Jump to content
Dogomania

GoniaP

Members
  • Posts

    11760
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by GoniaP

  1. Nie mam pojęcia, bo mnie tam nie było. Poranny transport zawdzięczamy Pauli i Wiesiowi z Gaju. Ja sterowałam wszystko telefonicznie, a popołudniu odwiedziłam Victora i inne nasze psiaki w śremskiej klinice.
  2. Podejrzewam, że zna dom, bo potrafi utrzymać czystość w boksie (przynajmniej na razie i mimo biegunki). No i zna komendę "siad" ;)
  3. Fajnie by było by trafił do kogoś doświadczonego w psach Północy. On chyba nie miał dobrego życia :( Wg mnie husky może mieszkać i w kawalerce, byleby poświęcano mu mnóstwo czasu i zapewniano dużą dawkę ruchu... Dobrze zabezpieczony ogród zawsze jest oczywiście bonusem ;)
  4. Aga załóż mu osobny wątek, bo tu zginie biedulek :(
  5. A teraz trochę wieści medycznych. Niestety zawiozłam dziś doktorowi kolejnego biedaka z zapaścią, więc musiał ratować najpierw jego życie. Trzymajcie kciuki, by staruszek się podniósł i pożył jeszcze troszkę... Victor widzi na obydwa oczka, z tym, że w tym jednym powieka po urazie opada. Powieka jest rozcięta ale zabliźniona, blizna ma około 1 cm długości. Przy badaniu czaszki centymetr po centymetrze, lekarz nie wyczuł żadnych zgrubień, wklęsłości czy miejsc bolesnych. Owszem, są tam liczne blizny. Pies nie ma żadnych zaburzeń motorycznych. Zęby ma ciemne i starte, przyjmujemy na dzień dzisiejszy, że jest seniorem. Utrzymuje się ślinotok, ale wg lekarza (i mnie) występuje w sytuacji stresu. Psiak ma bardzo silną biegunkę. Jutro będzie miał badaną krew (morfologia i biochemia) oraz rtg czaszki. Victor bez problemu dał się zbadać, i to bez żadnego warknięcia. A teraz moje obserwacje. On nienawidzi zamknięcia!!! Wyje, wydaje jakieś takie gardłowe bulgoty, ślini się, ma dziki wzrok. Dziś, jak patrzyłam jak zawodzi w klatce prętów nie może tam gryźć bo są posadowione zbyt blisko siebie, miałam przykre skojarzenie, że jakby mógł popełnić samobójstwo, zrobiłby to bez namysłu! Wypuszczony z klatki w pomieszczeniu, czy też na zewnątrz, to zupełnie inny pies, bardziej zrelaksowany i spokojny. Jednak na pewno jest to typ uciekiniera, taki niezależny typ. Mogłabym przysiąc, że widziałam jak mierzy wysokość płotu i wdycha powietrze za ogrodzeniem. Człowiek dla niego nie jest tak ważny jak wolność...
  6. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7YGUWW-I/AAAAAAABIGw/e-MbvxBwPxg/s600/P3060027.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7Y5-jrwI/AAAAAAABIG0/HATSSFK9c80/s600/P3060028.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7atteqTI/AAAAAAABIG8/gOVi2oXHJkM/s600/P3060030.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7b0B8ngI/AAAAAAABIHE/XH188qY4j4I/s600/P3060032.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7cTS3ceI/AAAAAAABIHI/Tm4CvSNY0-4/s600/P3060033.JPG[/IMG]
  7. Mucho miał dziś nieoczekiwane odwiedziny ;) Mimo łysych placków i niezimowej fryzury wreszcie przypomina westie - jest śliczny, ale bardzo chudziutki. Jest wesoły, ciekawski, a za smaczki dałby się pokroić :) Tam, gdzie ma sierść, jest ona bielutka i bardzo miękka w dotyku :loveu: No i ma bardzo figlarne spojrzenie i najcudowniejszy na świecie czarny, błyszczący nosek. :loveu::evil_lol::loveu: [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7RsuaeaI/AAAAAAABIGM/DgsmRSf6c98/s600/P3060018.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7SfLr0QI/AAAAAAABIGQ/1qoE1gdMBks/s600/P3060019.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7Tb1-BnI/AAAAAAABIGU/3ea11lrNaiE/s600/P3060020.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7TzPLXFI/AAAAAAABIGY/eHf0LptLJ0s/s600/P3060021.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXU7Uk3L51I/AAAAAAABIGc/8kzGXarANcE/s600/P3060022.JPG[/img]
  8. Psiak jest badany obecnie, więc wszyscy poczekajmy na wyniki.
  9. [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUyZ6vZu0I/AAAAAAABIFI/zk7L3vzwzgU/s600/P3060007.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUyal59qyI/AAAAAAABIFM/oei1MztDDMk/s600/P3060008.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUybkdh2iI/AAAAAAABIFQ/0EWvWK_S9Fg/s600/P3060009.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUycohMasI/AAAAAAABIFU/RSEyfkzoODg/s600/P3060010.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUydcpt4mI/AAAAAAABIFY/KRQGRry_-bs/s600/P3060011.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUyeBvsZ4I/AAAAAAABIFc/J7saL_XBGxg/s600/P3060012.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TXUyfbGTcbI/AAAAAAABIFg/pFztvmQ2fFQ/s600/P3060013.JPG[/img]
  10. Jutro Ziutka jedzie do Warki do Jamora :)
  11. [quote name='wieso'] zdjecia z zawodow, to sa konie Fuksa :)[/QUOTE] Hohoho! To panisko pełną gębą się z niego zrobiło :-D
  12. [quote name='Inez de Villaro']Tutaj na dogo jest pies z takim samym ślinieniem, dodatkowo pyszczek ma opuchnięty od urazu...wydaje się że to ślinienie może być związane z urazem głowy- tak samo oczy- odklejenie się rogówki...od uderzenia w głowę, pewnie miał uraz.[/QUOTE] Masz rację Inez, człowiek już głupieje z tych nerwów. Mamy go! Wiktor jest już w drodze do Śremu :)
  13. [quote name='ata']specjalnie dzwoniłam do pracownika schroniska aby zapytać się czy pies był szczepiony? Odpowiedz brzmiała, że TAK !!! Do schroniska podobno przyszedł pod koniec stycznia a szczepiony był przeszło 3 tygodnie temu !!![/QUOTE] A ja dziś usłyszałam, że psiak trafił do schroniska 19 lutego i był poddany leczeniu, więc nie mógł być zaszczepiony. Tu wszystko na temat wścieklizny: [url]http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=777[/url]
  14. I mam nadzieję, że to nie wścieklizna, bo jak się okazuje, pies nie był jeszcze szczepiony. Tfu!!
  15. Link zmieniony, uff, ale się namęczyłam ;) Farcik, Farcik, gdzie ten Twój dom????
  16. U Rudej kitki wszystko dobrze. Ma coraz lepszy apetyt i szaleje:) Alinka mówi, że jest coraz słodsza i figle jej w głowie. Np. nauczyła się ściągać rękawiczkiz dłoni, a jak jej się uda, to z nimi ucieka sprintem, ale ogląda się czy człowiek ją goni :-D
  17. Rozmawiałam przed chwilą z pracownikiem, właśnie jedzie z Viktorem do weta, który musi wydać zgodę na wydanie psa....
  18. [quote name='ata']Przypomniało mi się jak jedna z koleżanek, które dzisiaj widziały psiaka w schronie powiedziała, że wydaje jej się, że on nie widzi .... [/QUOTE] Anetko, co jeszcze Wam się przypomni??? Trzymajmy wszyscy kciuki za jutrzejszy dzień. Miejmy nadzieję, że psiak opuści schron. Co powiecie na imię Viktor? Wszak on ma wygrać lepsze życie...
  19. ale przecież on widzi....
  20. [quote name='greatmadwomen']psiak będzie te kilka dni w klinice czy u kogoś w domu i będzie dojeżdżał? wiecie ile w klinice dniówka kosztuje? i ile kosztuje rtg? czy jeszcze nic?[/QUOTE] Dniówka to zwykle 30zł bez leków i badań. I chyba zostawimy tam go do czasu diagnozy, Potem dt u Carominy lub w Krakowie.
  21. [quote name='ata']Ja to już mam nockę z głowy.... [/QUOTE] Ja miałam cały dzień z głowy, teraz pewnie też nockę. Nie mogę wyrzucić z głowy tego.... nawet nie umiem nazwać tego dźwięku....
  22. To mamy już 300zł :-D Super! Trzymajcie kciuki, żeby jutro (około 9.30) psiak szczęśliwie opuścił Wrześnię i przeniósł się do kliniki w Śremie.
  23. Załatwiłam na jutro transport ze Śremu- prosto do kliniki.
  24. [quote name='greatmadwomen']A psiak ma jakieś imię? Czy tylko numerek :( [/QUOTE] Chyba nawet numerka nie ma :( Może go nazwiemy jakoś? Ma ktoś jakieś sugestie?
  25. [quote name='xxxx52']okey,wycofuje sie[/QUOTE] Nie rozumiem.
×
×
  • Create New...