-
Posts
6673 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rybka_39
-
Sochaczew - TWIST,jeszcze jeden bezpański pies
Rybka_39 replied to luka1's topic in Już w nowym domu
Ogłaszałam go chyba jako p[ierwszego z Sochaczewskich bid:shake: -
AGATEK z chorymi nerkami.... za TM :( :( :(
Rybka_39 replied to kikou's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
gumtree gielda.bai adopcje.org psy.pl adopcjapsa -
AGATEK z chorymi nerkami.... za TM :( :( :(
Rybka_39 replied to kikou's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Którego tekstu mam używać? Swojego czy Gosi? -
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Rybka_39 replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
Zamiast się obijać mowcie co u Lejdi:loveu::loveu::diabloti: -
[quote name='WŁADCZYNI'] Bawi mnie jeszcze że Ksiądz Profesor daży uczuciem każdą komórkę jajową zapłodnioną a przecież ona też nie ma osobowości prawnej a więc kochać jej nie można:diabloti:[/quote] No nie:razz: psa nie można kochać a zygotę tak:lol:
-
Szczeniaczki - kundelki czekaja na dom . mają domy
Rybka_39 replied to KulaPaPa's topic in Już w nowym domu
Ja nie jadę po Tobie. Chciałam jeszcze tylko zapytać, czy mówiono Ci, że sterylka jest obowiązkowa i, że trzeba zrobić ją jak najwczesniej? Wiem gadam jak upierdliwy prokurator, ale dziwi mnie to po prostu...:roll: -
[quote name='Acctiually'][COLOR=Blue]Ostatnio na lekcji religii dyskutowaliśmy z księdzem do jakiego przykazania zaliczać się będzie zabijanie zwierząt. Wszyscy sądziliśmy że jak sama nazwa wskazuje będzie się to zaliczać do 5 przykazania-nie zabijaj. Jednak okazuje się inaczej...Ksiądz stwierdził że zabicie zwierzęcia zalicza się do przykazania 7- nie kradnij:crazyeye:. Jak zabicie zwierzęcia może liczyć się z np kradzieżą gumy do żucia?? Przecież to jest odebranie życia istocie żywej- stworzeniu Bożemu.Zabije się człowieka- tragedia a zwierzę? a co tam zwierzę było nie ma i już... Dla mnie jest to głupie jak zabicie zwierzęcia może zaliczać się do przykazania nie kradnij. Przecież jak sama nazwa wskazuje osoba zabijająca zwierzę nie kradnie a ZABIJA![/COLOR] [COLOR=Blue]A co Wy sądzicie na ten temat?? [SIZE=1]Tak nawiasem nie wiedziałam gdzie ten temat umieścić jak co to przenieście go:)[/SIZE] [/COLOR][/quote] Jakoś religią jako taką nie bardzo się interesuję. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest to zaliczone. Dla mnie zabicie istoty, nie ważne czy to pies, kot czy człowiek- jest równoznaczne z odebraniem komuś życia, dla mnie każde życie- to życie i my jako zwykli ludzie nie mamy prawa go odbierać. Co do humanitarnej śmierci świnek i krów- choć humanitarna to nadużycie, w Polsce rzadko widzę takie zjawisko- nie mam zdania, sama staram się być jaroszem-wege- za rok- bede wtedy pełnoletnia i sama mogę decydować co do garnka włozę i rodzina nie będzie mi dyktowała co mam jeść:diabloti:. Chodzi mi głownie o sposób zabijania i warunki hodowli.;) Z jedzącymi mięso żyję w zgodzie. Myślę, że to indywidualna sprawa sumienia, każdy człowiek nie ważne jakiej wiary ma sumienie, jedni by muchy nie skrzywdzili, ale są i tacy skórwy*** co zabiją psa i nie odczuwają winy, bo uważają je za istotę niższą. Uważam, że człowiek w całym ekosystemie jest najmniej pokorną istotą, zarazem najmniej przystosowaną do życia w tym świecie, jakim zadufanym w sobie draniem musi być ktoś kto zabijając, katując, krzywdząc bezbronną istotę- nie ma wyrzutów sumienia,,, Zabójstwo to zabójstwo, krowa, świnia, człowiek, pies- każde z nich czuje, cierpi, odczuwa ból fizyczny i psychiczny- a więc ja nie muszę czytać Biblii by stwierdzić , że to zabójstwo. Ktoś może się nie zgodzić z moimi poglądami, trudno, ale prosze je uszanować. [quote][COLOR=Blue][COLOR=Black] W gim ksiądz sądził że np psa kochać się NIE da...czemu nie wiem bo również nie umiał tego uzasadnić...[/COLOR][/COLOR][/quote][COLOR=Blue][COLOR=Black] Biedny ksiądz nigdy nie zazna co to znaczy miłość do zwierzęcia, nie zazna tego pięknego uczucia więzi, a co śmieszne Bóg nakazuje miłować zwierzaki. Kocham swojego psa, tak bardzo jak tylko kochać można przyjaciela, przeczę więc prawą natury, ktoś mi wmói, że nie mogę kochać psa? Ale czym jest miłosć? Chemią czy zaufaniem i więzią? Miłości się nie da zmierzyć i nawet taki ktoś jak ksiądz, zapewne nie potrafi wytłumaczyć więzi człowieka i psa. Ja uważam, że to co jest pomiędzy mną i moim psem jest coś pieknego. Odczułam to gdy dowiedziałam się, że jest chora- wtedy zobaczyłam jak bardzo mi na niej zalezy. Ona mnie pociesza gdy mam doła, ja ją tulę gdy jest chora, ona daje mi buziaka gdy jest mi wdzięczna, ja daje jej całusa gdy mnie promiennie wita- to jest przywiązanie- co dla mnie równoznaczne jest z miłością. Jeśli można kochać tylko drugiego człowieka- jest to dla mnie jakies egoistyczne i swego rodziaju hipokryzja. [/COLOR][/COLOR][quote] u nas katechetka [a jakże] stwierdziła ponoć, że jak się mówi do psa, jak się go darzy uczuciem [!!!!] to jest grzech :crazyeye: bo psa nie można kochać, bo jest stworzeniem niższym gatunkowo. no jakbym tam była[/quote]Niższym gatunkowo...ale z drugiej strony kto jest największą bestią, brutalem i potworem- człowiek. Miłuję bliźnich- zabojców, zboczeńców, psychopatów- a nie mogę miłować psów, które daje mi nadzieję, że kiedyś ludzie będa lepsi? Przykre, uważam, że to wielutna bzdura jest, ale ja nie jestem katechetą, tylko człowiekiem, który codziennie wchodząc na PwP, marzy, że ludzie kiedyś uszanują życie- nie tylko ludzkie. Ja widze w psie przyjaciela, księża zwierzaka z małym rozumkiem, choćby mi ktoś wmawiał, błagał, tłukł młotkiem, że to jest grzech- nie uwierzę. Nie uwierze że miłowanie drugiej istoty jest grzechem, ale uwierzę, ze za brak szacunku do braci mniejszych roliczysz się kiedys przed Bogiem. Księża nie przyjmuja do wiadomosci jakoby zwierzaki samodzielnie myślały- bo musiały by posiadać świadomosć- tą teorię można obalić w bardzo banalny sposób, ba pies nawet planuje swoje zachowania- wszystko ładnie opisuje Coren- uwielbiam go;), psy potrafia nasladować zachowanie ludzi.;)
-
Sochaczew - Dżery- jest DT -nie ma kasy. Prosze o szansę dla niego
Rybka_39 replied to luka1's topic in Już w nowym domu
[quote name='luka1']Nie kochacie Dżerego? a miał mieć szybko domek[/quote] Kocham, ale moja miłosć domku mu ie da:-( -
Szczeniaczki - kundelki czekaja na dom . mają domy
Rybka_39 replied to KulaPaPa's topic in Już w nowym domu
Martyna co innego brać psa z schronu a co innego od fundacji, w fundacji wolontariusze zawsze informuja o sterylce i mysle ze jest nas na tyle duzo, że ten dom można bylo sprawdzić, można było łatwo temu zapobiec, łatwo można było sprawdzic dom i zrobic wizyte poadopcyjna...no teraz już możemy gdybać, ale ja mam pewien niesmak. -
Sunia w typie molosa - teraz koczuje na stałe w dt!
Rybka_39 replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
[quote name='Saphira']Takiego nowego psa nie wolno miziać. To nie szczeniak. Jak Pan go mizia to znaczy , że się mu podporządkowuje. Stąd pewnie takie zachowanie suni.:shake:[/quote] Ja myslę, ze nie do końca o to chodzi:roll: Ona ma jakis uraz do facetów? -
A tomcug robila gratke?
-
No ciotka tak go na rączki brała i tuliła:loveu: Ale powiem szczerze , że wymagania co do domku to duże macie:cool3: A czemu nie może mieszkać w mieszkaniu?;) Niszczy czy jak?
-
Olafek mały łobuz w opałach.... dziadzio za TM
Rybka_39 replied to kikou's topic in Już w nowym domu
Dopisane.;) -
Czy ja go w TV nie widzialam czasem:roll::razz:
-
Szczeniaczki - kundelki czekaja na dom . mają domy
Rybka_39 replied to KulaPaPa's topic in Już w nowym domu
[quote name='KulaPaPa']:-( Nawet nie wiecie jak żałuję, że suńki nie kastrowaliśmy, ale było takie głupie myślenie... ze to ból, że coś się jej może stać. No i mamy piąteczkę. Suńka była ze schroniska na Milowickiej w Katowicach i Maciaszek, od której ją dostaliśmy chyba by nas trzasnęła porządnie...[/quote] A wizyta poadopcyjna u Was była? Dostaliście bon na darmową sterylkę? Czemu od razu jej nie wykorzystaliście? Dozytałam, suka była z akcji z tego co widzę, dlaczego wiec nie było wizyty przed/po adopcyjnej? -
Diana- szalone serce odnalazło szczęście w Niemczech!
Rybka_39 replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
Diana ogłoszona na: [URL="http://kupiepsa.pl/detail.php?siteid=34259"]kupiepsa[/URL] [URL="http://www.ogloszenia.tasdj.pl/?"]ogłoszenia tasjd[/URL] [URL="http://www.eoferty.com.pl/id98366.html"]eoferta[/URL] [URL="http://www.pineska.pl/?controlCode=9a1de9e0b0092b258c08f2b3d7bdb338&id=56992&do=confirm"]pineska[/URL] -
Dżeki - mix Belga już w najwspanialszym domku pod słońcem! :)
Rybka_39 replied to IKA & SONIA's topic in Już w nowym domu
Aż miło ogladac fotki:loveu: -
Sochaczew - czarny pies z czarną rzeczywistością
Rybka_39 replied to luka1's topic in Już w nowym domu
Batman wyrózniony, ale czy zauważony? -
Diana- szalone serce odnalazło szczęście w Niemczech!
Rybka_39 replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
Niech mnie ktoś kopnie w dupe:evil_lol:, musze miec motywacje do ogloszen.:loveu: -
AGATEK z chorymi nerkami.... za TM :( :( :(
Rybka_39 replied to kikou's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Przecież zrobiłam, wyróżniona alegratkę z tekstem, kilka stron wczesniej, może nie łzawy ale innych nie umiem, wyczerpały sie pomysły. pudlowatego alegratka -
Jak coś ja bym mogła ją odebrać z Katowc i zawiesc do Inki, autobusem rzecz jasna, po poludniu tyle, żeby musiała mieć kaganiec, a Inka mowiła, że sama może ja odebrać?;) Jak coś dzwoncie Ziutka ma moj numer.:cool3: