Jump to content
Dogomania

Rybka_39

Members
  • Posts

    6673
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Rybka_39

  1. Swego czasu chorowałam na te rase, cudo:loveu::loveu: A jakaś reaktywacja będzie?
  2. Śliczny jak każdy świniak:loveu:
  3. Dagula, nie stresuj się, zajmij się dzidziusiem ;) Może kiedyś jak 3 miesiace będziesz szukać domu jednemu psu, a tu jak gzryby po deszczu na jego miejsce przyjda szczyle bo jakis idiota nie dopilnowal suki, zrozumiesz nasz punkt myślenia.Jak na razie Ty ubliżyłaś mnie, a nie my Tobie.;)
  4. Jeszcze jedno Diegula gdybyś dysponowała ograniczonym funduszem wydałabyś go na utrzymanie 4 letniego psa, czy na szczyla? I kobieto wyluzuj i podejdź do tego z dystansem bo ci żyłka pęknie:lol:
  5. o Sama nic nie zrobisz? Może wizyty przed/po adopcyjne przeprowadzać, ogłoszenia robić, drukowac ogłoszenia, brać udział w akcjach.;) Naprawdę da się jak sie chce. A masz taką siłę przebicia do rządu, by wprowadzić przepis o masowych sterylkach, ja niestety nie:shake: U nas ludzie wiedzą o tych szkoleniach, bo się o nichh bębniło i wolontariusze korzystają, za co chwała Jackowi Gałuszce;) i Pastelowi. Gdybym wolała wybijac psy, poszłabym na łatwiznę i wszystkie staruszki wybiła, a że mi zależy na ich dobru, robie im ogłoszenia i szukam domu, nie jest łatwo, ale kto powiedział że będzie? Co mamy z tymi szczeniakami robić? Mając do wyboru adopcje albo tymczas starego psa albo szczeniaka wole wziąć starszego. Ale co w taim razie robić z szczylami? Kosztem tego, że szczyle zajmują miejsce w schronach mamy wybić te co w ciągu 4 lat nie znalazły domu, a ratowac na wpoł dzikie bo wychowane w schronisku szczyle? Wiesz ja rozumiem jak ktoś ma warunki to OK, ale schronisko nie zapewni socjalizacji.
  6. [quote name='Dagula']Ty to z choinki się urwałes/łaś naprawdę. Ja piszę, że ludzie nie chcący pomagać tylko chcący zabijać to przez znieczulice, a Ty, że na odwrót. Intryg tu nie potrzeba, naucz się interpretacji własnego języka ojczystego, potem te bzdury wypisuj, co za wredny człowiek. Z Twojej wypowiedzi zrozumiałam, że ludzie usypiający szczeniaki, a nie pomagający im są chorzy na znieczulicę, jeśli zinterpretowałam to inaczej niż powinnam przepraszam. Wypraszam sobie, nie masz najmniejszego prawa ubliżać mi i nie życzę sobie wycieczek personalnych, bo to nie żaden argument.:-(
  7. A co stoi na przeszkodzie? Jak trafisz jeden, drugi, dziesiąty raz na gbura, ktory będzie wmawiał Ci, że sterylizując krzywdzisz zwierze, wyrobisz sobie albo anielską cierpliwość, albo zrezygnujesz. Edukacji nigdy za dużo. Ale przecież edukuje się cały czas, ale ja nie mam dostępu do środkow masowego przekazu. Były reklamy TOZu, o nie wyrzucaniu psów do lasu. Były. Zmieniło sie coś? Nie. Bo przeciętny pseudo ma w du** wszelkie wyciskające łez reklamy. To jest śmieszne. Wykonujemy wizyty przed/po adopcyjne we własnym zakresie, nikt nam za to nie płaci. Szkółka Wesoła Łapka robi szkolenia darmowe dla schroniskowych psów. Obudź się!!! Ludzie sobie ręce wypruwają, a Ty zarzucasz im lenistwo? Proszę bardzo rusz tyłek i idź do najbliższego schronu, pomoż, zamiast narzekać- bo to najłatwiej!
  8. To ciekawe, Arka, Emir- wszystkie fundacje, wszyscy pomagający czynnie psom, sa chorymi na znieczulice ludźmi...przykre.
  9. [quote name='viverna']Jasne, najważniejsze by jej było dobrze. Nie mogę myśleć tylko o sobie, bardzo bym chciała dać jej dom, ale jeszcze nie mam warunków na psa (niedługo zaczynam pracę, nie wiem jak z czasem, bo jeszcze studia, przeprowadzka w najbliższym roku itd...) Decyzja o psie dla mnie jest porównywalna z decyzją o dziecku.[/quote] To bardzo odpowiedzialne, myslę, e warto poczekać, a za jakiś czas odmeinisz los jakiejś bidy;) :loveu:
  10. Diegula, a czy zabijanie psów, które mają już wyostrzone wszystkie zmysły po 5 latach ich bytu w schronisku to nie morderstwo? W dzisiejszych realiach wybieramy między mniejszym, a większym złem- niestety. Twój złoty środek mnie nie przekonuje, bo połowa naprawde super psów poszłą by pod igłę, by ich miejsca zajeły sweetaśne szczyle. :-( PS. moim marzeniem jest by każdy szczeniak miał równe szanse. Piszesz Diegula że wymuszam argumenty, ale za to Twoje zbyt konkretne nie są.
  11. [quote name='Miśka84']Hmmm czy cioteczka między wierszmi pisze cos o domku dla Dianki??? Gadać i to już :mad:[/quote] Jeszcze nic pewnego. Do jutra rana trzymac kciuki i nie puszczać bo łeb urwę:mad:
  12. [quote name='Vectra']słuchawki sobie kup i dobrą muzykę przygotuj :cool3: niech gada sobie wtedy ... do woli , aż paszcza zaboli :diabloti:[/quote] Ja nie mieszkam z TZem tylko z matką, swoją droga nie wiem co gorsze:evil_lol:. I powiem Ci, że patent z słuchawkami się sprawdza.:cool3:
  13. [quote name='Vectra']ja zawsze przemawiam do prosiąt szeptem i nie używam brzydkich słów :diabloti:[/quote] Taa...a świnie latają:diabloti: JA do mojej paskudy nigdy nie uzywam wulgaryzmów :siara: No i sto lat dla lalki!:multi::multi: :cool3:
  14. Moj ulubieniec marźnie:-( Mam kilka pytań. Jak on reaguje na suczki, psy, dzieci. Nadawał by się do bloku?
  15. Biedulek sam w tym mrozie. Ludzie nie chcą czarnych pospolitych kundlików:-(
  16. A suki toleruje?
  17. Siedziec spokojnie na doopsko, czekać, ale sie nie napalać:diabloti:
  18. Bonsai ja wiem jak to jest. Mieszkam w nienormalnym bloku, gdzie ludzie puszczają psy wolno. Mojej suki nie wysterylizuję, bo ma chore serce. Kazda cieczka to dla mnie zgroza- nie dlatego, że wloką sie za mna bezdomne psy- nie, tylko dlatego, że domne psy latają gwałcą mi nogę i gryzą się, jednego kiedyś tak skopałam:-( i co i nic, dalej za mną łaził. Myślicie, że jak wezwe SM to oni cos zrobią? Musieli by ukarać pół bloku, a moi sasiedzi i tak sie wyprą. Własciciele suk sobie radzą, puszczaja sukę, suka sie wylata, szczeniaki do kibla i co- życie. Moja suka pootrafi się z szelek wypiąć. Żeby było śmiesznie był u nas mix doga i ONka, bezdomny. SM nie potrafiła go złapać. Przez 2 lata! Pogryzł mnie gdy wyczuł moją drugą sukę w cieczce:angryy:. Nic nie zrobili NIC!! Pogryzł dzieci, był postrachem w bloku. W końcu raz go dorwali i co zrobili? Prawie by go udusili, tak się z nim szamotali, że poleciała krew, krew psa. I tak zwiał, przed samym samochodem. Ten pies nie radził sobie z hormonami, łaził nabuzowany. W końcu znajomi zwiazali mu łapy i pysk i zawieźli do schroniska. I co jest warta SM- gów>>>
  19. Toż ona do Reksio do ciepłego domku jedzie, a nie na Sybir:loveu: Tylko się ceszyć. JA do Niemczech 2 psiaki wysłałam, grzeją doope na kanapie.:loveu: Tęsknota, tęsknotą, ale teraz czuję radość.:cool3:
  20. Nie zapeszajmy:cool1: Reksio sie pewnie nie może doczekać.:diabloti::lol:
  21. Z odgórnymi sterylkami jest problem, bo taki nagły przepis trudno by wprowadzić w życie. Tak jak butnowali się własciciele kopiowanych psów- na myśl, że ma byc wprowadzony przepis mowiący o zakazie wystawianaia psów kopiowanych- no bo co maja zrobić psom o dobrej puli genowej? Dokleić uszy? Tak samo jest z sterylkami, co ma zrobić osoba której pies jest chory na serce? To za duży szok. Ale z drugiej strony, gdyby wprowadzono przepis mowiący o zakazie wystawiania kopiowanych psów urodzonych np. w 2008 roku, wielu hodowców 3 razy by się zastanowiło zanim skopiuje uszy. No, ale do czego dąże. Gdyby wprowadzić przepis mowiący, że każdy szczeniak bez rodowodu, ur. w 2008 r musi zostać wysterylizowany- może Ci co ne chcą sterylizowaćna własny koszt, albo boją się zabiegu, czy mają jakieś ale- 5 razy zastanowiasie zanim wezną psa z pseudo- wtedy może będa brali psy ze schronisk? Nie wiem, ale wydaje mi sie to wiekszym kompromisem niż sterylki narzucone z góry- dla mnie OK, ale dla niezapsionych będzie to jak nawrót komuny. Dagula, zapraszam do Orzeszków, spojrzysz w oczy 5 letniemu psy i uśpisz go, mowiąc jesteś nieadopcyjny, bo jesteś za stary? w Wrocku są dziadki, boks zdrowych, ale starszych psów, sa usypiane z powodu przepełnienia, ryczymy nad kazdym, którego nie udało się uratować. Ostatnio Rudzik 12letni pies znalazł dom, Ty byś go uśpiła, z góry nie dając mu szansy. Tak naprawdę, psy znajdują domy, czasem nawet po 8 latach spedzonych w schronie. A szczeniaki? Wiesz ile szczyli "produkuja pseudohodowcy"? Wystarczy chyba! Wiesz ile szczyli rodzi się w schronach? Wiesz ile umiera na choroby? Oczywiscie niektóre z uśpionych szczyli może by znalazły dom, ale odbierały by szanse psom, które już są, zdążyły poznac świat. Jak miałam gówniarskie poglądy, też wydawało mi się to takie niesprawiedliwe, że złowiek bawi się w boga i usypia szczeniaki. Ale czy człowiek nie bawi się w pana świata, gdy rozmnaża psy i produkuje masowo szczyle? Gdy decyduje ten szczyl pojdzie do domu, a jak dla tego dom sie nie znajdzie pojdzie pod igłe. Dagula, może jak tak kochasz zwierzaki pomożesz mi? POmożesz w szukaniu domów, nie tylko psom starym, ale i szczeniakom. POmożesz w pobliskich schroniskach? I wtedy, jak już zobaczysz jaka to ciężka harówa, zmienisz zdanie, lub nie będziesz posądzać osob dokonujacych aborci o morderstwa dla własnego EGO.
  22. Ale z drugiej strony gdzie był właściciel gdy błąkał się bez smyczy? To działa w obie strony.
  23. No patrz psów sa miliony- to i dużo potrzeba by spawdzaących- bezrobocie się zmniejszy!:multi: :evil_lol:2 pieczenie na jednym ogniu:diabloti: Dagula, szczyle odbieraja szanse starszym psom. Usypiać psy 5 letnie to mniejsze zło niż2 dniowe! Byłaś kiedyś w Orzechowcach! Szczyle umierają na parwo!:angryy: Z głodu na betonie!!! Już Ci dogomaniaczki chyba przemówiły do rozumu.
  24. dubel- do usunięcia
×
×
  • Create New...