-
Posts
6388 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Karilka
-
Ojoj. To szmatke to już mam z Rogza. Chciałam cholerka twarda kennelówke. Robi ktoś jeszcze z twardej taśmy cokolwiek?
-
Tak sie zastanawiałam skąd Was kojarze w Mirosławicach ;). Dzieki za linka. Są szelki do WP ale nie moge znaleźć tabeli rozmiarów... Jaszczury są, ale na małe psy... Jak z jakością MAG aktualnie? Wiesz coś moze na ten temat? Ja kupowałam szelki obciążeniówki od nich ale to jakieś 3 lata temu a słyszałam, że sporo sie pozmieniało...
-
CASIA to chyba u Twojej suni widizalam te jaszczury? To Ty z mrówą na weekend przyjechałaś na Zlot 2 lata temu bodajze? Potem chyba przelotem w Mirosławicach na DD Cie widziałam? ;) Nie wiem czy dobrze kojarzę...
-
Mam kilka pytań dotyczących PT 1: Czy jeżeli pies po komendzie "do mnie" usiadzie przed przewodnikiem a dopiero po komendzie "noga" okrąży i usiadzie przy lewej nodze - dostanie punkty karne? Czy aport to ma być koniecznie drewniany koziołek? Jaki powiniem być jego rozmiar przy psie wagi 38kg? Czy sygnały optyczne muszą być te ogólno przyjęte, czy mogą być moje własne? Jaki czas pies ma zostać sam, w pozycji "siad" na komendzie "zostań" ? Czy przy ćwiczeniu dotyczącemu rozłożonego jedzenia na ziemii, mogę uzyć komend "zostaw, równaj"? Przy tych pytaniach wzorowałam sie na regulaminie ze strony: [url]http://www.owczarek.pl/teksty/tekst.asp?id=37&idd=9[/url]
-
A no bo stojąca owca to smutny widok. Lepsza biegająca. Haha. Widzial ktoś gdzieś szelki do WP?
-
Chantell owce biegają na uszach ale tak to bardzo ładnie. Dobrze dobrany kolor pod podpalania suczki. Podoba mi się. Ja bym kupiła MAG owe jaszczury. Sprzedają gdzieś? MAG robi 5 czy 6 cm? Nadal mam 3 pary szelek WOZY i oczojebna smyczke karlie i nie mam czasu nigdy zdjec porobic i wstawic.
-
[IMG]http://www.akagera.pl/forum/album_pic.php?pic_id=13428[/IMG] Mam tylko takie zdjecie. Tutaj bez ciężarków. Ciężarki ważą łącznie ok. 5kg. Zakładając psu na poczatek same szelki potem minimalne obciążenie na 3 dni (spacery), stopniowo przyzwyczajając psa do ciężaru i zwiększając go, można otrzymać bardzo ciekawe efekty co do masy mięśniowej i siły. To szelki używane przez osoby trenujące zwłaszcza psy typu bull do weight pullingu i innych prób siły psa. U nas bardzo sie sprawdziły, pies nabrał masy mięśniowej i sylwetka zrobila sie typowo sportowa, jednak mieliśmy problemy ze stawami, kręgosłupem, wybity bark i wszystko na raz sie złożyło na to, ze nie trenujemy już jakoś rok i nie będziemy już trenować fizycznie ze względu na wiek i kilka schorzeń (stawy, kręgosłup). Szelki były używane może przez tydzień łącznie (wcześniej mieliśmy mniejsze, z doszytym paskiem:evil_lol:).
-
[quote name='teqquila']Karlinka myślę ze to dobry pomysł z tym by każdy pokazał jak pracuje z psem i co potrafia:)[/QUOTE] Karilka:mad: :evil_lol: [quote name='Koma']A w którym dokładnie miejscu w Parku 3go Maja byłyby te spotkania? ;)[/QUOTE] Jak schodzi sie z ul. Kopcińskiego(wiadukt) po prawej stronie jest mały parking. Tam moglibysmy sie spotkac, bo innego charakterystycznego miejsca, przy drodze nie kojarze [quote name='Mion']To ja też się na to piszę. :D Hm, a ile to będzie trwać? I o której, gdzie dokładnie się spotykamy? Jakiś charakterystyczny punkt by się przydał, bo ja np. nie znam w ogóle Łodzi, a co dopiero jakiś tam park. :P[/QUOTE] Zobacz w Zumi lub google maps ;). Nie wiem skąd jedziesz i jak. Zerknij a mapa Ci powie ;). Trwać? Myślę, ze max 2 godzinki. [quote name='Krystak']No właśnie ja należę do tej płci przeciwnej także Lara może mnie poznać :) 6 w sobote raczej się zjawię ,ale nie obiecuję na 100% .Noo ja tez mam dopiero 15 lat,więc ciekawe czy mogę :D[/QUOTE] Myślę, ze wiek nie gra roli. Liczy sie miłość do psów i chęci. Słuchajcie kochani, pogoda znowu nam sie popsuła i prawdopodobnie w sobote również będzie zła. Proponuje przesunięcie terminu o dwa tygodnie. Musimy przeczekać zła pogode, bo choć pierwsze spotkania powinny być przyjemne dla psów i właścicieli, (dopóki grupa sie nie ustali). Co Wy na to? Dwa tygodnie czy tydzień? Doszły nowe osoby - bardzo się cieszę.:loveu:
-
Sł[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]uchajcie, planujemy wspólne treningi jednak uważam, ze trudno zorganizować coś konkretnego nie znając grupy ludzi, nie znając psów i ich mozliwości. Uważam że pierwsze spotkanie powinno polegac na prezentacji psa, przewodnika i ich możliwosci, tak aby inni wiedzieli czego i od kogo mogą sie nauczyć. Nie prowadzilam nigdy zajec w grupie, nie uczestniczylam tez w zajeciach prowadzonych przy tak wielu psich temperamentach i typach sportowych. Czekam także na Wasze propozycje.[/FONT][/COLOR]
-
Mój pies nie podchodzi do ludzi ani do zwierząt i nie podoba mi sie za bardzo kiedy podchodzi do nas obcy pies, nawet z zamiarem zabawy. Najczęściej tak podlatują labradory szukające kompana do zabawy, przy czym są mało delikatne i musze przekonywać mojego psa, że to kumpel nie przeszkadzacz czy agresor. Nie podchodzimy do innych i nie bardzo chcemy, zeby podchodzil ktoś obcy do nas. Co innego psy znajome czy taki Zlot Dogomaniaków, gdzie psy są po to, zeby właśnie razem pobiegać i pobawić sie. Bywają nachalniaki ( w zeszłym roku Duke i Bardo(?) - jeden gryzł w tyłek i chcial sie bawić a drugi ...gwałcił. Obaj dostali po dupie i sie skóńczyły zaloty) ale na szczescie psy potrawfią idealnie, wzajemnie przywoływać sie do porządku, co innego własciciele.. ;)
-
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
Karilka replied to majqa's topic in Foto Blogi
Izuś ja chce Remika z kokardką na łebcu hahahah -
No my mamy 2cm szmateczke i myśle, ze nie wygląda źle. Jest na klips a klipsom nie wierze - dlatego obroża jest przeznaczona na spacery bezsmyczowe. Co do regulacji obroży - ja zawsze reguluje tak, żeby za obroże można było złapać w razie czego. Chyba, że pies zostaje z kimś innym, np. moim tatą - wtedy chodzi na ciasno zapiętym łańcuszku bo bardzo łatwo wykorzystuje chwile nieuwagi i poprostu albo sie wykręca z obroży albo ...odpina sprzączke(?). Jak zostaje z babcią czy mamą - zapinam ciasno za uszami łańcuszek, co by starsza kobitka nie pofruneła po chodniku. Kompletnie nie chce nikogo słuchać, Czarna Menda.
-
Ja moge sprzedać szelki MAG rozmiar XL bodajże, z obciążnikami, mało używane. Wykorzystywaliśmy je ze 2 razy do IPO i pare spacerów treningowych było Kupilam za 220zł, moge za 160zł sprzedać.
-
w Polsce mało kto sie zajmował psami i tak wyszło. Niemcy potrzebowali psy obronne, stróżujące, myśliwskie i u nich pies był popularny jako pomocnik.. A u nas? "Burek do budy" Szlachta jedynie użytkowała psy i nie było to tak powszechne jak w Niemczech czy Anglii. U nich pies to pomocnik, przyjaciel i ozdoba a u nas jedynie dzwonek do drzwi.
-
Jak to nie? Mnie nie dziwi to, ze ktoś ma pytona. Sama mam ślimaki afrykańskie i nie widze w tym nic nadzywyczajnego. Nikt nie każe ale i nikt nie zabrania. Na pewno nie jest to zwierze do obory ;). Tradycją, obyczajem w Polsce jest trzymanie psa na łańcuchu na wsi...
-
Mamy XXL i pomijając fakt, ze co chwile wygląda jak brudna szmatka to jest całkiem, całkiem.