-
Posts
5279 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by taks
-
[B]papilonek[/B] Effipro jest znane tylko, że to żadne cudo dlatego nie cieszy się popytem- zawiera dokładnie to samo co fiprex i frontline czyli fipronil+ dodatkowo przeciwutleniacze ( szkodliwe zreszta) BHA i BHT Jesli fipronil nie działa w danym rejonie to sensowne jest zmienienie nie tyle marki tego samego preparatu ( substancji czynnej w nim) co zastosowanie innego np. advantix może byc alternatywą. Zamiast fipronilu zawiera permetrynę i imidakloprid
-
[B]*anusia&ajlu* [/B]Ajlu na spacerku [IMG]http://images49.fotosik.pl/847/384f6338d6e5794egen.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/842/a266fec9c12b7b8bgen.jpg[/IMG] [IMG]http://images47.fotosik.pl/849/37b49a6c13f7edd8gen.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/849/8e245e1b7810c496gen.jpg[/IMG]
-
Suciune wizytę u weta tak "na pierwszy ogień" żeby choc było wiadomo co to jest i jakies podstawowe zabezpieczenie zasponsoruję. Jesli konieczna będzie operacja oczka to juz pewnie wieksze koszty więc nie wiem czy dam radę sama Podaj mi na PW namiary na konto to przeleję na początek 100 zł A i jeszcze jedno - watek jest chyba niezbyt fortunnie umieszczony bo Misiek tak na prawde nie ma domu najlepiej napisz prosbe o przeniesienie watku do działu dla bezdomniaków możesz to zrobic tu: [url]http://www.dogomania.pl/threads/197741-Pro%C5%9Bby-o-przeniesienie-w%C4%85tk%C3%B3w-i-zmian%C4%99-tematu[/url] teraz to może i bez znaczenia gdzie jest wątek, choć mniej osób tu zaglada ale gdyby trzeba było robic np. bazarki to będzie juz problem i tłumaczenie( na "domne" jest zakaz regulaminowy)
-
pfffi, końska kupa to faktycznie muśnięcie zapachem, taki leciutki akcent prawdziwie piorunujące wrażenie można zrobić rybą w stanie odpowiednio posuniętego rozkładu - zapach ciezki "barokowy" i jakiż trwały
-
Przecinek nie szuka domu, wrócił do swojego, w którym jest kochany.
taks replied to tamb's topic in Już w nowym domu
tylko szeleczki przydałoby się trochę podregulować;) Ze zdjęcia wygląda, że za luźny jest pasek piersiowy a z kolei za bardzo skrócony ten między łapkami i szeleczki "wchodzą" pod paszki a nie powinny -
[quote name='AnnaA'] Nie wiem tylko co to za różnica w Polsce czy w Niemczech. Chyba istotne, że zostały zrobione.[/QUOTE] Tak , żadna. Pytałam TYLKO dlatego ze zdziwiła mnie informacja o dwu zabiegach w tak niedużym odstępie czasu i wydało mi się to warte doprecyzowania. Teraz wszystko jasne. Dziękuję za wyjaśnienie.
-
Karmy bym na razie nie zmieniała Przypuszczam że to jednak kwestia szamponu i/lub przedobrzenia z tranem - wbrew pozorom choc zdrowy ale nie w nadmiarze NNKT mozna dostarczyc z innych żródeł dlatego polecam Gammolen Zasada jak nie wiadomo co szkodzi jest taka, że zmienia sie stopniowo ew. przyczyny a nie wszystko na raz- wtedy nigdy sie nie dowiesz co powoduje ten łupież Szampon który poleciłam nie jest lekiem tylko bardzo delikatnym i zawierającym kojące , naturalne składniki preparatem który mozna spokojnie stosować przez całe zycie pieska i tu nie mam żadnych ograniczeń czasowych- przeczytaj skład w linku który wkleiłam to zrozumiesz o co w nim chodzi
-
Zmieniłabym jednak szampon na leczniczy np ten [url]http://www.krakvet.pl/bayer-vetriderm-sensiwet-szampon-skory-wrazliwej-250ml-p-518.html[/url] a Dermafit Dog na Gammolen
-
[quote name='AnnaA'] W Polsce też parę takich "zakręconych" by się znalazło.[/QUOTE] o tak - np. Violetta Villas tez bardzo kochała zwierzątka i zbierała do swojej dużej posesji i nawet jakoby miała srodki na leczenie i karmę ...tyle że do czasu A z tym nie zmuszaniem do oddawania to bym się nie do konca zgodziła - jesli pada tylko propozycja i na tym koniec to OK . Ale jak za tym idą krzyki, zarzucanie braku odpowiedzialności i "krzywda" jaką się jakoby robi odmawiając wydania psa do takiej adopcji i zarzuty ksenofobii to juz podpada pod presję psychiczną nieprawdaż?
-
Przecinek nie szuka domu, wrócił do swojego, w którym jest kochany.
taks replied to tamb's topic in Już w nowym domu
Melduję, że przelew po korekcie konta szcześliwie przeszedł a szeleczki i smyczka wysłałam w południe( polecony, priorytet więc może w srodę juz będą na miejscu) -
Przecinek nie szuka domu, wrócił do swojego, w którym jest kochany.
taks replied to tamb's topic in Już w nowym domu
Asior po rzeczach z bazarku zostało juz tylko wspomnienie:evil_lol: co nie sprzedałam to poszło juz na bezdomniaki. Ale nie problem - juz konczę szycie szeleczek . Jak znajdę otwartą dzis po południu pocztę to jeszcze dzis wyslę a jak nie to w srode A przelew juz poszedł ( 200 zł) edit no niestety nie poszedł - jest bład w numerze konta ( 27 cyfr) tamb juz pewnie w drodze więc muszę poczekac no chyba że ktos kto dostal mi go podeśle -
Przecinek nie szuka domu, wrócił do swojego, w którym jest kochany.
taks replied to tamb's topic in Już w nowym domu
podeślę kasę tylko poproszę o nr konta mogę tez jutro zrobic szelki i smycz i wysłac priorytetem we srodę ale potrzebuję obwód psa w klacie ( tak mniej wiecej) i adres do wysyłki -
Tak murakami tylko czy nie jest zastanawiające, że akurat dwie karmy które prowadzą najbardziej nachalną reklamę ( mysle o RC i Pedigree) maja tylu nieprzejednanych zwolenników a wręcz entuzjastów wypisujących zachwyty na wszystkich mozliwych forach. I padaja argumenty że tylko na tych karmach pieski rozkwitają. A co w nich jest w takim razie takiego czego nie ma w innych? Sama piszesz że kukurydza jest w wielu byle jakich karmach więc czemu tamte sa be a te super? Nie wydaje Ci się że to jednak siła sugestii reklamy i .... moda. Jakoś nie widuje wsród tych wpisów sensownych merytorycznych argumentów I jak czytam że ktos u 1-2 letniego psa wypróbował juz kilkanaście karm to skóra mi cierpnie. Cóz to oznacza w praktyce? Ano to że zamiast wybrać z głową i wprowadzić STOPNIOWO a następnie dac psu przyzwyczaić się do danej karmy i spokojnie ocenic jej działanie podtyka się psu co pare tygodni co innego. I jaka by karma nie była super zawsze będzie źle - to oczywiste. Szczególnie jak wprowadza sie z marszu własnie te "okropne" karmy bez zbóż, kukurydzy a za to z bogactwem wielu cennych mikroskładników. Gdyby żywiąc się miesiącami wyłącznie jedzeniem typu chleb ze smalcem i kaszanka nagle zmienic to na dietę sródziemnomorską to tez pewnie przez jakis czas nie obyłoby sie bez sensacji jelitowych. Tyle że nikt rozsądny nie zrobi tego z dnia na dzień a w wypadku piesków - a jakże
-
Ktos Cie bardzo wprowadził w błąd . Ta karma nie jest ani wysokiej jakości ani dobra dla szczeniaka. Natomiast na pewno jest droga i na pewno bardzo ofensywnie reklamowana przez producenta ( i osoby z nim współpracujące w tym niestety wielu weterynarzy). To zwykły zbozowy zapychacz zresztą zobacz na skład tej karmy [B]Składniki: [/B] [B]ryż[/B], mączka drobiowa, tłuszcz zwierzęcy, suszone mięso(wołowina, wieprzowina)*, izolowane białka roślinne*, [B]kukurydza[/B], wysłotki buraczane, [B]mączka kukurydziana[/B], hydrolizowane białka zwierzęce, [B]kleik kukurydziany[/B], składniki mineralne, olej sojowy, olej rybny, hydrolizowane drożdże(źródło mannooligosacharydów), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny). głównym składnikiem jest tu ryz i kukurydza( ta ostatnia rozpisana pod kilkoma postaciami aby mozna było na drugiej pozycji składu umieścic mięso). Skład raczej paszty dla drobiu a nie karmy dla rozwijajacego sie małego psiaka.Białko to gł. proteiny roslinne nie najlepiej przez psa przyswajane a "mięso" w postaci mączki i suszu też nie obiecuje nic nadzwyczajnego To, że bidulka "zatkało" takie jedzenie jest całkiem zrozumiałe Zdecydowanie radze powrót do poprzedniego karmienia - swieże mięsko ( kurczak albo inne np. wołowina , indyk...) troche ryzu ( ostatecznie makaronu - kaszę u tej rasy odradzam) , dodatek dobrego oleju ( np. z pestek winogron) i duuuzo jarzynek ( marchewka ale nie tylko - także buraczki, pietruszka, seler i mozesz siegnąc też, jak teraz poza sezonem, po mrozonki wielowarzywne byle bez cebuli i pora). Do tego dodatki z nabiału jak serek,kefir, jogurt ( ale zwróc uwage aby był taki najzwyklejszy bez dodatku mleka w proszku czy innych zageszczaczy no i oczywiście bez cukru) jajeczko ... i będzie super
-
Cecylka - poprzez DT u Anuli już w DS :) powodzenia czarnulko!!!
taks replied to AgaiTheta's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://img220.imageshack.us/img220/9586/40236393img0696.jpg[/IMG] [IMG]http://img560.imageshack.us/img560/3430/40236397img0701.jpg[/IMG] [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/7750/40236401img0715.jpg[/IMG] -
Cecylka - poprzez DT u Anuli już w DS :) powodzenia czarnulko!!!
taks replied to AgaiTheta's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://img219.imageshack.us/img219/2884/40236376img0667.jpg[/IMG] [IMG]http://img849.imageshack.us/img849/2558/40236379img0682.jpg[/IMG] [IMG]http://img641.imageshack.us/img641/2018/40236382img0685.jpg[/IMG] [IMG]http://img12.imageshack.us/img12/7157/40236386img0688.jpg[/IMG] [IMG]http://img171.imageshack.us/img171/1046/40236389img0695.jpg[/IMG] -
A no widzisz - wystarczył telefon A my cóz - jesli nawet nie wiemy co piesek dostał - co możemy poradzić poza stwierdzeniem że takie zachowanie nie jest naturalne ( jak widac w tym wypadku wywołane podanym lekiem)
-
aleshua, odrobaczanie to temat rzeka i koncepcji jest wiele a kazda ma swoje plusy i minusy To nie do końca tak że srodki na odrobaczenie sa obojetne dla psiego organizmu. Dlatego jak w kazdej farmakoterapii i tu potrzebny jest umiar i wyważenie czy i ile jest konieczne. Uważam że powinno sie tez brać pod uwage i takie okoliczności jak np. małe dziecko w domu ( od którego trudno jeszcze wymagac przestrzegania pewnych zasad higieny), wiek psa a wiec i poddatnośc na inwazje robaczyc , potencjalny dostęp do źródeł infekcji ( insekty, gryzonie, odchody...). W Twoim wypadku nie przekraczałabym jednak 4 odrobaczeń rocznie I wazne aby dobrze dobierac stosowane srodki Zasada jest taka, że zmienia się je - i chodzi tu nie o firmę czy nazwe handlową a czynnik aktywny. Taka metoda zwiększa skuteczność Mozna też zamiast "truć" psiaka po prostu robić mu regularnie badania kału - no ale to nie zawsze jest wykonalne ( dostępnośc laboratoriów:roll:) No i oczywiście profilaktyka poczynając od zabezpieczenia przed insektami, zakaz "polowania " na myszki, nornice itd (czyli kopania w mysich i krecich norkach też;)) i unikanie "zakupkowanych" trawników nie bez znaczenia jest też dieta - np buraczki . bardzo zdrowe a mają tez własciwości "osłonowe" przeciw pasozytom jelitowym. I generalnie piesek w dobrej kondycji i z prawidłową florą bakteryjną przewodu pokarmowego jest znacznie bardziej odporny na wszelakie inwazje pasożytnicze.
-
No to świetnie że się wyjasniło żeby mu tylko za bardzo nie zapchało jelit - może z łyżke parafiny mu jednak zaserwować żeby sie szybko oczyscił a w kwestii odrobaczania to jednak podtrzymuje że przy maluchu w domu i tajemniczym nieprzybieraniu na wadze i świądzie pod ogonkiem warto zmieniać preparaty odrobaczajace i co jakis czas podac taki bardziej uniwersalny/wieloskładnikowy
-
Pratel powiadasz:roll: no to ja bym kolejne odrobaczenie zrobiła bardziej radykalne zwłaszcza jak małe dziecko w domu no i pies nie przybiera na wadze np trzydniówkę aniprazolem albo z tańszych a też o szerokim spektrum - Zipyran Plus no i oczywiście zabezpieczenie pieska preparatem p/ pchłom - i znowu , ze względu na dziecko spot on a nie obroża
-
[quote name='Adrianna']Witam! Mógłby mnie ktoś skierować do wątku o zakładaniu bazarków? Jeśli takowego nie ma to proszę o wytłumaczenie co i jak robić, żeby wszystko było w porzadku : )[/QUOTE] wszystko co trzeba wiedzieć od strony formalnej jest w regulaminie [url]http://www.dogomania.pl/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA[/url]! a sprawy techniczne jak np. wklejanie zdjęć , edytowanie postów to już w trzeba pytać albo poszukać instrukcji w dziale Administracja np to [url]http://www.dogomania.pl/threads/205920-Dodawanie-zdj%C4%99%C4%87-do-post%C3%B3w[/url]...
-
Nie, to nie jest normalne zachowanie a skoro masz 5 minut do weta to szkoda czasu na pytania na forum bo tu Ci nikt nie pomoże na odległość byc może suczka jest uczulona na któryś z podanych leków
-
[quote name='aleshua']A że się tak zapytam... jeżeli byłby to tasiemiec to z jaką częstotliwością wydalane są proglotydy?[/QUOTE] teoretycznie w miarę systematycznie ale... no własnie , czasem "idzie" to bardziej hurtowo i zalezy od wielu czynników np. czegoś stymulującego w diecie, podanych leków itd i dobrze bo przy niewielkiej inwazji łatwo tego pasożyta przeoczyć a tak to przynajmniej się dekonspiruje:evil_lol: a zapytam z ciekawosci - czym ostatnio odrobaczałaś?
-
Nie ma co panikować;) wbrew pozorom nie tak łatwo złapać tasiemca od psa Po prostu wrzuć z przeproszeniem kawałek kupy w jakis słoiczek i pokaż przy okazji wetowi. Nie wszystkie srodki na odrobaczenie "działają" na tasiemca . Byc może akurat ten który podawałaś nie . I wtedy dobrze się mający pasożyt od czasu do czasu "sypnie" członami w kupie Ale równie dobrze może to być cos co zjadł na podwórku - trociny po przejsciu przez przewód pokarmowy tez się mogły tak "wytoczyć" w kulki - w końcu to celuloza i poddaje się obróbce. Ja bym spokojnie poobserwowała przez parę dni. A na wszelki wypadek następne odrobaczanie zrobiła lekiem o jak najszerszym spektrum