Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. [quote name='yamayka']Nie, nie umielibyście - jestem szczera, bo Cię lubię! :) Chyba, że macie plany dobrego pozoranta do tego zatrudnić! :)[/quote] Spoko, ja nie mam aż takich ambicji :evil_lol: Zastanawiałam się tylko, czy jest u nas ktoś, kto by się podjął i nie spieprzył sprawy. To w sumie dość duże ryzyko, więc damy sobie spokój myślę ;) [quote name='yamayka']No to chyba o to chodzi - ma komunikować, a po przyjściu "swojego" człowieka uspokajać się, jak człowiek ma takie życzenie. Żeby szczekał w stylu "Spier....jal stąd!", to muszą mu przysłowiowe jaja urosnąć.[/QUOTE] Fajnie, że to piszesz. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz miałam pod opieką szczeniaka, zwłaszcza dość hm... specyficznego czasem ;)
  2. Sto lat, niebieska panienko! :)
  3. [quote name='yamayka']Wiesz, możnaby go UMIEJĘTNIE powydrażniać... Niepewność można dobrze wykorzystać do stróżowania. Ale czy to warto... To aż tak istotne? Szczekać pewnie w końcu zacznie, w końcu to owczar :)[/QUOTE] Zastanawiam się, czy jest sens i czy umielibyśmy zrobić to tak, żeby nie zepsuć. Ostrzegawczo szczeka już teraz, na zasadzie komunikowania, że coś jest nie tego, na przykład że ktoś przylazł albo że się gapi przez płot zbyt długo. [quote name='dorka1403']jakie kochane dziecko :D widac że juz lepiej wyglada :) zeby tylko ten pysk mu si ejeszcze ladnie usmiechnal :) i uwaga....szisza jedzie z nami w nocy nad morze...tz sie zlamal :)[/QUOTE] Wiesz, on ma w pakiecie minę głupka. Ewentualnie zadowolonego głupka, głupka znudzonego pozowaniem, głupka polującego na patyk, przebierającego kopytami jak źrebak i takie tam ;) Ale że dzisiaj? Miłego wypoczynku zatem! :)
  4. Ha, a stróż z niego jak z koziej rzyci waltornia, ostatnio wylizał panów monterów :evil_lol: Ale są nadzieje, że to przyjdzie z czasem :P
  5. [url]https://lh6.googleusercontent.com/-QZwL2QEX-3g/UCVHtA1sjsI/AAAAAAAAF6U/xVa8R5DPlI4/s640/P8100067.JPG[/url] :loveu: :loveu: :loveu:
  6. I księciunio jej tak pozwala? :cool3:
  7. Co to się porobiło, z mężem wszystko OK? Mam nadzieję, że to nic poważnego, trzymaj się. Przyniosłam pozdrowienia od Dextera. [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/8612/zdjcie0091p.jpg[/IMG]
  8. Hehe, co kto lubi, co nie ;) Jak przyjeżdżam do młodego i obserwuję jego rozkminy, to zwykle mam przez chwilę taką minę *.* ale w sumie da się to jakoś logicznie uporządkować, te jego "ciągi czynności". Jak na razie przynajmniej, jest obrzydliwie przewidywalny :evil_lol: Pa-rów-ka! Pa-rów-ka! Daj, siadłem! [IMG]http://img684.imageshack.us/img684/993/zdjcie0090d.jpg[/IMG] Zjem se krzaka. [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/1047/zdjcie0095i.jpg[/IMG] I łapkę dam. [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/8612/zdjcie0091p.jpg[/IMG]
  9. evel

    Gabi&Kapsel

    Dawaj, dawaj! :grins:
  10. No to niezłe przeżycia miałyście :crazyeye: A co do samego zlotu - będą foty, c'nie? :razz:
  11. Salwa, realne działanie na rzecz bezdomnych zwierząt trochę zmienia poglądy na takie sprawy.
  12. Oesu, znalazłam następne, na dodatek po kapitalnym ojcu, tak z wyglądu przynajmniej :evil_lol: [video=youtube_share;gQzaCJXvhg0]http://youtu.be/gQzaCJXvhg0[/video] Serio się czasem zastanawiam, czy dam radę z maliną, kiedyś... Trochę się boję, że będzie hm... prostakiem :diabloti:
  13. U Was też monsun? U nas jakaś masakra od wczoraj, psa muszę przemocą wywlekać z domu :roll:
  14. [quote name='Amber'] No co ty... Na urojki najlepsza jest ciąża :eviltong:[/QUOTE] Wiem, że Ty tak śmiechem-żartem, ale przypomniało mi się, że u naszej dobki było zupełnie odwrotnie, szkoda tylko, że takie ciemnoty wciska ktoś, kto ma przed nazwiskiem "lek.wet." :shake:
  15. Nie zostawiajcie roweru z psim podrostkiem sam na sam :evil_lol: Kwadrans wystarczył, żeby rower jakoś tak pozbył się rączek z kierownicy, siodełka i tętnomierza :roll: Resztki zostały malowniczo porozrzucane po ogrodzie...
  16. evel

    galeria Vato :)

    No i szkolenie żartego psa jest prostsze, niż zmotywowanie takiego, co ryj wykręca od jedzenia ;) Kurczę, ja wolę dobermanie suczki ogólnie, ale tutaj Vatowski wyszedł genialnie! [url]http://i1166.photobucket.com/albums/q614/MartynaiPiotr/12-08-2012/9.jpg?t=1344793244[/url] :loveu: :loveu: :loveu:
  17. Moja tymczaska potrafiła wrócić ze spaceru i pójść matce nalać na środek dywanu :evil_lol: I to było cieczkowe na 100%, więc może Bruma się zbiera, tylko się zebrać nie może? ;)
  18. Większość wetów na żywieniu zna się jak świnie na gwiazdach - ostatnio byłam u wetki z psem przyjaciółki, zagłodzonym szczeniakiem. Młody je karmę ze średniej półki powiedzmy, ale ładnie przybiera na wadze, kupy są już OK, normuje się jego wygląd. Wetka natomiast dała nam "złotą poradę" - otóż jej zdaniem, skoro piesek już "dobrze przyswaja", można zacząć mu dawać "normalne jedzenie". A to, według pani wetki, ma być kasza (!) albo ryż, z kurczaczkiem i marchewką. Super wartościowe, wcale nie monotonne, wcale nie dietetyczne żarcie. Już pomijam w tej chwili to, że młody po ryżu ma srakę jak stąd do Chin. Czy założycielka wątku próbowała skarmiać Troveta, np. z królikiem? Drogi jest, ale ponoć całkiem niezły.
  19. [quote name='basia$diana']Czy Ruda paraduje na spacerze z rogalem zamiast ogona, często pozwalała sobie na to w moim towarzystwie, co tern mój pies mi tym mówi? doczytałam że podniesiony ogon to oznaka zapedów dominacyjnych, czyli co ma przez to rozumieć że mój pies spacerując z takim ogonem pokazuje że to ona tu się liczy najbardziej? Nie mam na myśli pobudzenia przy np węszeniu :) tylko np schodzenie po schodach, takie zwyczajne sytuacje. [/QUOTE] To może być reakcja na zapachy innych psów. Psy nie dominują nad ludźmi, bo nie tworzą z nimi jednolitego stada. Z literatury "szkoleniowej" na pewno warto sięgnąć po Mrzewińską, a z takich o psiej psychologii bardziej - Coren, McConnell.
  20. Ojeju, to już ruszacie? Ale fajnie :D
  21. A w tesco jest jeszcze mruczący niedźwiedź z tej serii, skoro mówisz, że wytrzymałe, to może sprawię mojej :evil_lol: Foty byś jakieś dała z tych okładów :razz:
  22. Cześć. Chciałam się odnieść do zdjęcia z wątku Cezara ;) [quote name='dOgLoV'][B]ja mam założona obroże plus kolce[/quote] [/B][IMG]http://i1061.photobucket.com/albums/t463/Thedoglov/DSC06621-1.jpg[/IMG] Wiesz, dlaczego to nie działa? Bo kolce są źle założone. Kolce nie mają fikać po psiej szyi jak czerwone korale, a być założone zaraz za uszami, na dole pod nimi może być obroża, do tego smycz z dwoma karabinkami. Dobrze założone kolce: [URL="http://img20.imageshack.us/img20/489/img0337mo.jpg"]KLIK [/URL](doberman Jarhead forumowiczki Amber).
  23. [quote name='magdabroy'] Tutaj też nagadane :roll:[/QUOTE] Sorry, bo to ja trochę wyciągnęłam wilka z lasu ;) Swoją drogą, mój TŻ zakochany w DONkach jest, spodobałby mu się Cezar ;)
  24. evel

    Piękne i Bestie.

    Jaki słoooodziak :loveu: Będziecie się wystawiać? :razz:
×
×
  • Create New...