-
Posts
3153 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ajlii
-
No nie całkiem jeszcze ;) Leon już dawno w DT - rozchorował się niestety. Ale kochany i leczony wraca do zdrowia :) Rysio miał jechać jutro do Krakowa. Domek nie może się już doczekać. Ale na jutro zapowiadane są duże opady śniegu. Więc Rysio wyruszy dopiero w poniedziałek, bo ma się trochę pogoda uspokoić.
-
Po pierwsze: chwalę się iskrową "siostrą" :))) Czyż nie jest piękna...? :D [IMG]http://lh4.ggpht.com/_-B_xhtaQJso/TPZMxvxTxQI/AAAAAAAAAEU/NhjrsnCESGY/s720/DSCF3635.JPG[/IMG][URL="http://lh4.ggpht.com/_-B_xhtaQJso/TPZMxvxTxQI/AAAAAAAAAEU/NhjrsnCESGY/s720/DSCF3635.JPG"][/URL] Po drugie: zapraszam fanów Awki do obejrzenia zdjęć z jej wyprawy nad morze :) [URL]http://picasaweb.google.com/108875803211494440347/PsyNadMorzemListopad2010Cz1?authkey=Gv1sRgCIDdqZu16vXxWQ&feat=directlink[/URL]
-
[Warszawa] Julka - zabrali jej dzieci, pobili, wyrzucili...
ajlii replied to ajlii's topic in Już w nowym domu
Julka zaprasza do obejrzenia zdjęć z ostatniej wyprawy nad morze :) [URL]http://picasaweb.google.com/108875803211494440347/PsyNadMorzemListopad2010Cz1?authkey=Gv1sRgCIDdqZu16vXxWQ&feat=directlink[/URL] Na zdjęciach też Kazan i nasza tymczasowiczka - Awa (Awaria). Wątek Awarii: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/173653-MLB-AWARIA!!!-ciagle-bez-domu[/URL] A to Julka obecnie :) [IMG]http://lh4.ggpht.com/_-B_xhtaQJso/TPZMxvxTxQI/AAAAAAAAAEU/NhjrsnCESGY/s720/DSCF3635.JPG[/IMG] -
Awka zaprasza do obejrzenia albumu ze zdjęciami :) Dokumentacja wyprawy do Ustki i awkowego brykania po plaży... [URL]http://picasaweb.google.com/108875803211494440347/PsyNadMorzemListopad2010Cz1?authkey=Gv1sRgCIDdqZu16vXxWQ&feat=directlink[/URL] Zdjęcia dobrze ogląda się w przeglądarce IE. Udostępniłam je do ściągnięcia. Mam jeszcze jedną taką pulę zdjęć i 3 filmiki z plaży. Idę z nimi powalczyć...
-
Saba z lasu - została sama - Katastrofa Finansowa - POMÓŻ!!!
ajlii replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
Rysio jutro jedzie do nowego domku do Krakowa... Rozliczenie Rysia wygląda więc tak: karma - 35,20 zł obroża - 6 zł szczepienie p-c wściekliźnie - 30 zł szczepienie p-c wirusówkom (II dawka) - 60 zł Czyli dla mnie do zwrotu: 131 zł Nie wiem ile wyniesie pobyt Rysia w hoteliku u Astaroth - trzeba sie z nią kontaktować już osobiście. Rysio otrzymał gratis pierwsze szczepienie p-c wirusówkom, zabezpieczenie przeciw pchłom oraz obydwa odrobaczywienia. Dwie wizyty u weterynarza w Warszawie - bezpłatne. Przejazdy po Warszawie, do hoteliku pod Warszawą, praparat witaminowy, dodatki do jedzenia, smycz, zabawki - to już finansuję sama. Jutrzejsza podróż będzie sfinansowana przez: nowy dom + spadek Rysia z bazarku dla Leona + dokładam resztę. Chcę żeby Rysio jak najszybciej grzał tyłek na kolankach u swojej pani. :loveu: -
[quote name='malibo57']Ajlii, ja nic nie pisałam, bo nie chciałam Ci odbierać przyjemności z przekazu. Ale czekam niecierpliwie, aby przeczytać to wszystko ponownie:)[/QUOTE] Jutro... Dziś muszę jeszcze ogarnąć tatałajstwo wszelakie ;)
-
Awka właśnie wróciła z krótkich wakacji nad morzem :) Relacja na bieżąco szła do Malibo57. Fotki będą na dniach zapakowane w album. Narazie w ciężkim szoku jesteśmy, bo Awka w ciągu 3 dnich wakacji nauczyła się szczekać, żebrać, spać na fotelach/kanapach/w pościeli, łazić za człowiekiem, i domagać się uwagi...
-
[Warszawa] Julka - zabrali jej dzieci, pobili, wyrzucili...
ajlii replied to ajlii's topic in Już w nowym domu
Będą :) Właśnie wróciliśmy z nad morza, mamy duuuużo fotek Julki, Kazana i Awki (tymczasowiczka). -
[quote name='nika28'] Ajlii, ja mogę co nieco o nim powiedzieć : 502 540 078 To jest kochany psiak, ale na razie nieułożony, szalony i energiczny ;) Ale podawaj mój nr., jakby Rafi się spodobał to będę rozmawiała z Państwem.[/QUOTE] Dziękuję :) przekażę numer razem ze zdjęciem pieska. Jesli będą zainteresowani, to się odezwą.
-
Saba z lasu - została sama - Katastrofa Finansowa - POMÓŻ!!!
ajlii replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
Nie wypisujcie jeszcze Ryśka z wątku ;) Poprzednie domy rozmyślały się dość szybko, jeden to na parę godzin przez wizytą adopcyjną. TEN domek interesuje się Ryśkiem dość długo, przeszkodą była początkowo odległość - ale to też daje się przeskoczyć. Formalności związane z wizytą przed-adopcyjną biorę na siebie (okazuje się że moi znajomi chodzili na wykłady do przyszłej opiekunki pieska ;) ). Dajemy sobie wszyscy czas do 2 grudnia - to dogodny termin i dla nas (10 h w drodze) i dla nowych opiekunów (mają cały dzień wolny na zapoznanie się z Rysiem). Mam nadzieję że to TEN domek, ale różnie bywa... Do do samego Ryśka... Od przedwczoraj jest u Astaroth. Wiem że początkowo przeżywał rozstanie: nie miał humoru i apetytu. Posypała się też odporność, na jego pysiu pojawił się ropień :( Na szczęście jest zaopiekowany i wyglada na to że uporał się już ze stresem. To naprawdę bardzo delikatny, wrażliwy piesek - da dużo radości osobom które go pokochają :) -
I właśnie to powinni usłyszeć, jeśli by chcieli adoptować Rafiego. Ja im przekażę tylko zdjecia + krótki opis historii psiaka. W kwestii charakteru i samej adopcji będą już sami sie kontaktować z tymczasowym opiekunem wybranego psiaka. Państwo poszukujący pieska mają doświadczenia z owczarkiem niemieckim. Szukają szczeniaka, którego mogliby by wychować na psa do kochania. Dom z ogrodem, w rodzinie kot znajda. Gdyby zdecydowali sie na adopcję Rafiego, myślę że dołożyliby wszelkich starań by uratować łapkę. To znajomi mojej mamy od wielu lat.
-
Poproszę nr telefonu do osoby która może opowiedzieć ewentualnym przyszłym opiekunom coś o piesku. Szykuję listę młodziutkich owczarków niemieckich do adopcji do sprawdzonego domu na Pomorzu. Może to właśnie TEN piesek?
-
Saba z lasu - została sama - Katastrofa Finansowa - POMÓŻ!!!
ajlii replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
Pani zapłaci połowę kosztów. Dlatego szukałam jeszcze jednego pasażera na tej trasie. -
Saba z lasu - została sama - Katastrofa Finansowa - POMÓŻ!!!
ajlii replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
[quote name='obraczus87']Na trasie Warszawa-Katowice jezdzi czesto FIGU. A moze zapytac sie JEj kiedy bedzie jechala i poszukac transportu z Katowic do Krakowa? zawsze to taniej wyjdzie....[/QUOTE] Nie wiem czy to nie będzie tylko pozorna oszczedność. Jeśli nawet Rysio dojedzie bezpłatnie do Katowic - to musi najpierw znaleźć jakiś DT, gdzie będzie oczekiwał na transport do Krakowa. Zacznie się okres przedświąteczny, potem święta... Obawiam się że to tylko wszystko przedłuży. DT jeśli się znajdzie możliwe że będzie płatny, transport z Katowic do Krakowa też. A tak 2 grudnia może już być w swoim domu - szczególnie że nowi opiekunowie chcą się dołożyć do kosztów transportu. Wczoraj zamieściłam też ogłoszenie o transporcie na tej trasie, i dziś już zgłosił się nowy pasażer. Jak dobrze pójdzie to całość zostanie opłacona w ten sposób. Dla samego Ryśka też kolejna zmiana... był u nas... teraz w hoteliku... i znów zmiana. Leoś odchorował bardzo poważnie kolejną zmianę domu. Chciałabym zaoszczędzić Ryśkowi stresów. -
Saba z lasu - została sama - Katastrofa Finansowa - POMÓŻ!!!
ajlii replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
Wygląda na to, że Rysio jedzie do Krakowa :))))) Umówieni jesteśmy na 2 grudnia. Pani jest zdecydowana - jeśli nic się nie zmieni do 1 grudnia, to Rysio w końcu będzie miał swój domek. Trzymajcie kciuki żeby wszystko było OK!!! Pani chce partycypować w kosztach transportu. Natomiast całość trasy wyjdzie ok. 300 zł, co nie jest małą sumą - ale przeliczając to na szczęście Ryśka we własnym domku... Napisałam na wątku transportowym że szukam dodatkowego pasażera na tą trasę. Ponadto dziś Rysio dostał II dawkę szczepionki + następna tura odrobaczywiania. Oczywiście był zbadany przez weterynarza - wszystko ok. Jest zdrowy i ładnie rośnie. Waży już 4,8 kg! Koszty podliczę później. Nie płacimy za wizyty tylko za same użyte leki/materiały. Dziś jeszcze Rysio jedzie do hoteliku u Astaroth powakacjować się przez najbliższy tydzień. -
Saba z lasu - została sama - Katastrofa Finansowa - POMÓŻ!!!
ajlii replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
Niestety, znów kicha :( Rysio ma pecha... wybitnego... -
Saba z lasu - została sama - Katastrofa Finansowa - POMÓŻ!!!
ajlii replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
Narazie ludzie z Zabrza milczą... chyba się rozmyślili :( Jutro Rysiek dostanie drugą dawkę szczepionki na wirusówki. -
Ja też jestem na zaproszenie Piechci. Niestety, finansowo nie pomogę :( Mogę jedynie zaoferować transport po kosztach jeśli nadal jest potrzebny - jutro lub 2/4/5 grudnia. Miałam pieska z padaczką. Leki padaczkowe trudno mu było ustawić, bo miał też inne problemy zdrowotne (przeżył jako szczeniak parwo w czasach kiedy to był prawie cud; do tego chore serduszko, nadciśnienie, jaskrę). W ramach desperacji miał zaleconą kurację dużymi dawkami wit B. Ataki ustały po kilku dawkach i nie powtórzyły się do końca Jego życia. Może warto rozważyć wzbogacenie karmy tą witaminą?
-
Saba z lasu - została sama - Katastrofa Finansowa - POMÓŻ!!!
ajlii replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
Mam prośbę... Dostałam kilka maili i telefonów w sprawie Rysia. Wszystkie te osoby były przekonane że piesek jest w Krakowie (tak sugerują chyba ogłoszenia). Wszyscy zrezygnowali gdy powiedziałam że chodzi o Warszawę. Może wystarczy dopisek że Rysio jest w Warszawie, ale jest możliwy dowóz do innego miasta? -
Saba z lasu - została sama - Katastrofa Finansowa - POMÓŻ!!!
ajlii replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
W sprawie Rysia było jeszcze kilka pytań... ale nic nich nie wynikło :( Był np. telefon z Krakowa, Pani chciała obejrzeć pieska... Odrzucam od razu maile z podanym nr telefonu i hasłem "prosze do mnie zadzwonić" oraz sms wysyłane z netu i do tego z błędami... -
Saba z lasu - została sama - Katastrofa Finansowa - POMÓŻ!!!
ajlii replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
[B]Marinkaa [/B]- masz pilne pw :) Była baaaardzo obiecujący telefon w sprawie Rysia... Poza tym Rysiek dostał dziś szczepionkę p/c wściekliźnie. Była baaaardzo dzielny :) Pani doktor obejrzała też jego łapki. Jest tendencja do krzywicy, ale narazie wstrzymała sie ze zdjęciem rtg. Muszę mu kupić preparat z wapnem i fosforem. Jąderka nadal nie zeszły. Poza tym wszystko ok :)