Jump to content
Dogomania

Jaaga

Members
  • Posts

    19183
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    104

Everything posted by Jaaga

  1. Rozliczenie Nemo - 458 zł na fakturę ZEa i 35 zwrotu za wirusówkę 5 skł.
  2. Oby. Weszła na klapę z ubikacji i ściągnęła ceramiczną pokrywę ze spłuczki. Oczywiście pokrywa rozbiła sie , kiedy upadła na płytki. Wspiela się tam, żeby sięgnąć po doniczkę z kwiatkiem na parapecie. Oczywiście roślina też nie przetrwała. Spłuczkę trzeba kupić nową.
  3. Tu nie zgodzę się. Mam takie, że jak nie dostaną tego, co im smakuje, to nic nie zjedza, wpadną w hipoglikemię, która bez interwencji kończy się zaburzeniem akcji serca i śmiercią. Kontakty ochłodziliśmy specjalnie dwa dni wczesniej. Żadnego "ciuciania" i przytulanek. tym bardziej łzawych pożegnań. Jednak Nemo przez godzinę, kiedy państwo byli tu i tak jak ping pong podskakiwał, starając się usilnie tylko dostać w ramiona mojego męża. Nemo tu zjadłby konia z kopytani a smaczki łapał w locie. nawet przy nowej rodzince jeszcze zładł ich kupę, az męża upomniałam że dosć, bo dostał wczesniej Bravecto, wiec dobrze było, żeby nie zwymiotował wszystkiego razem po drodze. Mam nadzieję, ze stres Nemo odpuści i nie wróci. Pani ode mnie wie, że taki okres aklimatyzacji może trwać do 2 tyg. I wiecej chyba zależy nawet od ludzi, niż od psa. Trzymam kciuki. Tak bardzo ucieszyłam się z tej adopcji.
  4. Na razie czekamy. Ma problemy z jedzeniem i piciem. Nie załatwia się na zewnątrz na smyczy. Oby mu puściło, bo Pani pewnie jest przykro, że chciała dać dom, stara się, a Nemo nie potrafi zaakceptować nowego życia. No i wiem od Pani, że wybrała adopcję dorosłego psa, właśnie z powodu problemów z czystością u szczeniąt, a Nemo wszystko robi po powrocie do mieszkania.
  5. O, tego nie wiedziałam. Dzięki za info To choć równoważy to, że białe zwierzęta są z kolei bardziej wrażliwe. I tak Albinka tam się nie nadawała, bo ule nie były bezpiecznie oddzielone a Państwo w mocno zaawansowanym wieku.
  6. Mam wiadomość od Pani: "Jest po pierwszym spacerze ale nie zalatwil sie, wczoraj zrobil siku w domu na razie nie chce jesc ani pic, mysle ze jest to chwilowe. poczatki zawsze sa trudne" Przekazałam Pani porady. Nemo nigdzie sie nie wybieral i na razie nowego domu nie odbiera jako zmiany na lepsze. Niestety, nie jesteśmy w stanie dać domu wszystkim, które uznały nas za swoją rodzinę. Mam nadzieję, że to będzie kwestia czasu. Pies to przeżywa, my wszyscy przeżywamy.
  7. Nemo pojechał, Pani wieczorem po przyjeździe pisala, że leży z brzuszkiem do góry więc nie było źle. Powiedziałam, żeby z nim już wieczorem nie wychodzili, bo mieli godzinę opóźnienia, kolejną godzinę tu byli, więc wrócili już po ciemku. Bezpieczniej dać mu ręcznik do przedpokoju, powinien załatwić się. Mieli porządna smyczy i szelki, adresatkę, przygotowane jedzenie. Zobaczymy, co będzie dziś. W domu pewnie będzie dobrze, bo sie z panią dobrali, gorzej ze spacerami na smyczy i w mieście. Nemo wybiegał już o 6.15 z dzikim wrzaskiem i ganiał się pół godziny z dziewczynami. Na pewno więc najtrudniejsza dla niego zmianą będą spacery tylko na smyczy. Dałam mu jeszcze wczoraj Bravecto. W zeszlym tygodniu był szczepiony p wsciekliznie, a 2 tyg wcześniej wirusowką. Wirusowke (35zł) dodam do rozliczenia. Na razie czekamy, jak sobie poradzi.
  8. Mam prośbę do osób, które ogłaszają Albinkę. Zaznaczcie proszę w swoich ogloszeniach, że nadaje się do starszych dzieci. Wczoraj dzwoniła Pani, która ma 3 malutkich dzieci i miała żal, że w ogłoszeniu to nie było zaznaczone. Powiedziałam jej, że 3-latek wystraszy się jej wskakiwania łapami, żeby dać całusa i skubania siekaczami (iskania) dłoni na powitanie. Pani powiedziała, że tego nie było w ogłoszeniu. Oczywiste dla nas, że nie było, ale warto ogólnie zaznaczyć , że szukamy domu że starszymi dziećmi/nastolatkami. Do tego nie wyobrażam sobie jej w domu z trójką maluchów, gdzie wszędzie walają się klocuszki, kredki i zabawki, a przy tylu dzieciach nie będzie inaczej.
  9. O, to źle zobaczylam, bo myślałam że 260 zł, a to z Linda było. Czyli poprzednie leczenie znowu dostał gratis to jest tylko koszt dwóch serii caprodylu Quadri. Pani Mariola przysłała znowu smaczki dla wszystkich, w tym dwie paczuszki ulubionych piersi Dylanka.
  10. Potwierdzam, wczoraj mąż był u Państwa i jest na tak. Pani mieszka z dorosłym synem na dużym, ale spokojnym osiedlu. Między tym osiedlem a drugim jest bardzo duży park zrobiony z dziko wczesniej rosnących drzew i krzewów, wiec to taki raczej lasek ze ścieżkami i ławkami. Mieszkanie jest na 10 piętrze, ale oczywiście jest winda. Pani dostała wymiary do zakupu szelek antyucieczkowych i ma dziś dzwonić, żeby umówić się na odbiór Nemo. Wczoraj córka wróciła do domu po 1,5 tyg. I Nemo oszalal z radości. Cały czas pakował się na nią, opierał łapkami o ramiona i wpatrywał milosnie w oczy. Nie wiem, jak tak kochany piesek tyle czasu nikomu nie spodobał się. Na pewno zmiana będzie dla niego trudna, bo o ile dla starszych jesteśmy kolejnym domem, to dla niego pierwszym i jedynym, jaki zna. Mam nadzieję, że Nemo I Pani sobie poradzą. Poinformowałam Panią o ewentualnych problemach okresu aklimatyzacyjnego. Pierwszy tydzień chyba wszyscy będziemy siedzieć jak na szpilkach.
  11. Wszystko zapowiada się dobrze, więc może wreszcie. Bardzo sympatycznie mi się z panią rozmawiało.
  12. Dziekuje za potwierdzenia Uzupełniam rozliczenia.
  13. Już w tym miesiącu mamy dużą podwyżkę ZUS-u, więc od przyszłego miesiąca musimy doliczyć po 35 zł do miesiecznego kosztu hotelowania każdego psa.
  14. Już w tym miesiącu mamy dużą podwyżkę ZUS-u, więc od przyszłego miesiąca musimy doliczyć po 35 zł do miesiecznego kosztu hotelowania każdego psa.
  15. Przeoczyłam, że już w tym miesiącu mamy tak dużą podwyżkę ZUS-u, więc od przyszłego miesiąca musimy doliczyć po 35 zł do miesiecznego kosztu hotelowania każdego psa.
  16. Już w tym miesiącu mamy tak dużą podwyżkę ZUS-u, więc od przyszłego miesiąca musimy doliczyć po 35 zł do miesiecznego kosztu hotelowania każdego psa.
  17. Przeoczyłam, że już w tym miesiącu mamy tak dużą podwyżkę ZUS-u, więc od przyszłego miesiąca musimy doliczyć po 35 zł do miesiecznego kosztu hotelowania każdego psa.
  18. Przeoczyłam, że już w tym miesiącu mamy tak dużą podwyżkę ZUS-u, więc od przyszłego miesiąca musimy doliczyć po 35 zł do miesiecznego kosztu hotelowania każdego psa.
×
×
  • Create New...