Jump to content
Dogomania

Elf1977

Members
 • Posts

  77
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1423 profile views

Elf1977's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

18

Reputation

 1. Raczej brak zębów dyskwalifikuje z wystaw. O tym, że uzębienie jest niepełne (mleczne?), przyszły nabywca powinien być poinformowany. Dla mnie to zwykła oszustwo. Taki pies powinien być sprzedany jako pies na kolanka.
 2. Nie było krycia, jeżeli nie doszło do połączenia. Jeśli chcesz pokryć sukę, najlepiej zbadać wcześniej poziom progesteronu. Kiedy będzie właściwy, powinno się udać. Krycie "na oko" może nieraz oznaczać kłopoty. Pominąwszy jeszcze taki fakt, że są psy, które kryją tylko suki w rui (np. 2 dni), a są takie, które kryją prawie całą cieczkę (np. 2 tygodnie). Jak wtedy przy przyjeździe do reproduktora można oznaczyć właściwy termin? Pytanie o to, czy suka jest hodowlana jest pytaniem właściwym ( ZkwP?), dlatego chociażby, że pytania świadczą o niewielkiej wiedzy na temat rozrodu psa. A jest to coś, do czego naprawdę należy się solidnie przygotować.
 3. A jak wg Ciebie udowodni cokolwiek Pani, która sprzedała mu psa?
 4. Myślę, że z powodu, o którym pisano wyżej (pies stowarzyszeniowy, pani nastawiona na trzepanie kasy), nie masz szansy na odzyskanie pieniędzy. Jeżeli w książeczce dodatkowo potwierdzono drugie szczepienie, pani formalnie niewiele można zarzucić. Sprawa wydaje się przegrana. Czy piesek czuje się lepiej? Jeżeli przeżyje, i tak masz szczęście w nieszczęściu.
 5. Nie wiem, jak z mopsem, ale wydaje mi się, że jak się chcą suni pozbyć, warto byłoby jej zapewnić dom. Pies z suką powinny się zaakceptować, ja mam 3 psy, po wstępnych problemach, bardzo się do siebie przywiązały. Co do różnicy w temperamencie: kwestia przyzwyczajenia, może tamta sunia mało spacerowała, bo jej właścicielom się nie chciało organizować dłuższych wyjść? Nie wydają się zbyt odpowiedzialnymi ludźmi, skoro po 2 latach odkryli, że pies im nie jest potrzebny. Dwuletni pies to pies młody, powinien się przystosować.
 6. Niestety, ktoś Cię oszukał. Jeżeli ta hodowla jest zarejestrowana, należy zgłosić problem w odpowiednim oddziale związku ZKwP. Nie bardzo rozumiem, jak mogłeś odebrać psa bez papierów? Jaki w tym momencie masz dowód, że pies w ogóle jest rasowy. Nie masz metryki, to tak jakbyś nie miał legalnego psa, sama umowa niewiele znaczy. Dzwoń do związku, pytaj się o ten miot, jeżeli był zarejestrowany, zgłoś, że nie otrzymałeś metryki.
 7. Musisz się uzbroić w cierpliwość, to normalne, że pies ma reakcje lękowe. Moja suka po zabraniu jej ze schroniska miała dziwne nietypowe, a nawet agresywne zachowania około roku. Stopniowo wszystko się stabilizowało. Teraz to najukochańszy pies na świecie.
 8. Polecam moje psie miłości: bichon frise. Wszystko się zgadza, no, może oprócz włosa, chyba, że krótko się go ostrzyże: kanapowiec do entej potęgi, łatwy w ułożeniu, spokojny, nie potrzebuje dużo ruchu, .łatwo się przystosowuje do życia w bloku. W dodatku to naprawdę piękny pies: rasa nieobciążona genetycznie i długowieczna.
 9. Moja najmłodsza suczka przez pół roku chodziła za mną wszędzie, towarzyszyła mi nawet w toalecie i jak siedziałam w wannie. Spała przy łóżku i sprawdzała, czy jestem. Dziś to samodzielny pies, a po jej lękach nie ma śladu. Oczywiście z sypialni też się wyprowadziła. Czasem trzeba trochę więcej cierpliwości, wśród szczeniąt też zdarzają się maminsynki:-)
 10. Nikt nie mówi, że w hodowli FCI nie mogą się zdarzyć problemy, natomiast "rodowody" innych związków niewiele mają wspólnego z rasowością. A zapytałeś się, dlaczego właściciele tej hodowli nie należą do ZkwP/FCI? Przecież gdyby mieli świetne wzorcowe psy, opłaciłoby im się to najbardziej: prestiż, wyższa cena szczeniąt itd. Nikt, kto może hodować w ramach FCI, organizacji uznawanej na całym świecie, ot tak z niej nie rezygnuje.
 11. Stokrotko, raczej nie zabieram głosu, ale tym razem muszę. Twoja wypowiedź jest bardzo dziwna. Zwracasz ludziom uwagę, choć Ty tylko udajesz, że chcesz coś zrobić. Tak naprawdę trudno zrozumieć, czego chcesz. Sama nie chcesz pomóc, ale jakoś tak próbujesz oczyścić swoje sumienie. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Ci udanych wakacji - zadowolonej z siebie, sytej, zanurzonej w rodzinnym błogostanie...
 12. Niestety, to, co opisujesz, to typowe zachowanie aktywnego szczenięcia. Czeka Cię dużo pracy, jeszcze raz prześledź w jakiejś dobrej książce (na przykład) metody wychowania szczenięcia. Trochę niepokojące jest to, że po 4 dniach już się poddajesz... Druga sprawa jest taka, że jeśli szczenię było fizycznie zaniedbane, może być również zaniedbane emocjonalnie, nikt go nie socjalizował...Praca może być trudniejsza, potrzeb a będzie czasu i pieniędzy. Wiem, że chciałaś dobrze, ale nie powinno się brać psa, po którym tak mało się wie, widząc wyraźnie od początku, że jest zaniedbywane.
 13. Ja bym takiego psa z myślą o hodowli nie kupiła. Chyba, że przeczekałby te pół roku u hodowcy.
 14. To czemu kupiłaś takiego psa? Z wędrującymi jądrami?
 15. Szczerze, hodowca wydający wnętra komuś, kto zamierza hodować, jest nieuczciwy. Jasne, że może się zdarzyć, że jądra zejdą później, ale w większości przypadków, pieski mają oba jądra w mosznie znacznie wcześniej, zresztą zaznacza się to w karcie przeglądu miotu. Jeśli do mnie dzwoni ktoś, kto się pyta o przyszłego reproduktora, wydaję mu zdrowe dziesięcio tygodniowe prawidłowo rozwinięte szczenię. Owszem, rzadko się zdarza, że jądro może się cofnąć u pozornie zdrowego psa, ale jest to mniej prawdopodobne, jeśli w danej linii hodowlanej psy nie były wnętrami. Wnętrostwo staje się powoli plagą, niestety jest to spowodowane tym, że hodowcy nie są uczciwi i używają w hodowli psy i suki, które dają wadliwe potomstwo. Bo kasa, bo champion itd. Moi znajomi pokryli swoją najlepszą sukę interchampionem z zaprzyjaźnionej hodowli, na 4 szczeniaki dał 2 wnętry (jednemu udało się częściowo pomóc), jedną sunię z przodozgryzem i tylko jedną pełnowartościową suczkę. Po rozmowie (niestety, spóźnionej) okazało się, że ten reproduktor już nie pierwszy raz dał takie potomstwo, jednak tę wiadomość Pani przed kryciem zostawiła dla siebie. Nawet, jeżeli 2 jądro zejdzie zanim pies skończy pół roku, pies nie nadaje się do hodowli. Wydawanie takiego psa przez hodowcę w wersji nie na kolanka, uważam za oszustwo.
×
×
 • Create New...