[quote name='maggiejan'](...)Jeśli ktoś ten obowiązek lekceważy [COLOR=red][B]bez naprawdę ważnego powodu[/B][/COLOR] nie może uważać się za człowieka przyzwoitego.[/quote]
Maggiejan, ja tylko napisałam i raz jeszcze podkreślam, że nie czuję się władna osądzać przyczyny, które nie pozwalają komuś zarówno powiedzieć A jak i Z. Co do siebie jestem przekonana, że zawalczyłabym zarówno o dobro zwierzaka jak i człowieka. Zauważ ponadto, że sama dostrzegłaś, że ktoś może mieć naprawdę ważne powody by nie zrobić tego, co nazywasz przyzwoitym, a co dla mnie jest oczywiste.
O dzieciach wspomniałam z jednego jedynego względu. Chciałam podkreślić, że masa ludzi nie reaguje na zło skierowane wobec dziecka, tym bardziej nie dziwi mnie fakt, że ktoś odżegnuje się od ukarania winnego krzywdy zwierzęcia.
Wracam więc jak bumerang do tego, że Ty, ja, Oktawia postąpiłybyśmy inaczej ale niestety nie uszczęśliwimy swoimi poglądami innych ludzi.