Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. [quote name='basia']A jak wygląda sprawa z psami właśnie pracującymi? Ja wiem, że właściciele psów wyczynowo biegających karmią je niemal wyłącznie surowym mięsem + witaminy i mikroelementy w proszku czy w tabletkach. Oczywiście podają tez większe ilości tłuszczu. Nie daja warzyw ani wypełniaczy. Co Ty na to?[/quote] Ja na to jak na lato:lol: To jak ze sportowcami - dietę trzeba [U]dobrać do psa wyczynowca[/U] ale zasada mięcho, tłuszcz i suplementy jak najbardziej.
  2. [quote name='diabelkowa']moj pies bedzie mial w czerwcu dwa lata. Mleczaki stracil jako szczenie oprocz.. klow ma je na gornej szczece podwojne . Najpierw te stale a zaraz za nimi mleczaki. [B]Ale ta wetka jest dziwna i chce tylko kase zbijac.[/B] Ostatnio powiedziala ze jak pies ma kamien na zebach to juz sie go nie pozbedzie... T jak bym je usunela to pies by mial taka wielka przerwe miedzy zebami...[/quote] no to masz szczęście że ktoś o Twojego psa chce zadbać bo Ty jakoś nie bardzo... Dwa lata czekać "bo psu nie przeszkadza" a niby skąd ta pewność bo wiedzy wybacz masz zbyt mało to tekstów typu "dziwna wetka". Juz masz przechlapane bo pies z pewnością kły stałe ma nieprawidłowo wykształcone i kosteczkami tego nie załatwisz. Radzę uszy po sobie i poproś dziwną wet. o ratowanie zębów Twojego ukochanego psa - może coś jeszcze uratuje. A co do kamienia - jesli występuje u tak młodego psa to znaczy że ma takie skłonności i zgadzam sie że temat bedzie powracał I to że pies NORMALNIE ma taką "wielką przerwę za kłami" warto wiedzieć jak się psem zajmuje i na dogo bywa chyba że się jest dziwną dogomanką
  3. [quote name='marmara_19']hmm ale po co rekawiczki??czy sa konieczne ejsli ja kleszcza wyciagam penseta?? i odrazu na kartke papieru go przekladam.. i druga kartka go zgniatam:D[/quote] w rekawiczkach jest po prostu dobry chwyt i kleszcz się nie wywinie i sierść lepiej odgarnąć - a że przy okazji bezpieczniej...(choć co do stopnia zagrożenia przy dotknięciu to jestem daleka od paniki)
  4. [quote name='al-ka']. Taks! Litości! Czy można na spojówki aplikować jakikolwiek inny środek poza oftalmicznym? [/quote] Czy ja mówię o aplikowaniu- chyba nie. Nie zdarzyło Ci się bezwiednie przetrzeć twarzy czy oka. A dziecko będzie pamiętać ,że ma posmarowaną buzię czy ręce? Nie był moim zamiarem sarkazm tylko ostrożność w podchodzeniu do cudownego działania leku (środka) Obawiam sie że sporo ludzi zastosowawszy cudowny lek przestanie oglądać się po spacerze -no bo po co? A zgodzisz się chyba, że własnie taka rewizja całego ciała i zmiana ubrania to najskuteczniejsza metoda i nigdy nie wolno jej zaniechać Przyznaję że ilość cudownych leków i preparatów na sklerozę , rdzę i potencję i agresywna reklama to mnie w...:angryy: solidnie. Autan próbowałam w zeszłym roku na komary ale one widać lubią ten zapach bo mnie żarły żywcem. Może u Was inne isekty są:eviltong:
  5. taks

    pies w lesie

    Jeśli KAŻDY pies w lesie jest zagrożeniem dla zwierzyny i może być odstrzelony - to ja proszę aby policja aresztowała KAŻDEGO groźnie wyglądajacego osiłka bo może pobić a no i zgwałcić (przecież znalazł sie w złym miejscu, o złej porze i na dodatek ma "narzędzie" zbrodni). :diabloti: Chyba że mam mniej praw niż zając
  6. [quote name='al-ka']W aptece możesz kupić AUTAN f-my Bayer-szyft i spray(lepszy na skórę okolic twarzy i szyi jest sztyft).Zapobiega inwazji kleszcy niewątpliwie ale aplikacja konieczna dość często,bo o ile pamiętam to działanie utrzymuje się 2-3 godziny.Na spacer w każym razie starcza.Swoją drogą cóż to za farmaceutka i apteka...U mnie nie zaliczyłaby stażu.:angryy:[/quote] Z całym szacunkiem ale środek który działa przez 2 godz. i to tylko miejscowo nie uważam za skuteczy ( nie działa nawet na komary wbrew temu co reklamuje) Dodatkowo drażni skórę i trzeba uważać żeby nie dostał się na spojówki Ja bym staż zaliczyła, choćby za uczciwość wobec klienta No ale towar jest od tego żeby go sprzedać
  7. taks

    pies w lesie

    Właśnie jestem po lekturze Ustawy Prawo Łowieckie i polecam, szczególnie : "art.30.1. W przypadku nieusprawiedliwionego niezrealizowania rocznego planu łowieckiego dzierżawcy obwodów łowieckich obowiązani są do udziału w kosztach [B]OCHRONY LASU PRZED ZWIERZYNĄ.[/B]..."- tak, dokładnie! Nareszcie rozumiem do czego są powołani mysliwi: do ochrony lasu przed zwierzyną.:crazyeye::crazyeye::crazyeye: Tylko czy jest instytucja do ochrony nas przed mysliwymi. PS "nieusprawiedliwione niezrealizowanie" to po prostu zbyt mały odstrzał Nic dodać nic ująć- wszystko jasne
  8. [quote name='Marta & Figa'] Trwało to max 3 sekundy ( od razu go z niej ściągnełam ). Od tego czasu mineło 4-5 tygodni i wydaje mi się że moja suńka stała się troszke spokojniejsza ( więcej śpi niż zwykle ) i lekko się jej zaokraglił brzuszek. Strasznie spanikowałam. Wogle nie wiem co robić. :([/quote] Skuteczny:diabloti:skok trwa znacznie dłużej i nie ściągniesz psa z suczki (fizjologicznie pies jest złączony z sunią prawie "nierozerwalnie") Jeśli chcesz mieć absolutną pewność to polecam USG. A zmiany w zachowaniu mogą mieć podłoże hormonalne (ciąza urojona) - radzę ograniczyć kaloryczność jedzonka i troche więcej ruchu.
  9. Spokojnie - pies był badany.Najgroźniejsze przy przeroście serca jest niedomykalność zastawek, a to łatwo wykryć zwykłym osłuchiwaniem (nawet prawie głuchy wet usłyszy bo szumy są jednoznaczne)- Głosuję że to cecha wrodzona psa i znakomicie wyrównana. Już to kiedys pisałam i teraz też powtarzam - sam wynik badania (rtg, usg, bad. krwi) to tylko wskazówka a jego interpretację i diagnozę stawia lekarz.
  10. taks

    Jaką karmę?

    zacznij od Boscha- jesli załapie to OK, jeśli kupy, bąki, zapach z pyska, apetyt nie taki to próbuj kolejne. Te karmy są porównywalne - wszysto zależy od upodobań (i cech indywidualnych przewodu pokarmowego) Twojego psa.Tylko miarodajna próba to przynajmniej miesiąc.
  11. taks

    pies w lesie

    [quote name='MARS']Masz całkowita rację... Majaczy Ci się.[/quote] No widzisz :evil_lol:- zawsze mi sie coś z głową dzieje jak jestem zbyt blisko myśliwych - nawet na necie.A wszystko przez dylemat : lać czy uciekać;)
  12. [quote name='Perfetia']dobra, dobra.... :eviltong: jakby zatkane studzienki sie pojawiły w najbliższym czasie, to i tak wszyscy będą wiedzieć - to po prostu tędy chadza taks z psiurem :evil_lol: nawet jeśli to będzie np. Gdańsk :lol:[/quote] Kurcze to chyba zacznę moje woreczki podpisywać ( tylko jakieś logo muszę stworzyć)- bo jeszcze ktoś się podszyje i złą reklamę moim pięknym kupom zrobi;)
  13. Słuchajcie , nie popadajmy w przesadę. Padło pytanie czy biegi po betonie szkodzą -podtrzymuję , że tak ale: jeśli pies przetruchta nawet codziennie jakiś odcinek to nie powinno to być aż tak szkodliwe. Z pewnością trzeba wykluczyć szaleństwa u młodych (rosnacych) i starych(ze zmianami zwyrodnieniowymi) psów - to jest bezwzgledne wskazanie uważam że i dorosły pies absolutnie nie powinien skakać , "galopować" ,biegac za aportem (ostre hamowanie) na takim podłożu natomiast spokojne przejście to inna sprawa.Jeśli rower jedzie wolniutko na tyle że pies stawia łapy miękko( a nie przemieszcza się susami) to az takiego obciążenia nie ma. Jeśli cały spacer to beton to nie najlepiej , jeśli to tylko dojście do łąki to nie ma co panikować. Życie przewaznie nie jest zdrowe:evil_lol:
  14. taks

    pies w lesie

    [quote name='BabyCakes']Byc moze sie myle, ale do kola lowieckiego nie mozna chyba tak po prostu przyjsc z ulicy i sie zapisac. Ale to wiem jedynie ze slyszenia. Sama nie probowalam, wiec nie wiem, jak to dokladnie jest.[/quote] Tak , coś mi się majaczy że trzeba być "wprowadzonym" przez już działającego członka. Właściwie to oczywiste - która grupa od mokrej roboty przyjmie nowego z ulicy:diabloti: No i pewno trzeba sie wkupić i udowodnić predyspozycje (brrr)
  15. A pytasz jeszcze o lampę. Mam inny sposób bo też nie lubię jak mi coś lata po domu - cieniutkie nylonowe siatki w okna. W Krakowie kupuję takie w marketach ( chyba sprowadzane z Niemiec) w zestawie jest siatka i taśma typu rzep - taśmą oklejasz ramę okna i przykładasz siatkę. Patent świetny bo szczelne , łatwe do zdejmowania (siatke można przepłukać) i zupełnie nie widać ze coś jest w oknie (siatka b. cieńka -wyglada jak mgiełka)Są różniste rozmiary a dopasowujesz przycinając zwykłymi nożyczkami
  16. ad1 Prawidłowo ( tzn wg zalecen producenta : wielkość psa, sposób podania, czas działania środka) stosowany lek działa i nie ma znaczenia czy pies ma mały czy duży kontakt z kleszczami - jak działa na jednego to i na sto ad2 nie ma dobrego środka przeciw kleszczom dla ludzi trzeba się zabezpieczać ubraniem (okrywać i głowę jeśli duża inwazja) i dokładnie przeglądać po powrocie. A i spokojnie -kleszcz jest groźny dopiero pare godzin od wgryzienia (dopiero jak się opije to zaczyna "pluć") więc jeśli się pamięta i sprawdza to czasu jest dość. jest szczepionka na odkleszczowe zapalenie mózgu ale ja nie widze specjalnie sensu ( może drwale, lesnicy....) ad3 F. w sprayu to ta sama substancja tylko trzeba psikać jak najbliżej skóry psa a nie w powietrze wokół- najlepiej jak to robią 2 osoby (jedna trzyma psa a druga rozgarnia sierśc i psika) 4 mies szczeniaki to już "prawie" dorosłe psy , a tak poważnie - można
  17. taks

    Smierdzace mieso

    [quote name='saJo']Zmielic wszystko na papke :evil_lol: a grusze elementy (kosci, chrzastki) dac po zjedzeniu CALEGO posilku.[/quote] Dokładnie a ryż można gotować razem z mięsem (zmielonym) - tego juz żaden pies nie rozpracuje:diabloti:
  18. taks

    Smierdzace mieso

    Dziewczyny błagam NIGDY PRZENIGDY nie dawajcie psu zepsutej wędliny - juz świeża to wielki grzech przeciw prawidłowemu żywieniu a zepsuta to karygodne kuszenie losu. Nie mówię z teorii - widziałam psy przechodzące za tęczowy most bo nic się juz nie dało zrobić:-(
  19. Frontline nie "krąży" po psie tylko wchłania się przez skórę i osiada w warstwie tłuszczu znajdującego się tuż pod skórą. Dlatego ważne jest aby włos psa był pokryty naturalnym łojem - wtedy na tym łoju środek szybko rozchodzi się "po psie" i "wsiąka"( dlatego pies nie powinien byc moczony pare dni przed i po zakropieniu). Może być podawany suce ciężarnej bez szkody dla płodów. Natomiast nie wolno zakrapiać suki karmiącej gdyż do czasu całkowitego wchłonięcia przez skóre suki jest dla szczeniąt toksyczny.
  20. taks

    pies w lesie

    [quote name='tdew'] Ale wracając do sedna tematu czyli psa, to jak to z nim jest, mogę go spuścić ze smyczy na terenie prywatnym przy założeniu że są to nieogrodzone łąki lub las czy też nie? [/quote] No jasne że nie. Jednak mam na to sposób: zapisz się do koła łowieckiego które "działa" na Twoim terenie - kolega koledze pewno psa nie zastrzeli ( a chyba przymusu udziału w polowaniu nie ma, więc poza składką nic nie tracisz- wyjdzie taniej niż ogrodzenie i sarny się pożywią):evil_lol:
  21. Dodatek kasz, ryżu, makaronu do karmy psa służy w 99% dostarczeniu energii a nie budulca. Alternatywnym źródlem energii są tłuszcze. Jeśli pies ma podane białko (mięso, nabiał) , wit. minerały, błonnik (mięso, tłuszcz,jarzyny) i paliwo (tłuszcz) to spokojnie może nie dostawac nawet grama węglowodanów w postaci przetworów zbożowych. To co piszę dotyczy psów zdrowych i niepracujących a więc większości typowych sytuacji. Zbożowe są najczęstrzą przyczyną zaburzeń trawienia , zwłaszcza "dzikich" fermentacji czyli gazów, wzdeć, zbyt obfitych stolców, zgagi , smrodku z pyska itd. Pozostaje problem jak psa przekonac do małej objetości jedzenia, ale to już inna sprawa
  22. taks

    Smierdzace mieso

    [quote name='Ashley'] Chciałabym przejść na gotowane,ale dotychczasowe próby były nieudane. Vet na jakimś forum zalecał,aby gotowane jedzenie miksować na papkę i podawać w takiej formie nawet pól roku,dając kosmkom czas na regeneracje.Co o tym myślicie?[/quote] Rolę naturalnego miksera spełnia żołądek -do jelit przechodzi jedzonko już w formie papki (im mniej ma żołądek do roboty tym szybciej przechodzi i nie zalega, co rzeczywiście nie jest dobre) Pies karmiony suchym (które łączy się z sokami ż. i szybko tworzy papkę) może mieć "leniwy" żołądek. Zanim żołądek nauczy się pracować pełną parą rzeczywiście lepiej miksować
  23. taks

    Smierdzace mieso

    Kosmki jelitowe ulegają uszkodzeniu na skutek stanu zapalnego śluzówki jelita - w efekcie gojenia mogą powstawać blizny na powierzchni jelita których kosmki nie działają prawidłowo. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Oczywiście stopień destrukcji zależy od przebiegu tegoż stanu zapalnego , a więc intensywności odczynu, czasu trwania (ew. częstości nawrotów) itd. Ostre zapalenie jelit (ostra biegunka) szybko i prawidłowo leczone nie powinno zostawić trwałych śladów. Znacznie gorszy jest przewlekły stan zapalny, nawet przebiegający bezobjawowo (dlatego można nie zauważyć że coś się z psem dzieje). Myślę że własnie o to chodzi przy tej suchej karmie (ale to chyba mówimy o karmie złej jakości). Efekty leczenia zależą od stopnia (głębokości)zmian degeneracyjnych w ścianie śluzówki. PS. przypominam że zmiana sposobu karmienia zawsze powinna się odbywać stopniowo - przez mieszanie w kierunku przewagi nowego
  24. taks

    pies w lesie

    Sprawa jest prosta - przepisy są takie, że pies (i jego właściciel) są zawsze na przegranej pozycji. Nawet jak kupisz i ogrodzisz las to zbąkana kula cię dopadnie. Przy parunastu milionach psiarzy w Polsce zawsze będziemy mniejszością tolerowaną pod wieloma warunkami a i to nie zawsze.
  25. [quote name='Dada']Zawsze to lepiej pytać, niż sztywno trzymać sie zalecen weterynarza..[/quote] A wiesz kogo pytasz i czy ten "KTOŚ" ma dostateczną wiedzę, czy tylko mu się wydaje? Ja jestem jednak za zaufaniem do weta a nie Goździkowej. A jak wet budzi wątpliwości to go zmieniam. Co do frontline to WIELOKROTNIE było powiedziane w DOGO że ten preparat działa śmiertelnie na pasożyty które [U]wbiją się w skórę[/U] - i takie działanie całkowicie zabezpiecza psa przed infekcją . Proszę nie oczekujcie czegoś , czego preparat nie spełnia i nie musi - czyli odstraszania kleszczy na odległość. Do chwilowego odstraszania smrodkiem świetne są obroże tyle że jak już kleszcz się przedostanie przez tę chwilową zaporę to może szaleć do woli i pluć świństwami (gdy się wgryzie obroża mu już nie zaszkodzi)
×
×
  • Create New...