG]http://img31.imageshack.us/img31/6489/sdc11892d.jpg[/IMG]
  15. [quote name='Asior']jutro Ci wkleje jadłospis jaki kiedyś komuś spisywałam , mój mlody też tak reagował na wszystko....[/QUOTE] Będę wdzięczna, bo właśnie o to mi chodziło. [quote name='Maga100']to nie jest dyskusja o wyższości mleka matki nad mlekiem modyfikowanym. Mnie przynajmniej chodziło o to, że lepsze jest podanie mleka modyfikowanego zawierającego niezbedne witaminy i mikroelementy etc, niż płaczące dziecko z bólu brzucha i mama jadająca wyłącznie gotowaną marchewkę i kurczaka. Nawet w imię tych przeciwciał. Tym bardziej, ze odporność dziecko nabywa nie tylko dzięki temu, a więc nie można z góry przesądzać, że dziecko karmione mm odporności mieć nie będzie.[/QUOTE] A kto chce dyskutować o wyższości mleka matki nad modyfikowanym? Mam trochę za małą wiedzę na ten temat (jeśli chodzi o składniki odżywcze itp), żeby cokolwiek komuś narzucać. Chodziło mi tylko o to, że witaminy i mikroelementy można uzupełniać tabletkami, jeśli już w imię tych przeciwciał trzeba katować się bardzo ścisłą dietą. Zresztą nie tylko w imię przeciwciał. Każda kobieta może mieć inne powody, by chcieć karmić piersią i chyba nikomu nic do tego, dopóki dziecko rozwija się prawidłowo. A jeśli już z dzieckiem jest coś nie tak, jak dziewczyny wspominały, czyli np mały przyrost wagi, to chyba każda normalna matka będzie szukała przyczyny i rozważy (najlepiej wraz z lekarzem) dokarmianie mlekiem modyfikowanym. [quote name='ageralion']Co do karmienia piersia, to ja sie poddalam po 3 miesiacach. Niestety moj syn mial paskudna skore, cala glowka to byla jedna wielka ciemieniucha, a na twarzy czerwone place. Zadne zmiany w mojej diecie nie pomagaly, wiec przeszlam na mleko modyfikowane i... wszystko przeszlo jak reka odjal. Maly najada sie szybciej, wczesniej potrafil wisiec mi na cycku nawet i 30 min. Ja padalam na twarz, on byl marudny i tez wiecznie zmeczony. Czym bardziej bylismy zmeczeni, tym mleka mniej, on wiecznie zasypial przy cycu, wiec sie nie najadal i budzil co chwila, by znow jesc... dramat.[/QUOTE] To i tak długo wytrzymałaś. Moja też zasypia przy jedzeniu, ale zwykle potem, jak biorę ją do odbicia i beknie, to się budzi i dopija. [quote name='ageralion']Cudak nie zazdroszcze momoenu macierzynstwa w jakim sie znajdujesz ale pociesze cie, ze teraz bedzie juz tylko coraz fajniej :) Aha i sluchaj swojego instynktu, on Cie napewno nie zawiedzie ;)[/QUOTE] Poza zmęczeniem jest super ;)
  16. Zazdroszczę wam :roll: [quote name='Maga100']bardzo wartościowy pokarm dziecku przekazywała.... :roll: już naprawdę lepiej podać mleko modyfikowane niż być na gotowanej marchewce, jakie wartości odżywcze ma wówczas mleko matki?[/QUOTE] Przeciwciała, których w modyfikowanym mleku brak? Moja dieta jest obecnie mało urozmaicona, dlatego cały czas biorę witaminy z DHA, które brałam w ciąży. Jeśli Mała będzie reagowała alergią na nowe produkty - te potencjalnie uczulające, które za jakiś czas będę pomału sobie wprowadzać, to na pewno szybciej przejdzie na modyfikowane... Mi do paranoi jeszcze daleko :lol: ale wolę zapobiegać niż leczyć...w granicach zdrowego rozsądku.
  17. Problem w tym, że moje dziecko jest bardzo wrażliwe, więc co najmniej do 3 mż muszę wykluczyć wszytkie potencjalnie uczulające i wzdymające potrawy (smażone oczywiście też). Prawie wszystkie warzywa właśnie takie są, a mięsa nie jem, więc niewiele mi zostaje i nie mam już pomysłów, co jeść :roll:
  18. [quote name='moana']No właśnie, te 2 godziny to całkiem nieźle... Nasz Maciejek jadł na początku co 1 - 1,5 godziny... Teraz ma prawie pół roku i je co ok 3 godziny :) Karmiony jest piersią tylko, pewnie na sztucznym dłużej by wytrzymywał.[/QUOTE] Moja też je już teraz częściej :angryy: i bardzo nieregularnie, ale to chyba przez to, że gorąco jest i chce jej się po prostu pić... ;) Co jadłyście karmiąc piersią przez pierwsze tygodnie, kiedy za bardzo nie można eksperymentować? Nie mam już pomysłów, wszystko jak nie uczula, to wzdyma.. Mała dostała mi już wysypki, bo się zapomniałam i zjadłam kromkę chleba sojowego :roll: Prawie codziennie gotuję sobie wege-krupnik, ale nie mogę już na niego patrzeć..
  19. Podnoszę..
  20. [quote name='mila88']Maluszek, za to, z dnia na dzień się zmienia.[/QUOTE] Pokaż zdjęcia! :)
  21. [quote name='beataczl']bo pies jest tam w schronie, ale juz znalezlizmy dziekuje...[/QUOTE] Mietek na szczęście już dawno jest w DT :) Tylko coś domku nie może znaleźć... :(
  22. [quote name='beataczl']czy mozna prosic o pomoc i wskazowki odn. tego psiaka kogos ze Szczecina?[/QUOTE] A dokładniej? I dlaczego ze Szczecina? :)
  23. [B]Magdola[/B] masz jeszcze kogoś chętnego na kociaka? :shake:
  24. [quote name='ilon_n']myślę, że póki co to najwyżej takiego na biegunach, ale to i tak jakby ciutkę za wcześnie :evil_lol:[/QUOTE] Na biegunach też będzie :) a ten żywy zaczeka aż Daria urośnie.
  25. [quote name='Igiełka']Widzę że Ciotka należy do Klubu koniolubnych...:evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] Mam swoje trzy pokraki ;) a dzisiaj, jak dobrze pójdzie przyjedzie czwarty konik - też pokraka, bo po złamaniu nogi :shake: ale za to śliczny :loveu:
×
×
  • Create New...