-
Posts
9365 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Hala
-
Oborniki Wlkp. Monia i Krecik. Dziś wieelki dzień! Jadą do nowego domku!
Hala replied to Hala's topic in Już w nowym domu
chyba musze reaktywować ten wątek.... Może jakies bazarki? Jutro zadzwonię do właścicielki psiaków i z nią porozmawiam. -
Jak juz sżło ku dobremu to masz.... :mad:
-
BONUS-WZIĄŁ los w swoje łapy i SAM WPAKOWAŁ się do auta SOZ-już w DS :)
Hala replied to eliza_sk's topic in Już w nowym domu
Śliczne psisko :) -
No ale jak to tak.... :-(
-
Kurcze..miałam zapytac o filmiki.... ale byłam tak przejęta SOnią że zapomniałam o wszystkim.....
-
Oborniki Wlkp. Monia i Krecik. Dziś wieelki dzień! Jadą do nowego domku!
Hala replied to Hala's topic in Już w nowym domu
[B] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon1.png[/IMG] POTRZENA POMOC FINANSOWA ! na leczenie nowotworu psa ! [/B] Witam. Pisze w sprawie pewnej pani, która bardzo prosi o pomoc w leczeniu jej psa Krecika- to juz starszy pies, który został adoptowany z naszego schroniska wraz z sunia Monią z która bardzo sie związał.. a raczej to ona bardzo związała sie z Krecikiem. Oba psiaki zostały adoptowane 3 lata temu, a w schronisku spędziły 10 długich lat. [IMG]http://i54.tinypic.com/2cgzaxl.jpg[/IMG] Krecik- czarny piesek :smile: [B][COLOR=#ff0000][SIZE=3]Teraz Krecik zachorował- złośliwy nowotwór jąder [/SIZE][/COLOR][/B]:-( pod koniec listopada pani Agnieszka zauważyła, ze Krecikowi powiększa sie jedno jądro, nie było wiadomo co to jest. Krecik jest juz wiekowy, ma chore serduszko- leczone także u kardiologa psiego, musi przyjmowac drogie leki. Operacja pod narkozą wiązała się z ryzykiem niewybudzenia przy słabym serduszku. Ryzyko nowotworu było jeszcze większe więc zdecydowano się na kastracje obu jądrek 7-go stycznia. Operacja była rzeczywiście trudna bo Krecik wpadał w bezdechy, podczas czyszczenia ząbków ( pani Krecika chciała aby od razu to tez doktor zrobił) zaczął się wybudzać i z uwagi na duze ryzyko dołozenia narkozy, doktor słusznie wycofał się. [COLOR=#2e8b57]po badniu histopatologicznym okazało się, że niestety to nowotwór złośliwy nasieniak ;/ wycięliśmy go, ale komórki nowotworowe mogły dostać się z krwią i chłonką do organizmu...po konsultacji z lekarzem wet zajmującym się podawaniem chemii ustaliłysmy plan leczenia [/COLOR] [B][SIZE=4]*[/SIZE][/B] co 3 miesiące Krecik musi mieć robione usg , rtg klatki piersiowej , badanie krwi. Niestety w medycynie weterynaryjnej nie ma możliwosci sprawdzenia "markerów nowotworowych" we krwi tak jak u ludzi,. Jest jedynie mozliwosc tomografii kom. w Grudziądzu, ale [COLOR=#ff0000]koszt 800zł[/COLOR]. To najlepsze aby sprawdzic czy nie ma przerzutów . Badanie usg rtg nie jest wystarczająco wyraźne. [B][SIZE=4]*[/SIZE][/B] co 3 tygodnie ma miec podawaną chemie- oczywiscie przedtem badanie krwi, monitorowanie zwłaszcza nerek, bo chemia je obciąża. Na razie nerki ma w porządku. [B][SIZE=4]*[/SIZE][/B]Krecik bierze tez drogie leki na serduszko i na poprawę krązenia. Musi być na drogiej karmie weterynaryjnej z uwagi na nerki ,wątrobę którą chemia obciąży... Krecik ma bardzo silną wolę zycia, jest bardzo mocno związany z panią Agnieszką, przezyl prawie 10 lat w schronisku cale zycie...tylko z naszą pomoca można zapewnić mu kilka lat życia w milosci i cieple ktorego nie mial cale zycie. Do tego Monia jesgo przyjaciołka ze schroniska jest bardzo z nim związana, jak jemu cos sie stanie....Ona tez odejdzie..są takie pełne zycia , energii , chcą jeszcze życ i póki nie cierpią to musimy je ratować , nie możemy biernie czekać az nowotwór zaatakuje -
O...Piromanka.... a jak pisze na PW to cisza. A co tam u pieska?
-
Raissa, w typie husky maść agouti, JUŻ W DOMU STAŁYM!
Hala replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
na zdjeciach tak wyglada..jakby miała niesamowicie długie łapy... :) -
Raaja, w typie husky juz w domu stałym! Dziękujemy!
Hala replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Dużo ruchu potrzebuje panienka. ;) -
o matko co za cyce... w życiu takich nie widziałam....
-
SCHRONISKO W POZNANIU. POTRZEBNA PPOMOC-wolontariusze!!!
Hala replied to ***kas's topic in Już w nowym domu
Ten piesek był blisko tego czarnego wielkiego agresywnego sznaucerowatego. ;P Jeśli kogoś taki opis zadowala/ -
Jeśli jutro się spotkamy..to nauczycie mnie jak wklejać filmiki na dogo. :cool3:
-
Raissa, w typie husky maść agouti, JUŻ W DOMU STAŁYM!
Hala replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
No w niektórych schroniskach sterylizują przecież. :) -
Fafel CC już w nowym domu. Dziękuję Furciaczek :)
Hala replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
rzeczywiście chudzielec. -
Raissa, w typie husky maść agouti, JUŻ W DOMU STAŁYM!
Hala replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
A to ona nie jest wysterylizowana? -
Wyzel Niemiecki Krotkowlosy- Mloda Sliczna Pani-Szanta
Hala replied to Ati's topic in Już w nowym domu
Widzę że wyzełki ida jak świeże bułeczki. :) -
widzę że Bambi nie ma powodzenia....
-
Wesoło tam macie.... :loveu:
-
Strzałka- po 2 latach życia w schronisku znalazła swój DS! :)
Hala replied to Angel's topic in Już w nowym domu
Paula...poproszę na mojego maila... jakoś musze wydrukować. :mad: -
Normalnie jak złapię te maluchy..... to wyściskam....:evil_lol:
-
Strzałka- po 2 latach życia w schronisku znalazła swój DS! :)
Hala replied to Angel's topic in Już w nowym domu
No ja właśnie Pauilnke poprosiłam..bo mój TZ to wciaż udaje że nie słyszy co mówię... -
Wyzel Niemiecki Krotkowlosy- Mloda Sliczna Pani-Szanta
Hala replied to Ati's topic in Już w nowym domu
Malawaszka...już Ty dobrze wiesz, gdzie jest jeden taki brodaty Brutus... którego Ty unikasz..a który jest Twoim przeznaczeniem :mad: