-
Posts
12543 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
5
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by konfirm31
-
O, matko! Najgorsze to te głupie telefony. Bardzo Ci współczuję. Też bym usunęła tego labradora, bo ludzie nic a nic nie rozumieją i wszystko biorą dosłownie. Ma być blablador i już! Chyba ginie inteligencja w Narodzie :(. Kiedyś jakąś sunię od Marysi O., ogłaszano jako labradora niskopiennego. A może tylko tak mi się wydaje?
-
Na fb dogomaniacy starej daty, przeczytałam, że nie jest opłacona domena dogomania.com i że warto robić screeny z rozliczeń swoich psów, bo w każdej chwili, dogo może przestać istnieć. https://www.facebook.com/groups/198166893550991/permalink/5969932049707751/
-
O, matko! Kolejna bida . Przytłaczająca jest ta ilość bezdomnych psów. Kiedy wreszcie kastracja i czipowanie, będą obligatoryjne w naszym kraju!??
-
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
konfirm31 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Poleciało dla Nuuki 50 zł z datą poniedziałkową. Trzymam mocno kciuki za całą Waszą trójkę. -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
konfirm31 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Nie będę oryginalna. Póki życia, póty nadziei. Leczymy psa, a nie jego wyniki. Jak już ktoś tu napisał (co zawsze powtarza mój mąż), jak pacjent się uprze, żeby żyć, to medycyna jest bezsilna. Wiem, Limonko, co czujesz, jak Ci ciężko, ale i wiem też, że jak jest bardzo źle, to pies/człowiek, nie chce żyć. Póki Nuuka chce żyć, cieszmy się tym razem z nią. I mocno trzymam kciuki za Twojego staruszka -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
konfirm31 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Boczki już zaokrąglone . Po 10 coś wpłacę dla malutkiej. Koszty leczenia, jak zwykle ogromne, ale tak to już jest w chorobie i u psów i coraz częściej (bo nie ma co liczyć na NFZ), u ludzi . Zdrowia dla nas i dla psów -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
konfirm31 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Trzymam mocno -
Straszne jest to, jak ludzie(?) potrafią wszystko zniszczyć.... Są wykonywane badania genetyczne u malinois na obecność tych alleli, https://www.laboklin.co.uk/laboklin/showGeneticTest.jsp?testID=8614 ale jak ktoś już napisał na fb, ludzie (!???) pewnie chętnie by krzyżowali A22 z A22, żeby otrzymać takie psy, o jakich wyżej napisała Sowa . Koszmar.
-
Poczytałam na ten temat na anglojęzycznych stronach. Sporo tego jest. Przyznam się, że dla mnie to zupełna nowość. Ten allel, potocznie nazywany "genem agresji", występuje nie tylko u psów, ale również u agresywnych alkoholików, podczas gdy alkoholicy nieagresywni, jego nie mają. Ma on też związek z idiopatyczną padaczką u malinois, jak też z niekontrolowaną agresją. Czyli jasnym jest, że psy z takimi allelami, nie powinny być rozmnażane. Gorzej z tymi agresywnymi alkoholikami...
-
Dzisiaj na fb przeczytałam taki post https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0311CtdUbV8cTd2rC29yasPY89MKHhdWRANYVju4c5mwXivQH78HuPZRCb3gZyDxpql&id=100000273440574 Ciekawa jestem, Sowo, co o tym sądzisz? Nie wiedziałam, gdzie to wkleić, więc wkleiłam tutaj ( rozmawiamy tu o psiej agresji i poważnych pogryzieniach), i może tak być, że niektóre psie rasy mają genetycznie zaprogramowaną agresję i nawet prawdziwym fachowcom trudno nad nią zapanować, a co dopiero jakiemuś facetowi, co "szkolił te psy dla policji"?
-
Dwbem, wszystko zależy od terenu, na którym mieszkasz i trybu życia psa. Nasze psy, pół roku spędzają w lesie i na łąkach. Niestety, obroże i krople, nie zdały egzaminu - (pisałam, że obecne kleszcze w dużym procencie są odporne na dotychczas stosowane środki bójcze) szczególnie u kudłatych ONków. I dwukrotnie była babeszjoza. Psy przeżyły, ale skutki infekcji i działania uboczne imizolu, miały niestety do końca życia. Dopiero Bravecto zapewniło naszym psom bezkarne przebywanie na polach i lasach. I w naszym przypadku, nie było działań ubocznych, związanych z jego podawaniem. No a teraz, jest Bravecto w kroplach na skórę, więc nie ma konieczności podawania tabletek.
-
Nie jest ten sam skład: Bravecto Substancja czynna: fluralaner. Simparica Trio zawiera substancje czynne sarolaner, moksysecynę i pyrantel. Fluralaner i sarolaner, to preparaty kleszczobójcze z tej samej grupy izoksazolin, ale sarolaner, ma znacznie niższe LD50 na myszach, czyli jest dużo bardziej toksyczny. Co oczywiście nie oznacza, że jest 100% bezpieczny, ale babeszjoza niestety, przeważnie jest śmiertelna, a zakażonych kleszczy, coraz więcej. Póki co kleszcze się uodporniły na wiele dawnych preparatów bójczych (np permetryna, fipronil) ale na te nowe, tj izoksazoliny, póki co, jeszcze nie.