-
Posts
11760 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by GoniaP
-
Nie mam pojęcia, bo mnie tam nie było. Poranny transport zawdzięczamy Pauli i Wiesiowi z Gaju. Ja sterowałam wszystko telefonicznie, a popołudniu odwiedziłam Victora i inne nasze psiaki w śremskiej klinice.
-
Podejrzewam, że zna dom, bo potrafi utrzymać czystość w boksie (przynajmniej na razie i mimo biegunki). No i zna komendę "siad" ;)
-
Fajnie by było by trafił do kogoś doświadczonego w psach Północy. On chyba nie miał dobrego życia :( Wg mnie husky może mieszkać i w kawalerce, byleby poświęcano mu mnóstwo czasu i zapewniano dużą dawkę ruchu... Dobrze zabezpieczony ogród zawsze jest oczywiście bonusem ;)
-
Aga załóż mu osobny wątek, bo tu zginie biedulek :(
-
A teraz trochę wieści medycznych. Niestety zawiozłam dziś doktorowi kolejnego biedaka z zapaścią, więc musiał ratować najpierw jego życie. Trzymajcie kciuki, by staruszek się podniósł i pożył jeszcze troszkę... Victor widzi na obydwa oczka, z tym, że w tym jednym powieka po urazie opada. Powieka jest rozcięta ale zabliźniona, blizna ma około 1 cm długości. Przy badaniu czaszki centymetr po centymetrze, lekarz nie wyczuł żadnych zgrubień, wklęsłości czy miejsc bolesnych. Owszem, są tam liczne blizny. Pies nie ma żadnych zaburzeń motorycznych. Zęby ma ciemne i starte, przyjmujemy na dzień dzisiejszy, że jest seniorem. Utrzymuje się ślinotok, ale wg lekarza (i mnie) występuje w sytuacji stresu. Psiak ma bardzo silną biegunkę. Jutro będzie miał badaną krew (morfologia i biochemia) oraz rtg czaszki. Victor bez problemu dał się zbadać, i to bez żadnego warknięcia. A teraz moje obserwacje. On nienawidzi zamknięcia!!! Wyje, wydaje jakieś takie gardłowe bulgoty, ślini się, ma dziki wzrok. Dziś, jak patrzyłam jak zawodzi w klatce prętów nie może tam gryźć bo są posadowione zbyt blisko siebie, miałam przykre skojarzenie, że jakby mógł popełnić samobójstwo, zrobiłby to bez namysłu! Wypuszczony z klatki w pomieszczeniu, czy też na zewnątrz, to zupełnie inny pies, bardziej zrelaksowany i spokojny. Jednak na pewno jest to typ uciekiniera, taki niezależny typ. Mogłabym przysiąc, że widziałam jak mierzy wysokość płotu i wdycha powietrze za ogrodzeniem. Człowiek dla niego nie jest tak ważny jak wolność...
-
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7YGUWW-I/AAAAAAABIGw/e-MbvxBwPxg/s600/P3060027.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7Y5-jrwI/AAAAAAABIG0/HATSSFK9c80/s600/P3060028.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7atteqTI/AAAAAAABIG8/gOVi2oXHJkM/s600/P3060030.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7b0B8ngI/AAAAAAABIHE/XH188qY4j4I/s600/P3060032.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7cTS3ceI/AAAAAAABIHI/Tm4CvSNY0-4/s600/P3060033.JPG[/IMG] -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Mucho miał dziś nieoczekiwane odwiedziny ;) Mimo łysych placków i niezimowej fryzury wreszcie przypomina westie - jest śliczny, ale bardzo chudziutki. Jest wesoły, ciekawski, a za smaczki dałby się pokroić :) Tam, gdzie ma sierść, jest ona bielutka i bardzo miękka w dotyku :loveu: No i ma bardzo figlarne spojrzenie i najcudowniejszy na świecie czarny, błyszczący nosek. :loveu::evil_lol::loveu: [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7RsuaeaI/AAAAAAABIGM/DgsmRSf6c98/s600/P3060018.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7SfLr0QI/AAAAAAABIGQ/1qoE1gdMBks/s600/P3060019.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7Tb1-BnI/AAAAAAABIGU/3ea11lrNaiE/s600/P3060020.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7TzPLXFI/AAAAAAABIGY/eHf0LptLJ0s/s600/P3060021.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7Uk3L51I/AAAAAAABIGc/8kzGXarANcE/s600/P3060022.JPG[/img] -
Psiak jest badany obecnie, więc wszyscy poczekajmy na wyniki.
-
[img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUyZ6vZu0I/AAAAAAABIFI/zk7L3vzwzgU/s600/P3060007.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUyal59qyI/AAAAAAABIFM/oei1MztDDMk/s600/P3060008.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUybkdh2iI/AAAAAAABIFQ/0EWvWK_S9Fg/s600/P3060009.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUycohMasI/AAAAAAABIFU/RSEyfkzoODg/s600/P3060010.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUydcpt4mI/AAAAAAABIFY/KRQGRry_-bs/s600/P3060011.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUyeBvsZ4I/AAAAAAABIFc/J7saL_XBGxg/s600/P3060012.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUyfbGTcbI/AAAAAAABIFg/pFztvmQ2fFQ/s600/P3060013.JPG[/img]
-
Przywiązana do drzewa roczna Ziuta - znalazła dom!
GoniaP replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Jutro Ziutka jedzie do Warki do Jamora :) -
Sznaucer Fuks - juz w nowym domku, w Niemczech :)
GoniaP replied to conceited's topic in Już w nowym domu
[quote name='wieso'] zdjecia z zawodow, to sa konie Fuksa :)[/QUOTE] Hohoho! To panisko pełną gębą się z niego zrobiło :-D -
[quote name='Inez de Villaro']Tutaj na dogo jest pies z takim samym ślinieniem, dodatkowo pyszczek ma opuchnięty od urazu...wydaje się że to ślinienie może być związane z urazem głowy- tak samo oczy- odklejenie się rogówki...od uderzenia w głowę, pewnie miał uraz.[/QUOTE] Masz rację Inez, człowiek już głupieje z tych nerwów. Mamy go! Wiktor jest już w drodze do Śremu :)
-
[quote name='ata']specjalnie dzwoniłam do pracownika schroniska aby zapytać się czy pies był szczepiony? Odpowiedz brzmiała, że TAK !!! Do schroniska podobno przyszedł pod koniec stycznia a szczepiony był przeszło 3 tygodnie temu !!![/QUOTE] A ja dziś usłyszałam, że psiak trafił do schroniska 19 lutego i był poddany leczeniu, więc nie mógł być zaszczepiony. Tu wszystko na temat wścieklizny: [url]http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=777[/url]
-
I mam nadzieję, że to nie wścieklizna, bo jak się okazuje, pies nie był jeszcze szczepiony. Tfu!!
-
Link zmieniony, uff, ale się namęczyłam ;) Farcik, Farcik, gdzie ten Twój dom????
-
Ruda - wygrala walke o zycie, my walczymy o finansowe przetrwanie :(
GoniaP replied to conceited's topic in Już w nowym domu
U Rudej kitki wszystko dobrze. Ma coraz lepszy apetyt i szaleje:) Alinka mówi, że jest coraz słodsza i figle jej w głowie. Np. nauczyła się ściągać rękawiczkiz dłoni, a jak jej się uda, to z nimi ucieka sprintem, ale ogląda się czy człowiek ją goni :-D -
Rozmawiałam przed chwilą z pracownikiem, właśnie jedzie z Viktorem do weta, który musi wydać zgodę na wydanie psa....
-
[quote name='ata']Przypomniało mi się jak jedna z koleżanek, które dzisiaj widziały psiaka w schronie powiedziała, że wydaje jej się, że on nie widzi .... [/QUOTE] Anetko, co jeszcze Wam się przypomni??? Trzymajmy wszyscy kciuki za jutrzejszy dzień. Miejmy nadzieję, że psiak opuści schron. Co powiecie na imię Viktor? Wszak on ma wygrać lepsze życie...
-
ale przecież on widzi....
-
[quote name='greatmadwomen']psiak będzie te kilka dni w klinice czy u kogoś w domu i będzie dojeżdżał? wiecie ile w klinice dniówka kosztuje? i ile kosztuje rtg? czy jeszcze nic?[/QUOTE] Dniówka to zwykle 30zł bez leków i badań. I chyba zostawimy tam go do czasu diagnozy, Potem dt u Carominy lub w Krakowie.
-
[quote name='ata']Ja to już mam nockę z głowy.... [/QUOTE] Ja miałam cały dzień z głowy, teraz pewnie też nockę. Nie mogę wyrzucić z głowy tego.... nawet nie umiem nazwać tego dźwięku....
-
To mamy już 300zł :-D Super! Trzymajcie kciuki, żeby jutro (około 9.30) psiak szczęśliwie opuścił Wrześnię i przeniósł się do kliniki w Śremie.
-
Załatwiłam na jutro transport ze Śremu- prosto do kliniki.
-
[quote name='greatmadwomen']A psiak ma jakieś imię? Czy tylko numerek :( [/QUOTE] Chyba nawet numerka nie ma :( Może go nazwiemy jakoś? Ma ktoś jakieś sugestie?
-
[quote name='xxxx52']okey,wycofuje sie[/QUOTE] Nie rozumiem.