Jump to content
Dogomania

LeCoyotte

Members
  • Posts

    3425
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by LeCoyotte

  1. [quote name='weszka']Ja też wydrukuję. Tylko nie wiem po co skoro nie mam PS :([/QUOTE] W GIMPie robi się tak samo;) Tylko pewnie inne skróty klawiaturowe są. [quote name='Unbelievable']jaki niedźwiedź :roflt: :evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] jak tak zarośnie to wszyscy sie nią zachwycają, a jak ją ładnie zrobię to nikt nie zwróci uwagi:shake::evil_lol: [quote name='Justa']Matulu jedyna :mdleje:[/QUOTE] tak jasno napisane?:razz: czy całkiem skopane?:shake: czy czegoś może nie zrozumiałaś?:eviltong: Jak ktoś czegoś nie czai to pytać!:eviltong: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1415_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1431_640.jpg[/IMG]
  2. [quote name='Szamanka']Czy jest sens zmiany karmy na inną w sensie zmiany na inny smak? Mój pies przez 2 miesiące wcinał 15 kg puriny pro plan salmon&rice... Zastanawiam się czy teraz kupić tą samą karmę czy może inny smak.. Boję się tylko, że mu nie podejdzie...[/QUOTE] Po co chcesz zmieniać? Jak się sprawdza bardzo dobrze, to chyba nie ma sensu tak często zmieniać. Jeśli to konieczne, to ja bym najpierw kupił małą ilość na próbę..
  3. nigdy nie publikowane zdjęcia kudłacza:cool3:;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec%202009/IMG_6974_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec%202009/IMG_6984_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec%202009/IMG_6976_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec%202009/IMG_6980_640.jpg[/IMG]
  4. [url]http://img399.imageshack.us/img399/7441/dsc02473.jpg[/url] portret rodzinny?;) [quote name='eria']Doginka je raki i żabie udka więc dlaczego nie miałaby jeść kurzych łapek??? :shake::evil_lol:[/QUOTE] a żwacze też?:evil_lol: [quote name='weszka'] ratuj! zabrała! [url]http://img297.imageshack.us/img297/2268/dsc02321m.jpg[/url] [/QUOTE] takie to duże, a jakie nieporadne:lol:
  5. [quote name='Unbelievable']dobrze jest, ja, blondynka, zrozumiałam :evil_lol: tylko, czy tu: [url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1111640.jpg[/url] ta czerwona kropka to światełko czy bad pixel?:razz:[/QUOTE] jedyna mnie rozumiesz:loveu::multi::evil_lol: ta kropka to światło [quote name='eria']nic z powyższego nie wiem - i szczerze mówiąc jest mi z tym bardzo dobrze :loveu::loveu:[/QUOTE] w praktyce to zajmuje kilka minut, tylko tak strasznie wygląda w wersji tekstowej;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1430_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1434_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1448_640.jpg[/IMG] Wczoraj byliśmy u weta na szczepieniu. Troche się bałem o tą moją alergiczkę:lol: ale żyje i ma się dobrze:p I oczywiście zapomniałem się o coś spytać weta:roll: oko jej łzawi, nie wiem od czego. Przemywałem świetlikiem, pomaga na trochę, a potem łzawienie wraca.
  6. będziesz ja szkolić klikerem? :razz: Stefcia czochraj Lesia! ;p
  7. [quote name='ariss'] no i później sprawdzić czy tak umiem:diabloti:w co wątpię;)[/QUOTE] a chciałem napisać prosto jasno i na temat:mdleje: chyba zdolności pedagogiczne nie są moją mocną stroną:shake::evil_lol:
  8. fajne zdjęcia Ci wyszły:p to najlepsze [url]http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/DSC_8891-Kopia.jpg[/url] :loveu: reszta też niezła a 50-tka właśnie wyladowała na pierwszym miejscu na mojej liście fotozakupów :evil_lol:
  9. [quote name='ariss']a co Ty w erie się bawisz:evil_lol::evil_lol::evil_lol: ale pomagam:razz:[/QUOTE] dziekiiii:multi::evil_lol: nie chciałem, żebyście się męczyły zmieniając strony:cool3:
  10. Ukaże się nam wstępna wersja tego co chcemy osiągnąć. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard06.jpg[/IMG] Teraz kilka poprawek: Klikamy na miniaturkę pierwszej warstwy (1). Z menu image->adjustments wymieramy Brightness/Contrast i zmieniamy wg uznania;) U mnie -15 i -50. Zamiast tego można się pobawic krzywymi (Image->Adjustments -> Curves) i uzyskać lepszy efekt, ale Brightness/Contrast jest chyba łatwiejsze dla początkujących;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard07.jpg[/IMG] Można jeszcze trochę zwiększyść kontrast samej trawy, i w tym przypadku najlepiej się sprawdzą Poziomy (Levels). Skrót klawiaturowy Ctrl+L. Przesuwamy lewy znacznik gdzieś do pozycji 25. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard08.jpg[/IMG] Teraz poparwimy troche niebo. Klikamy na miniaturkę warstwy dolnej (ciemniejszej), wybieramy opcję Brightness/Contrast i zabawa suwakami;) Ja ustawiłem +15 i +50. Łączymy wszystkie warstwy: klikamy prawym na obojętne którą warstwę i wybieramy Flatten Image. Na koniec ocieplamy fotkę - opcja Image->Adjustments -> color balance (na klawiaturze Ctrl+B) i przesuwamy trzeci suwak w kierunku Yellow (ja ustawiłem -20) i klikamy oczywiście OK. I to by było na tyle:) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1111640.jpg[/IMG] pewnie jest masa błędów logicznych, stylistycznych itp itd, ale późno już jest :diabloti: Oczywiście zamiast tych wszystkich masek itp wystarczy założyc na obiektyw odpowiedni neutralny filtr gradientowy, ale to inna bajka:evil_lol:
  11. Jak każdy wie, żeby zrobić w miarę dobre zdjęcie, trzeba je dobrze naświetlić;) (ale odkrycie:lol:) Scena była bardzo kontrastowa dlatego żeby wyglądała tak jak ją w rzeczywistości widziałem, zrobiłem dwie fotki, pierwsza z czasem 1s, druga 8s, czyli 3EV róznicy (2 do potęgi 3 = 8s / 1s). Reszta parametrów: ISO 200, f/6.3, f=70mm. Pierwszą naświetliłem na niebo, drugą na mgłę. Czyli robimy tak: ustawiamy tryb preselekcji przysłony A i wybieramy przysłonę (w moim przypadku 6.3, bo w tych okolicach poprawia się ostrość obiektywu, chociaż i tak statyw stał na miękkiej trawie i fotki nie są idealnie ostre), pomiar światła ustawiamy na punktowy, celujemy środkiem kadru w wizjerze na mierzone miejsce, czyli w pierwszym przypadku niebo. Jako, że niebo jest względnie jasne (w stosunku do np. chmur) zwiększamy kompensację ekspozycji o np. +2/3 EV (tu trzeba poeksperymentować i ustawić kompensację w zależności od rzeczywistej jasności, czyli im obiekt (u nas niebo) jaśniejszy, tym większa ekspozycja na plus (np dla białych chmur w słoneczny dzien ustawiam ok +2EV), im ciemniejszy - większa na minus. Czyli można było zrobic pomiar na ciemne chmury i skompensować o -1EV. Drugie zdjęcie robimy analogicznie, naswietlając na mgłę. Mgła jest względnie jasna, więc kompensujemy o ok +1/3 - +2/3EV (oczywiście tu też nie ma reguły - trzeba eksperymentować, albo dojść do wprawy;)). Jak już zrobimy fotky wyjściowe, zabieramy się za łączenie w PS. Żeby nie komplikować obróbki, zakładam, że zdjęcia robione były w JPGu (chociaż raw jest zdecydowanie lepszym wyjściem). Otwieramy pierwszą (ciemniejszą) fotkę w PS, zaznaczamy całość (Ctrl+A) i kopiujemy do schowka (Ctrl+C). Otwiermy drugą fotkę i wklejamy do niej tą pierwszą, która jest w schowku (Ctrl+V). Mamy teraz dwie warstwy: [URL=http://s283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/?action=view&current=Clipboard01.jpg][IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/th_Clipboard01.jpg[/IMG] [SIZE="1"](klik)[/SIZE][/URL] Teraz trzeba utworzyć maskę warstwy, w celu odkrycia nieba spod wierzchniej warstwy. Kilkamy w ikonkę Add layer mask (1. na zrzucie ekranu), utworzy się biała nieprzezroczysta maska (2.) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard02.jpg[/IMG] Teraz musimy zrobić płynne przejście między niebem a ziemią, więc użyjemy narzędzia Gradient tool [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard03.jpg[/IMG] W górnym pasku ustawiamy opcje: styl wypełnienia na Black,white (1.), Gradient liniowy (2.), dalej Mode:normal, Opacity: 100%, zaznaczmy Dither i Transparency. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard04.jpg[/IMG] Teraz musimy zaznaczyć początek i koniec wypełnienia gradientem. Klikamy (i trzymamy) trochę ponad horyzontem (1), przeciągamy pionowo w dół do miejsca gdzie zaczyna się trawa (2) i puszczamy. Oczywiście można gdzie indziej utworzyć gradient, w zależności co chcemy uzyskać (wyżej, niżej, po skosie) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard05.jpg[/IMG]
  12. od nowej strony będzie mały tutorial...:cool1:
  13. [quote name='malawaszka']AHA! tak - faktycznie banalnie proste :splat: i już wiem czemu mi nie wychodziło :evil_lol:[/QUOTE] zaraz to rozpiszę po kolei i zobaczysz, że to jest banalne:eviltong: [quote name='ariss']mam nadzieję że w sierpniu przestanę:diabloti:;)[/QUOTE] Cosina? Sigma? Tamron? czy 50mm + pierścienie?:razz: [quote name='Agappe']hmm ja troche nie rozumiem zabawy tą ostrością.. czemu cały owad nie jest ostry tylko jego kawałki i to czasami oddzielone od siebie?? niezbyt rozumiem ten zamysł:roll::oops:[/QUOTE] tak jak Unbecośtamcośtam napisała (:eviltong:), taka ostrość jest normalnym zjawiskiem w fotografii, tzn. ostra jest tylko ta część owada, która znajduje się w głębi ostrości, czyli w płaszczyźnie prostopadłej do osi obiektywu. Btw, robione były na przysłonie 22;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1497copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1501copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1503copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1104640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1403_640.jpg[/IMG]
  14. [quote name='ariss']ubiłeś???:diabloti:[/QUOTE] no jasne, ich było kilkadziesiąt w tym kokonie:eviltong:
  15. [quote name='Unbelievable']najpierw w środku są nimfy, później wyrastają pajączki :diabloti:[/QUOTE] nieważne co to, ale jedno i drugie zasługuje na ubicie:diabloti: btw jak te nimfy wyglądają? bo to co widziałem biegało i wyglądało jak pająk
  16. [quote name='Unbelievable']fajna zabawka :cool3::cool3: i fajnie kosztuje:diabloti:[/QUOTE] noo to jest najtańszy obiektyw do makro:p [quote name='ariss'][url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1015640.jpg[/url] :mdleje: co Wy zawsze o tej zazdrości gadacie:diabloti:[/QUOTE] a Ty już nie zazdrościsz obiektywu?:diabloti:
  17. horyzont przecie prosty jest, w końcu to w górach:evil_lol: fajnie tam macie...
  18. miło mi że Ci się podoba;) Zrobione na statywie z dwóch zdjęć, jedno naswietlone na niebo, drugie na łąkę i połączone. Z obróbki tylko kontast;) Naprawdę nic trudnego:cool3:
  19. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1433_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1483copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1487copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1493copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1462_640.jpg[/IMG]
  20. [quote name='malawaszka']OMG :mdleje: to ostatnie mnie rozwaliło :loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] Ty tam u siebie powinnaś mieć codziennie takie widoki:eviltong: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1015640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1398_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1414_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1422_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1430_640.jpg[/IMG]
  21. [quote name='malawaszka']nooo same chronione mamy :lol::loveu: no i ciekawe jak sie ma ochrona tygrzyka do koszenia łąk, na których mają swoje kokony :niewiem:[/QUOTE] wczoraj widziałem taki ogromy kokon, może miał 10x10cm, a w środku pełno małych pajączków:angryy: potem to rośnie, chodzi po łąkach i straszy:angryy::angryy::evil_lol:
  22. [quote name='asia78']Chodzę z psem do lasu i za każdym razem jestem w stresie. Jak ja mam sprawdzić czy w moim lesie ktoś poluje? Żebym mogła czuć się bezpiecznie. [/QUOTE] W kole łowieckim, do którego należy dany tetren, można sprawdzić terminy i miejsca polowań. Ale są jeszcze kłusownicy... (względnie myśliwi po godzinach:diabloti:)
  23. jaka fajna sesja kociaków na czerwonym:p A burza rzeczywiście była efektowna:)
  24. poka te mokre motyle:cool3:
  25. [quote name='tangerine74'][FONT=Calibri][FONT=Arial][COLOR=black]Patrz i proś boskie!!! :loveu:[/COLOR][/FONT] [FONT=Tahoma][FONT=Arial][COLOR=black]Gimlego nigdy nie nauczyłam prosić, bo on od razu stoi na tylnych łapkach – nie potrafi siedzieć :shake: W efekcie mam komendę "świstak" i psa proszącego podskakująco :razz:[/COLOR][/FONT] [COLOR="Red"]Samba tez tak podskakuje na tylnych łapkach, czasami nawet chodzi do tyłu:lol: ale prosić na siedząco umie:cool1:[/COLOR] [FONT=Arial][COLOR=black][URL]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/PICT1293640.jpg[/URL][/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]eeeeeeeeeee… zaniemówiłam :crazyeye:[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]Błagam o tą fotkę na maila – będę ją wykorzystywać jako tapetę wszędzie, gdzie się da :loveu::p:loveu:[/COLOR][/FONT] [/FONT] [/FONT][/QUOTE] podaj maila to wyslę;) [quote name='weszka']Widoczki cudne. No, eria rośnie ci makro-konkurencja ;)[/QUOTE] odważne stwierdzenie, że makro:evil_lol: ja bym powiedział, że na razie mikro:diabloti: Ciekawym odpowiadam, że to Cosina 100/3.5 :) zbudowana jak plastikowa zabawka, która ma sie zaraz rozlecieć, ale za to możliwości ogromne:p [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1261_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1336_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1356640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1108640.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...