-
Posts
6673 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rybka_39
-
No dobrze, założmy, że zgodze się z tym co mówisz. Hipotetycznie załózmy jest bezdomna suka, widzę sytuację gdzie Reksio Kowalskiego na niej kopuluje, do Reksia dolącza się Burek Nowaka- co mam zrobić? Jak udowodnić, że to one kopulowały? JAk udowodnić, że to oni są ojcami szczeniąt? Z sukami sprawa prosta, co z psami? Mam kręcić filmik z za krzaków? Wezwać SM? A co jak mają ważniejsze rzeczy do roboty? :cool3:
-
O no to z tej miłości, może znajdziesz domy wszystkim nie uspionym miotom!
-
Juliuzka, Martens Nie nadążam czytać. Mam pytanie do tych przeciw odgornej kastracji. Dlaczego uważacie, że kstracja psów schroniskowych jest dobra, a tych donych nie? Czy ryzyko powikłań tych schroniskowych nie dotyczy? Oczywiście, że tak, ale zapewne zaraz powiecie, że dobro ogołu jest ważniejsze i, że to dla ich dobra- oczywiście. Ale z drugiej strony uważacie, że kastracja psów domnych jest niesprawiedliwa, bo dotyka waszych psow- Wam na waszych psach zależy, a na tych shroniskowych nikomu- bo sa niczyje, więc czy to nie Wasz egoizm? Boicie się o własne psy o te schroniskow enie. Jesli wiec zgadzacie się, że dobro ogólu jest ważne, bo zgadzacie sie z sterylka psów bezdomnych, to dlaczego by dla dobra ogółu nie dac nakazu sterylki domnych psow- bo to dla dobra ogółu- bo wtedy pseudo nie będą zarabiać na sukach.
-
O więc wymyślilaś złoty lek.A więc wytłumacz mi,jeśli pies wyuczony jest, że do suki nie może podłazić i , że bez Twojej zgody jej nie bzyknie, to co zrobić, jesli taki pies rozładowuje się w inny sposób, nie może spać w nocy lub subtelnie okazuje, że nie radzi sobie popędem? Zignorujesz to bo przecież żadnej suki nie zapłodni? Z kąd wiesz, że to nie jest dla niego stresująe, to, że całe życie czuje popęd, a nie może go wyładować?
-
No to jak zwykle odpowiadasz za swoje czyny jako osoba odpowiedzialna i znająca chyba sytuację w schroniskach- wnioskuję to z tonu wypowiedzi, nie powinnaś mieć nic przeciwko kastracji.
-
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Rybka_39 replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
Kiedy Lejdi jedzie w podroż po nowe życie do Reksio?:loveu: Ona podobna do mojego "tymczasa" obecnie stałego domownika:cool3: -
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Rybka_39 replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
To ile masz tych tymczasów Reksio?:cool3: Poziomka też u Cie jest? -
Z ogonem da się żyć! Czyli boksia Kora, kundlica Kaja i wypłosz Rexus;)
Rybka_39 replied to Rybka_39's topic in Foto Blogi
[quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=Red][B]napisałam wcześniej .....zacytowałam fotę i .......wyłączyli Nam prąd :angryy::angryy::angryy: jestem zamarznięta po spacerku :cool1:...pozdrawiam :loveu:[/B][/COLOR][/FONT][/quote] Ja tez po spacerku;) Wejdź na wątek o aborcji atmosfera Cię rozgrzeje:evil_lol: -
Juliuszko Bóg dał ludziom wybór i jak się to skończyło?:lol: A na poważnie, tu nie chodzi o Ciebie i Twojego psa, ale o miliony psów takich jak Twój i ich właścicieli, których nie da się przewidzieć. Oczywiście, narzucenie sterylizacji wszystkich psów jest idealistyczne...i nie do konca wykonalne, ale co proponujesz? Kary pieniężne tez o tym myślałam, ale trzeba by złapać nie tylko suki ale i psy, a to też nie wykonalne, jak złapać psa na gorącym uczynku? Szczegolnie jeśli bezdomna suka z cieczką biega po całym mieście, a za nią stadko niewykastrowanych zachipowanych samcow? To nie takie proste dlatego tyle kontrowersji, ciotce saite i Weroni, tak jak i mnie boli los bezdomnych zwierzakow, a najbardziej boli ludzka głopota i nieodpowiedzialność- a na to nie ma leku..
-
Ale, żeby ukarać właściciela psa, trzeba jeszcze złapać go na gorącym uczynku a, że bonsai przewiduje z góry właśnie ciacha swoja sukę.;)
-
Jakbym zrobiła gratkę wyrożnił by ktoś?:oops:
-
Sochaczew - Dżery- jest DT -nie ma kasy. Prosze o szansę dla niego
Rybka_39 replied to luka1's topic in Już w nowym domu
Nikt o Czarnuszka nie pytał?:shake: -
Sochaczew - czarny pies z czarną rzeczywistością
Rybka_39 replied to luka1's topic in Już w nowym domu
Zimno jest i śnieg:-( -
Life is brutal, kobiety zawsze mają gorzej:diabloti:
-
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Rybka_39 replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
[quote name='Margo05']Rybko, a za co tak zdarł?[/quote] A no ogólnie cały czas zdziera, począwszy od tego jak moja suka była szczylem i miała chore jelita- za samo dzień dobry i zbadanie parafiny zainkasował fajną sumkę- i własciwie nic mądrego nie powiedział, teraz chodze tam tylko na odrobaczenie i szczepienie, a np na kontrolę serca itp, będe jeździć do kliniki. Przez tego osiołka, suka malo co by mi nie zeszła, ale to stare czasy:diabloti: -
A dlaczego tak zakładasz? Czytałas może literature Corena? Znów się rozpęta i tutaj dyskusja na temat tego czy pies podąża jedynie za instynktem, czy potrafi samodzielnie myśleć? Dorosłe psy sa już, czują, samodzielnie myślą, planują swoje zachowania, ba nawet potrafia naśladować człowieka- dlaczego mamy uśpić normalnie funkcjonującą istotę? Twoje pytanie nie jest na miejscu, nie tędy droga, czemu nie zapytasz dlaczego jest tyle pseudo, albo dlaczego tyle nieodpowiedzialnych ludzi, a pytasz o coś co jest ....no niedopuszczalne.
-
Mam 3 psy, 2 sa w domu jeden na dworze. Te które śpią w domu nie śmierdzą(wykluczając tarzańsko itp, ten śpiący na dworze czasem tak:diabloti: Jesli systematycznie dbasz o psa, kąpiesz, ale nie za często to nie śmierdzi.;) A czy niszczy? Jak wychowasz tak masz, psy nauczyły mnie, żeby chowac wszystko co jadalne do szafek no i tygodnie szkolenia i oduczania w końcu dały efekt. Z psami w domu łatwiej zbudować mi zaufanie i więź, z tym na dworze musze spędzć więcej czasu na szkoleniu, zabawie itd, Jedno czego nie nawidzę, smród mokrego psa.:diabloti: PS. jak nie wykąpię bokserki przez dłuższy czas, wali jak pies z budy, ale po kapieli i wysuszeniu..pachnie...bokserem:loveu: Bokserce do tej pory zdarzy się coś zniszczyć, ale jest to objaw frustracji, ostatnio żarcie jej nie smakowało i torebkę rozwaliła:evil_lol:
-
Juliuszka ciachniętego czterołapa także trzeba wychowywać. Czasem próby wychowywania psa z silnym instynktem są jak syzyfowa praca, choćby nie wiem jak pies byłby odwoływalny jaką masz pewność, że nie ucieknie za suka i instynkt bedzie silniejszy?;) Oczywiście nie do końca jestem za ciachaniem wszystkiego co się rusza, bo musiałabym ciachać moja sukę- co jest niemożliwe bynajmniej dla mnie.;)
-
Najpierw trzeba by wpłynąc na nauczyciela, a już żeby edukować ludzi na wsi trzeba by mieć stalowe nerwy:shake:. Cieżko jest coś zdziałać, gdy w tym kraju ludzie czasem nie wiedza co włożyć doo garnka, a co dopiero przejmowac sie psem. Karjo nam psa, który mimo szkolenia i ogromnej pracy, potrafił wyładować się na właśicielce i gryzł ją, gdy widział sukę w cieczce.
-
Zgadzam się. Ktoś tam napisał, że kastracja to ingerowanie w naturę. Ale dzikie psy kiedys nie miały takiego popędu, szczenięta miała tylko jedna suka- inaczej stado by nie przetrwało. Ale poprzez selekcję człowiek rozmnażał psy chętne do rozrodu- teraz mamy suki, które bez kontroli co cieczka potrafia dopuścić do siebie psa...:shake: Ja swojej suki nie wysterylizuję, chociaż chciałabym- ale ostatnio jak czytam, że suka z fundacji, ktora została wydana, została podpisana umowa adopcyjna- w kórej zawarty jest punkt o sterylizacji- suka ta ma teraz szczeniaki- to krew mnie zalewa- nie da się przewidzieć, że każdy biorący psa ze schroniska/fundacji etc. wysterlizuje psa- dlatego najlepiej jest wydawać sterylizowane. A zacofanie spoleczeństwa jest straszne, gdy zostaje wyzywana przez kogoś chętnego na psa i taka osoba wmawia mi, że znęcam się nad zwięrzętami - żądając od niego sterylki schroniskowego psa i poda mnie do TOZu- to juz w ogole watpie, by jakaś edukacja coś dała, Polak mądry po szkodzie- chętnie wprowadziłabym kary za rozmnażanie kundli.
-
Kobieto nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym wysterylizowac moja sukę. CO cieczka mam z nia problemy, po cieczce ma ciąże urojoną- problemy z sutami, na starość prawdopodobnie może mieć problemy z sutkami, chciałabym jej tego oszczędzić, ale nie mogę....ma chore serce, mogłaby się nie wybudzić z narkozy....:shake: Ale sa tysiące zdrowych psów w schroniskach- gdyby zostały tam wsyetrylizowane/wykastrowane tysiące szczeniąt nie przyszło by na świat.
-
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Rybka_39 replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
[quote name='SZPiLKA23']Moze kolezanki z boksu Dianki tez :D:D:D[/quote] I mojego weta też weźcie:diabloti: zdzieracz jeden:cool3: -
Diana- szalone serce odnalazło szczęście w Niemczech!
Rybka_39 replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
Dzis mroźno i zimno:-( biedactwo...