-
Posts
13361 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Vectra
-
Joaaa tak naprawde to te traumy do końca nigdy nie znikną - jakaś sytuacja może obudzić w psie złe wspomnienia.Przyszły właściciel musi być świadomy tego co fen przeszedł i być 100% wtajemniczony w ew złe zachowania dozia. Ja ma pitke po dość ciężkich przejściach i mimo że już prawie 3 lata nic złego jej się nie dzieje czasem coś ją potrafi "przestraszyć" ma swój typ ludzi do którym miła nie jest potrafi naszczekać ostro - ze strachu.Jej zachowanie w tej chwii jest o 360 stopni inne niż była jak trafiła do mnie jednak czasem ...Z takim psem trzeba pracowć całe jego życie i dokładnie obserwować jego reakcje na różne sytuacje. Dla Fenka potrzebny doświadczony opiekun taki który będzie potrafił poradzić sobie z tymi traumami .Tak mi się wydaje.Twoja pomoc będzie napewno bardzo wskazana i pomocna jednak przyszły właściciel musi wiedzieć "czym się to je"
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Vectra replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']a wariatuńcio się na mnie obraził i jak po goleniu szłam z nimi na spacer to siedziała pod samochodem i nie chciała iść :crazyeye: przyleciała dopiero jak byłam już jakieś 300 m od domu :evil_lol:[/QUOTE] wstydziła się nagości :evil_lol: :evil_lol:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
hahahahahaha jaki harmider na tym fotelu :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Vectra replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
fajnie się wariatuńcio prezentuje ogolony :loveu: :loveu: Kto śmie pisać że Boluś wygląda jak Yeti :mad: :mad: :mad: Boluś jest śliczny :loveu: :loveu: :loveu:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Ja to wogóle nie kumam tego klikania :shake: :shake: :shake: psa to jara?? :-o :-o moje by chyba na takie numery nie dały się złapać - no co innego cukiereczek :evil_lol: :evil_lol: a tam takie klikanie to by olały.Piłka też się sprawdza bo się z zabawą łączy ,ale klik ,klik nieeeee:shake: :shake:
-
[quote name='PIKA']a co, poniżej granicy wieku się zgłaszają? :evil_lol: Waszka a ja starsza od Ciebie jestem to się nie nadaje :shake: :evil_lol:[/QUOTE] PIKA jak się nie nadajesz :crazyeye: :crazyeye: a kto będzie piwo kupował :evil_lol: :evil_lol: musi być jedna osoba co ma dowód :diabloti: :diabloti: ja swój dopiero za 4 lata odbieram :eviltong: :eviltong: :evil_lol: :evil_lol:
- 78403 replies
-
Lizka wystarczy kliknąć w banerek :cool3: :cool3: fotek jest sporo :p
-
[quote name='ayshe']znaczy sie kano przejal sie wychowaniem onka:diabloti: .[/QUOTE] nawet bardzo :diabloti: :diabloti: Dziś postanowiłam wdrożyć w nauke plan B Szczepan szału dostawała i ją skręcało z zazdrści :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Kano na smycz i hej powtórka z posłuszeństwa :p :p :p on nie był uczony na smakołyki ,ale tym razem wziełam w garść pare dropsików (by Szczepana dobić) Kano zachwycony bo dodatkowa porcja jadła się mu dostawała :cool3: :cool3: więc tam siad ,równaj,zostań,do mnie,do nogi itd elegancko wykonywał to dostawał nagrody :diabloti: :diabloti: a tamta -ślina po kolana ,uszy na sztorc i dawaj patrze siada jak mówie do Kano siad hahahahahaha nawet dwa metry od nogi szła z boku (bezpieczna odległość od paszczy Kano) ale na wysokości nogi. Potem z nią ćwiczonko i nawet ,nawet żle nie jest :multi: :multi: udało się zawarować i zostać :multi: :multi: Jeszcze pare razy i zrobimy plan C :diabloti: czyli najpierw Kano potem Lala ,a Szczepan padnie :p i sama będzie błagać o lekcje ;) Mocnego stresa miała bo padła jak kawka i śpi :razz:
-
Paulina moja sucz ma dysplazje niewielką ,ale ma !!!! Też stawałam na głowie , zadręczłam wszystkich jej chorobą ,słuchałam rad wetów , czytałam wszystko na ten temat i czarne scenariusze układałam. Miałam nie dawać jej biegać , skakać namawiano mnie na różne operacje etc Ale moją sucz nic nie boli ona kocha się bawić ,skakać ,wydurniać , niszczyć i jest szczęśliwa -czy mam jej tego zabronić? Zabronić psu tego co uwielbia co daje mu tyle radości ?? Operacja oki kasa by się znalazła ,ale rehabilitacja ,środki ostrożności -czyli znowu zakazy szaleństw ,zabawy ,skoków tym samym unieszczęśliwienie psa dla własnego widzimisie !!!Dopóki pies nie cierpi doputy nie powinno się ingerować.Twoja sucz ma podejrzenie o dysplazje czyli najprawdopodobniej jej wcale nie ma !!!! a jeśli ma to maleńką która nie zagraża jej życiu !!!! nie przyniesie cierpienia etc. Podawaj jej środki wspomagające odbudowe chrząstke , niech biega, skacze tyle ile chce ,ale bez przymusu niech ćwiczy mięśnie niech je rozwija . Ja też straciłam psa już 9 lat temu nadal płacze niekiedy więc rozumiem co czujesz -znam to poczucie winy i wiem że niesie to za sobą nadopiekuńczość i ten wielki strach przed ew chorobą drugiego psa - ale to jest normalne z punktu widzenia człowieka tylko ten drugi pies nie moze na tym ucierpieć nie może być "ofirarą" naszego cierpienia !!! Ida jest piękna ,zdrowa ,radosna - kochasz ją i zarazem masz ból w sercu po utracie Lazy - czasu nie cofniesz więc nie pokutuj za Lazy doszukując się chorób u Idy .......
-
Ohhh nie dobra Ala :nono: :nono: jak mogłaś nie obfocić Ozzulca ???:mad: :mad: :mad: czekam na foty :cool3:
- 78403 replies
-
u mnie to znowu najbardziej musze zwracać uwage na Kano bo Szczepan bardzo w niego zapatrzona jest i papuguje po nim :mad: Kano czasem sprawdza czy aby napewno ja jestem pewna swoich słów :diabloti: On jest posłuszny , ale próbuje kompinować by nie wykonać czegoś - taki test robi na ile moze sobie pozwolić. Każe mu leść na miejsce to potrafi się rozejrzeć wokół siebie i jak napotka na drodze którąś z sucz to na nią huknie by ta się położyła i zadowolony zerka na mnie z zapytaniem czy o to mi chodziło :mad: :mad: I widze że Szczepan zaczyna podobnie się zachowywać nakazuje jej coś to ona się rozgląda czy aby napewno do niej mówie :mad: :mad: Najbardziej to mi Lalki szkoda bo ona z tego towarzystwa najbardziej posłuszna i paradoksalnie najmniej uczona to typ psa idealnego :loveu: :loveu: raz wystarczy pokazać i łapie w lot co się od niej chce i najważniejsze nie kompinuje tylko wykonuje prożby cioci :p i jak się dre na to niemieckie hrabiostwo to ona kuli się bidota i za nich wykonuje. Przykład: mówie na miejsce - Lalka biegnie natychmiast i się kładzie , Szczepan się rozgląda ,szuka innego zajęcia Kano obserwuje mnie -mówie po raz drugi ostrzej "na miejsce" Kano dolatuje do Szczepana daje jej w cymbał ta się kładzie ,a Kano :roll: no musze ryknąć KANO NA MIEJSCE !!!! Zupełnie inaczej jest jak Szczepan jest poza domem i w domu jest tylko Kano i Lala -wtedy i on jest super posłuszny wystarczy raz nakazać
-
Piłka na sznurku rewelacja :multi: :multi: :multi: udało mi się kupić :cool3: :cool3: psy za tym szaleją .Ogólnie to moje potfffory uwielbiają wyrywac mi ręce szarpiąc się ze mną czymś (dwa reagują na prośbe puść) ;) ayshe masz racje jeden ,dwa psy to nie to mamo co już np trzy i więcej (mamy tylko dwie ręce :mad: ) tu już trzeba czasem siły użyć ja nie mówie że lać ,ale za fraki wytarmosze :evil_lol: :evil_lol: i nakrzycze ostro jak przesadzają z zachowaniem :diabloti: Szczepan to już wogóle potrzebuje oddzielnej porcji upomnień bo w momencie kiedy ja upominam Lalke i Kano to ona potrafi zaczynać prowokowac je do zabawy lub skakać po Lalce i szczekać.Wtedy by ją przywrócić do pożądku łapie za skóre na karku i fru do ziemi - na chwile skutkuje Ona i tak najlepiej słucha się Kano :placz: :placz: jedno spojrzenie jego w jej strone i leży :evil_lol: o tak to wygląda ;) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images3.fotosik.pl/94/3fa0ab18f805cb6b.jpg[/IMG][/URL]
-
tak na zdrowy rozsądek przez pryzmat ludzki - ile czasu można jest jedno i to samo ??? ja mam tak że jak coś mi smakuje to moge jeść to dzień dnia , ale po jakimś czasie już patrzeć na to niemnoge :evil_lol: :evil_lol: lista tego czego nie zjem jest coraz dłuższa.:diabloti: bo np naleśniki z serem jadłam non stop codzień na śniadanie przez miesiąc :cool3: :cool3: teraz na samą myśl .....:angryy: moje psy widze tak samo jedzą coś pare razy , a za jakiś czas już nie chcą dlatego im urozmaicam - raz kurczak to znowu podroby ,serek biały , jajeczniczka ,miesko wołowe , zupa to suche też przy takiej mieszaninie przejdze od czasu do czasu <--- ale to wchłaniają najgorzej
-
Cześć Ala wiecie co narobiłyście mi smaka na te placki :eating: :eating: :eating: jak ja dawno nie jadłam placuszków ziemniaczanych :placz: :placz: uwielbiam z dzemem z czarnej porzeczki. jeszcze potrzebuje odpowiedniej motywacji do zrobienia :evil_lol: :evil_lol: bo kupne to są takie sobie.
- 78403 replies
-
Co jest złego w psach nierodowodych?
Vectra replied to Rumcajsowa's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
A ja raczej widze że to właśnie ci biedniejsi bardziej dbają o swoje psy niż bardziej zamożni o nowobogackich nie wspomne bo to inna bajka :angryy: Biedny człowiek ostatnią kromką chleba się podzieli z psem ,a dziany snob wykopie boorka z byle powodu bo ew nagle przestał pasować do wystroju wnętrza. Tak naprawde to kto adoptuje psy ze schronisk ?? raczej ludzie niezamożni. -
[quote name='URIA']stawiam, ze grozi dlatego koty "wychodzące" również się zabezpiecza...[/QUOTE] a to nie loteria i nie ma co stawiać ;) ;) kot jest zabezpieczony tylko pytam co ew mu grozi jeśli by złapał kleszcza :lol:
-
Kochani kociarze mam pytanko : Czy jak kot złapie kleszcza to grozi mu to jakąś chorobą tak jak u psów?? Nie żeby mój Ivan miał kleszcze ,ale ja wole być zapobiegliwa .
-
Can-vit jest całkiem przyzwoity ja go daje swojej gromadce :lol: :lol: U mnie też był strajk głodowy jak zaczełam dawać im suche , ryż z kurczakiem jakoś lepiej wchłaniają :cool3:i nie marudzą tylko w te upały mniej zjadały
-
PIKA Maksiu i Luska to miłość od pierwszego wejrzenia :loveu: :loveu: Dziecków se nie narobią (Lala ma ciocie sadystke i sucz wycieła :eviltong: ) :eviltong: :eviltong: adoptuja sobie najwyżej :diabloti:
-
[quote name='Maga100'][B]Debe, moze spacerek w weekend? Mozemy gdzieś pojechać dalej jak kcesz [/B] [B]humor ci się poprawi, pogadamy :evil_lol: [/B][/QUOTE] buhahahahahahaha pogadacie :cool3: :cool3: już ja to widze ;) ;) będą cykac fotecki i nie zamienia ani słowa :evil_lol: :evil_lol:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Vectra replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
żarcie to u mnie każde ma w oddzielnej misce , ale woda :crazyeye: :crazyeye: koryto mają wspólne .Trzy wiadra z wodą to już by była przesada. Waszka to ta Twoja Luna to niezła hrabianka :evil_lol: :evil_lol: [COLOR="White"]też wpłace jakiś grosz na te bidy[/COLOR] :-( :-(- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Maga to nie uznanie tylko motywacja do dalszej nauki posługiwania się aparatem za chore pieniądze :evil_lol: :evil_lol:
-
za moim domkiem są tylko i wyłącznie pola więc żarcia w lato nie zabraknie :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: po moich oględzinach tylej części działki odkryłam poziomki i wiśnie :razz: :razz:więc deser jest :grins: Pysia tylko jak te Twoje zmory będą się podmywać ?? mam małą wanne :shake: zostaje szlauf , ale zaje...e jest zimna woda :diabloti: :diabloti: Beria a pewnie że możesz :diabloti: weż książke kucharską i skołuj instrukcje sadzenia ziemniaków bo ja na ogrodnictwie się nie znam.
- 78403 replies
-
Pysia no gdzieś was upchne :evil_lol: :evil_lol: z tym utrzymaniem to się jakoś poradzi ;) :diabloti: :diabloti: kawałek pola jest to się kartofli nasadzi i z głodu nie padniemy :razz: Jak coś to PIKOWE zeberki się szybko lęgną więc na małą mięsną przekąske będzie jak znalazł ha i wszystko naturalne bez konserwantów :diabloti:
- 78403 replies
-
Piłka na sznurku służy do zabawy z psem :eviltong: :eviltong: pies trzyma piłke ,a człowiek sznurek.Sznurek jest po to by można się poszarpać z psem lub szybko odebrać ją psu.Nie trzeba wkładać do psiej paszczy łapy celem wydobycia piłki :evil_lol: :evil_lol: Doskonałe przy szkoleniu :cool3: :cool3: Ja taka mądra jestem od niedzieli :diabloti: :eviltong: