-
Posts
3425 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by LeCoyotte
-
[quote name='weszka']Ja też wydrukuję. Tylko nie wiem po co skoro nie mam PS :([/QUOTE] W GIMPie robi się tak samo;) Tylko pewnie inne skróty klawiaturowe są. [quote name='Unbelievable']jaki niedźwiedź :roflt: :evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] jak tak zarośnie to wszyscy sie nią zachwycają, a jak ją ładnie zrobię to nikt nie zwróci uwagi:shake::evil_lol: [quote name='Justa']Matulu jedyna :mdleje:[/QUOTE] tak jasno napisane?:razz: czy całkiem skopane?:shake: czy czegoś może nie zrozumiałaś?:eviltong: Jak ktoś czegoś nie czai to pytać!:eviltong: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1415_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1431_640.jpg[/IMG]
-
[quote name='Szamanka']Czy jest sens zmiany karmy na inną w sensie zmiany na inny smak? Mój pies przez 2 miesiące wcinał 15 kg puriny pro plan salmon&rice... Zastanawiam się czy teraz kupić tą samą karmę czy może inny smak.. Boję się tylko, że mu nie podejdzie...[/QUOTE] Po co chcesz zmieniać? Jak się sprawdza bardzo dobrze, to chyba nie ma sensu tak często zmieniać. Jeśli to konieczne, to ja bym najpierw kupił małą ilość na próbę..
-
nigdy nie publikowane zdjęcia kudłacza:cool3:;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec%202009/IMG_6974_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec%202009/IMG_6984_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec%202009/IMG_6976_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec%202009/IMG_6980_640.jpg[/IMG]
-
[url]http://img399.imageshack.us/img399/7441/dsc02473.jpg[/url] portret rodzinny?;) [quote name='eria']Doginka je raki i żabie udka więc dlaczego nie miałaby jeść kurzych łapek??? :shake::evil_lol:[/QUOTE] a żwacze też?:evil_lol: [quote name='weszka'] ratuj! zabrała! [url]http://img297.imageshack.us/img297/2268/dsc02321m.jpg[/url] [/QUOTE] takie to duże, a jakie nieporadne:lol:
-
[quote name='Unbelievable']dobrze jest, ja, blondynka, zrozumiałam :evil_lol: tylko, czy tu: [url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1111640.jpg[/url] ta czerwona kropka to światełko czy bad pixel?:razz:[/QUOTE] jedyna mnie rozumiesz:loveu::multi::evil_lol: ta kropka to światło [quote name='eria']nic z powyższego nie wiem - i szczerze mówiąc jest mi z tym bardzo dobrze :loveu::loveu:[/QUOTE] w praktyce to zajmuje kilka minut, tylko tak strasznie wygląda w wersji tekstowej;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1430_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1434_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1448_640.jpg[/IMG] Wczoraj byliśmy u weta na szczepieniu. Troche się bałem o tą moją alergiczkę:lol: ale żyje i ma się dobrze:p I oczywiście zapomniałem się o coś spytać weta:roll: oko jej łzawi, nie wiem od czego. Przemywałem świetlikiem, pomaga na trochę, a potem łzawienie wraca.
-
będziesz ja szkolić klikerem? :razz: Stefcia czochraj Lesia! ;p
-
[quote name='ariss'] no i później sprawdzić czy tak umiem:diabloti:w co wątpię;)[/QUOTE] a chciałem napisać prosto jasno i na temat:mdleje: chyba zdolności pedagogiczne nie są moją mocną stroną:shake::evil_lol:
-
fajne zdjęcia Ci wyszły:p to najlepsze [url]http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/DSC_8891-Kopia.jpg[/url] :loveu: reszta też niezła a 50-tka właśnie wyladowała na pierwszym miejscu na mojej liście fotozakupów :evil_lol:
-
[quote name='ariss']a co Ty w erie się bawisz:evil_lol::evil_lol::evil_lol: ale pomagam:razz:[/QUOTE] dziekiiii:multi::evil_lol: nie chciałem, żebyście się męczyły zmieniając strony:cool3:
-
Ukaże się nam wstępna wersja tego co chcemy osiągnąć. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard06.jpg[/IMG] Teraz kilka poprawek: Klikamy na miniaturkę pierwszej warstwy (1). Z menu image->adjustments wymieramy Brightness/Contrast i zmieniamy wg uznania;) U mnie -15 i -50. Zamiast tego można się pobawic krzywymi (Image->Adjustments -> Curves) i uzyskać lepszy efekt, ale Brightness/Contrast jest chyba łatwiejsze dla początkujących;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard07.jpg[/IMG] Można jeszcze trochę zwiększyść kontrast samej trawy, i w tym przypadku najlepiej się sprawdzą Poziomy (Levels). Skrót klawiaturowy Ctrl+L. Przesuwamy lewy znacznik gdzieś do pozycji 25. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard08.jpg[/IMG] Teraz poparwimy troche niebo. Klikamy na miniaturkę warstwy dolnej (ciemniejszej), wybieramy opcję Brightness/Contrast i zabawa suwakami;) Ja ustawiłem +15 i +50. Łączymy wszystkie warstwy: klikamy prawym na obojętne którą warstwę i wybieramy Flatten Image. Na koniec ocieplamy fotkę - opcja Image->Adjustments -> color balance (na klawiaturze Ctrl+B) i przesuwamy trzeci suwak w kierunku Yellow (ja ustawiłem -20) i klikamy oczywiście OK. I to by było na tyle:) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1111640.jpg[/IMG] pewnie jest masa błędów logicznych, stylistycznych itp itd, ale późno już jest :diabloti: Oczywiście zamiast tych wszystkich masek itp wystarczy założyc na obiektyw odpowiedni neutralny filtr gradientowy, ale to inna bajka:evil_lol:
-
Jak każdy wie, żeby zrobić w miarę dobre zdjęcie, trzeba je dobrze naświetlić;) (ale odkrycie:lol:) Scena była bardzo kontrastowa dlatego żeby wyglądała tak jak ją w rzeczywistości widziałem, zrobiłem dwie fotki, pierwsza z czasem 1s, druga 8s, czyli 3EV róznicy (2 do potęgi 3 = 8s / 1s). Reszta parametrów: ISO 200, f/6.3, f=70mm. Pierwszą naświetliłem na niebo, drugą na mgłę. Czyli robimy tak: ustawiamy tryb preselekcji przysłony A i wybieramy przysłonę (w moim przypadku 6.3, bo w tych okolicach poprawia się ostrość obiektywu, chociaż i tak statyw stał na miękkiej trawie i fotki nie są idealnie ostre), pomiar światła ustawiamy na punktowy, celujemy środkiem kadru w wizjerze na mierzone miejsce, czyli w pierwszym przypadku niebo. Jako, że niebo jest względnie jasne (w stosunku do np. chmur) zwiększamy kompensację ekspozycji o np. +2/3 EV (tu trzeba poeksperymentować i ustawić kompensację w zależności od rzeczywistej jasności, czyli im obiekt (u nas niebo) jaśniejszy, tym większa ekspozycja na plus (np dla białych chmur w słoneczny dzien ustawiam ok +2EV), im ciemniejszy - większa na minus. Czyli można było zrobic pomiar na ciemne chmury i skompensować o -1EV. Drugie zdjęcie robimy analogicznie, naswietlając na mgłę. Mgła jest względnie jasna, więc kompensujemy o ok +1/3 - +2/3EV (oczywiście tu też nie ma reguły - trzeba eksperymentować, albo dojść do wprawy;)). Jak już zrobimy fotky wyjściowe, zabieramy się za łączenie w PS. Żeby nie komplikować obróbki, zakładam, że zdjęcia robione były w JPGu (chociaż raw jest zdecydowanie lepszym wyjściem). Otwieramy pierwszą (ciemniejszą) fotkę w PS, zaznaczamy całość (Ctrl+A) i kopiujemy do schowka (Ctrl+C). Otwiermy drugą fotkę i wklejamy do niej tą pierwszą, która jest w schowku (Ctrl+V). Mamy teraz dwie warstwy: [URL=http://s283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/?action=view¤t=Clipboard01.jpg][IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/th_Clipboard01.jpg[/IMG] [SIZE="1"](klik)[/SIZE][/URL] Teraz trzeba utworzyć maskę warstwy, w celu odkrycia nieba spod wierzchniej warstwy. Kilkamy w ikonkę Add layer mask (1. na zrzucie ekranu), utworzy się biała nieprzezroczysta maska (2.) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard02.jpg[/IMG] Teraz musimy zrobić płynne przejście między niebem a ziemią, więc użyjemy narzędzia Gradient tool [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard03.jpg[/IMG] W górnym pasku ustawiamy opcje: styl wypełnienia na Black,white (1.), Gradient liniowy (2.), dalej Mode:normal, Opacity: 100%, zaznaczmy Dither i Transparency. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard04.jpg[/IMG] Teraz musimy zaznaczyć początek i koniec wypełnienia gradientem. Klikamy (i trzymamy) trochę ponad horyzontem (1), przeciągamy pionowo w dół do miejsca gdzie zaczyna się trawa (2) i puszczamy. Oczywiście można gdzie indziej utworzyć gradient, w zależności co chcemy uzyskać (wyżej, niżej, po skosie) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/tutek1/Clipboard05.jpg[/IMG]
-
od nowej strony będzie mały tutorial...:cool1:
-
[quote name='malawaszka']AHA! tak - faktycznie banalnie proste :splat: i już wiem czemu mi nie wychodziło :evil_lol:[/QUOTE] zaraz to rozpiszę po kolei i zobaczysz, że to jest banalne:eviltong: [quote name='ariss']mam nadzieję że w sierpniu przestanę:diabloti:;)[/QUOTE] Cosina? Sigma? Tamron? czy 50mm + pierścienie?:razz: [quote name='Agappe']hmm ja troche nie rozumiem zabawy tą ostrością.. czemu cały owad nie jest ostry tylko jego kawałki i to czasami oddzielone od siebie?? niezbyt rozumiem ten zamysł:roll::oops:[/QUOTE] tak jak Unbecośtamcośtam napisała (:eviltong:), taka ostrość jest normalnym zjawiskiem w fotografii, tzn. ostra jest tylko ta część owada, która znajduje się w głębi ostrości, czyli w płaszczyźnie prostopadłej do osi obiektywu. Btw, robione były na przysłonie 22;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1497copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1501copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1503copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1104640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1403_640.jpg[/IMG]
-
[quote name='ariss']ubiłeś???:diabloti:[/QUOTE] no jasne, ich było kilkadziesiąt w tym kokonie:eviltong:
-
[quote name='Unbelievable']najpierw w środku są nimfy, później wyrastają pajączki :diabloti:[/QUOTE] nieważne co to, ale jedno i drugie zasługuje na ubicie:diabloti: btw jak te nimfy wyglądają? bo to co widziałem biegało i wyglądało jak pająk
-
[quote name='Unbelievable']fajna zabawka :cool3::cool3: i fajnie kosztuje:diabloti:[/QUOTE] noo to jest najtańszy obiektyw do makro:p [quote name='ariss'][url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1015640.jpg[/url] :mdleje: co Wy zawsze o tej zazdrości gadacie:diabloti:[/QUOTE] a Ty już nie zazdrościsz obiektywu?:diabloti:
-
horyzont przecie prosty jest, w końcu to w górach:evil_lol: fajnie tam macie...
-
miło mi że Ci się podoba;) Zrobione na statywie z dwóch zdjęć, jedno naswietlone na niebo, drugie na łąkę i połączone. Z obróbki tylko kontast;) Naprawdę nic trudnego:cool3:
-
[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1433_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1483copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1487copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1493copy_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1462_640.jpg[/IMG]
-
[quote name='malawaszka']OMG :mdleje: to ostatnie mnie rozwaliło :loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] Ty tam u siebie powinnaś mieć codziennie takie widoki:eviltong: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1015640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1398_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1414_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1422_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1430_640.jpg[/IMG]
-
[quote name='malawaszka']nooo same chronione mamy :lol::loveu: no i ciekawe jak sie ma ochrona tygrzyka do koszenia łąk, na których mają swoje kokony :niewiem:[/QUOTE] wczoraj widziałem taki ogromy kokon, może miał 10x10cm, a w środku pełno małych pajączków:angryy: potem to rośnie, chodzi po łąkach i straszy:angryy::angryy::evil_lol:
-
[quote name='asia78']Chodzę z psem do lasu i za każdym razem jestem w stresie. Jak ja mam sprawdzić czy w moim lesie ktoś poluje? Żebym mogła czuć się bezpiecznie. [/QUOTE] W kole łowieckim, do którego należy dany tetren, można sprawdzić terminy i miejsca polowań. Ale są jeszcze kłusownicy... (względnie myśliwi po godzinach:diabloti:)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
LeCoyotte replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
jaka fajna sesja kociaków na czerwonym:p A burza rzeczywiście była efektowna:)- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
poka te mokre motyle:cool3:
-
[quote name='tangerine74'][FONT=Calibri][FONT=Arial][COLOR=black]Patrz i proś boskie!!! :loveu:[/COLOR][/FONT] [FONT=Tahoma][FONT=Arial][COLOR=black]Gimlego nigdy nie nauczyłam prosić, bo on od razu stoi na tylnych łapkach – nie potrafi siedzieć :shake: W efekcie mam komendę "świstak" i psa proszącego podskakująco :razz:[/COLOR][/FONT] [COLOR="Red"]Samba tez tak podskakuje na tylnych łapkach, czasami nawet chodzi do tyłu:lol: ale prosić na siedząco umie:cool1:[/COLOR] [FONT=Arial][COLOR=black][URL]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/PICT1293640.jpg[/URL][/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]eeeeeeeeeee… zaniemówiłam :crazyeye:[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]Błagam o tą fotkę na maila – będę ją wykorzystywać jako tapetę wszędzie, gdzie się da :loveu::p:loveu:[/COLOR][/FONT] [/FONT] [/FONT][/QUOTE] podaj maila to wyslę;) [quote name='weszka']Widoczki cudne. No, eria rośnie ci makro-konkurencja ;)[/QUOTE] odważne stwierdzenie, że makro:evil_lol: ja bym powiedział, że na razie mikro:diabloti: Ciekawym odpowiadam, że to Cosina 100/3.5 :) zbudowana jak plastikowa zabawka, która ma sie zaraz rozlecieć, ale za to możliwości ogromne:p [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1261_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1336_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1356640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/lipiec%202009/_DSC1108640.jpg[/IMG]