-
Posts
10821 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gops
-
[quote name='Unbelievable']obejrzałam dokładniej swoje szelki i w jednych miejscach jest równiutko, w innych zszyte "na pałę", no i chociażby odległość od brzegu z jednej strony i z drugiej jest różna, polar jest krzywo docięty, a takie szczegóły bardzo wpływają na jakość i wygląd, a przynajmniej u mnie bo ja jestem straszną estetką jeżeli o takie rzeczy chodzi :) tak, Marta na pewno wytłumaczy[/QUOTE] tylko teraz powiedź ile czasu temu kupiłas te szelki ;) Marta wzięła sobie do serca wszystkie uwagi które były i teraz ich rzeczy są kilka razy lepsze z wyglądu co według mnie widać na pierwszy rzut oka jeśli ktoś ma stara rzecz od nich i nową .
-
[quote name='Unbelievable']ale AD ma też kilka twardych taśm a i tak są równo obszyte, dla mnie to żadne wytłumaczenie ;)[/QUOTE] widocznie nie są aż tak grube, Marta na pewno się odezwie i wytłumaczy na czym to polega .
-
[quote name='a_niusia']jak dla mnie nie ma w ogole o czym gadac. my naprawde intensywnie uzytkujemy te obroze od marty i sa nie dosc ze ladne, starannie zrobione to jeszcze wytrzymale.[/QUOTE] potwierdzam ,u nas to samo żadne błoto nie straszne.
-
[quote name='paulaa.']Tak jak pisałam w AD jest wszystko dużo staranniej uszyte, mam oba produkty w rękach, obu ciągle używam i stawiam na AD. Ale może to i kwestia gustu. ;)[/QUOTE] DogStyle może mieć minimalnie nie równo bo ich taśmy są dużo grubsze niż cienizna AD na której dużo łatwiej zrobić równe szycie ;) oczywiście kwestia gustu ja zawsze będę stawiać na jakość i wytrzymałość czyli DogStyle.
-
[quote name='dOgLoV'][url]http://img810.imageshack.us/img810/6521/dsc02867f.jpg[/url] :loveu::loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] śpiochy :lol: [quote name='Amber']Widzę, że Misia jest tak samo gościnna jak Jari ;). Ja jemu jak są goście totalnie nie ufam, bardzo reaguje na szybkie ruchy, np. ktoś gwałtowanie wstanie, machnie ręką od razu zaczyna szczekać. Wątpię żeby ugryzł, ale jako, że to doberman to wszyscy robią pod siebie :eviltong:[/QUOTE] tak bardzo gościnne pieski mamy ;) moja najczęściej atakuję szczególnie mężczyzn i dzieci obwarczy i szczerzy kły ale raczej by dziecka nie ugryzła ale uważac musimy bardzo mocno . a jak sobie kogoś upatrzy to jest masakra, będzie siedzieć przy nogach i ciągle patrzeć prosto w twarz nieustannie warcząc , niezłe chojraki już wymiękały przy taki siedzeniu po 10min było "zabierz tego psa" kumple brata, chłopaki 30letnie :evil_lol: więc myslę że jakby była wielkości dobermana to by wcale do nas nie przychodzili :lol:
-
[quote name='paulaa.'][B]gops[/B] ja chyba od ciebie odkupowałam norwegi od DS i nie powiem, żeby były idealnie uszyte... ;)[/QUOTE] a co w nich było nie tak ? :crazyeye:
-
oczywiście po to jest taki wybór firm , tylko nie rozumiem jak ktos mówi że AD jest wytrzymalszy niz DogStyle bo ja miałam pare sztuk w ręku Aktiv i zachwytu nie ma, taśma cienka, tasiemka była nie równo naszyta i schodziła w dół a obroża po 2 miesiącach intensywnego użytkowania nad woda wyglądała gozej niz rogz po roku ;) więc dla mnie nazwa Aktiv to cos nie halo ale co kto lubi .
-
[quote name='deer_1987']Nie rok temu tylko ile moze z miesiac temu. 22 zlote :)[/QUOTE] oo to widzę że AD wziął sobie do serca że mieli za drogo bo kiedyś było sporo drożej za obroże z eko/polarkiem i tasiemka . za szelki norweskie chcieli 60zł a u DogStyle które notabene mam super idealnie uszyte dałam 40 i 48zł . ja nie narzekam , dla mnie DogStyle zawsze będzie nr 1 w psich akcesoriach hand made
-
[quote name='a_niusia']nie wiem wlasnie cholera, dokladnie:)) bo nie mam takiej metrowki, zeby to zmierzyc. przed chwila zmierzylam duza metoda sznurowka i miarka metalowa, to ma z 39 cm. EDIT: dobra, kupilam, moj facet powiedzial, ze zgadza sie ze mna zlozyc i kupic jedna dla malej, bo jej nikt nie lubi:)))[/QUOTE] to jak moja maja szyję , na pewno będzie ok . [quote name='deer_1987']Wiem ze np moje activ dogi kosztowaly tyle samo (czy moze 1-2 zl mniej) niz obroza od Marty. A jednak activ dogi wygladaja na duzo porzadniej zrobione, rowno przyciety polar, ekoskora sie nie marszczy, nitki nie wystaja.[/QUOTE] [quote name='paulaa.']Ja też różnicy w cenie zbytniej nie dostrzegłam gdy zamawiałam 2 obroże, a też zauważyłam, że ActivDogi są ładniej zrobione, wszystko jest na prawde idealnie równo uszyte i skrojone. Mnie zauroczyły te hafty za które trzeba dopłacić śmieszną sume, 1zł. :smile:[/QUOTE] w szelkach różnica jest bardzo duża cenowa, a mi DogStyle się dużo bardziej podoba, ma lepsza taśmę podkładową i wszystko jest mocne i równe, nie mam ani jednej krzywej rzeczy czy żeby coś wystawało . nie wiem gdzie Wy to widziałyście, chyba że rok temu jak zaczynali . swoją drogą za ile obroże ma aktiv? bo u Marty można kupić za 21 zł więc na pewno ma taniej .
-
[quote name='a_niusia']na eko psie. nie wszystkie, ale te "swiateczne" sa po 35-40 zeta. nie wygladaja jakos swiatecznie. jeden jest zielono-czerwony, drugi bialy w kwiatuszki sila woli powstrzymuje sie przed kliknieciem ich. mam juz je w koszyku!! tylko nie wiem, czy M nie bedzie zamala.[/QUOTE] a ile mają w szyi Twoje suczki ? mój dublin jest do 44cm Mka
-
dubliny są tylko w eko psie
-
[quote name='a_niusia']ja nie wiedzialam, ze jest taka roznica w cenie. dzieki temu moge wypelnic laskom szafe:))))))[/QUOTE] dla mnie różnica znaczna, przy 3 sztukach szelek to już zaoszczędzone 50zł czyli jak kolejna sztuka szelek . mi się już nie mieszczą szelki w kartonie , niestety zajmują one sporo więcej miejsca niż obroże.
-
DZIEWCZYNY ZAGŁOSUJCIE NA KRAKVECIE NA KLEMBÓW! Klembów to wspólnie ustalony kandydat przez dogo i maiu , niestety możemy przegrać z kotami , ktoś się wyłamał z zasad . to trwa max.5 min a na prawde pomoże! [B]Instrukcja głosowania w Krakvecie: 1. wchodzisz na stronę [url]http://www.krakvet.pl/forum[/url] 2. wciskasz link Rejestracja 3. wyskakuje opis, a Ty zaznaczasz: zgadzam się na te warunki 4. wyskakuje wniosek rejestracyjny, a Ty go wypełniasz: pole użytkownik, email, dwa razy hasło oraz wpisujesz kod z obrazka i wciskasz"wyślij" 5. dostajesz na maila (często ląduje on w spamach), którego podałeś, wiadomość aktywacyjną i klikasz na ten przysłany link 6. logujesz się na Forum Krakvetu [url]http://www.krakvet.pl/forum[/url] wpisując nazwę użytkownika i hasło 7. piszesz na forum jeden zgodny z regulaminem KV post np. w wątku "Poznajmy się" -> dział "Pomoc dla schronisk" 8. na forum wybierasz dział "Pomoc dla schronisk" 9. dalej wybierasz „Głosowanie na schronisko, które otrzyma pomoc - styczeń 2012” 10. wyskoczy Ci ankieta- zaznaczasz aktualnego beneficjenta i klikasz pod ankietą „wyślij”. Jeśli jesteś zarejestrowany na KV i pamiętasz nick oraz login zaczynasz od punktu nr 6![/B] każdy głos pomoże .
-
[quote name='Diora']U mnie odblaski rogza ciągle wyglądają jak nowe :) Znacie ten wzorek? Pierwszy raz widzę żółte hibiscusy... [IMG]http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/69/03/29/2069032921[/IMG][/QUOTE] spójż na metke, to bardzo stary dawno wycofany wzór , na pewno sprzed wielu lat , miałam go w zoologicznym ale z 6 lat temu ;) ciekawe skąd go wzięli na dodatek z metką . [quote name='a_niusia']mi active dog tez odpisal po jakims czasie, lecz wtedy mialam juz kontakt:) do Marty i i ona mi zrobila doskonale obroze, w ktorych nawet male wylada ja dama. ja np. naleze do niecierpliwych klientow:)))[/QUOTE] a ja należe do ludzi którzy jeśli mogą mieć coś taniej a równie ładne to wole tańsze :lol:
-
o 1 w nocy to by mi się nie chciało :lol: ale faktycznie im później się pójdzie tym mniej psów się spotyka . a u nas wprowadziła się kolejna jazgotliwa suka do bloku obok, Lejdi która ma myśli samobójcze i podbiega oszczekiwać mi sukę to bd już jakaś 5 luzem biegająca na osiedlu... [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/80/dsc02865kg.jpg/][IMG]http://img80.imageshack.us/img80/6429/dsc02865kg.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/810/dsc02867f.jpg/][IMG]http://img810.imageshack.us/img810/6521/dsc02867f.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] w sobote mieliśmy gości, mieszkam z dziadkami a był dzień babci , mieliśmy 25 osób w domu obcych(wnuki i prawnuki dziadków) w tym 4 małych dzieci , Miśka nikogo nie ugryzła , ba nawet przestała szczekać i warczeć po godzinie , dziecko raczkowało po podłodze a pies podszedł i powąchał ,zero reakcji . pozostałe 3 dzieciaki latały po całym mieszkaniu bawiąc się i też ich nie ganiała , dla kogoś to może normalne ale dla nas to jest olbrzymi sukces ! Baster oczywiście cała imprezę przespał ;)
-
u nas jakiś rok temu do taty zadzwonił telefon godzina 8 rano sobota dopiero wstawaliśmy , tata coś tam pogadał i mówi do mnie "Misia jest w domu ?" a ona siedzi gdzieś obok , bo ktoś znalazł oborzę z adresówka 2 ulice dalej od nas :-o dał nam adres i poszłam odebrać oborożę , ale nadal nie wiem jak to się stało , możliwe że moja mama rano nie potrafiła założyć dobrze obroży i z psa spadła jak gdzieś sobie biegał , w każdym razie znalazca zadzwonił do nas bo martwił się ,że może psa też zgubiliśmy ;)
-
aktiv dog ostatnio mi odpisał po 2 dniach , ale 60zł za takie szelki to dla mnie za dużo więc sobie darowałam . [quote name='zaba14']ktoś miał te szelki? :) jak leżą na psie ?? :> [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/p/EzyDog-szelki-Quick-Fit-Medium-czerwone/3808[/url][/QUOTE] szelek nie miałam ale podoba mi się możliwości dość dużej regulacji w nich , ogółem inne modele ezy doga szelek nie są warte swojej ceny , ale czy ten też nie jest to nie wiem. według mnie najlepiej kupić jednak norwegi na wymiar wtedy ma się pewność że będzie ok . [quote name='w deszczu rosnę']Dzisiaj po bliższej inspekcji stwierdziłam, że dwumiesięczny (specjalnie sprawdziłam datę zamówienia) odblask Rogza jest zmechacony na całej długości i wygląda jak jakiś gałganek, któremu potrzebne są postrzyżyny. Jak dla mnie lipa.[/QUOTE] to że rogzy z naszywką się mechacą ciągle to wiedziałam ale wersję z odblaskową nitką zawsze uważałam za najmocniejszą , moja tez się mechaciła ale wystarczyło przypalić .
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
gops replied to Amber's topic in Foto Blogi
14 lat żyłam w przekonaniu że mam pudlla, a jednak okazuję sie że mam jamnika o wyglądzie pudla :evil_lol: te opowieści to dla mnie również nic nowego , tyle co żeśmy z pudlowym przeżyli to mógłby ze 2 jamniki podzielić :lol: dziesiątki jego ucieczek , zjedzonych myszy ,ucieczek za zającami i powroty po 5 godzinach , raz go nie było 2 dni jak poszedł na podryw . nie szło dziada upilnować, na wsi chadzał po całej wsi , potrafił iść 5km w głąb wsi i z jakimś pijaczkiem pod sklepem jeść kiełbasę , mój ojciec nie wiedział już czym zabezpieczać działkę przed ucieczkami bo on potrafił przecisnąć się przez najmniejszą szparę w bramie (w końcu zabezpieczyliśmy ją siatką do kwiatów i już nie miał jak wyjść bo podkopy były zabetonowane), teraz od jakiś 3 lat dupa mu siadła , nigdzie nie chodzi, nie ucieka . a jamnice super wyglądaja na fotach! -
[quote name='a_niusia']czemu? a fajny?:)) jaki macie sajz?[/QUOTE] a temu bo mam kategoryczny zakaz prowadzenia psa na obroży a do samego pływania nie wiem jak to zrobimy , pływać w szelkach za bardzo nie można bo nasiąkają i są ciężkie , a w dublin dogu pływać a wracać w szelkach to chyba nie ma sensu bo i tak zmokną na psie . muszę zobaczyć jak to będzie w praktyce wyglądało , bo na razie nie wiem jak to będzie, jeśli faktycznie tak jak myślę nie da się tego połączyć sensownie to go sprzedam . rozmiar M wzór szaro-biało-żółte moro . ale to moja ulubiona obroża :placz:
-
[quote name='motyleqq'] przepraszam za przywołanie wspomnień :oops: ale najważniejsze, że sobie z tym poradziłaś i teraz jest dobrze, prawda? ;) [/QUOTE] jest lepiej to na pewno ale do końca nigdy nie będzie dobrze ;) na spacer z Etną czy innymi psami raczej nie mogłabym isć i strasznie nad tym ubolewam jak oglądam takie fajne zdjęcia bawiących się psów ;) dokładnie widać że Etna szybko się uczy , ma chyba jednak trochę z belgijskiego :razz: widziałam kiedyś tak świetnie wyszkolonego belga że to było aż nie możliwe że pies sie może tak słuchać ;)
-
co do kolczatek ponad 2 lata temu , moja suka bawiła się w kolczatce ciasnej ze swoim kumplem , nagle klamra od obroży drugiego psa wszczepiła się w kolce i psy się wystraszyły ,szarpały dusząc jeden drugiego , dobrze że kolce miałam na pasku skórzanym i odpięłam bo inaczej nie wiem jakbyśmy to rozdzieliły (dobre kilka minut zajeło nam wyjęcie obroży z kolców tak się spięło). a my mamy dublin doga i nie wim czy będziemy mogli używać :roll:
-
[quote name='motyleqq'] ale Ty z Misią miałaś trochę inne problemy, prawda? musiałaś pracować nad jej agresją? Etna niemal od początku jest skupiona na pracy, musiałam to tylko wzmocnić, dlatego idzie dość szybko :lol: )[/QUOTE] to prawda miałam całą masę dużo większych problemów od agresji do ludzi i psów do strachu przed obroża/smyczą i zabawkami więc skupiłam się na czym innym , później wzięłam się za odwołanie i komendy stój , zostań i praktycznie dopiero jak opanowaliśmy to na perfect zaczęłam uczyć łape/siad/leżeć/noga (to było wtedy na prawdę mało ważne) i jedyne co nam do tej pory nie wychodzi tak super to równaj . za to mogę się pochwalić naszą komendą stój i zostań bo mamy ja naprawdę opanowaną praktycznie na perfect to mi się najbardziej przydaje na spacerach i dlatego na to najwięcej czasu poświeciłam . zmusiłaś mnie do wspomień których nie wspominam dobrze ;) a Etna super pracuję :lol:
-
nawet nie wiecie jak mocno tęsknie za obrożą i kolczatką w chwilach gdy po raz kolejny pies mną szarpię za kotem/psem na chodniku pokrytym lodem , wtedy z 10sec powtarzam sobie że nigdy więcej nie założę szelek , ale muszę , robię to dla zdrowia psa ale nie odpowiada mi to wcale, moja suka ma 10 razy więcej siły w szelkach . co do przywiązywania psa także nie widzę w tym nic złego , jeśli nie jest to 50cm smycz a np 4metry gdzie pies może spokojnie się położyć to nie widzę powodu do negowania dziewczyny .
-
[quote name='Unbelievable']ano właśnie, worki duże, i drogie ;) pewnie ze 2zł na kilogramie droższy jest ale ja nie wiem co będzie lepsze dla szczeniaka, w tym sęk ;) nie wiem czy 25% to nie będzie za mało, czy 32% nie będzie za dużo, a Gram i tak będzie jadł tą samą karmę. Tylko nikt mi na moje pytanie nie potrafi odpowiedzieć :diabloti: mam jeszcze dla szczeniaka jakieś 2kg fitmina medium puppy, i od hodowczyni jakąś karmę dostanę, więc jeszcze jest chwila czasu na zastanowienie, ale chciałabym już wiedzieć[/QUOTE] wystarczy spojrzeć na inne dobre firmy karm ile maja w wersji dla szczeniąt . np. acana [URL="http://www.krakvet.pl/acana-puppy-junior-135kg-p-12602.html"]http://www.krakvet.pl/acana-puppy-junior-135kg-p-12602.html[/URL] 31% białka 17% tłuszczu , inan firma brit care [URL="http://www.krakvet.pl/brit-care-junior-large-breed-lamb-rice-p-11178.html"]http://www.krakvet.pl/brit-care-junior-large-breed-lamb-rice-p-11178.html[/URL] 28% białko , 14% tłuszcz wiec według mnie totw lepszy dla szczeniaka będzie ten bardziej białkowy .
-
[quote name='evee']ale tak karcą się w stadzie...[/QUOTE] uderzając sie po pyskach ? nie sądze ;) psy dorosłe karcą szczeniaki łapiąc za kark(w stadzie) , już lepszym skarceniem byłoby złapanie psa za kark i lekkie potrząśnięcie też zrozumie a nie ma to nic wspólnego z uderzeniem .
- 20 replies