Jump to content
Dogomania

Rybc!a

Members
  • Posts

    11041
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Rybc!a

  1. [quote name='Helga_psiaki']i co Tanitko kochana Cioteczko;)[/QUOTE] Ciii! Miało być cierpliwie!
  2. Jeszcze 8 godzin i Sunia będzie na stole operacyjnym! Wszystko będzie dobrze, zobaczycie! Będę z całych sił trzymać kciuki, a jak zapomnę- to będę z wami myślami! I przygotowujcie się na wizytę, bo w czerwcu się do was wybieram ;)
  3. No właśnie- na co wpłacać pieniądze? Kilka osób zadało mi już takie pytanie! Dziewczyny, ja nie gwarantuję że przywiozę psa do połowy drogi! To tylko wstępne plany, nie wiem czy wszystko pójdzie po naszej myśli!
  4. [quote name='Gonitwa']Niestety, a teraz niewiadomo kiedy do schronu....[/QUOTE] No właśnie, bo nie ma z kim...
  5. Napisałam do osoby której podałaś mi namiar, odpowiedzi narazie nie dostałam. Dla pewności wyślę jeszcze jednego emaila!
  6. Przecież piszę jasno! W każdym bądź razie dostałam informajcę, że Fidelka nie ma w schronisku, co muszę jak najszybciej sprawdzić!
  7. Rito, czy ty masz auto? Czy nikt z was nie mógłby przyjechać?
  8. Dziewczyny, ja nie lubię takich niejasnych akcji. Nie wiadomo, czy w hotelu jest miejsce, ile trzeba dokładnie zapłacić. Nie wiadomo, kto psa dotransportuje do Krakowa i ile to będzie wynosić A pieniążki już zbieramy... Nic jeszcze nie jest pewne na 100%
  9. Zawsze staramy się tak robić, ale niekiedy jest to niemożliwe!
  10. Nie mogę się napatrzeć. Irma- dziękuję ci!
  11. Zajrzyj na tę stronę: [URL]http://www.petsitter.pl/[/URL] Nad jakim psem myślisz?
  12. Ido, Każdy pies powinien mieć w domu swoje własne miejsce, w którym czuje się bezpiecznie i z którego może swobodnie obserwować co dzieje się w jego najbliższym otoczeniu. To taki punkt obserwacyjny, zwany inaczej legowiskiem ;) Musicie się w nie wzbogacić. Jeśli jesteście zdecydowani an zakup shelti, pomogę wam przygotować wyprawkę odpowiednią dla tej rasy, jej wielkości i zapotrzebowaniu.Przy zakupie legowiska należy wziąć pod uwagę to, że szczeniak bardzo szybko rośnie i rozwija się. Należy więc zakupić posłanie, które będzie odpowiadało psu gdy już całkowicie urośnie.Najlepszym rozwiązaniem jest zakup legowiska posiadającego duże, miękkie brzegi. Dla szczeniaków nie polecam koszów wiklinowych, mogą się zakrztusić gałązkami,gdy ewentualnie je pogryzą. Uważam, że [URL="http://www.karusek.com.pl/img_prod/n/n_4849.jpg"]DRY BED[/URL] też jest pożyteczny (pochłania wilgoć, idealne do samochodu oraz klatek - na wystawach i podróży,doskonałe na balkony i tarasy, niezastapione przy porodach i odchowie szczeniat i kociąt, idealne posłanie dla zwierząt starych, chorych, po zabiegach chirurgicznych, niezastąpione przy chorobach stawów,nie powoduje uczuleń, nietoksyczne, wystarcza na lat,do prania w pralce, błyskawicznie schnie- koszt na sheltie to ok. 60zł). A legowisko? Jakie polecam legowisko? [URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=4670&action=prod"][COLOR=black]VIVA DOG - legowisko confort brąz[/COLOR][/URL], mam na nie okropną chrapkę, ale moje dziewczyny mają już łóżeczka, nie potrzeba nam więcej dopóki dopóty te się nie zepsują.Tylko, że jest drogie, bo ok.140zł to niemały wydatek. Z tańszych, takie jakie my teraz mamy to zwykłe, [URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=4669&action=prod"]piankowe[/URL] . Także z firmy Viva Dog, ich koszt jest o wiele mniejszy i lepszy dla naszej kieszeni , myślę, że dla rasy przez was wybranej koszt posłania będzie wahał się między 40zł, ewentualnie trochę w zwyż. Ja kupowałam Zuzi w sklepie, ale nie internetowym i płaciłam niecałe 30zł, a jest ona wielkości posokowca bawarskiego,tyle tylko, że była jakaś promocja. Nie wiem, czy myślicie o kennel klatce? Można [URL="http://www.karusek.com.pl/poradnik/kennelklatka.html"]TU [/URL]o tym poczytać. W sklepie internetowym Karusek można takową kupić za 239zł, dla średnich i dużych psów, myślę więc, że dla małych koszt byłby jeszcze mniejszy. Mamy nakaz sprzątania kup po swoim czworonożnym podopiecznym, więc warto zabezpieczyć się w chwytak higieniczny i woreczki jednorazowe. Miski- to podstawa. Przynajmniej dwie, polecam metalowe z gumą uniemożliwiającą poruszanie jej. Ja aktualnie mam porcelanowe, ciężkie i też jestem zadowolona. Ewentualnie można zakupić miski plastikowe i podkładkę pod nie. Nie jest to drogi wydatek, ok.10zł. Podobają mi się bardzo miski Trixie na regulowanym stojaku. Każdy intensywnie rosnący szczeniak potrzebuje witamin . Ich cena waha się w zależności od marki i wielkości produktu. Trzeba przygotować na nie minimum 15zł. Dla szczeniaka najwygodniejsza będzie lekka parciana lub skórzana obroża. Parciane obróżki nie są drogie. Można dostać je już za 5zł. Doibrym rozwiązaniem jest także obróżka odblaskowa- w ciemności widać psa z większej odległości, to o wiele bardziej bezpieczne.Nie używajcie kolczatki! Co do smyczy, polecam automatyczną Flexi- linkową lub taśmową. Dodam, że te smycze zostały produktem roku, więc chyba są godne polecenia. Do tresowania możecie użyć linki 5 lub 10 metrowej (kosztuje ona ok.25zł). Nagrody, które najczęściej się stosuje to miękkie i delikatne patyczki o smaku mięsa (ok.4zł), żwacze wołowe (ok.5zł), dropsy witaminowe warzywne lub mleczne (ok. 8zł), suszone kabanosy. Co do zabawek, szczerze mogę polecić sznurkowe artykuły, np. taki [URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=4815&action=prod"]piesek[/URL], węzły dentystyczne, piłki baseball miętowe, wszelkie piszczałki i frisbee, bumerangi (ceny zabawek są bardzo zróżnicowane) Psy bardzo lubią gryzaki, moje przepadają np. za kośćmi prasowanymi, bucikami ze skóry, uszami suszonymi i innymi wędzonymi podrobami. Ojej, ale się rozpisałam!
  13. Nie mogę uwierzyć w to, że elbląskiej dobci nie ma. A może się schowała? W piątek jeszcze tam była!
  14. Nic nie poradzimy, u nas jest taki cennik. Ewentualnie mogliby rządać za niego 50 lub 30zł, ale tego nikt nie zgadnie...
  15. Nie ma zdjęć, ostatnio w schronisku byłyśmy w piątek, a nie było czasu na cykanie zdjęć!
  16. Rewelacyjne wiadomości, bardzo się cieszę! Myślę, że sunia może jechać, jeśli wet nie ma przeciw wskazań, a ona czuje się rewelacyjnie! Majciu, cieszysz się?
  17. Jestem w zupełności spokojna. Załatwiłam osobę, która skontroluje dom dla Fidelka, może nawet dzisiaj. Czakam na wieści.
  18. Świetne wiadomości, pozostało nam tylko trzymać kciuki za całą akcję!
  19. Nikt nie pisał. Może to Rita jest obserwatorem?
  20. Hej, co do transportu to od razu mówię , że z początka czerwca odpada 1 i 2. Pozdrawiam. Później, po szkole zrobię jakąś akcję na bazarku!
  21. Cudowne zdjęcia, przepiękne-aż podnoszą na duchu!
×
×
  • Create New...