Jump to content
Dogomania

Mylovelypuppy

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

About Mylovelypuppy

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, dwa dni temu piesek miał wszywany gruczoł trzeciej powieki w prawym i lewym oku. Dzisiaj zauważyłam ze w prawym oku tak jakby spowrotem gruczol wyszedł, nie znajduje się pod trzecią powieką tylko nad, widoczna jest na nim czerwona kreska, drugie oko wyglada w porządku. Piesek chodzi w kołnierzu wiec nie ma możliwości żeby sam rozdrapał, caly czas jest pod moją opieką. Jutro wybieram się do weterynarza, ale martwię się i chciałabym zapytać czy ktoś z was miał podobna sytuacje, dlaczego gruczoł wyszedł spowrotem, czy jest to wina nieudanego zabiegu czy może jakieś czynniki spowodowały wyjście gruczołu. Dziękuje za odpowiedzi;)
 2. Mylovelypuppy

  kupiłam zdrowego psa a okazuje się ze jest wnetrem

  Hodowla jest zarejestrowana w Zkwp co sprawdziłam przed kupnem szczeniaczka, nie miałam zamiarów kupować psa z pseudohodowli. Niestety nie miałam możliwości obejrzenia hodowli ani rodziców z tego względu ze pieska odbierałam z mieszkania wlascicielki, natomiast hodowla znajdowała się w innym mieście ponad 100km gdzie hodowca ma drugi dom, tak szczerze wtedy nie zwróciłam na to uwagi jest to moj pierwszy pies. Kupując psa na kolanka Pani stwierdziła ze zabezpiecza się tym ze nie daje mi oryginalnych dokumentów jeżeli będę chciała dokupić od niej dokumenty i zacząć jeździć na wystawy albo zarejestrować pieska jako reproduktor musiałabym zapłacić za papiery praktycznie tyle samo co za szczeniaka. Pieska znalazłam na aplikacji Olx, znajomy weterynarz który sam ma hodowle podsunął mi pomysł ze jeżeli mam trudności z otrzymaniem papierów z przeglądu miotu i metryki to możliwe ze był to „lewy miot” niezarejestrowany. Dzwoniąc do Pani stwierdziła ze jądro jest napewno i ze w Gdańsku znajduje się weterynarz który je sprowadza dodam ze mam ok 12 h do Gdańska, dla mnie to absurdalne, Hodowca wydaje się być strasznie cwaną i bezczelną osobą. Przy zakupie zapewniała ze szczeniak jest zdrowy, w umówię jest zapis ze szczeniak jest wolny od wad. Zależało mi na zdrowym piesku, myślałam również o wystawach ponieważ niby jest to bardzo czysta linia chociaż zaczynam w to wątpić czy to wszystko co mówiła jest prawdą. Jeżeli jest to niezgodne z prawem chciałabym pociągnąć tą Panią do odpowiedzialności.
 3. Dwa miesiące temu kupiłam 9 tygodniowego szczeniaczka rasy dog niemiecki, piesek rzekomo był zdrowy na umówie jest zapis ze pies jest wolny od wad, przy zakupie nie otrzymałam ani metryki psa ani papierów z przeglądu miotu, Pani stwierdziła ze przyśle mi mailem co nie do końca mi się spodobało, do dnia dzisiejszego minęło już ponad 2 miesiące żadnych dokumentów nie otrzymałam. Szukałam jak najlepszej hodowli z jak najlepszymi osiągnięciami przodków malucha i rzeczywiście znalazłam, hodowla jest zarejestrowana w Zkwp. Piesek ma 4 miesiące zeszło mu jedno jądro natomiast drugiego nie czuć nawet w pachwinie, byłam u weterynarza który przy zabiegu wszycia trzeciej powieki gdy piesek był pod narkoza rozluźniony stwierdziła ze jądro musi znajdować się w brzuchu ponieważ w pachwinie jest niewyczuwalne. Mam pytanie ponieważ zależało mi na zakupie zdrowego pieska, kupiłam go jak narazie na kolanka do roku czasu miałam dać odpowiedz hodowcy czy chce wykupić papiery dzięki którym piesek będzie mógł jeździć na wystawy, chodziło jej o oryginalna metrykę dzięki której będę mogła wyrobić rodowód. Chciałam zapytać czy mam prawo zgłosić gdzieś ta hodowle albo rządać roszczeń od hodowcy jeżeli piesek miałbyc zdrowy a okazuje się ze jest wnetrem? Prosiłabym o odpowiedz ponieważ bardzo mi zależy na wyjaśnieniu tej sprawy, w tym momencie czuje się oszukana.
×