Jump to content
Dogomania

miaax

Members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

miaax's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witajcie, 1) Czy potrzebna jest jakakolwiek kwarantanna dla suczki 1,5 roku po szczepieniu na choroby zakaźne (Versican Plus zoetis + Versican Plus DHPPi)? Oczywiście jako szczeniak miała komplet szczepień - rok temu. 2) I czy jest sens szczepić ją na wściekliznę w tym roku (ostatnie szczepienie na wściekliznę rok temu) - gdyż spotkałem się z opiniami, że szczepionka na wściekliznę działa przez 2-3 lata? I czy po szczepionce też potrzebna jest jakakolwiek kwarantanna?
 2. Witajcie, York 4 miesiące. Nauka czystości. Piesek załatwia się na dworze. Więc staram się chować matę w domu. Jednak piesek nie umie jeszcze zawołać, że chce wyjść. Jeśli nie ma maty to sika gdzie popadnie w domu. Jeśli jest mata rozłożona to sika na matę. Co robić?
 3. Witajcie, Suczka york 17 tygodni. Już ogarnia, że poza matą w domu, można załatwiać się na dworze. Staram się wychodzić co 2 godziny, dostaje oczywiście nagrody. Ale czasem zrobi w ciągu 2 godzin siku dwukrotnie, a czasem wcale przez 4 godziny. Jest to dopiero jej 4 dzień nauki na zewnątrz. Pytanie czy usunąć całkowicie maty z domu czy nie? Lub kiedy to zrobić? Oczywiście odruchu wołania jeszcze nie ma bo jest za wcześnie.
 4. Dzięki wielkie za rady :) Będzie koło łóżka, jedyne czego się obawiam, to czy nie będzie problemu z zostawaniem samej w domu, ale na to odpowiednie będzie pewnie stopniowe zostawanie. Od kiedy proponujecie zostawiać ją na parę minut?
 5. Witajcie, Szczeniak suczka 16 tyg, jest u mnie 3 dzień. Chodzi za mną krok w krok, a jak stanę to się kładzie w tym miejscu gdzie stoję, i tak jest non stop. 1. Czy Wasze suczki też tak miały, aż tak duże przywiązanie w pierwszych dniach? Postanowiłem, że maluch nie będzie przebywał w sypialni. Legowisko ma w przedpokoju, przy ścianie od sypialni. Drzwi od sypialni są zawsze otwarte, a w drzwiach poziomo deska do prasowania, żeby nie mogła przejść. Odległość od mojego łóżka do jej legowiska w linii prostej jest 1 metr. Niestety jak kładę się na łóżko szczeniak piszczy miauczy szczeka i drapie w deskę do prasowania. Za każdym razem kiedy pójdę w nocy do toalety lub od 6 rano jest to samo. 2. Co powinienem robić? Czy powinienem reagować i mówić do niej coś w stylu: 'nie, idź na miejsce'. Czy może powinienem ignorować i nie wstawać, pokazując, że nic nie wskóra tym zachowaniem? Z drugiej strony gdybym pozwolił jej wchodzić do sypialni myślę, że problem bo nie występował, ale chciałbym żeby szczeniak był dobrze wychowany.
×
×
 • Create New...