Jump to content
Dogomania

Jaaga

Members
  • Posts

    19190
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    104

Everything posted by Jaaga

  1. Nie wywołuję, zresztą mam juz komplet 4 nowych dziewczyn i kupę nowych zmartwień. Też mam nadzieje, że Dama na drzwiach poprzestanie.
  2. Ja również myslę, że samo dopytywanie sie nie ma wiekszego sensu, zwłaszcza, że nie ma tu nikogo mieszkajacego w poblizu schronu. Tam jednego dnia moga być wszystkie, a na drugi dzień żadnego. Ja też czekałam na sunię z oseskami, a przyjechała Łaciatka, bo tamtych już nie było. Najważniejsze znaleźć chętnych na DT i jechać po psy. Jeśli któregoś z tych psów nie bedzie, to przecież są tam inne maleństwa potrzebujące pomocy. Jak patrzę na Myszę, to serce mi się kraje, że musiała tam siedzieć. To tak cudown, oddany pies, że ani przez moment nie żałowałam swojej decyzji.
  3. Ja rozumiem, że może brakować pieniędzy na zabiegi lub nawet moze nie być warunków do ich wykonywania, ale ślepe mioty to moim zdaniem również inna sprawa. Przecież schroniska mają służyć ograniczaniu bezdomności, a nie rozmażaniu zwierząt. One i tak nie mają szansy przeżyć w takich warunkach, wiec jest to zwykłe znęcanie się nad zwierzętami :angryy:.
  4. Oktawio, ja nie potrafię robić takich aukcji i sie na nich nie znam. Isadora ma duże doświadczenie w takich sprawach.
  5. Mam dobre wiadomości. Dobra duszyczka obiecała opłacić zabieg dla jednej z suniek z obory, wiec na sterylki pojadą i Łaciatka i Zgrozia. Druga dobra wiadomość. Otrzymałam wpłaty z Allegro z aukcji cegiełkowej od: martaf 1973 20 zł Tamaryszek 10 20 zł Mag 1510 10 zł Justyna Bak 5 zł Apacz 5 zł patka 1984 10 zł. Wszystkim serdecznie dziekuję :lol:. Justyna, czy dopiszesz te 70 zł do rozliczeń? Do wydatków jeszcze dopisz drugie 25 zł, za druga połowę opakowania Nivaliny, bo nie było w aptece całego i musiałam dokupić poźniej.
  6. U nas musiałyby być. Jesli lekarz nie widzi przeciwskazań, to zawsze sterylizuję suczki nawet starsze. Małe psiaki są długowieczne i późno sie starzeja. Moje nastoletnie yorki świetnie sie czują i nie widac po nich wieku, jedynie oczka je zdradzają. Często też starsze suczki są sterylizowane z powodu ropomacicza czy guzów pojawiających sie z wiekiem na tle hormonalnym. Nie wiem, jak gdzie indziej, ale moja p. doktor robi zabiegi z małego cięcia i centymetrowa ranka swietnie sie goi. Moja najstarsza yorka była nie wycieta, nigdy nie rodziła i w końcu dostała ropomacicze. jechałam w niedzielę z Katowic pociągiem do Wrocławia do znajomego chirurga, żeby szybko ją zoperował i uratował ją. Udało sie, ale od tego czasu boję sie tego jak ognia.
  7. Jego psie "ciocie" są zdrowe, mam nadzieje, że maluszek podobnie? Martyna wydawaj bąbla, bo tam całe stadko siedzi i czeka w kolejce :eviltong:. Niestety, najgorszy jest ten transport. naprawdę nam sie szczęsliwie udało.
  8. Jedna dobra dusza zaoferowała mi opłacenie sterylki dla łaciatki. jesli szybko pójdzie po zabiegu do nowego domu, to moge je zabrać do mojej mamy, jak wczesniej pisałam. Lilith_she, jeśli pomogłabys finansowo przy nich, to mysle że udałoby się. Najgorsze są sterylki i kastracje, u nas konieczne. Tylko podejrzewam, ze nie bedzie jak i komu zabrać ich ze schronu. Trudności były z dowiezieniem moich dwóch panienek i szczylka do Łodzi i tylko dzieki niespodziewanemu pojawieniu się Jo37 :loveu: udało sie je dostarczyć. Najlepiej byłoby zorganizować transport i poszukać DT dla kilku psiaków jednocześnie, tak jak ostatnio. Mam jeszcze kojec z budą, więc kolejny psiak mógłby przyjechac, ale finansowo teraz nie daje rady. Może jednak ktoś da kącik staruszkom?
  9. Ja też myslę, że tęskni, bo przecież tu wsuwała wszystko. Nie wiem, jak to jest, ale wszystkie zwierzaki od razu czują sie u nas, jak u siebie w domu. Te, które wracają z nieudanych adopcji, to nawet nie oglądają się na odchodzącego dotychczasowego właściciela, tylko sie z nami witaja radosnie i lecą do domu. Mój najukochańszy w zyciu pies Tolek, który zginął prawie dwa lata temu, to z nowego domu uciekł ze spaceru i wrócił do nas nocą po 5 dniach w ponad 20 stopnowym mrozie. Rano zastalismy go pod drzwiami. Płakałam wtedy ze wzruszenia przy powitaniu i oczywiscie został już z nami. Niestety, okrutny los spłatał kiepskiego figla i zabrał nam Tolka :-(. To był najmądrzejszy i najcudowniejszy pies w moim całym życiu i ciągle bedczę, jak ogladam jego zdjęcia i o nim myslę. Nie wiem, jak to jest. Przeciez zazwyczaj trafiają do lepszych warunków, gdzie są jedynymi i kochanymi psami, nie muszą dzielić sie wszystkim z ilomaś innymi zwierzakami. Mają ciszę i spokój a swoich ludzi tylko dla siebie. Dama chyba robi wszystko, zeby wrócić :cool1:. U mnie drzwi nawet nie tknęła. Na pewno ma sie tam dobrze, bo ludzie sympatyczni, bardzo ją chcieli i nie zniechęcili sie mimo jej numerów, ale na jak długo starczy im cierpliwości :roll:? Wkurzała mnie czasem niesamowicie, ale i tak ciągle o niej myslę, co robi, jak jej jest. I wiecie co, brakuje mi jej :oops:.
  10. Ja też uważam, ze trzeba przerwać to piekło. Na tych materiałach jest chyba dość dowodów, że to nie jest normalne schronisko, tylko jakiś obóz koncentracyjny dla zwierząt. Ja nie mam wiele wolnego czasu, ale moze ktoś zainteresowałby tematem jakąś fundację czy media. Przecież obowiazują pewne normy odnosnie funkcjonowania schronisk. nie żyjemy w sredniowieczu i pomysleć, ze jeszcze ktos zgarnia za to kasę :angryy:.
  11. Hesia, bardzo pięknie Ci dziękuję. Jesteś kochana:iloveyou:. Juz piszę PW. Kamień mi spadł z serca. Postaram się umówić zabieg na sobotę. Rachunek oczywiście wstawie tu, na wątku.
  12. Otrzymałam wiadomość, że Dama troche psoci. Zjadła drzwi :cool1:. Nie chce za bardzo jesć, a poza tym jest ok.
  13. Mam umowioną sterylkę na sobotę i zastanawiam sie, którą sukę zabrać :roll:. Zgrozia ma nazbierane pieniadze na zabieg, ale łaciata sunia jest młodsza, bardziej rozrywkowa i ma wiekszą szansę na szybkie znalezienie domu. Doradźcie, co robić? Dam jutro płatne ogłoszenie do gazety na piątek, wiec na pewno bedzie odzew.
  14. 250 zł z małego, czyli 1-2 cm cięcia. myslę, ze przy trzech byłoby taniej.
  15. Dziękuję za wiadomość. Już tam napiszę.
  16. Ja myslę, ze to byłby dobry pomysł. I tam mieszkają razem.
  17. Może ktoś chętny na DT jeszcze się zgłosi. Wtedy moznaby spróbować znowu zorganizować jakiś wspólny transport. Może Cioteczki z Łodzi pomogą :razz:? Najgorszą przeszkodą są koszty, bo trzeba zapłacić za wykup i paliwo :-(.
  18. Oktawio, obawiam się, że nikt na Allegro nie poświęciłby tyle czasu, zeby zobaczyć filmiki :shake:, wiec zysk z aukcji nie pokryłby jej kosztów. Moja mama zgodziła sie wziąć do siebie dwa starsze pinczerki, jak znajdziemy dom łaciatej suni, tylko że na razie nie ma szans na sterylizację dla którejkolwiek z nich, więc z domem będzie problem. Ja tylko raz wydałam młodą suczkę przed pierwszą cieczką bez sterylki. Ludzie majętni, byłam u nich w domu, uświadomiłam, obiecali zabieg. Tylko co z tego, jak Żabcię wyrzucili mi przed domem z auta po 5 mies. z wydojonymi sutkami, po porodzie. Nie chcę myśleć, co zrobili z maluchami, a pewnie było ich sporo, bo Żabcia jest duża. Wtedy powiedziałam, że nigdy nie wydam suki nie wysterylizowanej. Mieszkam pod katowickim schroniskiem i latem nocami nie da się spać od wycia i jazgotu zagryzających się często psów. Nie zasilę schronu następnymi niechcianymi miotami :roll:.
  19. Groźka była na Intestinalu (niestety już się dziś skończył) i kąpię ja w specjalnym płynie przeciw grzybowi, więc szybko porosła ładnym włosem. Jest chuda, bo ma nadal zapalenie jelit i przez to nie przybiera, ale jak do mnie trafiła, to jeszcze była koszmarnie odwodniona. Za to Cassie trzeba wydzielać jedzenie. Je ciągle i duzo. Jest coraz grubsza. Też już przełysienia miedzy włosami jej zarosły, tylko jeszcze włos jest krótszy i jasniejszy w tych miejscach.
  20. Łaciatą sunię wzięła dzis po kąpieli do siebie moja mama, bo u mnie wszystkie trzy pozostałe ją gryzły. Powiedziała, że jeśli znajdziemy jej dom, to weźmie wtedy ratlerki. Pomóżcie więc w szukaniu domu krówce. Moze to szansa dla tych starszych maleństw, bo chyba nikt ich nie zechce zabrać do siebie :shake:.
  21. Jak zobaczyłam zdjęcia suni w wątku Justyny, to wiedziałam, że pies musi być w dużej potrzebie. Bardzo się cieszę, że znalazł się dobry człowiek i sunieczka ma już swój dach nad głową. Psie spacery z kotami są świetne, też to przerabiam z moją Sonią ;). Kto nie widział, niech żałuje :evil_lol:.
  22. Jasne, że Zgrozia :eviltong:, tylko po kapieli zlepione brudem i łuszczącym się naskórkiem włosy zrobiły się puszyste. Tylko chudość została prawie taka sama. No i uszy ;).
  23. Świetnie, że piesek ma ogłoszenia. Większa szansa, że mu sie uda. Nie mam możliwości dać mu domu, ale będę chociaż kibicować. Szkoda, że jestem już tak zapsiona :shake:.
  24. Justyna, dzieki za popularyzowanie moich tymczasowiczek :evil_lol:. Rybka_39, praktycznie nie jest mozliwe, zebym mogła zostać świętą ;). Po prostu sa psy, które jak zobaczę, to mnie przesladują i muszę je uratować, bo nikt tego nie zrobi. Tak było z Dama, po którą wysłałam męża do Tomaszowa Mazowieckiego. Teraz odbierał te "tylko" w Łodzi :eviltong:. Mam nowe fotki Cassie i Zgrozi, ale nie mam czasu je wstawić, bo dorywam komputer z doskoku. Mój stary, zepsuty aparat jeszcze jakoś je zrobił, bez podglądu i ustawień, ale są :lol:. Jutro wstawie w końcu rachunki za wizytę u neurologa i Nivalinę. Dziś sie nie da, bo na moim super sprzęcie zdjęcia wychodzą tylko w pełnym słońcu. [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img91.imageshack.us/img91/1410/dsc09973wf6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img91.imageshack.us/img91/339/dsc09968xg7.jpg[/IMG][/URL]
  25. Dziś udało mi sie zrobic zdjęcia moim zepsutym aparatem. Fotki są robione bez podglądu, bo mam rozbity ekranik i bez ustawień, wiec nie są najlepszej jakości.Jednak lepsze takie, niż żadne. [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img530.imageshack.us/img530/2241/dsc09921qv6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/702/dsc09925vl4.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img371.imageshack.us/img371/8591/dsc09919sd5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/1305/dsc09915mm4.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img407.imageshack.us/img407/258/dsc09937iv2.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...