Jump to content
Dogomania

zerduszko

Members
  • Posts

    21476
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by zerduszko

  1. Waszka, to Ty masz takie znajomości?? :)
  2. A jak zacznie fikać do kogoś w bloku? Na balkonie sie go nie zamknie ;) Jesli są chętni, to niech spróbują z kimś z Krakowa.
  3. Jak on taki skoczny, to nawet pastuch nie pomoże :D A muszą go zostawiać samego w ogrodzie?? Nudzi się to i ucieka. A co do szkoleniowca - bliżej niż w Krakowie, to pewnie nikogo dobrego się nie znajdzie.
  4. [quote name='marlenka']Co w końcu z OMi ???? Znalazł się ktoś na wizytę przedadopcyjną czy nie ???[/QUOTE] No właśnie? Udało się kogoś namówić.
  5. Banerki są [URL="http://www.dogomania.pl/threads/137512-Janach-sunia-poparzona-czeka-w-schronisku-potrzebny-pilnie-chociaA-DT"][IMG]http://i44.tinypic.com/2sbkegp.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/137512-Janach-sunia-poparzona-czeka-w-schronisku-potrzebny-pilnie-chociaA-DT"][IMG]http://i39.tinypic.com/11j82h4.jpg[/IMG][/URL] Szczegółowych inf. moze udzielić [SIZE=2]natalia_aa, albo załozycielka watku - spróbuje się z nią skontaktować. Nie wiem która to miła ciotka wzbudziła takie zainteresowanie sunią, ale bardzo dziękuję :multi: [/SIZE]
  6. Ja mu wytrzaskam dupę, zaraz mu rozum wróci :mad: A on przeskakuje przez ogrodzenie?
  7. [quote name='obraczus87']Jestem i zapisuje. Czy pytalyscie we wszystkich DT ktore oglaszaja sie na dogo??[/QUOTE] Nie, a jeśli już to dawno. Ona już tak długo czeka.... ;(
  8. Jak w weekend rozmawiałam z Klaudią, to była świeżo po rozmowie z hotelikiem i miała lada dzień dostac nowe zdjecia. Tyle wiem.
  9. Nosz kur..... co to za dublerstwo :mad:
  10. Może nie będzie trzeba nic "dmuchać" :evil_lol: Oby :razz:
  11. Nareszcie cos sie ruszło :) Teraz tylko dla laleczki domku wypatrywać :)
  12. [quote name='leni356']zerduszko, napisałabyś do pani? każda pomoc i rady są cenne. ja myślę ze pani mimo szczerych chęci ciężko jest sobie poradzić z 3 psami. Mogę podać maila na pw? jeśli mogłabyś do niej napisać [/QUOTE] Mogę spróbować, podrzucę jej jakieś linki do poczytania albo dam namiar na kogoś mądrego ;)
  13. [quote name='*Monia*']Nie wpadłam na to :-o. Nasze narzuty na łóżkach są w kolorze podkładów :roll: (białe z niebieskim). [/QUOTE] Kolor ma drugorzędne znaczenie, wiesz jak to u psów z kolorami ;) Raczej czucie podłoża. Ja to kiedyś wyczytałam w artykule jakimś zagranicznym ;) Mi się to zgadzało, bo jak wzieliśmy Klusię, miała 10 m-cy, to była końcówka zimy i ona lała w domu na panele, albo na dworze na śnieg. Jak sniego topniał, to zauważyłam, że ona szukała tych resztek żeby się załatwić - jak nic nei zostało, to mieliśmy problem. Z kolei w pokoju gdzie był tylko dywan nie wysikała się nigdy. Teraz też tak ma, że szuka trawki, na chodnik nie nasiura. Zacznij z nią od początku, jakby nie kumała w ogóle o co kaman. Widac jej się wydaje, ze tam sie siura, bo to jest miejsce ku temu służące. Pępowinka i ganianko co 2, 3 h. Chyba u Donaldson czytałam, że szczeniak może fizycznie wytrzymac tyle godzin ile ma mies + 1h. Nie pamiętam dokładnie jak to było.
  14. Leni - goldenka wcale nie ma wysokiej pozycji, one nawet nie tworzą jeszcze stada - to jest intruz, a intruza inaczej się traktuje niz swojego. Jeśli goldenka dogaduje sie z jedną sunią, to najpewniej dogada sie i z drugą tylko trochę myślenia i chęci. Na razie to one sobie ustalają co i jak, jakby dać im szanse, to mogłoby się okazać, że wiecej moze Pusia. Tak z opisu się tego nie oceni. Takie przepychanki w stadzie toczą się an ogół między osobnikami beta, alfa nie usi walczyć z niżej stojącymi, bo to oni uznaja jego przywództwo, a nie on je wymusza. Takze ja bym sie im dałą dotrzeć, nie prowokowała spięć, ale i uczyłą wspólneog życia jak opisała PapryczkaChili. Stres jes normalną sprawą, da sobie z tym radę, tym bardziej, ze nie jest zaszczuta przez goldenkę. Do domu który znajdziecie Psui, mogłaby iść inna bida. Może napisz do Pani jak i co ma robić, moze da im szcansę. Nie od razu... ;)
  15. [quote name='PapryczkaChili']leni, nie wiem, ale jak przyniosłam szczeniaka do domu, to moja starsza sunia też ją mocno ustawiała. była zazdrosna, agresywna, a to suka z pseudo więc mimo, że shih to jakby amstaff... ;) fakt, że ta rasa akurat z zębami nie startuje, ale warczenie, szczekanie i ganianie małej było na porządku dziennym... myślę, że spokojnie zrobiło się po jakiś 2 miesiącach... z tym, ze nie było niebezpiecznie nigdy, bo ja nawet wolnego nie brałam tylko po 3-4 dniach zostawiałam już psiaki same jak szłam do pracy. konkludując: może im trzeba trochę czasu i ludzkiej ręki ;) bo wiesz, jak to z tą hierarchią jest... jak goldenka uważa, że jest alfa to w tym jest problem, a nie w tym, że się nie dogadają... ? ale to tylko taka moja uwaga, bo właścicielka lepiej zna sytuację i swoje siły...[/QUOTE] Zgadzam sie z Toba, tym bardziej, ze Pani dopuszcza do syt. gdzie psy jedzą i mogą do siebie podchodzić :crazyeye: to jak goldenka ma nie bronić swojego! Miałam taką sukę na DT, z którą moja się scierała w nowym domu też były jatki, ale teraz jest ok. Tylko nowi właściciele nie prowokowali: na pocz. zero żarcia razem, zero rzucania psom jednej piłki, zero wszystkiego co jest zapalnikiem do bójek. Najłatwiej jest oddać.
  16. [quote name='*Monia*'] Ale mam nadzieję, że do świąt mi dzieciucha już spoważnieje i nie narobi obciachu, bo oddam ją do budy na łańcuch :p. [/QUOTE] Moja droga :eviltong: sama, to się gównarzeria może nauczyć otwierać puszki ze smakolami albo drzwi do spiżarki z gałką :diabloti: Na samoistne oduczenia sie lania u takiej wielkiej panny bym nie liczyła ;) Ja się już 4 lata łudzę, tera jak mam juz psa z nawykami, to sobie moje nauki mogę w buty wsadzić - psa sie wychowuje od początku :diabloti: Transporter dobra rzecz, ale rozleniwia i nic psa nie uczy. Ja Lizkę nad ranem zamykałam w klatce i zawsze znajdowałam 23465 powodów czemu jej nie mogę pilnować ;) Jak z podkłamami, tylko gorzej, bo niektór psy łapią w lot przekaz "lej w miękkie" :eviltong: i leją :razz:
  17. Liskownik też siura jak sie zestresuje :mad: Ale ja pilnuję Liskownika i Liskownik nie ma szans odejsc ode mnie an metr. Kilka takich wizyt nieodłącznych i już Liskownik nie leje :multi:
  18. Świetna sztuczka :) Moja kluska uwielbia takie cuda, ale nie ma warunków fizycznych, wiec nic z tego - a szkoda!
  19. A co na to fundacja, z której ją adoptowaliście?? Jest zawiadomiona?
  20. Wiadomo już kiedy Fiziuńka jedzie?
  21. Jak czarnuszek? Trzeba mu koniecznie osobne ogłoszenia porobić, tylko jak nic nowe zdjęcia niezbędne.
×
×
  • Create New...