-
Posts
11760 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by GoniaP
-
Fafel CC już w nowym domu. Dziękuję Furciaczek :)
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Czuję niedosyt fotkowy ;) -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Isadorko :) -
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
GoniaP replied to dronka's topic in Już w nowym domu
Dwa dni temu pojechałyśmy z Conceited do Więckowic, ponieważ jeden z pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Dopiewie, niekoniecznie kochający psy, zawiadomił Agę o psie, który "lepiej żeby nie żył, jeśli ma żyć w takich warunkach". Zważywszy okoliczności, potraktowałyśmy ten sygnał jako mega pilny. Trochę to trwało, ale zlokalizowałyśmy biedaka. Sąsiadka, do której zapukałyśmy, powiedziała, że odkąd tam mieszka (5 lat) nie widziała, by ktokolwiek wypuścił lub wyprowadził tego psa na spacer.... Czyli od przynajmniej 5 lat, rzeczony pies jest więziony w małym kojcu, niekochany, karmiony resztkami (makaron, ziemniaki, zlewki, rozmoczony chleb). Do jego kojca prowadziły śnieżne ślady, w kojcu było czysto, miał słomę, a w wiaderku w/w jedzenie.... Co z tego, że kojec mikroskopijny, co z tego, że pies jest tam 24 h/ dobę. Nikt nie złamał obowiązujących przepisów.... A sam psiak SPRAGNIONY kontaktu z człowiekiem, merdający ogonem, przywierał do ogrodzenia kojca by tylko być bliżej ludzkiej ręki.... Tragedia. Przypomina jakąś rasę, ale ponieważ "robimy" w kundelkach, nie za bardzo wiemy jak go sklasyfikować. Może ktoś podpowie? Niestety lepszych zdjęć nie mam :( [img]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXAgdybtH2I/AAAAAAABH9w/nyZNZK3tibE/s600/P2280011.JPG[/img] -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='masuimi33']do złudzenia sytuacja jak z moją Koką [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187785-West-ka-z-PSEUDO-potrzebana-pomoc-jej-stan-jest-KRYTYCZNY%21-Musimy-j%C4%85-ratowa%C4%87"]http://www.dogomania.pl/threads/187785-West-ka-z-PSEUDO-potrzebana-pomoc-jej-stan-jest-KRYTYCZNY!-Musimy-j%C4%85-ratowa%C4%87[/URL].[/QUOTE] Przeskanowałam wątek, ale nadal nie wiem jaka była diagnoza? [quote name='masuimi33']Evelynka jak super ze pomagasz dajcie znać czy ja też mogę jakoś pomóc buziaki[/QUOTE] Potrzebne są pieniążki, niestety :( -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Nic się nie stało Evelynkaa :) A Mucho dziś został wykąpany i tym razem profesjonalnie przystrzyżony.... Zdjęcia będą jutro. -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Equus']a pod kątem tarczycy był badany? bo to czesty objaw niedoczynności, wyłysienia, powikłane problemy skórne i właśnie brak świądu[/QUOTE] Nie miał badanych hormonów per se, ale lekarz wykluczył w zasadzie niedoczynność tarczycy, ponieważ cholesterol całkowity jest w normie. Przy niedoczynności jest mocno zawyżony. Evelynkaa, pasz pw ;) -
Sznaucer Fuks - juz w nowym domku, w Niemczech :)
GoniaP replied to conceited's topic in Już w nowym domu
Wieso, nie pisz tak, bo ryczę po nocy, NO!!! To a propos postu #802 -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Trudno mówić o profesjonalnym cięciu ;) ale Mucho pozbył się dredów: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TW6m0YjEeoI/AAAAAAABH6M/FmUR_YknpOc/s600/343336693.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TW6m1JuOncI/AAAAAAABH6Q/PGVYFCpopwI/s600/-1053276694.jpg[/IMG] -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
A teraz zdjęcia z dziś: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TW6mxEw1MpI/AAAAAAABH54/LITg0A-wgmQ/s600/793850147.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TW6mx0fwjzI/AAAAAAABH58/VAhJS_TxNEw/s600/-1807209256.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TW6myv44onI/AAAAAAABH6A/dsS953EDZ2A/s600/-1670771043.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TW6mzE68jPI/AAAAAAABH6E/Lngzede1QK8/s600/541367638.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TW6mzpDlcDI/AAAAAAABH6I/SSYERBxCREs/s600/-1973752832.jpg[/IMG] -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Dziś pan Doktor wziął naszego Mucho pod lupę. Pobrał głębokie zeskrobiny z kilku miejsc, obejrzał pod mikroskopem i nie znalazł ani nużeńca, ani świerzbowca. W związku z powyższym, na 99,9% można wykluczyć zakażenie nużeńcem, co niestety nie do końca dotyczy świerzbowca. Z tym drugim bowiem bywa różnie i dopiero próbki wysłane do badań dadzą 100% odpowiedź. Są zatem 3 hipotezy: 1. Świerzbowiec z powikłaniem grzybicznym lub bakteryjnym 2. Drożdżyca skóry. ( badanie lampą Wood’a jej nie wykazało grzybicy) ale objawy wskazują na malasezjozę. Naskórek jest zcieńczały, za to warstwa podskórza jest mocno pogrubiona, co świadczy o przewlekłym stanie zapalnym. To by się zgadzało z wynikami krwi (trombocytoza, leukocytoza) Skóra jest chorobowo zmieniona również w przestrzeniach międzypalcowych i pod pachami. Za to nie ma świądu... a to jest zagadka. 3. Bakteryjne zapalenie skóry, co może być powikłaniem świerzbowca, ale może również wynikać ze względów środowiskowych lub być pochodną alergii. Doktor pobrał wymazy, które muszą być zbadane w ZHW. Zobaczymy co wykażą. Na razie więc pies jest zagadką. Został przystrzyżony. Jest młodziutki, maksymalnie ma 2 może 3 lata. Jest bardzo towarzyski i wesoły, nie sprawia w klinice żadnych problemów. Nie zapamiętałam wszystkich leków… Wiem, że podano psiakowi Synulox, a jeśli do jutra rany po zeskrobinach się zasklepią i nie będą sączyć, wdrożone zostaną lecznicze kąpiele. Prawdopodobnie psiak dostanie też steryd (skoro nużeniec wykluczony). Ale o leki dopytam, bo nie jestem pewna akuratności przekazu. -
Sznaucer Fuks - juz w nowym domku, w Niemczech :)
GoniaP replied to conceited's topic in Już w nowym domu
Ojej, jakie fajne zdjęcia :loveu::loveu::loveu: Widać, że Fuksio już się powoli aklimatyzuje :) Może niedługo jego Pani puści go ze smyczy? On tak kocha biegać wolno.... -
Tytus jest już w hotelu :(
-
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='PaulinaT']Narkoza do zeskrobin...? :o[/QUOTE] Tak, ponieważ trzeba pobrać głębokie próbki z wielu miejsc.... -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Helga&Ares']Co to znaczy - "kora nadnerczy praktycznie wykluczona"?[/QUOTE] Wet schroniskowy sugerował zespół Cushinga: [url]http://www.weterynarz.com.pl/portal/content/view/464/1/[/url] -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Mucho musiał ustąpić miejsca w kolejce umierającemu collie. Trzymajmy za niego kciuki! Pan doktor go jednakże zbadał i widzi mikropęknięcia na skórze. Podejrzewa nużeńca lub świerzbowca. Żeby potwierdzić diagnozę "na oko" trzeba wykonać głębokie zeskrobiny w 7 miejscach. Niestety ten zabieg jest bolesny, więc trzeba psiaka wprowadzić w narkozę, a potem dokładnie obejrzeć próbki pod mikroskopem. Jeśli, a czasami tak bywa, nie będzie widać w próbkach pasożytów pod mikroskopem, trzeba te próbki wysłać do ZHW na specjalistyczne badania. Zabieg odbędzie się jutro. Tymczasem wykonano morfologię i biochemię: ma leukocytozę i trombocytozę. Kora nadnerczy praktycznie wykluczona. Nerki wątroba ok. cholesterol ok, cukier ok. Znów musimy się uzbroić w cierpliwość... -
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
GoniaP replied to dronka's topic in Już w nowym domu
Tak, bidulek jest w Śremie :) Ręce, które leczą coś zaradzą na te jego dolegliwości ;) -
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
GoniaP replied to dronka's topic in Już w nowym domu
Dla Isadorki zawsze mogę być tarczą strzelniczą :-D Albo czymkolwiek zechce ;) -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
On nie ma sobie nic z grzywacza!!! :roll::roll::roll: Believe me! -
Teraz Mucho czeka na metamorfozę, ale jeszcze daleka droga... [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TWvizTRbSpI/AAAAAAABHzA/-75QGbPEBg8/s600/P2270007.JPG[/img] a tu jest jego wątek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/203224-Najprawdziwszy-Westie-obraz-n%C4%99dzy-i-rozpaczy[/url].
-
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Psychicznie czuje się dobrze. Jest grzeczny, lgnie do ludzi i chciałby się bawić. Na stół diagnostyczny trafi po 14stej, więc troszkę więcej będzie wiadomo pod wieczór - trzeba się uzbroić w cierpliwość. -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='memory'] Zmierz pieska, wybierz mu ubranko i podaj mi na PW które - a ja zapłacę.[/QUOTE] Dziękuję Memory :) Zmierzenie muszę zlecić komuś w klinice, bo psiak jest 50km ode mnie. Jak tylko dostanę wymiary, będziemy wybierać :) -
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
GoniaP replied to dronka's topic in Już w nowym domu
:nerwy::nerwy::nerwy::buzi::buzi::buzi::siara::siara::siara:[quote name='Isadora7'][B]Gonia masz przegwizdane. [/B]Doskonale wiesz za co. Jakbyś nie miała się gdzie spytać. Noż kurde krecha jak stąd do Poznania. No nie mogę ale mnie wkurzyłaś. Przeciez powiem te kruszki i sztuczki allegrowe. Ale sie wkurzyłam.[/QUOTE] :nerwy::nerwy::nerwy::buzi::buzi::buzi::siara::siara::siara:Już się nie gniewasz??? A cegłę zrobisz??? Pięknie proszę :eviltong: -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Nie wiem czy tak szybko znajdzie domek, kto zechce takiego łysolka??? :( BTW, czy ktoś ma na zbyciu kubraczek, który by na niego pasował? Marznie strasznie chłopczyk... -
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
GoniaP replied to dronka's topic in Już w nowym domu
Niestety procedura załatwiania konta trochę potrwa, a pieniążki trzeba zbierać już. Jutro porozmawiam z Domi. -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
To wkleję resztę zdjęć: [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TWwajfGS3fI/AAAAAAABH2o/-C-bv37FDHU/s600/P2270002.JPG[/img] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TWwaia2ZNvI/AAAAAAABH2k/BMDZJPlHgW0/s600/P2270001.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TWvi_0VzArI/AAAAAAABHz4/h4YWXqpty2w/s600/P2270021.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TWvi9aqeCnI/AAAAAAABHzs/R7KJMNAjfZQ/s600/P2270018.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TWvi3xKSmEI/AAAAAAABHzU/h7HuAV4hTGc/s600/P2270012.JPG[/IMG]