-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Wyeksploatowana suka basseta z ropomaciczem JUŻ W NOWYM DOMKU :))
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='Miła od Gucia']U Sandi wszystko ok, ma się dobrze, chłopiec, który bał się zwierząt jest jej najlepszym przyjacielem Zadzwonię do Pańci Sandi poproszę o nowe foty[/QUOTE] Cieszę się, że wszystko u niej w porządku :) Będę wdzięczna za nowe zdjęcia i mam nadzieję, że za mocno się nie spasła :razz: -
rodowodowy dalmat w schronie!!! już w DT szukamy DS!!!
Cudak replied to pietrucha204's topic in Już w nowym domu
Masakra [B]:shake: Bazylowa[/B] trzymam kciuki, żeby się zgodzili... Wiadomo jaki jest do psów, kotów, dzieci...? -
rodowodowy dalmat w schronie!!! już w DT szukamy DS!!!
Cudak replied to pietrucha204's topic in Już w nowym domu
Pies jest jeszcze na kwarantannie? (czyli może go jeszcze odebrać właściciel?) Hodowca został powiadomiony? -
7 letni basset szuka domu, obecnie jest w Katowicach
Cudak replied to Miła od Gucia's topic in Już w nowym domu
Biedaczysko... też mogę tylko podnieść :( -
Wyeksploatowana suka basseta z ropomaciczem JUŻ W NOWYM DOMKU :))
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Już myślałam, że jakieś nowe zdjęcia/wieści od Sandi :( Wiadomo, co u niej? :) -
W szpitalu, w którym rodziłam pielęgniarki/położne(?) polecały właśnie Bebilon. Chętniej doradzały, jakie mleko kupić, niż jak prawidłowo przystawić dziecko do piersi ;)
-
[quote name='Alicja']wiem że to stary sposób i krytykowany wielce[/QUOTE] Krytykowany, bo słodkie? Spróbuję w takim razie z glukozą - tylko na te upały.... Można ją kupić w zwykłym sklepie, czy tylko w aptece?
-
..a znów po koperku niektóre dzieci mają wzdęcia/kolki. Kiedy te upały się skończą? :shake:
-
Moja też nie chce wody :( ale będę jeszcze próbować, może akurat jej posmakuje.
-
..a zapowiadają jeszcze większe upały :shake: Dopajacie czymś swoje maluchy karmiąc piersią? Niby nie powinno się, ale ja już nie wyrabiam...
-
[quote name='ageralion']Przeslodka normalnie :loveu: A ile ma wciaz wloskow :crazyeye: Nie wycieraja sie jeszcze? [/quote] Jeszcze się nie wycierają, ale z tego, co czytałam wycierają się do 4. mies, więc ma jeszcze czas ;) [quote name='ageralion']Moj przybiera kilogram na miesiac, wiec kruszynek dobil wlasnie do 10kg i zaczyna mi wyrastac z ciuszkow 6-9mc:mdleje:[/QUOTE] Masakra :crazyeye: Moja niecałe 5 kg waży, a już mi ręce odpadają, jak ją noszę.. a dzisiaj bardzo dała mi popalić. Od 12:00 spała może ze 2 razy po 10-15 min i non stop chciała pić. Przed chwilą usnęła, mam nadzieję, że chociaż z godzinę się prześpi... Nie wiem, czy to przez ten upał...? Próbowałam dać jej przegotowanej wody, ale nią pluła :roll:
-
[quote name='ageralion']Eeeeee zmeczone to juz chyba bedziemy do konca zycia i o jeden dzien dluzej... [/QUOTE] Ja mam o tyle źle, że nie mogę odsypiać w dzień, bo jak usnę to zawsze później boli mnie głowa, ale nie narzekam, bo warto się pomęczyć :loveu: [quote name='ageralion']ja w poniedzialek wrocilam do roboty i teraz jestem padnieta x2 :mdleje:[/QUOTE] Współczuję. Mały bez problemu zostaje na ten czas z kimś? Nie płacze za Tobą? [quote name='ageralion']No dobra, chwile kiedy to o 5 rano, moj syn wklada lapke miedzy szczebelki i ciagnie pieszczotliwie mamusie za wlosy, zeby sie obudzila i spojrzala jak pieknie pokazuje dziaselka w usmiechu - bezcenne :loveu:[/QUOTE] Moja się jeszcze do końca świadomie nie uśmiecha - najczęściej przez sen, albo kiedy usypia... a dzisiaj skończyła już miesiąc. nie wiem, kiedy to zleciało :evil_lol: ...i waży 4800g, czyli przytyła aż 1300g od wyjścia ze szpitala. [IMG]http://img31.imageshack.us/img31/6489/sdc11892d.jpg[/IMG]
-
[quote name='Asior']jutro Ci wkleje jadłospis jaki kiedyś komuś spisywałam , mój mlody też tak reagował na wszystko....[/QUOTE] Będę wdzięczna, bo właśnie o to mi chodziło. [quote name='Maga100']to nie jest dyskusja o wyższości mleka matki nad mlekiem modyfikowanym. Mnie przynajmniej chodziło o to, że lepsze jest podanie mleka modyfikowanego zawierającego niezbedne witaminy i mikroelementy etc, niż płaczące dziecko z bólu brzucha i mama jadająca wyłącznie gotowaną marchewkę i kurczaka. Nawet w imię tych przeciwciał. Tym bardziej, ze odporność dziecko nabywa nie tylko dzięki temu, a więc nie można z góry przesądzać, że dziecko karmione mm odporności mieć nie będzie.[/QUOTE] A kto chce dyskutować o wyższości mleka matki nad modyfikowanym? Mam trochę za małą wiedzę na ten temat (jeśli chodzi o składniki odżywcze itp), żeby cokolwiek komuś narzucać. Chodziło mi tylko o to, że witaminy i mikroelementy można uzupełniać tabletkami, jeśli już w imię tych przeciwciał trzeba katować się bardzo ścisłą dietą. Zresztą nie tylko w imię przeciwciał. Każda kobieta może mieć inne powody, by chcieć karmić piersią i chyba nikomu nic do tego, dopóki dziecko rozwija się prawidłowo. A jeśli już z dzieckiem jest coś nie tak, jak dziewczyny wspominały, czyli np mały przyrost wagi, to chyba każda normalna matka będzie szukała przyczyny i rozważy (najlepiej wraz z lekarzem) dokarmianie mlekiem modyfikowanym. [quote name='ageralion']Co do karmienia piersia, to ja sie poddalam po 3 miesiacach. Niestety moj syn mial paskudna skore, cala glowka to byla jedna wielka ciemieniucha, a na twarzy czerwone place. Zadne zmiany w mojej diecie nie pomagaly, wiec przeszlam na mleko modyfikowane i... wszystko przeszlo jak reka odjal. Maly najada sie szybciej, wczesniej potrafil wisiec mi na cycku nawet i 30 min. Ja padalam na twarz, on byl marudny i tez wiecznie zmeczony. Czym bardziej bylismy zmeczeni, tym mleka mniej, on wiecznie zasypial przy cycu, wiec sie nie najadal i budzil co chwila, by znow jesc... dramat.[/QUOTE] To i tak długo wytrzymałaś. Moja też zasypia przy jedzeniu, ale zwykle potem, jak biorę ją do odbicia i beknie, to się budzi i dopija. [quote name='ageralion']Cudak nie zazdroszcze momoenu macierzynstwa w jakim sie znajdujesz ale pociesze cie, ze teraz bedzie juz tylko coraz fajniej :) Aha i sluchaj swojego instynktu, on Cie napewno nie zawiedzie ;)[/QUOTE] Poza zmęczeniem jest super ;)
-
Zazdroszczę wam :roll: [quote name='Maga100']bardzo wartościowy pokarm dziecku przekazywała.... :roll: już naprawdę lepiej podać mleko modyfikowane niż być na gotowanej marchewce, jakie wartości odżywcze ma wówczas mleko matki?[/QUOTE] Przeciwciała, których w modyfikowanym mleku brak? Moja dieta jest obecnie mało urozmaicona, dlatego cały czas biorę witaminy z DHA, które brałam w ciąży. Jeśli Mała będzie reagowała alergią na nowe produkty - te potencjalnie uczulające, które za jakiś czas będę pomału sobie wprowadzać, to na pewno szybciej przejdzie na modyfikowane... Mi do paranoi jeszcze daleko :lol: ale wolę zapobiegać niż leczyć...w granicach zdrowego rozsądku.
-
Problem w tym, że moje dziecko jest bardzo wrażliwe, więc co najmniej do 3 mż muszę wykluczyć wszytkie potencjalnie uczulające i wzdymające potrawy (smażone oczywiście też). Prawie wszystkie warzywa właśnie takie są, a mięsa nie jem, więc niewiele mi zostaje i nie mam już pomysłów, co jeść :roll:
-
[quote name='moana']No właśnie, te 2 godziny to całkiem nieźle... Nasz Maciejek jadł na początku co 1 - 1,5 godziny... Teraz ma prawie pół roku i je co ok 3 godziny :) Karmiony jest piersią tylko, pewnie na sztucznym dłużej by wytrzymywał.[/QUOTE] Moja też je już teraz częściej :angryy: i bardzo nieregularnie, ale to chyba przez to, że gorąco jest i chce jej się po prostu pić... ;) Co jadłyście karmiąc piersią przez pierwsze tygodnie, kiedy za bardzo nie można eksperymentować? Nie mam już pomysłów, wszystko jak nie uczula, to wzdyma.. Mała dostała mi już wysypki, bo się zapomniałam i zjadłam kromkę chleba sojowego :roll: Prawie codziennie gotuję sobie wege-krupnik, ale nie mogę już na niego patrzeć..
-
Crazy i Piggi wysterylizowane, a maluszek w DS :) Sprawa zakończona.
Cudak replied to kinia098's topic in Już w nowym domu
[quote name='mila88']Maluszek, za to, z dnia na dzień się zmienia.[/QUOTE] Pokaż zdjęcia! :) -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='beataczl']bo pies jest tam w schronie, ale juz znalezlizmy dziekuje...[/QUOTE] Mietek na szczęście już dawno jest w DT :) Tylko coś domku nie może znaleźć... :( -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='beataczl']czy mozna prosic o pomoc i wskazowki odn. tego psiaka kogos ze Szczecina?[/QUOTE] A dokładniej? I dlaczego ze Szczecina? :) -
[B]Magdola[/B] masz jeszcze kogoś chętnego na kociaka? :shake:
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='ilon_n']myślę, że póki co to najwyżej takiego na biegunach, ale to i tak jakby ciutkę za wcześnie :evil_lol:[/QUOTE] Na biegunach też będzie :) a ten żywy zaczeka aż Daria urośnie. -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Igiełka']Widzę że Ciotka należy do Klubu koniolubnych...:evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] Mam swoje trzy pokraki ;) a dzisiaj, jak dobrze pójdzie przyjedzie czwarty konik - też pokraka, bo po złamaniu nogi :shake: ale za to śliczny :loveu: