Jump to content
Dogomania

bric-a-brac

Members
  • Posts

    13929
  • Joined

  • Days Won

    1

Everything posted by bric-a-brac

  1. Jolam pięknie Ci dziękujemy za czuwanie jak anioł stróż nad Rudym, ogłoszenia, fanty.... :Rose: Z mojej sygnaturce dwa dzisiaj zrobione bazarki, pierwszy m.in. dla Rudego, drugi dla innej znajdkowej bidy. Zapraszam!
  2. Allu, jesteś szybsza od światła:) A przy okazji, bazarek dla Samby: [B][SIZE=3][URL="http://www.dogomania.pl/threads/216988-******-Loteria-DOGO-JOKER-******-z-herbacianymi-NAGRODAMI%21-******-Samba-12.11"][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Loteria DogoJoker z nagrodami zaprasza![/COLOR][/FONT][/B][/URL] [/SIZE][/B]
  3. U Sambusi także zapraszam na nowy Znajdkowy bazarek: [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/216978-Bi%C5%BCu-perfumy-ksi%C4%85%C5%BCki-%28Jane-Austen-Szwaja%29-i-R%C3%93%C5%BBNE-INNE-CUDA.-Znajdki-Rudy-10.XI"][B][SIZE=2][COLOR=darkred]Bazarek: biżu, perfumy, książki (Jane Austen, Szwaja) i RÓŻNE INNE CUDA[/COLOR][/SIZE][/B][/URL][/B]
  4. Korzystając z wolnych chwil świątecznego weekendu, zapraszam wszystkich na bazar: [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/216978-Bi%C5%BCu-perfumy-ksi%C4%85%C5%BCki-%28Jane-Austen-Szwaja%29-i-R%C3%93%C5%BBNE-INNE-CUDA.-Znajdki-Rudy-10.XI"][B][SIZE=2][COLOR=darkred]Bazarek: biżu, perfumy, książki (Jane Austen, Szwaja) i RÓŻNE INNE CUDA[/COLOR][/SIZE][/B][/URL] [/B]Serdecznie dzięki darczyńcom za fanty![B] Jolam, [/B]dziękuję :)
  5. Dołączam się do kciuków. Chyba już po? :roll:
  6. Pani Jola nie bardzo wie, jak zabrać się do przeniesienia domeny na siebie. Czy ktoś mógłby jej w tym pomóc? Hubal vel Hugo w swoim świetnym nowym domu: [QUOTE]Witam serdecznie Pani Jolu, Przesyłam kilka zdjęć Hugusia z nowego domku. Piesek się szybko klimatyzuje, co nas bardzo cieszy :) Ładnie załatwia się na dworku, nie brudzi w mieszkaniu. Ma opory przed chodzeniem na smyczy, ale to jest jeszcze czas, żeby się nauczył :) Zaprzyjaźnił się z suczką z piętra wyżej :) Także tez nie ma problemu :) Jest już wykąpany i pachnący i po wizycie u weterynarza. Został odrobaczony. Za dwa tygodnie mamy pojawić się znowu, żeby powtórzyć szczepienia wstępne i umówić się na sterylizację. Bardzo dziękujemy za zaufanie jakim zostaliśmy z mężem przez Panią obdarzeni i że Huguś mógł zostać z nami. Wprowadził do domu wiele radości :) DZIĘKUJEMY :) Będę na bieżąco uzupełniała wiadomości o Piesiulku. [/QUOTE] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/854/p2070331.jpg/][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/1511/p2070331.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/265/p2070332.jpg/][IMG]http://img265.imageshack.us/img265/558/p2070332.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/196/p2080336.jpg/][IMG]http://img196.imageshack.us/img196/6086/p2080336.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/694/p2070333.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/1456/p2070333.jpg[/IMG][/URL]
  7. Pani Jola prosiła mnie by zamówić karmę. Gdyby ktoś chciał dorzucić grosza, proszę o PW. Paula, wybacz, ja ostatnio mało czasu mam na dogo, czy obecnie jakiś jeszcze psiak będzie u Ciebie jadł tę karmę, czy tylko Nira?
  8. Dzięki za wiadomość, Emilio, żadna z bud jeszcze nie przyszła, ale pewnie na dniach przyjdzie kurier. Evo, kochana, ja Ci jestem winna jeszcze kasę za przesyłki książek. Napisz mi proszę namiary na konto, żebym mogła uregulować. Impreza Kundel Party była mega głośna, Pani Jola ogłuchła na jedno ucho :evil_lol: U pani Joli kocioł przeprowadzkowo-wykończeniowy, zwierzaki rozjeżdżone po obu miejscach, więc podwójnie trzeba doglądać. JOAPG, miło Cię widzieć z powrotem! Już zostajesz? :cool3:
  9. Foczysława ma tam doborowe towarzystwo :)
  10. Jak oglądałam tvn, nie byłam pewna wczoraj czy dobrze kojarzę, ale już mnie utwierdziłyście, że to anda. Czapki z głów, ando... Cieszę się szczęściem Arona :)
  11. Rzadko zaglądam, mam niedoczas ostatnio. Dziękujemy pięknie Magołkowi za deklarację za listopad :Rose: Cały czas odświeżam swoje ogłoszenia Samby, nie wiem czemu jeszcze nie znalazła domu... Zdjęcia super, muszę któreś wykorzystać do następnego allegro. Widać, że z niej taki duży szalony dzieciak jeszcze :)
  12. Dzięki za foty, Paula. Te uszy ma rozbrajające :)))
  13. Rudy został zabrany z lecznicy, chwilowo pani Jola go na parę dni umieściła u kogoś. Potem trafi pewnie do budy z kojcem, jak przyjdą budy od Emilii, pewnie na dniach. Chociaż dla niego na pewno lepszy byłby domek... Pani Jola jest naprawdę strasznie zaganiana, przeprowadzka, budowa, psy, stąd brak relacji bezpośredniej.
  14. Na pewno się przyda przy tylu psiakach. Dziękujemy bardzo. Wyślę adres wieczorem.
  15. Czyli Nila już w swoim domku? Teraz Lusia?:multi:
  16. Zapisuję się u bidy.
  17. [quote name='Abrakadabra']Ps. Dlaczego nikt nie podniósł larum (Bric :) Bajk21 :) , jolam :) w chwili, kiedy zabierałam psiaki do lecznicy na szczepienie na koszt Vivy :)?[/QUOTE] Może dlatego, że niektórzy nie dzielą psów na moje i Twoje, może dlatego, że chodzi o psy i ich dobro, a nie o licytację kto co dla nich zrobi. Pani Jola także pomogła Otisowi, dla Pauli pewnie też było obojętne który pies jest czyj. Więc poruszanie kwestii tych szczepień z tymi uśmieszkami... smutne. I co do tego ma [B]jolam[/B]? Zupełnie nie rozumiem :shake:
  18. Abra, pani K. nie ma tu od początku.... Czy możesz napisać gdzie jest Biała, kto jest za nią odpowiedzialny, dlaczego tam jest i jaki kontakt podawać w ogłoszeniach? To chyba dość podstawowe kwestie, nie chcę się wdawać w przepychanki, z których niewiele rozumiem.
  19. [quote name='Abrakadabra']Do Vivy i/lub jej wolontariuszy, [B]którzy są odpowiedzialni za podejmowanie decyzji w kwestii zabrania Białej???[/B]:crazyeye: O czym Ty mówisz? Viva była odpowiedzialna za sukę?:crazyeye: Można wiedzieć, kto udzielił Ci takich informacji? [/QUOTE] Wg informacji na wątku pies jest pod opieką Vivy, i to Viva ją zabrała. Więc skoro tak, mogę wnioskowac, że to Viva/wolontariusze Vivy zadecydowali o zabraniu. Jeśli się mylę, ok, dlatego zadałam kilka pytań, na które na razie nie ma odpowiedzi. Wystarczy zwyczajnie rozwiać niejasności, czego póki co nie widzę. [quote name='Abrakadabra']Na razie odnoszę wrażenie, że Twoja wiedza n/t tego konkretnego psa jest dość uboga... i pochodząca z jednego źródła.[/QUOTE] Ze źródła wątku wyłącznie, bo póki co od momentu zabrania Białej nawet nie kontaktowałam się z Paulą. [SIZE=1] [/SIZE] Dla mnie dziwne jest to, że ktoś zabiera psa i przenosi w inne miejsce (czy pies został zabrany i przeniesiony przez Vivę?) i nie informuje o tym fakcie Pauli, realnej opiekunki, bo to miałam na myśli pisząc o opiekunce. Nienormalne jest, że ludzie robią ogłoszenia na Pauli kontakt, plakaty rozwieszają, FB, angażują się itd. A ktoś zwyczajnie zabiera psa i przenosi w inne miejsce, jednocześnie nie pisząc na wątku gdzie i dlaczego została zabrana. I nie chodzi tu o panią K. bo jej tu nie było na dogo od początku. Ale o osoby, które coś z psem robią. Skoro go ktoś zabrał, może wystarczyło wyjaśnić sprawę tu na wątku, wyjaśnić Pauli, napisać gdzie jesy pies i dlaczego tam i byłoby uczciwie i ok. Czy może tylko mi się to wydaje odpowiednią postawą?
  20. [quote name='Abrakadabra']Sorry, ale jako osoba w pewnym sensie zaangażowana w pomoc tej rodzince, [B]nie bardzo rozumiem do kogo KONKRETNIE skierowane są pretensje n/t cyt.:" tego jak potraktowano Paulę"[/B]? Bric-a-brac? Możesz jednak skomentować?[/QUOTE] Oczywiście. Z tego, co wiem i jest już podane na wątku, słowa te kieruję do Vivy i/lub jej wolontariuszy, którzy są odpowiedzialni za podejmowanie decyzji w kwestii zabrania Białej oraz formy zabrania tej suki. Poprzez "to jak potraktowano Paulę" rozumiem fakt niepoinformowania jej o zabraniu psa, niewyjaśnienia jasno na wątku dlaczego tak się stało i dlaczego było to robione za plecami dotychczasowej opiekunki Białej. Na dogo różnie odbywa się odbieranie psów, ale zwykle jest to jawne i opiekun wcześniej wie o fakcie odebrania psa i zna jego przyczyny. Tu było inaczej (wg mojej dotychczasowej wiedzy, bo nie ma na razie stanowiska Vivy, więc mogę go nie znać), stąd moje zdziwienie i pytania.
  21. Ja ją już nawet na strony wegetarian wstawiałam, na babskie fora, na mailu do znajomych... :lol: Więc wstawiajmy gdzie się da, a amstafy to już zupełnie wypada :) A do tego domku co dzwonił, może spróbować zadzwonić? Paula, jak myślisz? Samba, niech Cię ktoś weźmie już...
  22. Podczytuję, ale nie komentuję tego jak potraktowano Paulę, bo to raczej oczywiste jest dla każdego... [B]Mam tylko nadzieję, że Viva poinformuje nas na wątku gdzie jest sunia, dlaczego została tam zabrana i dlaczego w tak dziwnie tajemniczy sposób.[/B] Czekam na wieści.
  23. Pani Jola musi wyprowadzić psy z lecznicy do końca tygodnia. Bo zbliża się zapowiadamy remont lecznicy. Ekipa remontowa wchodzi tam w poniedziałek. Jest kłopot z budami dla Rudego i Juranda, które będą od Emilii, jednak nie wiemy czy na tyle szybko uda się je zrobić. PW do emilii w tej sprawie wysłałam, ale może ktoś z Was ma gdzieś zbędną budę i dałby radę zorganizować transport? Ewentualnie zabrać któregoś psa do czasu przywiezienia bud podarowanych przez Emilię? Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, kontaktujcie się z p.Jolą telefonicznie. Tu rzadko zagląda.
  24. Husky: [I]Zbadali mnie: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/405/kopiahuskyzbudowywklemb.jpg/"][IMG]http://img405.imageshack.us/img405/9827/kopiahuskyzbudowywklemb.jpg[/IMG][/URL] Potem wygolili: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/143/kopiahuskyzbudowywklemb.jpg/"][IMG]http://img143.imageshack.us/img143/9827/kopiahuskyzbudowywklemb.jpg[/IMG][/URL] I poskładali: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/708/kopiahuskyzbudowywklemb.jpg/"][IMG]http://img708.imageshack.us/img708/9827/kopiahuskyzbudowywklemb.jpg[/IMG][/URL] Niestety nie mam gdzie pójść z lecznicy :([/I]
  25. Pilnie potrzebny jest domowy tymczas dla huskiego. Pies ma złamaną przednią łapę, jak już go poskładają w lecznicy musi trafić gdzieś... tylko gdzie? Kojec odpada, przynajmniej dopóki całkowicie nie wyzdrowieje. Może ktoś z miłośników rasy pomoże? :roll:
×
×
  • Create New...