Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. są lekko kremowe i kształtem przypominają ziarnka ryżu? [IMG]http://www.odrobaczanie.pl/images/robaki/czlony_maciczne_dipylidium_caninum.jpg[/IMG]
  2. Martens a Ty znowu o tych powikłaniach i komplikacjach:evil_lol: wątek o kastracji bez takiego Twojego wpisu byłby jakiś niekompletny. Podziwiam za czujność i niezłomne krzewienie wiedzy o strasznych skutkach kastracji:eviltong: Toż w wypadku kastracji psa te "powikłania" po zabiegu są niemal tak prawdopodobne jak np. ropień po szczepieniu na wściekliznę. Gdybyśmy się mieli kierować w decyzji takim ryzykiem powikłań to strach z psem wychodzić z domu - prawdopodobieństwo wpadnięcia pod auto czy pogryzienia przez innego samca jest porównywalne statystycznie czyli niewielkie ( choć faktycznie nie równe zero). Cóz samo życie jest ryzykowne a decyzje na ogół polegają na wyborze mniejszego zła;) A mnie się zapaliła czerwona lampa jak przeczytałam to: "Jak na jego zdrowie wpływa fakt że jeszcze nie miał kontaktu z suczką i cieżko powiedzieć kiedy będzie ku temu okazja?" i baaardzo radzę kastrację, tak na wszelki wypadek aby tej okazji nigdy nie było- ani świadomej ani przypadkowej i jeszcze jedno - skoro pies "ma wrzody" a na cieczkujące suczki reaguje utratą apetytu to ja traktowałabym tę dolegliwość bardziej jako wskazanie do zabiegu niż odwrotnie - nie sądzisz Martens?
  3. hej hej , tez uważam że już wystarczy, na prawdę , wyluzujcie - ten wątek to nie miejsce na takie "miłe pogaduszki":shake: Czy trzeba trzeba poprosić moda żeby zrobił tu porządek ? :roll: I głaski dla Kruszynki - mam nadzieję, że znajdzie się jakiś miłośnik "jamnikowatych" i dla niej:lol:
  4. Faflok - rozliczając bazarek masz obowiązek udokumentować ,że przelałaś kasę na wskazany w bazarku cel/e. Najlepiej w 1 poscie (rozliczeniowym ) napisz ile zebrało sie z bazarku i kiedy i jaką kwote przelałaś . Zachowaj też dowody przelewu bo mod może ich od Ciebie zażądać zanim zarchiwizuje watek. Natomiast osoba która otrzymała przelew powinna to potwierdzić na watku bazarkowym ORAZ rozliczyć się z tych pieniędzy na wątku psa. Tylko przelewy na konto fundacji czy schroniska ( na ich działalnośc statutową) nie wymagają szczegółowych rozliczeń - osób fizycznych to zwolnienie nie dotyczy.
  5. [quote name='Asia&Luna']Odnośnie preventica znam kilka informacji z innego forum. Jest bardzo toksyczny dla roślin wodnych i wydziela tak intensywny zapach, że powoduje niekiedy zawroty głowy u ludzi. Producent nie dopełnił obowiązków rejestracyjnych, przez składnik zawarty w obroży preventic jest "zakazany" w Polsce- te dostępne na allegro są sprowadzane z Czech.[/QUOTE] [quote name='Asia&Luna']Przeczytałam to na innym forum i napisałam "między innymi". Napisałam o tym samym co Ty kilka postów wcześniej[/QUOTE] Ano znalazłam i znowu muszę sprostować:roll: amitraza ( czynnik aktywny w obrożach preventic) nie jest szkodliwa dla roslin - wręcz przeciwnie, jest akarycydem i pestycydem a wiec jest srodkiem do OCHRONY roslin przed szkodnikami gł. pajeczakami i roztoczami. Natomiast dzwoni ale w innym kościele - amitraza nie powinna sie dostac do zbiorników wodnych bo a/ jest bardzo trujaca dla ryb b/ zabijając mikrofaunę w zbiorniku wodnym zaburza ekosystem czego konsekwencje moga byc przykre ( np nadmierny rozrost flory) I jest róznica między "zakazany" a "nie dopuszczony" dlatego prywatny, bezposredni import z Czech ( gdzie po prostu w porę dokonano potrzebnych formalności rejestracyjnych) jest jak najbardziej legalny. Gdy coś jest "zakazane" sprawa wyglada inaczej- bywa, że nie tylko handel ale i posiadanie/uzywanie podlega sankcjom prawnym Apeluje więc o precyzję w transponowaniu "informacji" z innych źródeł ( zwłaszcza gdy się ich nie podaje- a szkoda);)
  6. [quote name='kingula']skrzydełek nie mają, ale ponoć potrafią skakać na odległość kilku metrów :roll:[/QUOTE] [quote name='Asia&Luna']Jak już wcześniej wspomniałam- m.in. dlatego preventic został wycofany z sprzedaży w Polsce;)[/QUOTE] Ludzie dlaczego piszecie takie nie sprawdzone "rewelacje" i mącicie ludziom w głowach:roll: 1/ kleszcze nie skaczą - w przeciwieństwie do pcheł a to drobna róznica - i nieco inna zwierza:evil_lol: budowa ich odnóży nie pozwalaja na takie wyczyny. Co innego grawitacja i wiatr;) - to może spowodować, że spadną na żywiciela z niewielkiej wysokości ( np. niskiej gałęzi drzewa) ale na pewno nie gonią za nim po polu wielkimi susami:diabloti: 2/Preventic nie został wycofany a juz na pewno nie z powodu "trujących " własciwości. Okresowe wstrzymanie sprzedaży wynikało z tego, że skończyła się rejestracja tego preparatu w Polsce a bez takowej nie mozna wprowadzać produktu do obrotu - ot i cała tajemnica. Problem natury papierkowej , nie mający z samym lekiem i jego jakością wiele wspólnego
  7. [quote name='Pinky.']Ludziska, wiecie może jak aktualnie wygląda sytuacja? [/QUOTE] aktualnie to obowiązuje uchwała Rady M. Krakowa LXXXIV/1113/09 z 4.11.2009 zmieniająca zapis uchwały z 2006 roku [URL]http://www.bip.krakow.pl/_inc/rada/uchwaly/show_pdf.php?id=48932[/URL]
  8. [quote name='ladySwallow'] reakcja anafilaktyczna wystąpiłaby przy pierwszym podaniu leku - wiem, bo jestem alergikiem [/QUOTE] I tu się mylisz - reakcja i to bardzo ostra może wystąpić dopiero przy kolejnej iniekcji. Nie jestem co prawda alergikiem więc pewnie się az tak nie znam jak Ty ;)ale z racji zawodu miałam okazje się przekonać nie tylko w teorii i nie jeden raz że z pewnymi lekami zwłaszcza w iniekcji domiesniowej i dozylnej nie ma żartów. Gdyby nie zestaw p/wstrząsowy który zawsze mamy w takim wypadku przy sobie byłoby cieniutko. Więc jak chcesz to "nie przesadzaj" ale na własne ryzyko - innych raczej do tego nie namawiaj bo może wyjśc nie fajnie i wtedy samo "przepraszam ale się myliłam" nie wystarczy
  9. [quote name='ladySwallow']No ale co jest dziwnego w tym, że jeśli jest długie leczenie iniekcyjne, w ramach zastrzyków podskórnych, to po przeszkoleniu wet daje zastrzyki do podawania w domu? Wydaje mi się, że to rozwiązanie tańsze i mniej stresujące dla zwierzaka, oczywiście w połączeniu z kontaktem z wetem i kontrolą - ale jeżdżenie na sam zastrzyk to głupota. Myśmy, gdy przygarnęliśmy kota do domu rodziców, sami dawali jej zastrzyki, jeżdżąc co parę dni na kontrolę...[/QUOTE] owszem jak ktos jest pojętny to mozna zaryzykować podwanie podskórne przez własciciela i to pod warunkiem że lek nie wywołuje np. reakcji anaflilaktycznej Troche inna bajka jak to zastrzyk domięsniowy i antybiotyk - a jak zostanie podany do naczynia albo/i nastąpi wstrząs to kto będzie winien? Oczywiście wet prawda? A zastanowił się ktos ile kosztuje sam lek? I czy takie ryzykowanie "chałupnictwem" az tak znacznie obnizy koszty Evel - nie kazdy antybiotyk ma odpowiednik w postaci tabletki , to raz a po drugie podawanie antybiotyku doustnie znacznie bardziej rypie przewód pokarmowy niż iniekcja Zastanawiam sie dlaczego tak łatwo padają na dogo oskarżenia w stosunku do wetów?
  10. [quote name='joasin'] NZaczynam się zastanawiać czy to wszystko dla dobra suczki i czy wet nas nie oszukuje. Sterylizacja, która miała kosztować 270 zł kosztuje mnie już prawie 400zł /[/QUOTE] No tylko, że z tego co opisujesz to są jednak jakieś komplikacje skoro suczka nie czuje sie dobrze i wet wprowadził tyle antybiotyku. Niestety nie wszystko da sie przewidziec z góry więc zawsze trzeba sie liczyc z tym że koszty moga byc wieksze niz zakładane. A pomysł Evel abys to Ty dawała antybiotyk w iniekcji ( i decydowała czy go kontynuować , oceniała stan rany itd ) uważam za mało udany;)
  11. taks

    Royal Canin...

    [quote name='Balbina12']wiem,że zawiera kukurydzę,wiem,ze jest przereklamowany[/QUOTE] i jest niewspółmiernie drogi do tego co sobą reprezentuje czyli w pewnym sensie okrada klientów No więc skoro to wszystko wiesz to dlaczego tak go bronisz? Jak myslisz jaka jest metoda na przereklamowanie czegoś ( czyli swiadome wprowadzanie przez producenta w błąd potencjalnych klientów) ? Moim zdaniem wzajemne uświadamiane - za co tak na prawdę płacimy w tej karmie ( bardzo kosztowny marketing) i jaka jest alternatywa w postaci wielu innych lepszych ( bo o właściwszym składzie a podobnej cenie ) lub tańszych ( przy składzie podobnym do RC). A Ty uważasz że mamy milczeć i patrzeć z boku jak naiwni wywalają niemałą kasę na mieszankę śruty i mączki kurczakowej zaprawionej chemicznymi konserwantami? Czyli mamy byc bardziej lojalni wobec producenta tego "cudu" niż wobec innych psiarzy ( w tym i tych "zauroczonych" bardzo przeciez sugestywna reklamą)? Po to jest to forum? Po to dział o żywieniu? A i nie wrzucaj do jednego worka RC bytówki i karm rc weterynaryjnych bo to jednak trochę inna bajka;)
  12. Szeleczki i smyczkę moge szybciutko zrobic i podesłać . Tylko podaj mi ile Mała ma mniej więcej w obwodzie klatki i adres na PW
  13. a może zajrzycie po prostu tutaj;) [URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Kleszcze_%28paj%C4%99czaki%29[/URL] i juz bedzie wiadomo gdzie kleszcze najczęsciej żerują , czy spadają z drzew i jak się przed nimi zabezpieczyć na wycieczce i po...
  14. AnnaA - a mnie denerwuja własnie takie "apele" o bezwarunkowe zaufanie jak Twój. Widać nie wyciagasz wniosków z wielu tragicznych przypadków z dogo gdzie własnie bezkrytycznie zaufano ludziom bo ktos polecił , bo osoba przedstawiła sie jako wielka miłosniczka psów... tyle że wiemy tylko o tych przypadkowo odkrytych wpadkach a jaki jest rzeczywisty rozmiar nieszczescia wynikajacego z braku wyobraxni i lekkomyslnosci to juz pozostanie tragiczną tajemnicą Absolutnie nie twierdze że angie 271295 ma złe zamiary ale NIE WOLNO bazowac wyłącznie na zaufaniu i zapewnieniach. Więc badz tak dobra i nie atakuj nas za to że chcemy działac rozsądnie i odpowiedzialnie
  15. Ja równiez uważam, że nie wyczerpaliśmy wszystkich mozliwosci aby suka znalazła dom w Polsce - sprawdzony dom , [U]gdzie mielibyśmy mozliwosc kontaktu także po adopcji. [/U]Z całym szacunkiem [B]angie271295[/B] ale nie kwestionujac Twoich dobrych intencji [U]jestem zdania, że wydawanie psa w nieznane jest ostatecznością .[/U] Niestety praktyka takich adopcji na podstawie jedynie deklaracji ze strony DS bywa różna. I wtedy jedynym ratunkiem jest mozliwosc interwencyjnego odebrania psa - mozliwosc dostepna jedynie w Polsce I będę nalegac aby przynajmniej psy z [U]dogo [/U]( a więc ta garstka bezdomności [U]która juz znalazła tymczasowych opiekunów) [/U]była traktowana w myśl obowiazujacych tu zasad - wizyta przedadopcyjna, umowa i kontrola po adopcji. Wiele schronisk wydaje psy "w ciemno" wiec mysle że Twoja gotowosc pomocy polskim zwierzętom z pewnością się nie zmarnuje. A my pozostańmy przy naszych dogomaniackich zasadach pełnej kontroli adopcyjnej.
  16. A jak Murzynek spoważniał w nowym domu Na starych zdjeciach szczeniacki usmiech i ozór na wierzchu [url]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Lebork/murzyn2.jpg[/url] a teraz pełne skupienie i powaga wydoroślał chłopak
  17. taks

    Royal Canin...

    [quote name='papillonek']Bo karma ma psu smakowac,a nie podobac sie właścicielowi :) [/QUOTE] A dlaczego w wypadku karmienia psa mamy stosować takie "zasady" zywienia a własciwie ich kompletny brak.:roll: Czy jak np. dziecku najbardziej smakują frytki z coca colą i odmawia jedzenia czegokolwiek innego to tez uznałabys że jest OK skoro zaspokoiło głód i jest zadowolone. Bo ja bym jednak nie dowierzała "instynktowi" dziecka tylko starała sie przekonać go do zdrowszego jedzenia- wymaga to może wysiłku ale znajdzie sie coś równie fajnego w smaku jak frytki a bardziej watościowego Na takim jak Twoje rozumowaniu bazuja producenci wszelakich swinstw dla zwierzat - dodatek aromatów, soli i piesek wcina aż mu się uszy trzęsą. Na szczęscie przybywa juz ludzi którzy czytają składy karm ze zrozumieniem i potrafią wyselekcjonować z oferty rynkowej tę grupę, którą mozna bez obawy "zaproponować" psu . Dopiero spośród tych karm świadomie wybranych przez własciciela mozna zostawić psu wybór tej dla niego najsmakowitszej.
  18. taks

    Psia moda by taks

    [quote name='vege*']każdy wszystko zrozumiał i grzecznie poczeka na kolejny bazarek :evil_lol: ;)[/QUOTE] dzięki:lol: a na emeryturze to sobie odbiję:diabloti: - wreszcie będzie wiecej czasu dla dogo
  19. taks

    Psia moda by taks

    Nie tajemnica tylko wielka niewiadoma:evil_lol: Jeszcze nie skonczyłąm ostatniego bazarku bo jak zwykle jest trochę spóźnialskich.:mad: Więc teraz mam na głowie jeszcze maile, kolejki na poczcie i rozliczenie wszystkiego Później czeka mnie bieganie po miescie żeby uzupełnic zapasy materiałowe i zacznę szyć rzeczy na kolejny bazar. A trzeba tego trochę uszyć , obfotografować , opisać żeby wystartować z bazarkiem;) Nawet jesli codziennie zrobie 3-4 rzeczy to po miesiącu jest dopiero 100 sztuk a każda obrózka to przynajmniej godzina szycia więc ...na prawdę się nie obijam bo to jak dodatkowe 1/2 etatu na dogo Proszę , bądzcie cierpliwi:modla:
  20. [QUOTE=makot'a;16746470] Były kropione Fiprexem 27 marca, czyli miesiąc jeszcze nie minął, a na Łatim (mniejszym) znalazłam dwa kleszcze :angryy: [/QUOTE] Nowy sezon i widzę ,że trzeba przypomniec co juz wielokrotnie było omawiane na forum;) Fiprex , frontline nie odstraszą kleszczy "na odległość"a więc to zupełnie normalne, że mogą chodzić po psie. Działanie tych preparatów polega na tym, że [U]dopiero jak kleszcz wbije sie w skóre[/U] , do jego organizmu dostaje sie trucizna która go błyskawicznie zabija. Czyli łażące kleszcze a nawet wbite ( ale juz martwe) to normalne i nie oznacza, że preparat nie działa. Stosując więc te preparaty psa skutecznie zabezpieczamy ale aby uniknąc rozłażenia się kleszczy po domu ( łózku) niestety trzeba futro zwierzaka regularnie przeglądać
  21. To bardzo inwazyjna farmakoterapia - mam nadzieję, że uzasadniona w wypadku Twojego psa.Choc trochę mnie to dziwi bo nic nie piszesz o jakichkolwiek objawach niewydolności krążeniowej - sam przerost komór czy/i niedomykalnosc zastawek u 7-latka jeszcze takiego postępowania nie tłumaczy. Niestety jesli faktycznie tak intensywne wspomaganie serduszka jest j[U]uz w tej chwili[/U] konieczne to musisz sie liczyc z konsekwencjami skutków ubocznych. Dlatego stałe monitorowanie parametrów wątroby i przede wszystkim nerek jest niezbędne. Ważne też aby pies dostawał leki osłonowe na przewód pokarmowy. Spadek wagi może mieć związek nie tyle z samą chorobą serca co własnie być konsekwencją takiego leczenia.
  22. Te wszystkie leki bierze równocześnie:crazyeye: A nerki jak działają? Wszystko OK?
  23. taks

    Psia moda by taks

    "Foczki" [B]Ewelinki22[/B] [IMG]http://img405.imageshack.us/img405/5996/dsc1407v.jpg[/IMG] [IMG]http://img864.imageshack.us/img864/7982/dsc1417ke.jpg[/IMG] Wega [B]Kajuszy[/B] [IMG]http://i55.tinypic.com/5prcds.png[/IMG] [IMG]http://i56.tinypic.com/1pb1j9.png[/IMG] Charciczka [B]Tilli[/B] [IMG]http://lh3.googleusercontent.com/_mquZW-tagv0/TYYybUgH5VI/AAAAAAAAFpU/nuBG6x1_gZs/_MG_6898m.jpg[/IMG]
  24. Nie ma "uniwersalnych" proporcji wszystko zalezy od wielu czynników jak np. wielkosci/rasy wieku trybu zycia/aktywności warunków w jakich pies przebywa i pory roku tego czy piesek jest sterylizowany czy nie a nawet osobniczej szybkosci przemiany materii
  25. OK dostałam adres na schronisko a więc jeszcze dzis wyślę priorytetem jest smycz+ obroża+szelki
×
×
  • Create New...