-
Posts
8723 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by black sheep
-
No właśnie jest podobna i wszystko się zgadza, jednak to na pewno nie ten piesek, szkoda: (
-
edit to na pewno suczka??
-
Hahaha no tak, nie ja używam tylko używam na psinie:):):)
-
Znam dentosept, ale on w płynie chyba tylko? Spróbuję jak się ten skończy (sachol). Kurcze już dość długo używam, ale ząbki się dalej ruszają. A ten jeden co dyndnał wypadł zaraz. Pytałam wetki i nic innego nie poradziła jak smarować, ale nie widziała paszczy. Dla nie wtajemniczonych to rozmowa o zębach Werki:)
-
3 zastrzyki to i tak jak na faceta mega poważna sprawa! Wręcz trumienna:) Moja mama jest hipochondryczką, ma wszystkie choroby jakie tylko gdzieś zobaczy. Ostatnio miała raka który był uczuleniem od biustonosza. Eh:) Ja jestem przeczulona w stosunku do moich pociech, ale akurat im ciągle coś dolega!
-
Mądre psiny! Betti pewnie potrącona:(
-
No właśnie po Twoich przeżyciach u mnie się ten lęk zaczął:)
-
Niezawodna! :)
-
Na FB pojawił się artykuł: "[I][B]Piruet śmierci – jak rozpoznać skręt żołądka u naszego psa [/B] Schorzenie to jest jedną z najniebezpieczniejszych dolegliwości psa, zagrażających jego życiu, dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej rozpoznać objawy i udać się ze zwierzęciem do weterynarza. Sami, niestety, niewiele możemy zrobić, by ulżyć psiakowi w cierpieniu, bezwzględnie obowiązkowa w takim wypadku jest interwencja chirurgiczna. Pies ma szansę na przeżycie, jeśli zawieziemy go do weterynarza nie później niż 4-6h po wystąpieniu objawów skrętu żołądka. [B]Jakie są to objawy?[/B] [/I] [LIST] [*][I]dyszenie[/I] [*][I]ślinienie[/I] [*][I]niepokój[/I] [*][I]bojaźliwy wzrok[/I] [*][I]sztywny, ociężały chód[/I] [*][I]nagłe osłabienie[/I] [*][I]odruch wymiotny bez zwracania treści żołądka[/I] [*][I]nagłe powiększenie jamy brzusznej, szczególnie po lewej stronie[/I] [*][I]odbijanie gazów[/I] [/LIST] [I][B]Szczególnie narażone na skręt żołądka są rasy duże, takie jak np.:[/B] [/I] [LIST] [*][I]Dog Niemiecki[/I] [*][I]Owczarek Niemiecki[/I] [*][I]Wyżeł Weimarski[/I] [*][I]Bokser[/I] [*][I]Nowofunland[/I] [*][I]Seter Irlandzki[/I] [*][I]Jamnik[/I] [*][I]Owczarek Szkocki (Collie)[/I] [*][I]Rottweiler[/I] [*][I]Doberman[/I] [*][I]Labrador Retriver[/I] [/LIST] [I]Trzeba jednak pamiętać, że [B]skręt żołądka może wystąpić u każdego psa[/B]. [/I][IMG]http://psiesprawy.files.wordpress.com/2013/03/skret-zoladka.jpg?w=620[/IMG] [I] źródło: royal-canin.pl Co się dzieje we wnętrzu zwierzęcia podczas skrętu żołądka? Otóż, jak sama nazwa wskazuje, dolegliwość ta polega na przekręceniu się żołądka wokół własnej osi, czemu dodatkowo sprzyja osłabienie wiązadeł, na których jest on umocowany w jamie brzusznej. Optymalne warunki dla skrętu żołądka występują wtedy, gdy jelita są puste, natomiast żołądek wypełniony lub średnio wypełniony – zmienia się on wtedy w wahadło, które można łatwo wprawić w ruch poprzez bieganie, zabawę, skoki czy tarzanie się. Podczas skrętu żołądka skręca się także przełyk i dwunastnica, przez co pokarm nie może przedostać się ani do jelit, ani pies nie może skutecznie zwrócić treści pokarmowej (ruchy dławiące). Zbierające się gazy wzdymają brzuch, uciskając inne narządy wewnętrzne, a dopływ krwi do żołądka zostaje zahamowany. Pies traci siły w zastraszającym tempie i staje się bardzo niespokojny, ma problemy z oddychaniem. We krwi zaczynają pojawiać się toksyny, dochodzi do niewydolności nerek i uszkodzenia wątroby, a skrajnym przypadku do śmierci psa. Jak można uniknąć wystąpienia skrętu żołądka? Jakie mogą być jego przyczyny? [B]Czynniki, które mogą wpłynąć na pojawienie się schorzenia to głównie:[/B] [/I] [LIST] [*][I]Łapczywe jedzenie posiłku przez psa, połykanie dużej ilości powietrza[/I] [*][I]Intensywny wysiłek zaraz po jedzeniu (bieganie, spacer, skakanie, zabawa, itp.)[/I] [*][I]Waga – częściej od innych chorują psy ważące powyżej 50kg lub te, u których stwierdzono niedowagę (brak tkanki tłuszczowej utrzymującej żołądek)[/I] [*][I]Płeć – częściej chorują psy niż suki[/I] [*][I]Bardzo obfity posiłek zaraz po głodówce[/I] [*][I]Jedna duża porcja jedzenia na cały dzień, zamiast posiłek podzielony na kilka mniejszych porcji skarmianych w ciągu dnia[/I] [*][I]Wąska i głęboka klatka piersiowa[/I] [*][I]Psy powyżej 7. roku życia są bardziej narażone na skręt żołądka niż psy młodsze[/I] [/LIST] [I] Pojawiły się także wyniki badań, wykonanych na Purdue University i opłaconych przez Fundację Zdrowia Psów przy Amerykańskim Kennel Klubie w roku 2000, które mówią, że, wbrew obiegowej opinii, podawanie jedzenia psu z podwyższenia zwiększa ryzyko wystąpienia skrętu aż o 200%! Co robić, by zminimalizować ryzyko wystąpienia omawianego schorzenia? Ze względu na nieznane do końca bezpośrednie przyczyny pojawienia się skrętu żołądka, należy przestrzegać kilku zasad, zmniejszających jego prawdopodobieństwo: [/I] [LIST] [*][I][B]Trzeba zapewnić psu całkowity spokój podczas posiłku[/B][/I] [*][I][B]Należy karmić psa małymi porcjami (2-3 razy dziennie) wysoko przyswajalną karmą dobrej jakości[/B][/I] [*][I][B]Nie należy zachęcać psa do jakiegokolwiek wysiłku fizycznego bezpośrednio po jedzeniu[/B][/I] [/LIST] [I]Pamiętajmy, by zawsze, gdy mamy podejrzenia co do możliwości wystąpienia skrętu żołądka u naszego psa, jak najszybciej udać się po pomoc do weterynarza. Tylko w ten sposób możemy uchronić zwierzę przed bolesną śmiercią.[/I]" Kurde jestem przerażona. Denis je szybko jak wariat, jest prawie owczarkiem i już jest straszy. Największa grupa ryzyka. No i zwykle dostawał raz dziennie większą porcję. Jedyny plus, że zawsze po jedzeniu go zamykam, żeby odpoczął:) Karmię go gotowanym jedzeniem, czy to jest dobrze przyswajalne, bo w sumie tego nie napisali czym najlepiej karmić. Ja czasem wyjeżdzam na kilka dni. A mama może nie zauważyć objawów. O rany rany
-
Ja też marzę, by moje leniuchy chociaż potrafiły mi zrobić śniadanie, ale chyba nie ma szans:( A sprawdziłaś ile wymiana matrycy? Bo ja też mam od dawna krechę przez cały ekran, ale wymiana matrycy nie dość że trudna to droga.
-
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
black sheep replied to dog_master's topic in Off Topic
.....................................................:) -
Żebym chociaż ja tak chudła jak ona grubnie, wystarczyłoby mi:)
-
Mój mały świat się zawalił, po długiej walce Bobuś odszedł dziś rano. Prawie dwa miesiące walczyliśmy z ropniem który zrobił się na nowotworze na jego pyszczku. Życie jest okrutne, dlaczego tak małe i wesołe zwierzątko tak musiało cierpieć. Wiedziałam, że odchodzi, od soboty był lodowaty, miał wzdęty brzuszek i przewracał się. Ale jak to głupi naiwny człowiek, cały czas wierzyłam, że wyzdrowieje, w końcu już tak długo walczył, miał tyle sił. Panie wet. które go leczyły powiedziały, że nigdy nie spotkały tak wyjątkowego chomika i że miał najlepszą opiekę. Powiem szczerze, pociesza mnie to. W końcu dla niego wracałam do domu tylko po to, żeby przetrzeć mu te zmiany ropne i wstawałam o 5 żeby o 8 być w Krakowie. Ostatnie dwa dni byłam z nim od rana do wieczora. Bobusiu, kuleczko, mój promyczku, tyle dałeś mi szczęścia. Jak to możliwe, że całe moje radości leżą sobie teraz w małym pudełku...
-
Ciekawe jak jasny gwint!!!
-
Ogromny,GUZ już po operacji ! Zbieramy na karmę i sterylizację!
black sheep replied to auraa's topic in Już w nowym domu
Cudowne zdjęcia!!! -
Kaska z bazarku dla Lory już powinna być u Ciebie:)
-
Nie było mnie 3 dni a tu takie rzeczy;) Kurcze, faktycznie nie ciekawa sprawa:/ Zajrzałam i już mi ciśnienie skacze więc idę lulu. Kurde wstawanie o 5 wydaje się być luzik ale po kilku dniach jestem zombie:)
-
[quote name='naszkaarek'] [B]ten[/B] psiak nie powinien dostać szansy na życie[/QUOTE] "A mój pies to a mój pies tamto" Jaki ten? Rozmowa toczy się nt zupełnie innego psa i nie ma sensu wkładać komuś w usta nie jego słów :shake:
-
Ogromny,GUZ już po operacji ! Zbieramy na karmę i sterylizację!
black sheep replied to auraa's topic in Już w nowym domu
Nareszcie:) Teraz będzie tylko lepiej:) -
Charakterna babka z niej:) Cieszę się, że kuracja działa tak szybko!!