Jump to content
Dogomania

LeCoyotte

Members
  • Posts

    3425
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by LeCoyotte

  1. [quote name='Justa']Tyle czasu? :mdleje: Toć ten czas leci jak szalony :placz: Sesja od poniedziałku, a kończy się 26 :placz:[/QUOTE] przecie żartujem:diabloti:
  2. wróciłem...:evil_lol: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/_DSC0407_640.jpg[/IMG] [quote name='Justa']Ależ u Ciebie na tych polach jasno :cool3: Fotki :mdleje: :loveu:[/QUOTE] jak się naświetla 15minut to nawet czarna dziura staje się jasna;) [quote name='malawaszka']oooo to samo słyszałam u mnie prawie koło domu w nocy i mało nie umarłam zestrachu, a jak szybko wracałam to tyko wiem ja i moje psy :evil_lol::evil_lol::evil_lol: a foty nocne rewelacja!!!!! :crazyeye:[/QUOTE] no wrażenia niezapomniane:evil_lol: dzisiaj też słyszałem sarny, ale to tak już bez sensu wiedzieć co to i się nie bać:evil_lol: zające też były i chyba dwa lisy, oczy im świeciły jak latarki:lol: śpiochu one more time [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/DSC0328_640.jpg[/IMG]
  3. [quote name='LakusiowaPani']Niech każdy właściciel kąpie sie tak często jak jego pies. :diabloti::diabloti::diabloti:Moze byc bardzoooo ciekawie. Moze wtedy co niektórzy zobaczą jak wygląda sie , jak sie kąpie tylko 3-4 razy w roku. A o zapachu :diabloti: juz nie wspomne. :cool3:. Są chętni??? :cool3::cool3:[/QUOTE] co to za porównanie psa do człowieka? Psu bliżej do wilków niz do ludzi... a widziałaś kiedyś wilka w lesie pod prysznicem? Albo chociaż szorującego się w górskim strumyku?:evil_lol: Ja psu czasem (wtedy kiedy potrzeba, raz na miesiąc, dwa) przemywam podwozie, a reszty (grzbiet,boki,, głowa) nie myję bo nie ma takiej potrzeby;) Może raz na rok.
  4. [quote name='dog_master']O, jak już seria pytań do [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/11218.html"]LeCoyotte[/URL] to też się podłączę ;) Co teraz kupujesz? 0,9 pewnie?[/QUOTE] 100 pytań do:evil_lol: chcę zamienić 0,6 na 0,9, a i cały filtr szary by się przydał, tylko jeszcze nie wiem jaki
  5. między cokin a hitech jest taka różnica, że cokin potrafi wprowadzić lekkie zabarwienie (bo to jest filtr szary - grey), a hitech jest całkowicie neutralny (ND - netral density). Miałem takiego cokin'a i był lekko różowy, co dla mnieniedopuszczalne, bo on ma z reguły przyciemniać, a nie kolorować;) zamieniłem i gra:cool3: Jeżeli chodzi o holder i pierścienie - te tansze są gorzej wykonane i mniej trwałe. Ja takie mam i może być
  6. wczoraj zrobiłem sobie nocny wypad na pole:evil_lol: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/_DSC0375_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/_DSC0372_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/_DSC0378_640_1.jpg[/IMG] I przy okazji nasłuchałem się takich dźwięków... [url]http://kola.lowiecki.pl/ao/zzz/glo/koziol.mp3[/url] Chodziło toto kilka metrów ode mnie.. pierwsza myśl, puma?:evil_lol: Dzisiaj się dowiedziałem, że to 'tylko' sarna;)
  7. [quote name='sugarr'] Ale przemyślałam, poczytałam i (zgodnie z waszymi radami zresztą) biorę 70-200/2.8 [/quote] no i bardzo dobry wybór:cool3: [quote] I jeszcze pytanie, głównie do LeCoyotte, bo widzę że używasz - jakiej firmy filtr? Bo się przymierzam, tylko z tego co czytałam to te szare połówkowe sobie nie równe. Czytałam, że Hoya ma niezłe, ale nie mogę znaleźć na 77mm Wszędzie widzę "Massa" (z tańszych) i Marumi (drożej) i Heliopan (najdrożej) Zastanawiam się, czy warto iść myślą, że najdroższy będzie najlepszy, czy oszczędzić i w zasadzie mieć to samo. Bo różnica między najdroższym i najtańszym spora, także mi się nie spieszy przepłacać :)[/QUOTE] chcesz nakręcaną połówkę? MZ nie warto, bo nakręcana wymusza podział kadru na 1/2 i nie masz żadnej kontroli nad jej działaniem, możesz sobie tylko obrócić;) Ja zainwestowałem w system cokin, czyli holder, pierścień na 77mm i filtr - mam Hitech ND0,6 czyli 2 przysłony (ale chcę go sprzedać i kupić coś mocniejszego, bo dla mnie za słaby) poczytaj tu [url=http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=7148]COKIN - KREATYWNY SYSTEM FILTRÓW FOTOGRAFICZNYCH część I - FORUM - NIKON KLUB POLSKA[/url] i tu [url=http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=11429]Kreatywny System Cokin Cz 2 Zastosowanie Filtrów - FORUM - NIKON KLUB POLSKA[/url] W przypadku filtrów, najdroższy będzie najlepszy (np Lee), ale na początek taki Hitech wystarczy;) [quote name='Helga&Ares']chodzi mi o jakiegoś zooma od najmniejszych ogniskowych, bo w tej chwili najmniejszą mam 70mm, a potrzebuję coś krótszego, ale nie typowo do krajobrazu:) Nie chcę rybiego oka[/QUOTE] sigma 17-50 2.8? tamron 17-35? nie wiem;)
  8. [quote name='sugarr'] Może powiedzcie mi po prostu, jaki kupiłybyście obiektyw do 3tys zł, do focenia psa w biegu??:cool3:[/QUOTE] masz 3000 i problem z kupnem obiektywu? :roll: sigma 70-200/2.8 albo C 70-200/4;) [quote name='Helga&Ares']a ja szukam fajnego szkła do canona, chcę od jak najmniejszej ogniskowej, ale nie typowo krajobrazówki... Może ktoś mógłby polecić fajne szkiełko?[/QUOTE] a do czego?:cool3: C10-22, tokina 12-24, sigma 10-20, chyba że rybie oko o 2 razy większych kątach;)
  9. [quote name='Justa']Na pewno takie fotki będą w lipcu :diabloti:[/QUOTE] a czy Ty w ogóle wiesz kiedy jest lipiec???!:shake: chyba sobie nie zdajesz z tego sprawy:shake: tyle czasu:shake: :diabloti:
  10. [quote name='Justa']Hmm.. ale tak czy siak to będzie widać, bo ja tam jestem świadoma jak wygląda zdjęcie surowe :diabloti: Pięknie specu od widoków :loveu:[/QUOTE] wielką sztuką jest zrobić takie zdjęcie, żeby nie wymagało obróbki... starzy wyjadacze robią tylko na analogu i to na średnim/wielkim formacie.. może mi sie kiedyś uda;) a to hdr czy nie?:cool3::eviltong::diabloti: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/_DSC0259bw640.jpg[/IMG] [quote name='Smoke']:) Tutoriali do HDR w necie jest dużo - wpisałem pierwszy link z moich ulubionych :) Zrobić dobry HDR to nie takie proste zwłaszcza z jednego RAW-a.[/QUOTE] a ja wolę mieć jeden porządny i po polsku;) Większość tutków prowadzi do powstania jakichś dziwnych graficzncyh tworów mających niewiele wspólnego z rzeczywistością:diabloti: Z jednego rawa to taki pseudo hdr i robi się o wiele łatwiej... tylko jedno zdjęcie, nie trzeba targać statywu itp ale za to jakość tym gorsza, im większa kontrastowość sceny;) [quote name='basia bonnie']Kojot, jesteś miszczu! normalnie się nie mogę napatrzeć na te krajobrazy! niesamowite to jest:cool3: muszę sobie poczytać o tym HDR :eviltong:[/QUOTE] hehe dzięki;) [quote name='Tinka:)']czytałam instrukcję ;) i dzisiaj robiłam, chyba mi wyszło :hmmmm:[/QUOTE] i jak?:razz:
  11. masienka, pierwsze najlepsze:o super;) przydałaby Ci się szara połówka (2 i 3 zdjęcie) bo szkoda takich okazji;) a ja mam takie, polskie..;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/DSC_0056x640.jpg[/IMG]
  12. [B]Smoke[/B], MZ najlepszy tutorial do HDR napisał M.Duczyński;) [url=http://kaliszfoto.pun.pl/viewforum.php?id=18]CYFROWA CIEMNIA - KALISKIE FORUM FOTOGRAFICZNE[/url] [quote name='Justa']I to jest ten HDR cały? :roll: Bo wizulanie bardzo podobny :razz:[/QUOTE] no hdr;) ogólnie mówiąc, im bardziej widać efekt użycia HDRu, tym gorzej;) staram się, żeby obróbka, jeśli jakaś jest, nie rzucała się w oczy:p to też hdr. jakby ktoś pytał;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/DSC_0063_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/DSC0329_640.jpg[/IMG]
  13. biały mak?? zbladł na widok sigmy:diabloti:
  14. ja już tęsknię za kolorowymi fotami Gass wyławiającej z jeziora pół drzewa :loveu: :diabloti:
  15. Doginka powiedz mi jak można z takich pokręconych włosów [url]http://i40.tinypic.com/34ru6ht.jpg[/url] zrobić takie proste słupki? To taki rodzaj sierści, z którym da się takie coś zrobić czy z każdą się da, tylko trzeba wiedzieć jak?
  16. [quote name='Doginka']Przecież to łatwe - braketing, to poprostu 2 lub 3 foty jasno -jasniej lub najjaśniej albo odwrotnie - nie pamiętam już i potem wybiera sie to najlepsze, albo nakłada jeśli foty robione w RAWie;) [B]Kojot[/B] proszę, powiedz, że się nie mylę:evil_lol:[/QUOTE] skąd skopiowałaś?:eviltong::evil_lol: może tak - jasno, jaśniej, ciemniej;) [quote name='Tinka:)']tak, tylko mi wszystkie fotki wychodzą później takie same :cool1: chyba, że jestem doopa i źle to włączam, czy coś :evil_lol:[/QUOTE] instrukcja nie gryzie:eviltong: masz D70? Trzymasz przycisk BKT (z tyłu, po lewej na górze), włącza się głównym kółkiem, a podrzędnym wybierasz tryb (2lub3 klatki i różnicę EV). Ja do tego ustawiam tryb seryjny i robią się trzy pod rząd - po trzecim puszczam spust.
  17. jeszcze nie widziałem na razy tylu zdjęć jednej ważki:crazyeye::evil_lol: [quote name='Tinka:)']nie szumi tylko są przeostrzone ;) [/QUOTE] i jedno, i drugie:eviltong:
  18. wygląda na bardzo znudzoną tymi tomami książek;) [quote name='Justa'] [B]weszka[/B], ktoś te nasze zwierzaki leczyć musi w przyszłości :multi: [/QUOTE] no to ja się juz ustawiam w kolejce do lek. wet. J. :cool1:
  19. [quote name='ariss']też umarłam:evil_lol::evil_lol::evil_lol: a możesz mnie oświecić jak Ty to robisz:crazyeye: [url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/DSC_0056x640.jpg[/url] [/QUOTE] 3 fotki w braketingu +/- 2EV i składanie w PS;) to tak w ogromnym skrócie:evil_lol: [quote name='weszka']O ja cieeeee [URL]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/DSC_0056x640.jpg[/URL] - chylę czoła!!!! Niesamowite!!! [/QUOTE] [quote name='Doginka'] A pejzarz rewelacyjny:loveu: Chylę czoła:modla:[/QUOTE] dzięki;) [quote name='eria']brodę ma Samba bombową,ale ten ogoooooon straszy :evil_lol::evil_lol: już pół wyskubałeś to te kilka kłaków na końcu też być mógł :evil_lol:[/QUOTE] [quote name='weszka']Coś mi się wydaje, że im bardziej są naciski na porządek na ogonie tym Kojot jest bardziej innego zdania :evil_lol:[/QUOTE] haha i tu masz rację:diabloti: zostawie jej taką małą chorągiewkę, żeby wyróżniała się w tłumie:evil_lol: [URL=http://s283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/?action=view&current=_DSC0243bw850.jpg][IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/th__DSC0243bw850.jpg[/IMG][/URL]
  20. [quote name='diabelkowa']hmm czyli jak mam psa ktory wyglada jak ON bo mi to zawsze mowia ale troche odbiega od wzorca bo ma tylko 43 cm w klebie to znaczy ze jest rasowy ?:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] no jasne, że tak:cool1: jak kupisz sobie konia, a wszyscy Ci mówią, że masz kurę, to to jest kura:roflt:
  21. [quote name='Smoke']W pełni się z tym zgadzam. [/quote] Ja ani trochę. Ale zawsze jest większe prawdopodobieństwo, że tak jest. [quote] Ale nurtuje mnie jeszcze takie pytanie: Czy można stwierdzić, że pies jest rasowy bez sprawdzania jego metryki?[/QUOTE] Nie, tylko metryka daje taką gwarancję.
  22. [quote name='leepa'] Moim zdaniem droga do serca psa (a szczególnie sznaucera, co wielokrotnie potwierdziło sie w moich rozmowach z innymi sznauceroposiadaczami) jest szacunek, miłość i konsekwencja. Nie siła, nie bicie, nie krzyki. [/QUOTE] zgadzam się z tym w 100%:cool1: Romas, także się zgadzam;)
  23. mam ogromne wrażenie plastikowości tego Nikona:lol: dawno tu nie było ostrych zdjeć Samby;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/DSC_0122_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/DSC_0126_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec/DSC_0151_640.jpg[/IMG]
  24. [quote name='eria']w ogóle się wtedy nie ruszają, jak martwe, mogę sobie gałązki odgarniać,naginać, trawki usuwać przeszkadzające a one nic :loveu::loveu:[/QUOTE] haah dobre, kolejny powód żeby wstać o 5 rano:cool1:
  25. jaki mistrzu? :eviltong: dopiero raczkuję w tym temacie;) ale fajnie, że sie podoba;) Tej Tokiny nigdy nie oddam:p mówiłem o kicie
×
×
  • Create New...