Jump to content
Dogomania

Rybka_39

Members
  • Posts

    6673
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Rybka_39

  1. [quote name='gagata']Rybko, oni oboje są zajęci....:eviltong:;)[/quote] :mad:gopia, drazni się ze mną:diabloti: Zaraz wyróżnię;) A domek to może sprawdzić osoba ze Sląska;) No chyba, że zaba woli osobiście:evil_lol:
  2. [quote name='betel']Jesli chodzi o nosówkę, to taką dognozę postawił weterynarz w oparciu o stan uzebienia psiaka. Mo on tylko nieliczne zęby a i te ruszające się i obropiałe - wszystkie do usunięcia. Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że sucha karma stosowana w przypadku psa, który nie może gryźć - też może spowodować dolegliwości żołądkowe.[/quote] Jesli biedak ma zniszczone zęby lub ich braki to najlepiej, żeby dostawał papki:shake: i to lekko strawne. A jesli to stres dawaliście mu coś na "uspokojenie":oops:?
  3. [quote name='ewab']Nie mam doświadczenia, ale wydaje mi się, że ogłaszanie nie ma sensu, no bo co tak naprawdę wiemy o Franku? To jest proponowanie aby ktos wziął "kota w worku".[/quote] Ale czemu z gróry zakładasz, że się nie uda. Jestem naiwna, ale wolę spróbować i miec poźniej świadomość, że zrobiłam wszystko, niż wyrzucac sobie, że uśpiliśmy* Franka- ale można było zrobić wiecej. Laski wszystkie jesteście wielkie i nie wyrzucajcie sobie, rozumiem obie strony, mieszkam na zadupi* gdzie ludzie mają klapki na oczach, widuję ludzi na wsi, którzy zakopują szczeniaki żywcem, prawo nie jest po naszej stronie, bo zawsze trzeba kogoś załapac za rękę i mieć dowód. Chwała zuluguli za to, ze wzięla Franka do siebie, chwała tym, którzy finansowo wspomagaja i chwała tym, ktorzy chociaz tu weszli. Przyznam się, ze to niejedyny watek na jaki zaglądam, sprawa Erki, Franka itp jest rozbita na 3 watki, ja tego nie ogarniam, a mam ograniczony czas, nie stac mnie na opłacanie hoteliku, ale moge zrobic ogłoszenia, jesli ktoś wsparł by mi smsem alegratkę i wyrożnił np za 9zeta nie obraże się. *piszę uspilismy, bo sie poczuwam, jesli wlazłam na watek i nic nie zrobiłam to to też moja wina.:roll: Prosze teraz mi tu wyjasnić. Franek jest alergikiem pokarmowym tak? Moja suka też jest i to nie jest jakieś naprawdę męczące. Co z jego zębami i łapką? On nie utrzymuje czystosci, czy po prostu jest chory? On się nadaje tylko do domu z ogrodem? Laski proszę o szybka konkretna odpowiedź, bo czas to życie, a zegar tyka. Szybko sklece jakis tekst i wrzuce gdzie się da chociaz tyle zrobie:shake::-( Franek to młody pies...szkoda by było sie poddać.
  4. Z tą nauka wyciszania ja mam właśnie problem:roll:
  5. [B]Szpilka[/B] raczej gryziu gryziu:diabloti: [B]agacia[/B] cześć i dzieki!:loveu: [B]Pusia[/B], ona rządzi stadem;):diabloti: [B]Halgre[/B] witaj, witaj, u mnie zawsze oprócz boksera jakieś dziwactwa latają:razz: [B]Żani [/B]to jest psisko nienażarte:evil_lol:, zawsze mu mało
  6. Super wieści:loveu: Może za jakiś czas rude da się głaskać:cool3:
  7. A może by go na bulki dać?:evil_lol:
  8. To dobrze:loveu: Czekam na relacje Murki. ;)
  9. Zazdroszcze:diabloti:
  10. Ona jest boska:loveu:, pasowała by do mojeo stada, u mnie jest suka mini szczekaczka, moloska świr- ale psychicznie powolna i mix Bc swir fizycznie i psychicznie, Niunia by zapewne ustopowała towarzystwo:loveu: Ale kto by to wykarmił:evil_lol:
  11. Wyróżniłyście allegro i alegratkę?
  12. Czyli może jednak cos z tego bedzie:cool3:
  13. [quote name='andzia69']Rudka nie zjadla sedalinu w ogole, Lenka tak - ale nie było jej do snu. W kazdym razie zapędziłam obie w kozi róg - Lenka zwiala, Rudka została - zrobiłam pętlę ze smyczy i po prostu założyłam jej pętlę na szyję i zacisnęłam. Potem to samo zrobiłam z LENKĄ.Pojechały....dzwoni Murka - Rudka jakimś cudem wysmyknęła się z obrozy i zwiała...[/quote] Jak to uciekła?!:crazyeye: I gdzie ona teraz jest? Złapałyście ja? Rudka Ty głupia suczo:placz::placz:, nie wydurniaj się:placz: Misia [*]:-(
  14. Na początek moja rodzyneczka Kaja: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images33.fotosik.pl/419/9251a1788ab66335.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images33.fotosik.pl/419/cd7f1cf35baab00b.jpg[/IMG][/URL] Świry: Kora i Rexus: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/38/df9ae9b48b6041d5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images26.fotosik.pl/302/0a33d02df6f35c70.jpg[/IMG][/URL] Rexus mowi mniam: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/38/509fd693732db4bd.jpg[/IMG][/URL]
  15. Witam ładnie wszystkich!:loveu: Widzę, że jedna fotka Rexuska Was zachęcila, a że byliście grzeczni:diabloti: A wczoraj był 6 grudnia, zaraz dam foteczki.;)
  16. Może zachęta smakolykami pomoże?;)
  17. Sarcia boskie minki strzela!:loveu: Fajna macie obrozke, foty z pileczką boskie:loveu:
  18. Cześć! Przyszłam zobaczyc Twoją wilczycę. Wnioski :piękna :loveu:, ma piekne kolorki:loveu: Macie odblaskową obrozkę? A co do frisbee, moja suka też nie kuma do tej pory, uczy się od Rexa, ale możesz spróbować biegnąc uciekać jej przed nosem frisbee, w końcu załapie;), albo trzymac frisbee tak by żeby je chwycic musiała przeskoczyć przez kolano- ciesz się, że nie masz molosa:evil_lol: Buaizaki!:loveu:
  19. [url]http://images39.fotosik.pl/38/d34fe472385dcbb7.jpg[/url] Kangurek:multi: i chomiczek [url]http://images48.fotosik.pl/37/efa5b429ea12857f.jpg[/url] Cześć!:loveu: Jak to goli sie wszystko co zielone:crazyeye:, nawet o tej porze roku:evil_lol:
  20. Witam, przyszłam podziwiać Fiśkę:loveu: [url]http://img136.imageshack.us/img136/2641/14629059uv6.jpg[/url] Uwielbiam fotki w locie:loveu: A te kanapowe fotki to chyba rzadkość?:evil_lol: Jakiez ona groźne minki stroi:diabloti:
  21. [quote name='LALUNA']Rybcia , Agnieszka pisała, ze ta borderka jest bardziej nakrecona na frisbee niz jej własna sunia tez bc. I to za pierwszym razem pokazała talent freesbowy. A do obcych jest lękliwy?[/quote] U mnie jest to samo, pokazałam mu frisbee, a on mi chciał rękę odgryźć:evil_lol:, on ma motorek w dupce, rzucam łapie, przynosi- nie nadążam nawet po głowie sie podrapać, [B]mam problem z jego wyciszaniem, mam pytanie to jest możliwe u bordera?:evil_lol:- czy mogę zapomnieć? [/B]U mnie Rex już pierwszy rzut złapał, on lepiej łapie niż ja rzucam:oops:, jest niesamowity.;) Do obcych jest lękliwy, boi się- niestety z tym mamy lekki problem. Marta, dobrze, że mnie zastopowałaś, tylko właściwie on sam z siebie kocha skakać, musieliśmy ogrodzenie umocnić, bo się wspinał po siatce i zwiewał:-o On ma w sobie tyle energii:loveu:
  22. [quote name='Ajrisz']Rybka, jedno pytanie - jesli Rex jest znajda to skad masz pewnosc, ze matka byla BC ?[/quote] A zapomniałam napisać jego historię.;) Rex został znaleziony w lesie przez sąsiadów, ale sobie z nim nie radzili i trafił do mnie. Jakiś miesiąc temu zobaczyłam wątek na dogomanii wątek suczki BC i jej 7 miesięcznych 2 szczeniaków- jedna sunia była identyczna jak Rex, wiek się zgadzał, z resztą szczyli nie wiadomo co zrobili i tak w 90% jestem pewna, że jest z tego miotu.;)
  23. Na zachete: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/37/fd25f1b279803dd9.jpg[/IMG][/URL]
  24. ..krzyczałam jakiś rok temu. Irytowała mnie ta rasa. Gdy słyszałam, ze jakiś border wygrał agility, czy frisbee- patrzałam na właścicieli tych psów z politowaniem, przecież kupowanie bordera do sportów to pójście na łatwiznę, jakby wygrał bokser- byłabym pełna podziwu. W moim życiu jednak przeważa ironia. W czerwcu trafił do mnie Rex. Nieznośny dzikus, ciągnął na smyczy i był nieufny. Mimo to był bardzo pojętny, nauka aportu, siadania i warowania zajmowały mu po 5 minut. Było to dla mnie zaskoczenie bo moloska musiała 5 razy pomyśleć co jej się opłaci. Na początku jego energiczność i szybkość podobała mi się, był 10 razy szybszy fizycznie i psychicznie od moloski, nawet ja za nim nie nadążałam. Mówię mu 1 komendę, on robi 2 na przód. Potem zaczęło to sprawiać problemy, wchodził mi na głowę- dosłownie, niewybiegany był strasznie irytujący, nie potrafiłam go wyciszyć. Kręcił sie w kółko skakał po mnie i domagał sie uwagi, zabawa z psami-ok, ale praca z człowiekiem to priorytet- szok, moloska woli sie z psami bawić niż pracować. W galerii przeważają zdjęcia moloski, bo nie potrafię sfotografować Rexa. On jest jak błyskawica, brakowało mi pomysłów na wymyślanie zadań dla niego. Szukałam wyłącznika, ale nie znalazłam. Moloska choć bardzo szybka, to jej wystarczy kilkugodzinny spacer, a on?! Jak by na alkaicznych był. Talent do nauki ma piekielny, ale teraz zrozumiałam pewna rzecz. Zawsze marzyłam, żeby moja bokserka pięknie aportowała i wykonywała polecenia, teraz mam to i widzę, że równie ciężko jest zapanować nad bokserem, który 10 razy pomyśli czy się opłaci, niż nad borderem, który 10 sztuczek zrobi zanim powiesz komendę. Piszę Rex, a nie border, bo wygląda jak kundel..a ile charakteru ma z tej rasy - nie mnie oceniać.(matka BC- ojciec-?, Rex jest znajdą) Właścicielom rasy winna jestem szacunek. Ja co dziennie robie sobie grafik, co będziemy robić, jak dać mu wycisk, żeby wreszcie padł na pysk. Przy tych psach liczy się siła psychiczna, konsekwencja i kreatywność. Szacun i podziw- a nie politowanie- dla wszystkich właścicieli świrów.;) No i jeśli takie są bordery to myślę, że znajde wspolny język z rasą;) W ramach przeprosin.:lol: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/37/fd25f1b279803dd9.jpg[/IMG][/URL]
  25. Perełka: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images42.fotosik.pl/37/321c192bf0715146.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...