-
Posts
6388 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Karilka
-
:hmmmm:... jakby Szyszke w rękaw ubrać..
-
Ja po przetestowaniu wszystkich tych "lepszych i gorszych" weterynarzy - znalazłam prawdziwy SKARB. Z resztą nasz, forumowy;).
-
Tak, tylko mój spierdzieli pierwszy:oops:. Jak znajde jakiegoś "głupiego" co by mi wziął psa na swój bilet to wezme może swojego szarego, co by nudno nie było:evil_lol: [SIZE=1]..IPO to raczej początki:roll:[/SIZE]
-
:evil_lol::evil_lol::evil_lol: Ale ogranizujemy te walki psów?:loveu:
-
Raaja- mały wilk- nie ma szczescia do swojego człowieka- MA DOM!
Karilka replied to SZPiLKA23's topic in Już w nowym domu
Szpila poogłaszaj ją jako belga. Gdybym zobaczyła ją w parku to wypytywałabym sie o przydomek:diabloti: -
Ja tam jestem za kantarkiem jeśli chodzi o codzienne uzytkowanie:roll:
-
A jechałby może ktoś przez Łódź w niedziele:oops:?
-
Wstaw fote z profilu... Wiesz.. Im kaganiec większy tym lepiej dla psa.. Byleby nie spadał i był wygodny.
-
Raaja- mały wilk- nie ma szczescia do swojego człowieka- MA DOM!
Karilka replied to SZPiLKA23's topic in Już w nowym domu
:crazyeye::crazyeye::crazyeye: ... Przecież to jest owczarek belgijski! -
Nie chodzi mi o to, ze komendy były ostre czy cóś, tyle, ze te komendy działają na psa jak łańcuch, dzięki któremu pies nie może pozorantowi wyrwać tego upragnionego rękawa:evil_lol:.
-
Moje psy nie ruszą nic z ugotowanym ziemniakiem natomiast surowego weźmie w jape i nosi dopóki nie zje.
-
"Sfora" na przybyszewskiego 12 - nigdzie indziej:evil_lol:
-
Kaganiec suczy na morde, wybiegać i niech poznaje kolege. Jak będą ze sobą przebywać większa ilość czasu - będzie zmuszona psa tolerować. Lepiej teraz sie tym zajmij, bo jak boksio będzie dorastał to może w nim sie obudzić chęć obrony siebie:evil_lol:
-
Sorata dorosły bedzie w wieku 2,5 - 3 lat. W wieku 1,5 wyższy już nie urośnie ale do tych 3 będzie mężniał;)
-
Własnie o tym pisze, że pies był tak strasznie podniecony tym rękawem, że nic innego nie zajmowało mu głowy. Najchętniej rzuciłby się i wyrwał.. no ale te komendy:diabloti: Macie racje. Za dużo mam PT i psychologii psiej w głowie, może dlatego patrze z tego punktu widzenia nawet na IPO.
-
Stado gołębii do ZADUSZENIA! Nieaktualne - w nowym domu
Karilka replied to Karilka's topic in Już w nowym domu
Gołębie są karmione, mają co pić i gdzie mieszkać. Bardziej mnie martwi los psów tam zostawionych. Dwa zaniedbane, jeden z łatką "agresywny" mimo, że nikogo nigdy nie ugryzł ani nawet nie nawarczał. Prawdopodobnie pojechał do innego gospodarstwa (taką wersje usłyszałam:angryy:). Suka została, prawdopodobnie w ciąży. Mieszka w komórce jest zaniedbana i śmierdząca. to w przeciwieństwie do kolegi wielki DONek. -
Pewnie, że się da! To delikatne psy pod względem psychiki i bardzo mądre. Myślę, że spodobałby Ci sie taki owczarek szkocki. Mają swoją magię.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Czemu nie możesz obstrzyc?:cool1::diabloti: Wbrew pozorom do tego typu sierści brud itp sie nei klei;)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
szmaja zacznijmy może od tego, ze nie spuszczam psa ze smyczy / linki w miejscach gdzie mogę spotkać jakiegoś psa. Druga sprawa. Jeśliby zaatakował inny duży pies, na bardzo serio to chyba jedynym sposobem na przeżycie mojego psa jest obrona własna, prawda? Po cholere mam odwoływać swojego psa, kiedy wiem, ze walka to na te kilka sekund przed rozdzieleniem to jedyna opcja "ratunkowa" ? Własciciel musi myśleć za psa i za siebie.
-
Który z naszych psów na pokazie zrobił najwieksze wrażenie? [COLOR=Purple][I]Weteran.[/I][/COLOR] Jak się podobał nasz system pracy w chodzeniu kontaktowym przy nodze ,za które to ćwiczenie nagrodą było wejscie w rękaw [atak psa na pozoranta]?[COLOR=Purple] [I]Moim zdaniem dobry pomysł, jednak czy pies gdy nie widzi rękawa na widnokręgu wykona to ćwiczenie równie dobrze?[/I][/COLOR] Świadomie strzelałem batem w trakcie chodzenia kontaktowego przy nodze.W ten sposob uzyskiwałem większe pobudzenie u psa w trakcie tego ćwiczenia,lepszy kontakt psa z przewodnikiem. [COLOR=Purple][I] Czy ja wiem. Moim zdaniem pies sie pobudzał nie tak jak trzeba w tym ćwiczeniu, chciał jak najszybciej dotrzeć do "agresora", [COLOR=DimGray]"daj mi już spokój, tam czeka moja prawdziwa praca"[/COLOR] raczej nie łączy sie w ten sposób ze swoim przewodnikiem tylko nie może sie doczekać rękawa.[/I][/COLOR] Ciekaw jestem opini. [COLOR=Purple] Bardzo proszę[/COLOR] [COLOR=Purple] Zawsze do usług[/COLOR][COLOR=Purple]:evil_lol:[/COLOR]
-
Nie porównujcie układu pokarmowego psa do układu pokarmowego człowieka. Nigdy nie słyszałam, żeby jakiemukolwiek psu sie po ziemniaku coś stało. U mnie przeszło przez dom sporo psów w różnym wieku i każdy, przy biegunce dostawał ziemniora.
-
Owczarek szkocki?:cool3:
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Vectra ale masz dobrze:oops:
-
Sorata pies Ci zaraz z podlotka sie zrobi facet i kaganiec będzie za mały. Ja bym kupiła jak na suke dobka;)
-
[quote][COLOR=Black]A cz TY się zastanawiałaś, dlaczego pies się tak, a nie inaczej zachowuje? Zrozumienie motywacji pozwoli Ci nie tylko PANOWAĆ nad psem, ale pomóc mu i przewidywać sytuacje, rozładowywać niepotrzebne napięcie. Takie zrozumienie, współpraca są moim zdaniem istotą życia z psem. Poza tym, na sytuację, kiedy inny pies Cię atakuje nie mają wpływu Twoje komendy. Ciężko mi zrozumieć twierdzenia typu "bo tak", "bo ja tak chcę" - to wszystko ma wynikać z więzi, która jest wynikiem zrozumienia i zaspokojenia potrzeb, a nie z "władzy" i "przewagi".[/COLOR][/quote][COLOR=Black] W moim przypadku? [/COLOR][COLOR=Black]Oczywiście.;);) Mojemu osobistemu psu, rzadko zdarza się zaatakować jako pierwszemu. Po prostu [U]ja[/U] nie toleruję takiego zachowania. Mój pies jest na mojej smyczy i ten mój pies nie ma prawa zaatakować NIKOGO bez zezwolenia - jak wczesniej pisałam. Czy gdzieś pisze, że jeśli widze naładowanie psa to po prostu mu nie pozwalam a on stałby jak wryty i sie jarał emocjonalnie? Nie! Jeśli jest taka możliwość - psa się odwołuje i odwraca jego uwage. Zainteresowanie przenosi na piłeczkę czy smakołyk/patyczka. szmaja niestety musze Cię zmartwić ale moje komendy liczą sie nawet wtedy, gdy zaakatuje inny pies. Gdzie widzisz coś "bo tak" ? Po prostu to szybki skrót bez zbędnego rozpisywania się. Każde swoje słowo jestem w stanie wytłumaczyć dlaczego, jak i gdzie i co ma na celu takie zachowanie.;) ------------------------------------- filodendron np. na placu IPO [/COLOR]