Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. [quote name='panbazyl'] u nas zima cienka teraz, więc Zuz nie powinien tak marznąc.[/QUOTE] No i wykrakałaś :diabloti: Jako, że jest minus miliard, a ja mam obrzydliwą, parszywą, okropną sesję, mój roznoszący dom pies, który powinien mieszkać w ogródku, żeby się dobrze wybiegać, większość czasu spędza tak: [IMG]http://img685.imageshack.us/img685/5950/sdc110101.jpg[/IMG] Hę? [IMG]http://img163.imageshack.us/img163/9166/sdc11019s.jpg[/IMG] [IMG]http://img190.imageshack.us/img190/4552/sdc11087m.jpg[/IMG] I dzwonek do drzwi :diabloti: [IMG]http://img215.imageshack.us/img215/4014/sdc110891.jpg[/IMG] Zuz mi piszczy, że ją szczypie w stopy, albo biega na trzech nogach, zmieniając je co chwilę, albo mi bez uprzedzenia wskakuje w ramiona, bo zimno :roll: Kiedy się skończą te straszne mrozy? :placz: Ja rozumiem, zima, tak, no minus dziesięć to powiedzmy przyzwoita temperatura na zimę (nie mówię, że lubiana przeze mnie, no ale co zrobić), ale minus 18? Minus 20-parę? :icon_roc:
  2. [quote name='Avaloth']Najlepsi zdają na drugim, ja zdałam za pierwszym i nie umiem jeździć:evil_lol: [/QUOTE] O, to tak jak ja! :multi: :evil_lol: A co do psów - nie macie jakichś znajomych sensownych, żeby foksika przekonać, że psy są ok? ;)
  3. [quote name='Cockermaniaczka']a mnie mdli myslenie oczu przez "pozytywnych":diabloti::evil_lol:[/QUOTE] Mnie tam jest najlepiej pośrodku, żadne ekstrema mnie nie pociągają, jeśli chodzi o szkolenie psów ;)
  4. [quote name='Yorkomanka']j teraz żadnego takiego kolegi już nie mamy bo nowo poznane pieski trzeba zeżreć/zgwałcić albo po prostu ignorować ewentualnie obwarczeć jak na za dużo sobie pozwalają:roll:[/QUOTE] Czemu go nie wykastrujesz i nie zaczniesz normalnie szkolić wtedy? To musi być strasznie upierdliwe, posiadanie takiego małego krzykacza, co się stawia do innych psów. Nie wyobrażam sobie takiej frustracji codziennie, chyba by ktoś zginął w końcu :evil_lol: Co do chamstwa - niestety, przedwczoraj okazało się, że najlepszym remedium na małego podbiegającego, agresywnie oszczekującego nas, ludzi (!) psa - jest wrzask z przepony, odpowiednio nasycony wulgaryzmami... :shake: [quote name='camelek']A po co studiować kierunki ściśle związane z psami? Na takie specjalizacje w Polsce nie ma popytu. Lepiej skończyć weterynarię, pracy po niej nigdy nie zabraknie. A hobby niech zostanie hobby[/QUOTE] Bo może ktoś chciałby usystematyzować swoją wiedzę i zdobyć przy okazji tzw. papier? Na szczęście pojawiają się już powoli ciekawe propozycje i w PL. Ktoś, kto interesuje się psami niekoniecznie musi chcieć kończyć wetę, bo może nie czuje powołania do akurat takiej pracy. Weterynaria to wcale nie jest lekki, łatwy i zawsze przyjemny zawód.
  5. No wiesz, ja znam Miśkę tylko z Twoich opisów ;) Napisałam tylko, jak jest u mnie, bo dla Zu komunikat jest prosty - napięta smycz = będzie wpier... :evil_lol: Oczywiście to ona się pyrga wtedy jak oszalała ;) Ale wypracowałyśmy różne strategie zastępcze i powiedzmy, że po prawie dwóch latach się dotarłyśmy :) Miśka wygląda super w tych różowych szelkach! :loveu: :loveu: :loveu: Zu też zawiera nowe znajomości w dziwnych okolicznościach, zwykle stroszy się, buczy, warczy (no chyba, że jakiś pies jej wybitnie podpasuje, albo że to border :roflt: wtedy go kocha od pierwszego spojrzenia...), ale nikt nie bierze jej na poważnie ;)
  6. No ba. Co do kokdardek - no weź, bez jaj! Jak będziesz ją karcić? YT nie można karcić jak każdego innego psa, karci się go zabierając mu kokardkę! :) A tak serio - weź się sklonuj, światu potrzeba normalnych właścicieli yorków :roll:
  7. [quote name='Unbelievable'] po co ludziom szczeniaki :mdleje:[/QUOTE] No wiesz? Bo są takie uci puci :loveu::loveu::loveu: [quote name='Unbelievable'] nie śpię jeszcze, muszę popilnować młodej ;-) wsadziłam ją do klatki i zamknęłam, dostała kość ze skóry preparowanej, trochę jęczy ale [B]krzyknęłam [/B]parę razy i jest lepiej, zupełnie odwrotnie niż u szczura ;-) powinna zasnąć[/QUOTE] Co zrobiłaś?! Na szczeniaczki się nie krzyczy! :placz: :no-no-no: Zu nie uznaje istnienia szczeniąt młodszych niż półroczne. Podejrzewam, że jak w końcu się dorobię drugiego forfitera to będzie wesoło :diabloti: Więcej fot Brumśtyka byś nam dała :mad:
  8. evel

    Barf

    [quote name='motyleqq']czy jest jakiś agilitowiec wśród barfujących? jak suplementować sportowego psa?[/QUOTE] Spokojnie można podawać np. Arthrofos Forte z Dolfosu. Liczyłam żmudnie tabelki, normy dziennego spożycia dla różnych pierwiastków i razem z Martens doszłyśmy do wniosku, że nie powinno zaszkodzić ;) Z innej beczki - musimy jednak chyba całkowicie zrezygnować z wieprzowiny, kolejne podejście, kolejna paskudna kupa, burczenie w brzuchu, gazy :shake: Czyli zostaje nam indyk jako podstawa, kurczaki różnego pochodzenia (niestety sklepowe i od czasu do czasu wiejska kura), wołowina raz na jakiś czas i... nie wiem co :roll: Paula, spoko. Dla mojego wrażliwca wet polecał RC... na kurczaku :diabloti: Chyba by mi się suka zadrapała na śmierć - na karmy z kurczakiem tak reaguje. Na kurczaka surowego o dziwo nie, ale nie mogę przesadzać z ilością ;) Ja bym spróbowała primexowych żwaczy na Twoim miejscu, zobaczysz po psie czy jest OK.
  9. evel

    galeria Vato :)

    Cześć, też się przywlokłam od Jariego :lol: Super chłopaczysko z Waszego Vato, czarne dobermany są mi szczególnie bliskie, wychowywałam się z właśnie taką sunią :) Czekam na więcej zdjęć ;)
  10. Olin, 7-8 godzin myślę, że zostaje większość polskich psów. Kwestia tego, jak wypełnisz czas poświęcony psu :) Jeśli jesteś na co dzień w stanie zmęczyć go fizycznie (spacery, aportowanie, takie tam) i psychicznie (praca, w sensie - sztuczki, komendy, posłuszeństwo, czy co tam jeszcze) to nie powinno być problemu. Przez ostatnie 2 strony zdaje się były omawiane różne propozycje średnio-dużych, dość aktywnych psów dla średnio-doświadczonych ;) W skrócie: collie smooth, flat coated retriever, duży pudel, nova scotia duck tolling retriever, pominęłam coś? ;)
  11. Yamayko, dostałaś moje pw? Bo brak odzewu mnie ciut zmartwił, ostatnio moja skrzynka miała jakieś problemy egzystencjalne chyba :roll:
  12. [quote name='sacred PIRANHA'] Ayo jest strzyzony krotko, bo tak jak pisałam wczesniej, ma marnej jakosci włos, ktory moze i ładnie wygląda ale jest totalnie niepraktyczny i kończy się na codziennym wyciaganiu roznych *******z włosow, [/QUOTE] ******* = FIOŁKÓW? :evil_lol: Fajnie małej z kucykiem, różowe kokardeczki jej kup :diabloti: A Emi... cóż, tak właśnie myślałam, że tak to się skończy :roflt:
  13. [quote name='Soko']To na pewno - chodzenie przy nodze wymaga większej samokontroli (?), więc już jest większe prawdopodobieństwo że pies będzie mniej spokojny. Żeby nie offować - temat odnośnie smyczy i CM: [url]http://www.dogomania.pl/threads/221721-cesar-millan-i-chodzenie-psa-ZA-przewodnikiem/page5[/url][/QUOTE] Jakoś nie mogę tam się przebić, bo mnie mdli od fanatyków TD :) Dlatego spytałam tutaj ;)
  14. [quote name='xxxx52']oczywiscie bloki to nie miejsce dla tych psow po jakich torach?co macie przeciez te psy sa wtedy szczesliwe jak pracuja np.przy zaganianu bydla czy owiec ,lub podczas zawodow sportowych.To nie sa psa na spacery czy jako ozdoba mieszkanka czy auta! Najlepiej sprawdzie sobie dobra lksiazke na temat tej rasy[/QUOTE] O w mordę. To jak sprowadzam sobie z USA pitbulla to od razu mam załatwiać ciężarówkę psów, które by sobie mógł zagryźć w wolnej chwili, zgodnie z przeznaczeniem rasy? :hmmmm: I jeszcze jedno. Fajnie się czyta, jak ktoś pisze [B]poprawnie po polsku. [/B]Na litość, czym jest "retriva"?! Może szybki kurs. Siedzi sobie tutaj - kto? co? - [B]golden retriever[/B] - Kasia nie ma - kogo? czego? - [B]golden retrievera[/B]/goldena. I ostatnie - mam bardzo aktywną sukę, która gdyby mogła (i gdyby jej pozwolić), kombinowałaby 24h/dobę, co by tu zrobić ciekawego. Obowiązkiem właściciela jest nauczyć psa, kiedy jest czas pracy, zabawy a kiedy odpoczywamy. Moja suka w domu głównie śpi, zwykle w jednym pokoju (moim) w bloku (!!!), głównie obok moich nóg, gdy siedzę przy komputerze, albo na łóżku. Nie wygląda na nieszczęśliwą.
  15. Co chcesz, fajnie wygląda :) ładnemu we wszystkim ładnie :eviltong: [quote name='ladySwallow'] O dziwo, w sweterku (zrobionym z mojego ukochanego sweterka :( ) młody chodzi - w derce nie chce albo porusza się jak paralityk :lol:[/QUOTE] Tak mówisz? Może Zuzolcowi sweter skroić? Bo w derce się zachowuje jakby miała jakieś porażenie :roll:
  16. [quote name='Reniak']I mam jeszcze jedno pytanie - czy ktoś może słyszał o szelkach, w których smycz przypina się z przodu? Podobno bardzo pomagają w nauce spokojnych spacerów:lol:[/QUOTE] Takie szelki są OK, ale dla średnio-dużych i dużych psów. Przy mojej niewielkiej suce się nie sprawdzały - ja za wielka, ona za mała ;) [quote name='SAIKO'] Proszę Cię... oglądania się, czy przypadkiem nie złapał czegoś do pyska...? Po pierwsze - wygoda/komfort spaceru, po drugie- pies, który ma głowę przed nogą szuka/rozgląda się za pierdołami, w przypadku tzw, dominantów szuka zaczepki- na to jest czas kiedy indziej (luźne spacery bez smyczy). Po trzecie - ciągła ekscytacja prowadzi do chorób, pies nie jest skupiony na właścicielu - ociąga się z komendami/egzekwowaniem poleceń, trudniej psa wybić z próby skakania do innych zwierząt.[/quote] Moja suka chodzi obok mnie lub przede mną. Tak mi jest wygodnie i tak chodzi. Nie szuka zaczepki, a nawet jak szuka to krótka komenda/korekta i rozum wraca do głowy. Kiedy trzeba jest podekscytowana i podjarana na 250% normy i jest skupiona na mnie, nie ma problemu z komendami, bo sobie na to nie mogę pozwolić, jeśli chcę po pierwsze normalnie z nią funkcjonować na mega-zapsionych osiedlach, a po drugie mam powiedzmy pewne ambicje sportowe z nią związane ;) Nie każda ekscytacja jest zła. Ekscytacja opanowana, ujarzmiona, ujęta w pewne ramy jest podstawą wielu psich sportów. [QUOTE]Z reguły im pies bardziej się ociąga z parciem do przodu (nie mówię o braku ochoty na chodzenie) tym jest bardziej uległy. [/QUOTE] Nie powiedziałabym, że to reguła. Nawet bardzo dominujące psy potrafią iść obok właściciela. Pozycja na spacerze nie ma nic wspólnego z "dominacją", raczej w niektórych przypadkach z rozwydrzeniem psa i brakiem zasad. Ale też co innego, gdy pies idzie przed/obok przewodnika na luźnej smyczy i na komendę np. przystawia się do nogi, a co innego jak właściciela ciągnie jak szmatkę za sobą. [quote name='filodendron'] A to czy jest się "szefem" czy nie (wolę słowo "przewodnik") nie zależy od tego, czy pies idzie z tyłu, z boku czy z przodu, tylko od tego, czy idzie tam, gdzie my chcemy w momencie, kiedy chcemy. Metod na to jest co najmniej kilka, Millan to tu Ameryki nie odkrył.[/QUOTE] Otóż to. SAIKO, z psami pierwotnymi zabawa jest na trochę innym poziomie niż z całą resztą psów ;)
  17. Fani Cesara - powiedzcie mi, o co chodzi w tym, że Czarek nie pozwala psom na spacerze np. wąchać? W odcinkach spotykałam się ze stwierdzeniem "pies ma się skoncentrować na spacerze". Szczerze mówiąc nie bardzo wiem o co chodzi... U mnie jak suka ma się na mnie skupić, to się skupia, ale żeby nie mogła na spacerze wąchać, załatwiać swoich spraw czy ogólnie się zająć sama sobą na chwilę - dziwaczne, doprawdy...
  18. Podobno coraz lepiej, jest kilka fajnych hodowli, mających sensowne plany i/lub mioty ;)
  19. Do agility fajne są jeszcze tollery (NSDTR), ale są raczej średniej wielkości :)
  20. Tak, mówiła o posłuszeństwie albo agility. DSPP nie nadaje się do obi? :)
  21. Ano :) Myślę, że jak ktoś nigdy nie miał do czynienia z psem, który wymaga szkolenia jak tlenu, to ON może się okazać ciut problematyczny.
  22. [quote name='gryf80'].uważam że "hovki"to rasda zbyt dominująca jak na pierwszego psa,uważam że owczarek niemiecki to byłaby dobra rasa dla ciebie[/QUOTE] ON? Na pierwszego psa? Wiesz jak wyglądają dzisiejsze ONy? Histeryczne to, rzuca się nie wiadomo czemu, trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu na szkolenie i ułożenie takiego psa, żeby sobie nie wychować psychopaty. Na pierwszego psa raczej BOS, ale trzeba zwrócić uwagę, żeby był po stabilnych rodzicach. A może właśnie duży szwajcar? Nie polecałabym tak reaktywnego psa jak ON jako pierwszego psa, choćby przez charakter i masę, bo utrzymać źle wychowanego ONka w momencie krytycznym to duża sztuka. No i collie, jak nie długowłosy, to może smooth? Ogólnie celowałabym w coś bardziej zrównoważonego niż ON czy belg. Edit: a może FCR? Nie są podobno tak przytulaśne do całego świata jak laby czy goldeny.
  23. Mam pytanie za sto punktów - dlaczego masz "napiętą smycz" przy mijaniu innych psów? Nie możesz z nią wypracować, że np. schodzisz w bok i sadzasz psa i nie ma prawa się podnieść z siadu? To się wydaje może trochę dziwne, ale gdybym ja napinała smycz przy mijaniu się z innymi psami, to Zu na 99% wyskoczy z mordą do psa. Jak idzie przy nodze na luźnej smyczy to nie ma większych problemów, chyba, że ten drugi pies pierwszy zacznie, wtedy muszę jej czasem przypomnieć, że nie toleruję rzucania się. Pomyśl o tym, bo być może sama sobie robisz krecią robotę i dałoby się to rozwiązać jakoś inaczej ;)
  24. evel

    Royal Canin...

    [quote name='emipil'] Jedynie to ta cena, stanowczo za wysoka, za 1,5kg zapłaciłam 56zł :/[/QUOTE] I naprawdę nie szkoda Ci wydawać kasy na coś takiego, jak za zbliżoną cenę można dostać naprawdę fajną jakościowo karmę?
  25. [quote name='Naklejka']Ma ktoś zdjęcie czarnego podpalanego psa w fiolecie? :evil_lol:[/QUOTE] [IMG]http://img851.imageshack.us/img851/1340/zdjecie0440.jpg[/IMG] [IMG]http://img220.imageshack.us/img220/6365/sdc10291k.jpg[/IMG] [IMG]http://img215.imageshack.us/img215/3934/sdc10271d.jpg[/IMG] Nie wiem, czy może być - czarne szele, fioletowa eko, tasiemka jasno fioletowa ;) Edit: właśnie doczytałam, że zostaje niebieski :eviltong:
×
×
  • Create New...