Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. Zdarcie poduszek łap czy pazurów to drobiazg. Bieganie po twardym podłożu to niefizjologiczne obciążenie [U]całego aparatu ruchu[/U] czyli stawów, więzadeł ,ścięgien,przyczepów i dysków kręgosłupa (choć to ostatnie znacznie mniej niż u człowieka).Zgrozą mnie napawają biegacze zapychający po betonie w zwykłych butach na dodatek (a do biegów powinny być buty z amortyzująca podeszwą)- i myślą, że to robią dla zdrowia:shake:. Za mało się mówi, że beton jest świetny dla kół ale nie dla stóp (łap)
  2. taks

    Smierdzace mieso

    Ja pobierałam nauki z żywienia ludzkiego ale o tym czytałam w jakimś opracowaniu wet. Odszukam i podam gdzie tylko daj mi czas bo większość książek mam teraz niestety w pudłach na strychu - to efekt zapsienia domu:evil_lol:
  3. zdjęcia będą tylko musicie być cierpliwi bo mam tylko aparat na klisze więc wywołanie i szukanie skanera... to może trochę potrwać A i sytuacja suni nadal nie daje najmniejszych powodów do obaw:lol:(jak zwykle dziś rozmawiałam rano z Jej nową Panią)
  4. [quote name='KOT I MYSZ']T A NIFURO DZIAŁA MIEJSCOWO W JELITACH:roll: przeważnie pomaga jej jedna tableta jak sobie znajdzie jakiegoś śmierdziucha w lesie:cool1: śmieciara:roll: [/quote] Tak - działa miejscowo tzn nie przenika przez ściany jelit ale nie polecam podawania jednej tabletki. Doraźnie (1 tab.) można podac na ból głowy ale leczenie zakażenia trzeba stosować (kontynuować) do wybicia wroga. Takie jednorazówki to prosta droga do wzmocnienia bakcyla i lekooporności.Dlatego jak się zaczęło to przynajmniej przez pięc dni trzeba pociągnąć nawet jak objawy (biegunka)minęła.
  5. taks

    Barf

    [quote name='ma-ja'] s Bo ja najbardziej w kupnym drobiu obawiam sie wlasnie tych wszystkich sterydow, antybiotykow, hormonow itd. [/quote] racja - a najwięcej tego "osiada" w podrobach (wątroba szczególnie) dlatego moje dostają podroby od święta.
  6. taks

    Smierdzace mieso

    [quote name='AM']a co w nim ciężkostrawnego?[/quote] białko:lol: a jak nie wierzysz to po szczegóły odsyłam do podręczników dietetyki - najlepiej przyswajalne i najmniej obciążające żołądek jest tzw. "jajko na miekko"- ścięte białko i płynne żółtko.Nie ja to wymyśliłam więc nie do mnie reklamacje:eviltong:
  7. [quote name='coztego']Razem z woreczkiem? :crazyeye: Nie ma co się dziwić, że kanalizacja deszczowa działa w tym kraju tak jak działa :shake: czyli powódź na pół miasta po każdym większym deszczu :p [/quote] Rury średnicy z pół metra mają albo i lepiej a nasze kupeczki(w woreczkach) to takie małe pakuneczki są i niczym łódeczki na oceanie pomykają .Ale masz rację co złe w tym kraju to przez psy:eviltong:
  8. jak cieczka to nie ciąża urojona - tak dobrze to nie ma:eviltong:(na szczęście dla suni) jeśli niepokoi Cię jej zachowanie to radzę pokazać sie u weta -może mieć zaburzenia hormonalne ale tego nie leczy się domowymi sposobami ani świetnymi lekami poleconymi przez przyjaciół.;)
  9. Tylko nieśmiało zwracam uwagę, że o skuteczności leku nie decyduje tylko substancja czynna ale i nośnik. Frontline jest wg mnie najszczęśliwiej ustawionym środkiem i stosuję wiernie (próbowałam inne ale :shake:). Jest najdroższy i to w pewnych wypadkach jest argument przeciw. (lepiej dać tańszy niż nic) Nie każdy wet ma czas i ochotę na przekonywanie klienta - liczy na trochę zaufania i chyba ma prawo (w granicach przyzwoitości ;))
  10. Mówisz- masz:lol: Ziemniaki przygotowywane w warunkach domowych (gotowanie, pieczenie) są dla psa właściwie niestrawne.Chodzi o strukturę skrobii- przy "zwykłym" gotowaniu nie ulega rozbiciu do postaci przyswajalnej przez przewód pokarmowy psa. Ziemniaki w paszach są poddawane obróbce przemysłowej ( m.in. ciśnienie, "specjalne" gotowanie) i to już zupełnie inny produkt choć początki wspólne:evil_lol:
  11. [quote name='PATIszon']J JJa mojej suczy musialabym dawac 6 tabletek dziennie, a jest to upierdliwe, majac psa idiote, ktory jest w stanie wypluc kazda, nawet najmniejsza tabletke z najglebszego miejsca w gardle....:cool1: )[/quote] :crazyeye: moje uwielbiają Gammolen - to najpyszniejsza rzecz na świecie - wystarczy, że wezmę opakowanie do ręki a całą gromada jest przy mnie i dzioby otwiera
  12. No wygląda lepiej. Czyli mała od jutra bez osłony antybiotykowej?:roll:
  13. Na pytanie co zrobić z kupą w woreczku jeśli w okolicy brak kosza - podpowiadam: wpycham kupsko do kraty ściekowej (kanalizacyjnej). Jest trochę trudno bo prześwity wąskie ale kupa materiał plastyczny:evil_lol:więc się da.
  14. taks

    Smierdzace mieso

    Piszecie o psach które "mogą wszystko" jeśli chodzi o jedzenie - zgoda, też miałam do czynienia z takim okazem. Jednak to się nie zdarza czesto - zwykle ta odporność na zjadane świństwa z wiekiem się wyczerpuje.Nie wszystkie błędy żywieniowe dają odpowiedź natychmiastową. Częściej reakcja przychodzi po latach (niewydolność nerek, wątroby itd). Jednorazowa "wpadka" przechodzi bez echa lub mamy jednodniową s...kę ale stale powtarzane błędy żywieniowe mogą nie dawać widocznych objawów teraz (siły przystosowawcze organizmu psa są ogromne ale nie nieskończone) tylko w przyszłości. Psy niestety chorują na większość "ludzkich" schorzeń związanych z błędami w żywieniu - to cena jaką płacą za udomowienie. Padło pytanie na ile można liczyć na psi instynkt i ew. odrzucenie "złego" jedzenia - wg mnie nie można liczyć wcale. Pies karmiony przez człowieka zatraca instynkt dzikiego łowcy - jest bardziej łakomym dzieckiem niż drapieżcą
  15. taks

    Smierdzace mieso

    Karmienie narkami na surowo: z podrobami generalnie trzeba zachować umiar. Poza sercem, które zbudowane jest z tkanki takiej jak "prawdziwe" mięso- podroby to gł. gruczoły , organy o złożonej budowie wielotkankowej. Nerki mogą zawierać resztki moczu, osadu itd, wątroba jest "osadnikiem" wielu szkodliwych związków, płuca to 90 % tkanka bez specjalnej wartości odżywczej - klasyczny zapychacz. Jeśli decydujemy się na podroby to tylko jako dodatek czy odmiana - podstawą jest jednak mięso. I radzę obgotować czy choć dokładnie umyć (nerki szczególnie) i wywar traktować jak odpad.
  16. taks

    Smierdzace mieso

    Związek między karmieniem psa surowym mięsem a agresją to mit. Co innego celowe pobudzanie agresji (a są tacy zwyrodnialcy "szkolący" psich bandytów ) - w tych zabiegach szczuje się psa na żywą ofiarę i zachęca do jej zeżarcia (kot, pies, królik) OKROPNE - ale nie ma nic wspólnego z surową wołowinką w psiej misce.
  17. taks

    Smierdzace mieso

    podawanie surowego jajka: surowe białko kurze jest ciężkostrawne (żółtko nie) radzę podawać jajko"na MiękkO" - ścięte białko, płynne żóltko - taka forma dodatkowo zabezpieczy przed salmonellą a lekkostrawne i wszyskie wartości odżywcze jajka zachowane.
  18. taks

    Smierdzace mieso

    2/szyjki kurczaka - jeśli pies je łąpczywie to zadławi się i kaszą:evil_lol: nie widzę w szyjkach szczególnego zagrożenia
  19. taks

    Smierdzace mieso

    Jestem po przerwie a tu tyle pytań. Postaram się po kolei (i po kawałku bo DoGO zjada mi dłuższe posty): 1/kości podajemy tylko surowe (gotowanie zmienia strukturę kości - łamią się "na ostro" , są wypłukane z wartościowych składników - znacznie więcej ryzyka niż pożytku) odpadają kości długie z drobiu i to w każdej postaci
  20. Co do danych w książeczce - jeśli zakładam takową psu do adopcji wpisuję tylko dane psa - miejsce na wpis właściciela zostaje puste (do czasu aż ten właściciel będzie znany )A w dokumentach gabinetu widnieje nazwisko osoby zlecającej badanie (opiekun tymczasowy)
  21. U Majki wszystko OK. Rozmawiałam dziś z Panią Majeczki - sunia poczyna sobie dzielnie a Pani przy okazji tel. z Radomia ma okazję zdawać szczegółowe relacje właściwie codziennie. "Obstawę" ma Majeczka taką, że mysz się nie przemknie.Ma szczęście kruszynka;) Planujemy z Panią sesję zdjęciową tylko ten mój wieczny brak czasu...może w sobotę
  22. A ja bym nie dała grosza bo wezmą następnego i będą dalej tak zarabiać. A tak wracając do sedna to masz o wiele więcej praw niż oni. Psa mogą Ci odebrać jeśli UDOWODNIĄ że został im odebrany(ukradzony) wbrew ich woli.Zgłaszają na policję i policja przejmuje sprawę. Z tego co widzę taka przesłanka nie zachodzi - odwrotnie to TY MASZ DOWODY dobrowolnego oddania psa. Nie spisałaś umowy z klauzulą ew. anulowania więc mogą CI skoczyć. Problem tylko że będą Cię pewno nękać i tu musisz być twarda bo to najlepsza metoda.Trzymaj się :lol:
  23. pies ma [U]dyskopatię [/U]a nie dysplazję jak sądzę. Operację o której mowa zaliczm do tych które wymagają absolutnie najwyższych kwalifikacji i tak uczciwie to tylko kilka ośrodków w Polsce ma wyniki w tym zakresie - gorąco więc odradzam przypadkowy gabinet bo szanse znikome. Niedowład często jest przejściowy, w najgorszym razie jest wózek... Co do wypróżnień to są na to sposoby:a/ odpowiednia dieta b/środki wspomagające np siemię c/ostatecznie czopki czy wlewki doodbytnicze Radzę sięgnąć do wyszukiwarki - na dogo dyskopatia ( niedowład u jamnika) to tematy często się pojawiające
  24. taks

    Smierdzace mieso

    [quote name='Alcazar']c mój niemoze jesc marchwi bo ma sraczke po niej [/quote] to dawaj mu gotowaną: starta na grubej tarce+ odrobina wody=gotujesz chwilę az wiórki zmiękną i ew. miksujesz na papę całość.( nie odcedzasz oczywiście) Marchew gotowana jest zupełnie inaczej przyswajalna dla psa niz surowa- podobnie inne jarzyny jak buraki, pietruszka, seler (gdzieś już o tym pisałam) Jeśli będzie sra..ka po gotowanej to ja zwątpię w lata moich doświadczeń. PS dzieciom na biegunkę podaje sie tzw. marchwiankę a to właśnie przecier z gotowanej marchwi jest:diabloti:
  25. taks

    Smierdzace mieso

    cd Niestety jeśli wystąpią wymioty ( nie pojedyncze oddanie zdobyczy tylko kilkakrotne , ostatecznie już nie treścią żołądkową tylko śliną, żółcią lub co gorsza z krwią) lub biegunka ( przez co rozumiem też nie pojedynczą brzydką kupę tylko [U]kilkakrotne[/U] oddawanie stolca zmienionego, płynnego,ew. ze sluzem czy krwią) to już nie ma złotego środka jednakowego w każdym wypadku. Tu już postępowanie trzeba dostosować do danego przypadku więc dla bezpieczeństwa nie ciągnę tematu.
×
×
  • Create New...