-
Posts
23614 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by maciaszek
-
Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Aga i Krzyś']Maciaszku, o ile się nie mylę, Bazyl też ma podobną ozdobę na szyi (na zdjęciu tak mi sie zdaje). Jest na to jakaś metoda?[/quote] Bazyl miał kiedyś zwykłą kolczatkę (tzn. całą metalową), brudziła potwornie :shake: Jak pytałam w sklepach wszelakich to wszędzie mi mówiono, że kiedyś sprowadzali do Polski hiszpańskie obroże i one nie brudziły, ale dość drogie były, więc ludzie nie kupowali i przestali sprowadzać, bo się nie opłaca... Teraz białas ma kolczatkę metalowo-skórzaną. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images11.fotosik.pl/59/d75a393e5ca8cb2f.jpg[/IMG][/URL] Jestem z niej zadowolona. Brudzi jedynie wtedy, gdy mocno pada deszcz i pasek skórzany zmoknie (i nieco farbuje...:angryy:). Poza tym nie zostawia żadnych śladów. A zatem polecam :) Są też takie obroże, które zamiast skóry mają taśmę. Może te w deszcz nie brudzą? -
No dobra, dobra - odezwę się. A co mi tam :evil_lol: Negra jest piękna, po prostu PIĘĘĘĘĘKNAAAAA!!!! :loveu: Oglądam te wszystkie zdjęcia i nie mogę wyjść z podziwu. Zoran to też wspaniałe psisko i bardzo ładne, ale Negra... Ach... :) Maki mnie powaliły. Chyba wybiorę się tam jutro z aparatem (po blokach zorientowałam się gdzie mieszkasz, w sumie nie tak daleko ode mnie :) ), coś pięknego. Zabrałabym ze sobą Bazylego, ale to pewnie trasa spacerowa wielu psów, a Bazyl nieszczególnie lubi się z samcami... :shake: Tak czy inaczej muszę jakoś w ciągu kilku najbliższych dni podskoczyć tam zobaczyć to makowe cudo. Pozdrawiam :) P.S. Podlinkuj sobie baner, będzie łatwiej wchodzić do galerii (nowym widzom oczywiście, bo my wszyscy mamy Was już w subskrypcji :) ).
-
[quote name='Agnes B.']Bazyli śpiący wygląda jak fasolka:loveu: [/quote] Tak się przyjrzałam, spojrzałam z pewnej odległości i.... rzeczywiście :) [quote name='Agnes B.'] Ślinoglut mistrzostwo świata:mdleje:[/quote] Przekazałam autorowi, puchnie z dumy ;) [quote name='Agnes B.']Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy (w końcu:diabloti:) do naszej galerii:loveu:[/quote] Pozdrawiamy również i informujemy, że do galerii zaglądamy, ale jeszcze głosu nie zabraliśmy. [quote name='Sylvia_76']hihihihihi... wprawdzie ze mną mieszka dog niemiecki i do tego czarny :)[/quote] ...i do tego piękny !!! [quote name='Sylvia_76']ale siada dokładnie tak samo (czym budzi niekłamany zachwyt np. w poczekalni u weta :) ) Nieważne jaki - dog to dog :)[/quote] Witaj Sylvio :) Mam nadzieję, że z nami zostaniesz !
-
Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
No to macie rasowego psa (a raczej w typie rasy...) :) Gratulacje !!!! -
Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Aga i Krzyś']ale mnie zawsze po pracy Dragona szkoda, że siedział sam pół dnia, więc zamiast po aparacik wędrujemy na łąki i nam to średnio 3 godzinki zżera:p coby sie nasz maleńki piesek wybiegał:loveu:[/quote] On to ma życie z Wami. SUPER !!!! :klacz: :klacz: :klacz: -
Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
Do marketu, po aparat, biegiem !!!! :scared: Ba jak nie, to :mad: Wszak my tu WSZYSCY czekamy na fotki !!!! :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: -
Bazyli śpiący i już nie taki śnieżnobiały ;) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images20.fotosik.pl/402/f345a36e59fcbdf5.jpg[/IMG][/URL] Powiem Wam, że już powoli, powoli zbliżamy się do zdjęć współczesnych :)
-
[quote name='Akitka']ten Bazyl to zawsze taki biały, czysty, nie zakurzony... :cool3: jak ty to robisz? ;)[/quote] Szczerze mówiąc to nic nie robię :oops: , choć mogłabym (np. przecierać psisko flanelą, co daje bardzo fajne efekty i ładnie zbiera powierzchowny brud). On sam dba o swoją czystość, wycierając się (podczas polegiwania) we wszystkie dywany, kanapy i narzuty... :evil_lol: :razz: Jedyne zabiegi czyszczące, jakie przy nim wykonujemy, to przecieranie łap i brzucha przy deszczowej, chlapowatej pogodzie. Ale powiem Wam, że on tylko tak śnieżnobiało wygląda... a tak naprawdę jakby go wykąpać (co mamy zamiar niebawem zrobić) to lałaby się brudna woda. Sama nie do końca to pojmuję...
-
[quote name='ewatr']cos mi sie widzi , że czas zmienic wersalke na odrobine szerszą :evil_lol: [/QUOTE] Tą da się rozkładać, ale na krótką drzemkę nikomu się nie chce. Poza tym oni na większych łożach też się tak przytulają :roll: [QUOTE] nie mówiąc juz , że jak widze Pan robi za podusie dla maluszka :diabloti: ;)[/quote]Ach, nie pierwszy (i pewnie nie ostatni) raz :evil_lol:.
-
Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
Z jeżem w pysku???? :crazyeye: :crazyeye: Kolce mu nie przeszkadzały???? Dragon szalony :) A jeżyk.... biedny... :-( -
Witamy wszystkich. Spacer zaliczony, śniadanie zjedzone, powoli budzimy się do życia ;) Bazyli spacerowy [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/326/8c493ca04d0c7a0e.jpg[/IMG][/URL] Poważna, męska rozmowa :) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/381/3b439e6ccd36588a.jpg[/IMG][/URL] Pozdrawiamy!
-
Jak Polo został wieśniakiem, czyli historia kopciuszka...
maciaszek replied to Neris's topic in Już w nowym domu
[quote name='ebi']Jeśli bez zmian to znaczy że nie gorzej.[/quote] Słusznie rzeczesz !!! Nie jest gorzej - i to najważniejsze !!!! -
[quote name='Ania-shira']Fotki z Grotnik (Ustronie) 7. Kolejna sesja Jak ona siedzi... :evil_lol: Co za mina smutna/zamyślona.... :roll:
-
[quote name='Ania-shira']Ale fantastycznie spia twoje chłopaki :multi: :lol:[/quote] A jacy połamani wstają... ;)
-
A tak sobie czasami ucinają poobiednią drzemkę moje chłopaki ;) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/402/bbd865b5664cc0df.jpg[/IMG][/URL]
-
Ja też byłam, dlatego ufociłam. Sprzątam sobie ci ja kiedyś, ścieram kurze, patrzę a tu nagle takie cuś.... No to łap za aparat i efekt już znacie :)
-
Były ślinogluty kuchenne, a teraz ślinoglut artystyczny :eviltong: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/326/dde2a6b486b6f67f.jpg[/IMG][/URL] Do dzisiaj nie pojęłam jak to możliwe, że zasechł w pionie :evil_lol:
-
Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
Ach, już dobrze, dobrze :) Ja też pisałam bez złych intencji i złośliwości, czyli wszystko jest ok :) Poprosimy o jeszcze jakieś zdjęcia Dragonika !!!! -
[quote name='Akitka']A co wy się w corridę bawicie? :evil_lol:[/quote] Czasami tak to wygląda. Tylko to taka uboga corrida - bez mulety i widowni :eviltong: [quote name='Ania-shira']Ale twój Bazyl pędzi :crazyeye: Nie chciałabym stać i by we mnie wpadł :evil_lol: [/QUOTE] Ja też nie chcę, ale nie zawsze mi się udaje :evil_lol: Zawsze kombinuję gdzie by tu uskoczyć albo w którą stronę uskoczy Bazyli (żebyśmy się nie zderzyli...)
-
Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Puchatek']Jeśli Twoje pytanie potraktować poważnie[/QUOTE] A dlaczego nie traktować go poważnie? Nie bardzo wiem... [QUOTE]to raczej nie z krzepliwością a ścianki naczyń krwionośnych ma słabe. [/quote] Masz trochę racji (ze słabością ścianek...), ale jednocześnie trochę nie (z zaburzeniami krzepliwości). Siniaki robią się [B]nie tylko [/B]z powodu słabości ścianek naczyń krwionośnych. I uwierz mi, że wiem o czym mówię... Słyszałeś kiedyś o takiej chorobie jak hemofilia? Choroba von Willebranda (inna odmiana zaburzeń krzepliwości krwi)? Kilka cytatów ze stron medycznych: [FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]"Bywa jednak, że niektóre choroby – np. zaburzenia krzepliwości krwiusposabiają nasze ciało do krwiaków i siniaków." "Przyczyny: - zewnętrzne działanie siły - zaburzenia krzepliwości krwi w wyniku chorób lub przyjmowania niektórych leków - kruchość naczyń krwionośnych." [/SIZE][/FONT]"Przyczyna krwiaka może być urazowa, [URL="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Uraz_jatrogenny&action=edit"]jatrogenna[/URL], albo wynikająca z zaburzeń [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Hemostaza"]hemostazy[/URL], na przykład w [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Hemofilia"]hemofilii[/URL]." I oczywiście, że siniak nie równa się choroba. Każda ze zdrowych osób nie raz w życiu nabiła sobie siniaka, ale kiedy pojawiają się one tak często, nawet od lekkiego uderzenia, przeradzają się w duże krwiaki to można mieć pewne podejrzenia. Być może jest to tylko kruchość naczyń krwionośnych, choć wtedy głównym objawem byłaby tzw. cera naczynkowa czy wybroczyny, i wystarczy zażywać wit. C, P i K. Ale być może są to zaburzenia krzepliwości krwi (co nie oznacza od razu ciężkiej choroby!) i warto to sprawdzić. Dlatego zadałam Agnieszce takie pytanie i mam nadzieję, że nie ma mi tego (ani tego wątku zdrowotnego) za złe. Sorry za offa.... -
[quote name='Agnes B.']Bum w panią skądś znam, hmmm ciekawe który to we mnie tak wparował? Zoran? No:loveu: Ścięło Cię też tak, że zobaczyłaś gwiazdki? Pewnie byłaś przygotowana. [/quote] Ponieważ byłam przygotowana to było tylko lekkie bum bokiem cielska w moje nogi, ale kiedyś zaliczyliśmy zderzenie czołowe. Bazyli, gnając dzikim pędem na moje powitanie, walnął się centralnie w moje kolana. Sytuacja była strasznie idiotyczna. Ja się nie usunęłam, ponieważ Bazyl zmienia trasę biegu dosłownie w ostatnim momencie, na ułamek sekundy przed ew. zderzeniem i często zdarzało się tak, że oboje odskakiwaliśmy w tę samą stronę :evil_lol: No więc tym razem postanowiłam się nie usuwać, coby nie zaliczyć zderzenia. Ale nie przewidziałam, ze Bazyl tym razem postanowił mnie nie omijać (może wyszedł z tego samego założenia co ja?? ;))... I doszło do zderzenia. Mnie wygięło kolano na drugą stronę i to istny cud, że nic mi się nie stało, a Bazylątko na chwilę zmroczyło i przez moment nie wiedział chyba co się dzieje... A najbardziej zdziwieni to byli chyba ludzie na ulicy :eviltong:
-
[quote name='Agnes B.'] Jak znajdzie te zwierzatka z tyłu TV to daj znać, bo ja do dziś nie potrafię znaleźć, a Zoran patrzy na mnie jak na głupią, a Negra dzielnie je obszczekuje od frontu, by z tyłu mi się pokazały:evil_lol:[/quote] Hahahaha - to Was ktoś powinien nakręcić. To dopiero byłby film !!! Wieczorno-nocna (jak widzicie wcześnie spać nie chodzę :) ) porcja zdjęć. Prawie blisko [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/326/9419a87b93355e9c.jpg[/IMG][/URL] Bliżej [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/326/a8325b57f5b16c1f.jpg[/IMG][/URL] Coraz bliżej [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/381/fa05969843598977.jpg[/IMG][/URL] Bum w panią... :eviltong:
-
Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Aga i Krzyś']Z nowości: nauczyłam Draga dawać łapę:pale jest kłopot natury technicznej - daje od razu dwie:lol:Jedną tak jak trzeba, a druga dodatkowo - prosto na moje zasiniałe uda:angryy:normalnie krwiaki od tych wielkich łap mi sie porobiły:evil_lol:ale pracujemy nad tym...[/quote] Agnieszko, a czy Ty nie masz czasem problemów z krzepliwością? Poważnie pytam. Wiem, że Drago jest dużym, silnym psem, ale jednak... [quote] A poza tym Drago po raz pierwszy pływał na głębokiej wodzie:razz:ale wygląda strasznie śmisznie, bo nie pływa tak jak inne pieski z łapami pod wodą, tylko wyrzuca je nad wodę:lol::lol:i się z niego śmieja wszyscy:lol:chyba po prostu kraulem chce spróbować...[/quote]Chciałabym to zobaczyć, oj chciałabym :lol: Może jakieś zdjęcia seryjne?? -
Otrzepywanie się jest boskie :)