Jaaga
Members-
Posts
19190 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Fuksik właśnie pojechał na kastrację. Ewelinko, gdybys mu robiła ogłoszenia, to możesz też Stelluni? Mają allegro, wiec tekst i fotki sa tam do skopiowania. [URL]http://www.allegro.pl/item796334901_szpic_collie_mix_mlody_sliczny_puchaty_pies.html[/URL] -
Miksy sznaucerkow - Frodzia za TM, Frodo w domu.
Jaaga replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Frodzia ma bardzo duzo wejść i obserwatora. Czy ktoś dzwonił w jej sprawie? Nie przejmowałabym się aż tak bardzo tym, że boi się i nie rezygnowałabym z ewentualnego DS. Chyba prawie każdy dorosły york tak reaguje na zmianę domu. Połowa yorków załatwia się w domu, część specjalnie uczona jest do kuwet. Wystarczy zaproponować stosowanie podkładów. Na spacery polecić szelki zamiast obróżki. Moja koleżanka z Jastrzębia miała na DT mixa yorka z łańcucha, mieszkającego w budzie. Znalazła mu super dom. Chętnych było mnóstwo, mogła wybrać najlepszych. Tamten pies był całkowicie niezsocjalizowany i dało się ;). Ogłaszała go na Jasnecie. -
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Nic nie wiem, musi napisać Erka, ale nie miała wczoraj czasu przez rodzinne sprawy i pewnie dziś dopiero nas oświeci, co do sytuacji suni. Fuksik jednak jest wierny. Jak sie nie dało nic ze Stellą zdziałać, to już nie zwraca na nią uwagi. Dziś znowu szukał wyjścia z ogrodu, a nad ranem płakał. Nawet na imie reaguje :lol:. Jeszcze boi sie wyciągnietej ręki, ale to pewnie tylko kwestia czasu. -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
Jaaga replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Ta Pani z Katowic nie podjechałaby do naszego schronu? Po co szukać daleko, jak tu tyle psów jest. Taki np. śliczny kudłaczek tam czeka na dom: [URL]http://katowice.schronisko.net/znaleziony36763-0.html[/URL] lub taka malutka sunieczka: [URL]http://katowice.schronisko.net/znaleziony36760-0.html[/URL] czarne cudo ze super uszami: [URL]http://katowice.schronisko.net/adopcja37160-0.html[/URL] Do każdego psa jest dołączony kupon na bezplatną sterylkę/kastrację. -
Dziś dzwoniła Pani w sprawie Stelli. Może przyjedzie w niedzielę. Sympatyczna osoba, w domu dzieci, a Stellunia lubi maluchy. Bardzo cieszyłabym sie, jakby sie udało. [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/792/64/71/792647176[/IMG] [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/792/64/71/792647176_1[/IMG]
-
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
Jaaga replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Nie wiem, czy ktos ją wczesniej zgłosił. Frodzia, suczka z jastrzębskiego schronu: [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/794/31/07/794310706[/IMG] Kontakt: 507176898. Dzikawa, płochliwa, wielkości yorka, ok. 7/8 lat. Bardzo przydałby się choć DT. To jest Fuksik, mój tymczasowicz. Młody, średni, delikatny, grzeczny, włosy ok. 8-10 cm długości. Będzie szczepiony i kastrowany. Kontakt: (32) 3533135, 660124623, Katowice [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/796/33/49/796334901[/IMG] -
Patrzyłam i nie widziałam :oops:.
-
Mogę prosić o wstawienie na 1 stronę Fuksika: Młody, średniej wielkości, łagodny, delikatny. Zostanie zaszczepiony i wykastrowany przed wydaniem. Kontakt (32) 3533135, 660124623 [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/796/33/49/796334901[/IMG]
-
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
No i kobieta okazała się wierniejsza ;). Fuksik ma już wyróznione allegro. Zrobiłam mu jako mixowi szpica. Nie mam pojęcia, jako co go ogłaszać, a psy wystawione w typie rasy, mają wieksze zainteresowanie. Umaszczenie benkowe, a wygląd trochę szpica, trochę collie. Włosy ma dł 8-10 cm, tylko przetłuszczone i skołtunione. Próbowałam mu je wczoraj częściowo wyczesać, ale samemu trudno. Zdjęcia wyszły prawie wszystkie rozmazane, bo tak szaleli ze Stellą. Te są wyraźniejsze: [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/796/33/49/796334901[/IMG] [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/796/33/49/796334901_2[/IMG] [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/796/33/49/796334901_1[/IMG] -
Mały ten świat, rzeczywiście. Miałyśmy kontakt przy Zgrozi i Cassie ze sosnowieckiego schronu. Myslałam, ze Lucy zna wątek Bellusi. Zdjęcia są superowe :loveu:. U nas wydawała mi się ogromna, a przy swoim nowym koledze wyglada, jak kruszynka :evil_lol:. Nie ma sie co przejmować zachowaniem Belli, bo ona długo przekonuje się do mężczyzn. Najpierw powarkuje, a później wywala brzucho do głaskania.
-
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Jakie zainteresowanie naszą parą :multi:. Wczoraj nie miałam, jak wejść, żeby zdać relację. Fuksik jest prawdopodobnie miastowym psiakiem, wyrzuconym w lesie. Pięknie chodzi na smyczy po lewej stronie, najpewniej poczuł się na chodniku przy drodze. Ludzie, auta, ogólnie odgłosy miasta nie robią na nim żadnego wrażenia. Za to boi się chodzić po łakach, miedzy krzaczkami czy trawami. Załatwia się tylko na zewnątrz, nie brudzi w kojcu. Polubili się ze Stellą, tylko Fuksik ciągle usiłuje jej robic dzieci :oops:. Jednak Stella nie da się. Są tej samej wielkości, więc sobie poradzą. W tej sytuacji kastracja jest priorytetem. Po porannym spacerze Stella poszła sama z nim do kojca :-o i siedzą tam razem. Pięknie bawią się i ganiają, niestety przez kozy nie moga być puszczone luzem. Mam zdjęcia, tylko moje psy zjadły mi nocą kabelek :mad: i muszę czekać na naprawę. Jak bedzie działać, to wstawię fotki. Trzymam kciuki za złapanie suni. Fuksik ma się dobrze, a ona bidulka szuka go. Tak, jak Erka pisała, są pieniądze na jedzenie, odrobaczenie i kastrację Fuksika. Na suni transport i sterylkę trzeba nazbierać :roll:. -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
Jaaga replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Tylko, że kieleckie wątki i tak odwiedzają tylko stali bywalcy :roll:. Nie ma zainteresowania z zewnątrz. -
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
No to nasze kozy są wyjątkiem, bo są tylko cwane, za to bardzo :evil_lol:. Przemówić do rozsądku im sie nie da. Fuksik jest ich wielkości, a one konkurencji nie lubią. Poza tym on panicznie sie ich boi, więc to dla nich woda na młyn. Benie, owszem mogą być :razz:. Przypilnują, zaopiekują się, powygłupiać też sie z nimi da. Fuksik tęskni i smutno zawodzi. Chciałam wziąć go do domu, ale boi się wejść. Trzeba by mu jak najszybciej jego przyjaciółkę dostarczyć. Tylko, jak to zrobić? Tyle pieniędzy poszło na paliwo, że chyba drugi raz się nie uzbiera. Do tego znowu sterylka :roll:. Jedzenie jest, bo zrobiłam zapas na wielkopsa. Ona zginie sama w lesie. Nie poradzi sobie zimą, bo jest mała. Może zmienić jakoś tytuł, ze pies bezpieczny, ale suni trzeba pomóc? Erko, czy masz jakis pomysł na dziewczynę? To co Cioteczki, robimy kolejną telenowelę :cool3:? Mamy nawet wątek miłosny :loveu:. -
Nie ma co żałować moich psów. One nie dadzą o sobie zapomnieć i nie muszą z nikim rywalizować. Są zawsze i wszędzie, do tego nie tylko je widać, ale i słychać, a to bardziej skuteczne, niż ustawianie sie jeden nad drugim :diabloti:. Ewelinko, pomyslałam że podeślę fotki Stelli razem ze zdjęciami Fuksika. Dzis postaram się go wyczesać. Ma włos identyczny, jak mój Wolf, to powinno nawet łatwo pójść.
-
Jestem. Lepiej późno, niż wcale :eviltong:. Bellusia była bardzo grzeczna. Nikt nie spodziewał sie, że aż tak. Opiekunowie i dom super, może sami nawet cos tu napiszą :razz:? Bellusia ma ogromnego kolegę. U nas ona wyglądała, jak misio, ale on w takim razie przypomina rasowego niedźwiedzia. Droga była super,zapoznanie się z nowym miejscem też. Po prostu rzeczywiście telenowela :lol:. Już otrzymałam sms-a, ze je z ręki pasztetówkę. Za to u nas w domu trochę smutno. Moja mama sie popłakała ( zresztą jeszcze przed odjazdem Belli też). Jakos tak bez olbrzyma pod oknami pusto i brakuje towarzystwa. Fuksik przyjechał, ale do Belli brakuje mu jakies 50 kg, wiec to nie to samo. Kozy też posmutniały i nie ma ich kto pilnować. Elizo, masz bellusiowe całusy za kontakt. Chyba tak miało być, że poprzednie domy nie wypaliły. Bella miała trafić do tego właśnie domu. Ewelinko, zmieniaj tytuł. Niech się inni też powzruszają naszą telenowelą.
-
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Piesek ma już imię, nazywa sie Fuksik. Mozna powiedziec, że jest miniaturowym bernardynem zmieszanym ze szpicem czy collie :evil_lol:. Jest średniej wielkości, ma piękną bogatą kryzę, małe szczpiczaste uszka. Mąż poszedł po niego i przyleciał do mnie w szoku, że ktoś w hotelu podmienił psa i jakis inny przyjechał :crazyeye:. Ciąle się śmieję z tego, bo kupiłam karmę dla dużych ras, naopowiadałam wszystkim, że przyjeżdża bernardyn, a Fuksik Belli mógłby pod brzuchem przejść :eviltong:. Muszę przyznac, że na zdjęciach wychodzi rzeczywiście okazalej, niż w rzeczywistości :diabloti:. Imie ma stąd, ze nie trafiłby z drogi do nas ze wzgledu na wielkość, bo mamy już takiego Wolfa, Sare i Stellę, a kozy tolerują w ogrodzie tylko duże psy, średnie mogłyby zabić czy okaleczyć rogami. Jest teraz wiec problem, bo w kojcu przecież wiecznie siedzieć nie bedzie, a na ogród wypuścić się go nie da. Fuksika trzeba bedzie ogłaszać jako psa do domu, bo średniaka szkoda na podwórze. Po wykąpaniu i ufryzowaniu wyjdzie z niego domowe cudo. Jesli w końcu uda się wydać Stellę, to do beniowych Cioteczek zgłoszę sie po sunię, bo po Belli straszna pustka została. Juz przyzwyczailismy się wszyscy do miśka w ogrodzie. Chyba, ze jakaś w Kielcach znowu sie znajdzie :razz:. Fuksik jest w ogromnym stresie, chyba przez pozostawioną w lesie towarzyszkę :shake:. Chce wydostać się, widać, że ma jakiś cel. Od razu przyniosłam mu do budy podusię, dałam Royala z miesem z indyka, ale niestety, nie dało się go przekupić. Ewa mówiła, ze sunia też go podobno wszędzie szuka. -
Miksy sznaucerkow - Frodzia za TM, Frodo w domu.
Jaaga replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Właśnie robię allegro, więc się wstrzymam. Zrobiłam już Frodzi, tylko muszę poszukać kontaktu na innym wątku. Później wstawię link. Allegro: [URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=794310706[/URL] -
Miksy sznaucerkow - Frodzia za TM, Frodo w domu.
Jaaga replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Jeśli suczka jest depozytem i nie może być sterylizowana, to może zostać wydana do nowego domu? Co jeśli ktoś ją zechce wysterylizować? Czy pies bedzie kastrowany przed wydaniem? jesli nie, to bez sensu robić mu allegro, bo sami pseudohodowcy bedą dzwonić :shake:. Umowa adopcyjna będzie spisana, bo zawsze zaznaczam w ogłoszeniu? -
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Andziu69, na razie nie trzeba, tylko wszystko muszę rozplanowac w czasie ;). Już rozmawiałam z Erką. Biedna Ewa ma wszystko na głowie. Przez kilka godzin nie potrafiłam sie do Niej dodzwonić, bo było ciągle zajęte :crazyeye:. Będzie opłacać transport, więc ja mam pieniądze na kastrację. Benio jest całkowicie zabezpieczony. -
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Erko, Joasia przesłała tyle, że jesli Andzia dołozy 100 zł do sterylki Belli, to starczy na zabieg, transport i jedzenie :lol:. Wystarczy, ze jutro wieczorem zapłacę za transport, czy trzeba wyłozyć? Karmę już mu zamówiłam- dwa worki, bo taniej. Będzie też na odrobaczenie i może szczepienie. Potrzeba jeszcze zebrać na kastrację. -
Miksy sznaucerkow - Frodzia za TM, Frodo w domu.
Jaaga replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Chodzi mi o podstawowe informacje: charakter, temperament, stosunek do ludzi, relacje ze zwierzetami, szczepienia, kastracja/sterylizacja, mozliwość transportu. Ludzi najbardziej to interesuje. -
Co jeden benek, to inna tragedia, a jest ich już mnóstwo :-(. Dzięki naszej kochanej jkp beniuś ma opłacony transport i jedzenie :lol:. Nie ma co zawracać nim głowy benkowym Cioteczkom, bo i tak jest w dobrej sytuacji. Trzymajcie kciuki za jutrzejszą wyprawę Belli do własnego domu i transport chłopaka.
-
Ci Państwo przyjadą z Bellą do lecznicy, którą my wskażemy. Ja zapłacę za zabieg. W ogłoszeniu była informacja, że zostanie wysterylizowana przed wydaniem, więc wszystko się zgadza. Z naszej strony nie byłoby w porządku, gdybyśmy teraz nie chciały zrobić zabiegu. Joasiu, zapewniam Cię, że dom jest naprawdę dobry i niesamowicie odpowiedzialny :razz:. Bella jest potężnym psem i w panice po zmianie miejsca i po operacji mogłaby bardzo sobie zaszkodzić i pewnie nie dałaby nawet do siebie podejść. Ja nie mam niestety mozliwości gdzieś jej przechować po zabiegu. Twoja Ciapa była o połowę drobniejsza i ufna, więc nie było problemu, siedziała w domu. Nawet nie wiem, jak załozyć jej kaganiec i smycz na drogę, bo wszystko jest ok, do momentu, kiedy zobaczy cos w rękach. Na widok smyczy ucieka na kilka metrów i trzęsie się jak galareta. Za uszami ma olbrzymie kołtuny i nawet nie jestem w stanie ich jej wyciąć. Śpi prawie zawsze na ziemi pod drzewami, jet przez to umorusana i najwyższa już pora, żeby zacząć ją cywilizować :evil_lol:. U nas doszła psychicznie do siebie, a teraz czas uczyć ją manier.