Jump to content
Dogomania

Elf1977

Members
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

About Elf1977

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

899 profile views
 1. Elf1977

  Brak 2 dolnych Kłów u szczeniaczka

  Raczej brak zębów dyskwalifikuje z wystaw. O tym, że uzębienie jest niepełne (mleczne?), przyszły nabywca powinien być poinformowany. Dla mnie to zwykła oszustwo. Taki pies powinien być sprzedany jako pies na kolanka.
 2. Elf1977

  Zakup chorego psa

  Myślę, że z powodu, o którym pisano wyżej (pies stowarzyszeniowy, pani nastawiona na trzepanie kasy), nie masz szansy na odzyskanie pieniędzy. Jeżeli w książeczce dodatkowo potwierdzono drugie szczepienie, pani formalnie niewiele można zarzucić. Sprawa wydaje się przegrana. Czy piesek czuje się lepiej? Jeżeli przeżyje, i tak masz szczęście w nieszczęściu.
 3. Musisz się uzbroić w cierpliwość, to normalne, że pies ma reakcje lękowe. Moja suka po zabraniu jej ze schroniska miała dziwne nietypowe, a nawet agresywne zachowania około roku. Stopniowo wszystko się stabilizowało. Teraz to najukochańszy pies na świecie.
 4. Elf1977

  Brak sił

  Niestety, to, co opisujesz, to typowe zachowanie aktywnego szczenięcia. Czeka Cię dużo pracy, jeszcze raz prześledź w jakiejś dobrej książce (na przykład) metody wychowania szczenięcia. Trochę niepokojące jest to, że po 4 dniach już się poddajesz... Druga sprawa jest taka, że jeśli szczenię było fizycznie zaniedbane, może być również zaniedbane emocjonalnie, nikt go nie socjalizował...Praca może być trudniejsza, potrzeb a będzie czasu i pieniędzy. Wiem, że chciałaś dobrze, ale nie powinno się brać psa, po którym tak mało się wie, widząc wyraźnie od początku, że jest zaniedbywane.
 5. Elf1977

  Leczenie wnętorstwa

  To czemu kupiłaś takiego psa? Z wędrującymi jądrami?
 6. Elf1977

  Leczenie wnętorstwa

  Szczerze, hodowca wydający wnętra komuś, kto zamierza hodować, jest nieuczciwy. Jasne, że może się zdarzyć, że jądra zejdą później, ale w większości przypadków, pieski mają oba jądra w mosznie znacznie wcześniej, zresztą zaznacza się to w karcie przeglądu miotu. Jeśli do mnie dzwoni ktoś, kto się pyta o przyszłego reproduktora, wydaję mu zdrowe dziesięcio tygodniowe prawidłowo rozwinięte szczenię. Owszem, rzadko się zdarza, że jądro może się cofnąć u pozornie zdrowego psa, ale jest to mniej prawdopodobne, jeśli w danej linii hodowlanej psy nie były wnętrami. Wnętrostwo staje się powoli plagą, niestety jest to spowodowane tym, że hodowcy nie są uczciwi i używają w hodowli psy i suki, które dają wadliwe potomstwo. Bo kasa, bo champion itd. Moi znajomi pokryli swoją najlepszą sukę interchampionem z zaprzyjaźnionej hodowli, na 4 szczeniaki dał 2 wnętry (jednemu udało się częściowo pomóc), jedną sunię z przodozgryzem i tylko jedną pełnowartościową suczkę. Po rozmowie (niestety, spóźnionej) okazało się, że ten reproduktor już nie pierwszy raz dał takie potomstwo, jednak tę wiadomość Pani przed kryciem zostawiła dla siebie. Nawet, jeżeli 2 jądro zejdzie zanim pies skończy pół roku, pies nie nadaje się do hodowli. Wydawanie takiego psa przez hodowcę w wersji nie na kolanka, uważam za oszustwo.
 7. Elf1977

  Leczenie wnętorstwa

  Szczerze, nie chciałabym pokryć suki takim psem. Nawet, jeżeli jądro zjedzie, co jest mało prawdopodobne, pies prawdopodobnie będzie przenosił wadę dalej. Nie jest też uczciwe ukrywanie takiej wady przed właścicielami suk, a powszechnie się to zdarza. Wiem, że chodzi o pieniądze i o przywiązanie do psa, ale taki pies nie powinien być reproduktorem.
 8. Elf1977

  Uczulenie na shih tzu ?

  Rodowód tego samego stowarzyszenia? Jaką karmę je pies? Może mieć alergię, wtedy dopasowanie karmy to nie jest prosta sprawa. Rzeczywiście najłatwiej w pierwszej kolejności wyeliminować zboża. Wszystkie, łącznie z ryżem. Po drugie, zdrowemu psu nie śmierdzi z uszu. Żeby śmierdziało, coś złego musi się w uchu dziać. To na pewno trzeba zbadać. Ogólnie, o psy z włosem trzeba naprawdę dbać, o higienę oczu/uszu/zębów - również. Każdy, kto ma w rodzinie alergika ( a ja mam 2), wie, że pies może uczulić nie od razu, a po kilku tygodniach. Jeśli alergia jest silna, nie ma znaczenia, czy pies ma tylko włos, czy również podszerstek. Może więc decyzja o zakupie psa była pochopna?
 9. Elf1977

  Świąd po szamponie przeciw pchłom

  Może to być też uczulenie na któryś ze składników szamponu, a ce pewniejsze - kropli. Jak nie będzie pcheł za 2-3 dni, warto jeszcze raz wykąpać psa w szamponie łagodzącym. A może pies ma dodatkowo inną chorobę skórną, która pogłębia swędzenie? Oprócz tego, nawet jak nie ma pcheł, mogą swędzieć miejsca po ugryzieniach. Trzeba poczekać parę dni,
 10. Elf1977

  Uczulenie na shih tzu ?

  A, Royal to nie za dobra karma dla szczeniaka. Żeby uniknąć nieprzyjemnego zapachu z pyszczka można kupić specjalne przysmaki, na przykład z chlorofilem, można też raz na 2-3 dni pieskowi myć ząbki.
 11. Elf1977

  Uczulenie na shih tzu ?

  Kupiłaś psa, który być może nie jest prawdziwym przedstawicielem rasy. Nikt nie wie, co siedzi w jego genach. Z uszu nie powinno śmierdzieć, może to jakiś początek grzybicy? Nawet jednak przy takiej chorobie, nie powinien to być smród, może nieprzyjemny zapach, ale nie smród. Może to świerzb? Pieska można wykapać w delikatnym szamponie dla szczeniąt, pieski z włosem szybciej się brudzą, może przez to, ze pokrywa je jedna warstwa a nie dwie? To nieprawda, że szczeniąt się nie kąpie, jeśli są wykąpane w odpowiednim szamponie i porządnie wysuszone, nic im nie grozi. Psy z włosem w ogóle należy często kąpać, inaczej po prostu źle wyglądają, robią im się kołtuny. Problem jest poważny, Twoja mama jest chora, a Wy zamiast kupić psa z dobrej hodowli, kupiliście taniej jakiegoś mieszańca. Teraz nie ma żadnej gwarancji, że pies jest tym, czego się spodziewaliście. Dobry hodowca w takiej sytuacji przyjąłby pieska z powrotem, tym bardziej, że to jeszcze maluch i łatwo będzie mu znaleźć dom.
 12. Elf1977

  Mieszaniec owczarka środkowoazjatyckiego z amstaffem

  To żart? Jeśli tak, to głupi.
 13. Elf1977

  Jestem już bezsilna wobec psa

  Czy aby ten pies ma metryczkę? Autorka napisała, że kupiła psa z rodowodem, a rodziców widziała na zdjęciu. Trochę to dziwne, jeżeli pies został kupiony bez metryki, może mieć różne problemy. Wg mnie z postów autorki przebija taki ton, że to pies powinien się nauczyć różnych zachowań, bo inne psy się nauczyły, niestety, nie zawsze się tak da.
 14. Elf1977

  Jestem już bezsilna wobec psa

  Tyle problemów tutaj opisałaś, że trudno ot tak radzić. Przede wszystkim, pies nie został niczego nauczony, szkolenie niby było, a tak naprawdę nie. Przeszkolony chyba powinien być partner, ponieważ psa traktuje jak zabawkę. Psy tej rasy to psy często zachowują się jak duże szczeniaki, wcale niełatwo nad nimi zapanować. To, co piszesz o psie, nie wydaje się jakoś szczególnie odbiegające od normy. Pies potrzebuje konsekwencji, jest młody, ale pewne nieprawidłowe nawyki już mu wpoiliście. Jak można spuszczać psa ze smyczy, jeżeli nie przychodzi na zawołanie i robi co chce? A jeżeli kogoś zaatakuje? Może np skoczyć na dziecko, wyrwać zabawkę, loda, przewrócić kogoś...Jeżeli doprowadziliście do tego, że pies ciągnie, trzeba nauczyć go w pierwszej kolejności chodzenia przy nodze. Za późno tylko na przysmaki, pies już zna swoją siłę, może nawet Was zdominował. Może trzeba będzie użyć specjalnej obroży, która pozwoli utrzymać go w miejscu. Pies wcale nie jest wybawiony i wybiegany, jeśli w domu ma ADHD i nie potrafi się wyciszyć. Może tylko Tobie wydaje się, że sporo spacerował, to nie emeryt, potrzebuje nie tylko ruchu, ale i wyzwań. Trzeba wprowadzić jakieś zajęcia, które go zmęczą. Wzięłaś psa ruchliwego, wymagającego pod względem ćwiczeń, domagającego się ruchu. Jeżeli teraz mówisz, że jesteś zmęczona po pracy i chcesz odpocząć, mogłaś pomyśleć o mopsie przesiadującym na kanapie. Trudno będzie to naprawić, ale na pewno się da - pies jest młody, nauczy się wszystkiego, ale raczej będziesz potrzebować pomocy kogoś, kto pracuje z psami. Musicie z partnerem mieć jednolity front wychowania, wg mnie pies powinien zostać również wykastrowany.
 15. Elf1977

  zakup szczeniaka z hodowli tak czy nie?

  Każdy szczeniak gryzie, szczególnie jak jest znudzony. Niestety, najgorzej, jak się ma parę psów i cyklicznie szczenięta.
×